انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

با ۸ گیگ رم کفگیرم خورد ته دیگ!

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: با ۸ گیگ رم کفگیرم خورد ته دیگ!

پستتوسط javadkh65 » 24 ژانویه 2011, 00:00

نیما جان شما هرجایی زیاده روی کنی باهات برخورد می شه این یک قانون نانوشته است

جالب برای من اینه که شما با همه ی پررویی‌ها و توهین‌هایی که به عده ای کردی میگی که زودی به ما برخورده!!! یه نگاهی به تعداد پستهات در ۲۰ روز بکن ببین واقعا ما زود جوش آوردیم؟!! واقعا برای من رفتارت جالبه!!! شما نمی بینی که خودت با دیگران چجوری رفتار می کنی؟!

در ضمن من با قلی کاملا موافقم، شما متاسفانه همه رو مسوول مکبوک خریدن خودت مشکلاتت می دونی به جز خودت!! هیچی از کامپیوتر نمیفهمی حتی نمیدونی Core i7 که تولید اخیر اینتل هستش و CPU شماست ۶۴ بیتی هست و ادعای دانش کامپیوتریت ماتحت خر رو پاره کرده...

شما که تو مک رومرز جوابت رو میگیری چرا اینجا سوال میکنی اصلا؟! بفرمایید همونجا لطفا

شما به جای اینکه به ما یاد بدی از کی یاد بگیریم برو رفتار پر از عجب و خودبینی و غرور کاذب خودت رو اصلاح کن من ۵ ساله مک دارم همه ی فرومهای مک دنیا رو هم می شناسم
حتی به زبون مالایی و اندونزی!! اما اینجا فروم فارسی زبونه و قابلیت هایی داره که شما نمیدونی دوست عزیز

شما با سرچ نکردن و سوال تکراری پرسیدن غیر حرفه ای بودن خودت رو می رسونی آقای عزیز، این رو می رسونی که اصول اولیه کار با فرومها رو نمیدونی

متاسفانه یک آدم نارسیسیت (خودشیفته) ای و تقصیر خودت هم نیست

ادامه دادن صحبتم باعث دریافت یک سری مزخرف از سوی شما می شه که بدلیل ارزشمند بودن وقتم در برابر افکار پریشان تو حوصله بحث باهات رو ندارم برای همین ادامه نمیدم...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط javadkh65 » 24 ژانویه 2011, 00:34

در ضمن اینجا افراد بسیار گردن کلفت تری از اون چیزی که فکر می کنی وجود دارند و خیلی از کاربرای این سایت خودشون یه پا گردن کلفتن نه تنها توی مک بلکه توی مقوله ی کامپیوتر

شما از کجا می دونی توی مک رومرز کی گردن کلفته؟ اصلا کی گفته مک رومرز گردن کلفته؟ تو معادل ایرماگ رو با مجموعه ای از کاربرای فوق‌العاده باهوشی که داره نمیتونی به راحتی جای دیگه پیدا کنی آقای نیما... ایلیا و پوریا عظیمی و رضا یگانه و قلی و بهنام و دهها تن دیگه الان اسمهاشون یادم نیست سالهاست دارند با کامپیوتر کار می کنند اون موقع که شما اسپرم بودید...

افراد بسیاری اینجا هستند که هر روز رو ساعتها پای مکهاشون نشستند و سالها تجربه توی ویندوز و مک دارند، شما غوره نشده می خوای مویز بشی

شما نمی دونی فایرفاکس ۴ بتا نسخه ۶۴ بیتی داره اونوقت دم از اکستنشنهای مهم برای خودت می زنی و میگی کاربر خفن فایرفاکسی؟!

برو یه کم تو گوگل سرچ کن و ویکی پدیا رو هم بخون تا الفبای کامپیوتر رو یاد بگیری بعد کمتر در مورد مسایل اظهر من الشمس سوال کن
javadkh65

پستتوسط sa3er » 24 ژانویه 2011, 01:06

no comment ...
نماد کاربر
sa3er
Banned

پست‌ها : 123

پستتوسط Microsoft24 » 24 ژانویه 2011, 04:20

درود بر ایرماگ ،

من کاری به بحث های حاشیه ای این تاپیک ندارم ،

اول یک سوال از جناب sa3er دارم ، دوست عزیز ، شما ایران هستین ؟!

- اگه ، هستید بگید ماژول های 4GB x2 که میشه 8GB رو از کجا و با چه قیمتی تهیه کردین ؟!

مشکلی که شما دارید ، چیز خاصی نیست ، هیچ ربطی به مک و این حرفها هم نداره ،

ببین ، نرم افزار Paralles نمی تونه خوب حافظه ی رم رو در ویندوز مدیریت کنه؟! دقیقا بر عکس vMware !

Paralles باید قبول کنه ، که عملا با ورود پلنگ برفی و استفاده از دو کرنل ، دیگه حرفی برای گفتن نداره و با طراحی نرم افزار برای آیفون وآیپاد و... هم نمی تونه کاری از پیش ببره!

چون ، الگوریتم استفاده شده در Paralles قدیمی ه! و نمی تونه بصورت 64 بیتی حافظه ی شما رو مدیریت کنه! مخصوصا وقتی میزان رم بالا میره! یعنی دقیقا بر عکس تصور من و شما!

بار ها گفتم ، برای نصب ویندوز مجازی و یا بالا آوردن بوت کمپ در مک از vMware و برای نصب توزیع های مختلف لینوکس از Paralles استفاده کنید!

اگه با دو برنامه کار کنید ، قشنگ دستتون میاد که ، Paralles الگوریتم ش با vMware فرق میکنه! :joy:

الان که این پست رو میدم ،

با ویندوز XP مجازی Run شده توسط vMware هستم! با یک مک مینی که 2 گیگ رم بیشتر نداره ، پروسس پردازنده نرمال ه ، دمای سیستم هم زیر 50 ه!

پس ببینید ، این شما هستین که تصمیم گیرنده هستین ، که از چه نرم افزار ، سخت افزار و... استفاده کنید ،

اینجا اساتید زیادی هست! یه خورده تند رفتین ، شاید اگه به من می گفتین ، ناراحت نمیشدم ، چون شب و روز دارم با کسانی سرو کله میزنم که تازه به دنیای زیبای مکینتاش پا گذاشتند!

منم دارم رو یک مقاله درباره ی آنالیز نرم افزار های vMware و Paralles کار میکنم! که به زودی در macs.ir منتشر میشه ،

در هر صورت دوست عزیزم ، هر جا که هستی موفق باشی ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Ilia » 24 ژانویه 2011, 05:18

sa3er نوشته است:[نمایش]
اوه اوه هنوز دو تا پست جلو نرفته کلی ترفند و چیز میز گذاشتن !
http://forums.macrumors.com/showthread.php?p=11775674
جواب ها رو هم اساسی میدن و با اینکه یه میلیارد نفر دیگه اونها رو پرسیدن هیچ کدوم از اون گردن کلفت ها به من دکمه سرچ رو معرفی نکردن! :دی
یک خورده از اونا یاد بگیرید. دو روز من اینجا پست میزدم داد همه دراومد هی همه منو نصیحت میکردن که برو بیابون, جنگل هفت روز زندگی کن یا نمیدونم تو مالیخولیا HD داری و از این چیزا
هیج کس هم فحش بهم نداد. دیدین ؟
چرا ما ایرانی ها اینطوری هستیم که زودی بهمون بر میخوره :-(

اولا در همانجا دومین کسی که به شما جواب داده است این لینک را برایتان فرستاده بود که نمیدانم نگاهش کردید یا نه:
http://forums.macrumors.com/showpost.ph ... ostcount=6

او در همانجا به شما یک سری منابع معرفی کرده بودند که مشابهش را هم پوریا در اینجا معرفی کرد که مطمئنم شما وقتتان را تلفش نخواهید کرد.
اما جالبترش آن قسمت Troubleshooting tips است که باید برای شما با آب طلا نوشتنش. اتفاقا یکی از آنها با جستجو کنید شروع میشود و آخرینش با این جمله که:
متوجه باشید که کسانی که به پست شما پاسخ میدهند، داوطلب شده‌اند که به شما کمک کنند. حتی اگر با آنچه به شما توصیه میکنند موافق نیستید، این نیکوست که همیشه به کسانی که قصد کمک به شما را دارند مهربان باشید، حتی وقتی که مشکل شما را کلافه کرده است.

ما سعی کردیم که هر طور که دانش و تجربه‌مان اجازه میدهد به شما کمک کنیم. اما در عوض هر بار با متلک‌ها و من خودم بهتر میدانم شما مواجه شدیم. من معمولا هیچوقت عادت ندارم بقول معروف شوخ کسی را به رویش بیاورم اما چون شما این پست آخر را نوشتید مجبورم که عمق اطلاعات عمیقتان را با آوردن یک نقل از خودتان نشان بدهم:
البته یک نکته کوچیک رو هم اینجا اشاره کنم که از زرنگی اپل هست در مورد سیستم عامل. با این اوصاف فکر میکنم مک نصب کنم خیلی بهتر میشه ولی سیستم عامل اونها وحی الهی نیستش که وضعیت رو بهتر میکنه. نکته ساده اینه که سیستم عامل مک فقط سبک تره ! به همین دلیل هست که وقتی استفاده کنی بهتر میشه چون گویا بر مبنای یونیکس هست. الان منم لینوکس یا ویندوز 98 نصب کنم بهتر میشه خیلی ولی خوب امکانات ویستا رو ندارن تقریبا.:-(

مخصوصا این جمله که:
الان منم لینوکس یا ویندوز 98 نصب کنم بهتر میشه خیلی ولی خوب امکانات ویستا رو ندارن تقریبا.
من را کشته! راستش میخواستم همان موقع بگذارم بجای امضأ خودم. اما رعایتتان را کردم و جلوی خودم را گرفتم.

من خودم را نه متخصص کامپیوتر میدانم و نه رشته‌ام این است. اما این سوالاتی که شما میکردید را جوابشان را میدانستم. بسیاری از جوابها را هم نه برای شما بلکه برای هر کسی که مشکل شما را داشته باشد یا بحث را دنبال میکرد و جلوگیری از شبهاتی که جواب ندادن آنها باقی میگذاشت مینوشتم. این بحث میتوانست بسیار سازنده باشد، اگر با جوابها و عکس‌العمل‌های شما روبرو نمیشد. مثلا نمیدانم چند بار تا به حال من و دوستان دیگر به شما گفته‌ایم که ویندوز xp همان یک گیگ بسش است، از دو گیگ بیشتر را اصلا نمیفهمد، ویرچوال مموریش را روشن کنید و غیره، اما شما نه تنها به حرف‌های ما اعتنایی نمیکنید، در جواب متلک هم بارمان کردید که نوسترآداموس هستیم یا خودم بهتر بلدم و اغراق میکنی و غیره. حتی امتحانش هم نکردید که ببینید که ما چه میگوییم و چانه میزنید.

به شما قول میدهم که اگر این مزه‌پراکنی‌ها را در هر سایت خارجی‌ای بکنید از ما بدتر جواب خواهید شنید و به ملیت ما ربطی ندارد.

به هر حال برایتان آرزوی موفقیت میکنم. اگر من جای شما بودم ممکن بود از کسانی که قصد کمک به من را داشتند تشکر میکردم یا حداقل به آنها احترام میگذاشتم. آنوقت احتمالا در مقابل هم از آنها احترام میدیدم.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط sa3er » 24 ژانویه 2011, 11:38

من فقط از شما اقا ایلیا تشکر میکنم چون خیلی گلی. بقیه بدرد نیمیخورن ...
اون نوستراداموس رو هم واقعا خوب اومدم چون طرف گفته بود ریستارت کن درست میشه !
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 24 ژانویه 2011, 11:47

Microsoft24 نوشته است:[نمایش]
درود بر ایرماگ ،

من کاری به بحث های حاشیه ای این تاپیک ندارم ،

اول یک سوال از جناب sa3er دارم ، دوست عزیز ، شما ایران هستین ؟!

- اگه ، هستید بگید ماژول های 4GB x2 که میشه 8GB رو از کجا و با چه قیمتی تهیه کردین ؟!

مشکلی که شما دارید ، چیز خاصی نیست ، هیچ ربطی به مک و این حرفها هم نداره ،

ببین ، نرم افزار Paralles نمی تونه خوب حافظه ی رم رو در ویندوز مدیریت کنه؟! دقیقا بر عکس vMware !

Paralles باید قبول کنه ، که عملا با ورود پلنگ برفی و استفاده از دو کرنل ، دیگه حرفی برای گفتن نداره و با طراحی نرم افزار برای آیفون وآیپاد و... هم نمی تونه کاری از پیش ببره!

چون ، الگوریتم استفاده شده در Paralles قدیمی ه! و نمی تونه بصورت 64 بیتی حافظه ی شما رو مدیریت کنه! مخصوصا وقتی میزان رم بالا میره! یعنی دقیقا بر عکس تصور من و شما!

بار ها گفتم ، برای نصب ویندوز مجازی و یا بالا آوردن بوت کمپ در مک از vMware و برای نصب توزیع های مختلف لینوکس از Paralles استفاده کنید!

اگه با دو برنامه کار کنید ، قشنگ دستتون میاد که ، Paralles الگوریتم ش با vMware فرق میکنه! :joy:

الان که این پست رو میدم ،

با ویندوز XP مجازی Run شده توسط vMware هستم! با یک مک مینی که 2 گیگ رم بیشتر نداره ، پروسس پردازنده نرمال ه ، دمای سیستم هم زیر 50 ه!

پس ببینید ، این شما هستین که تصمیم گیرنده هستین ، که از چه نرم افزار ، سخت افزار و... استفاده کنید ،

اینجا اساتید زیادی هست! یه خورده تند رفتین ، شاید اگه به من می گفتین ، ناراحت نمیشدم ، چون شب و روز دارم با کسانی سرو کله میزنم که تازه به دنیای زیبای مکینتاش پا گذاشتند!

منم دارم رو یک مقاله درباره ی آنالیز نرم افزار های vMware و Paralles کار میکنم! که به زودی در macs.ir منتشر میشه ،

در هر صورت دوست عزیزم ، هر جا که هستی موفق باشی ،

امید

بله تهران هستم. از الماس گرفتم همه چی آخرش شد ۲۴۰ هزار تومن یا ۲۶۰ هزار تومن فکر کنم (رم های خودم رو برداشتن خودشون)
آره الان میرم VMware رو تست میکنم فقط من کلا پول بابت وارالزل دادم اگر اشغال بوده باشه خاک بر سرم میشه
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط cyra » 24 ژانویه 2011, 12:11

:?:
این یعنی تغییر؟
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Behnam » 24 ژانویه 2011, 12:27

از مدیریت خواهش دارم حساب این بابا رو ببنده. ایرماگ جای درس اخلاق نیست. این کار رو در کودکی باید مادرش می‌کرد که نکرده. خلاصه این بابا برای ایرماگ به درد نمی‌خوره.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 24 ژانویه 2011, 12:34

با سلام به همه
و با شرمندگی از این کاری که علی‌رغم میل و خواست انجام شد: حق با بهنام است. حساب این بابا را من «غیرفعال» کردم!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Payman.Rad » 24 ژانویه 2011, 13:31

باسلام،
در رابطه با این مسئله‌ای که اینجا پیش آمد یه پیشنهاد دارم هرچند که اطلاعی ندارم که آیا این کار انجام شده یا نه ولی به هر حال مطرح کردنش ضرری نخواهد داشت.
در همان اولین پست‌هایی که این دوست می‌فرستاد عرض کردم که واقعاً چه صبری دارید شما مدیران ایرماگ! که البته شایسته تقدیر هم بود، چون منتظر بودم که بزودی قضیه به چنین مرحله‌ای برسد. واما پیشنهادم این است که با توجه به اینکه کاربران مک به سرعت در ایران رو به گسترش می‌باشند - مسلماً خود شما عزیزان هم متوجه شده‌اید - از این به بعد هم انتظار ورود اعضایی با چنین رفتارهایی دور از ذهن نخواهد بود(قبلاً هم فکر کنم شاهد یکی دو مورد البته جزئی‌تر بوده‌ایم)، لذا با عنایت به اینکه رودررویی با کاربران در عرصه عمومی انجمن و یا بقول بهنام عزیز درس اخلاق دادن نه بعهده این انجمن است و نه شایسته آن، پس بهتر است اگر کاربری حریم دیگر اعضا را رعایت ننموده و از دایره ادب خارج شد ابتدا بصورت خصوصی به ایشان تذکر داده شود و اگر کافی نبود نسبت به برخورد با او اقدام گردد چرا که باور دارم طرح و ایجاد چنین تقابلی در عرصه عمومی انجمن به نفع ایرماگ وزین نخواهد بود. در خاتمه از همه عزیزان سپاسگذارم.
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط javadkh65 » 24 ژانویه 2011, 16:22

سلام

من هم موافقم با این ایده، یه زمانی من به علی رستگار ایمیل می زدم با هزار شرمندگی سوال میکردم او هم با روی گشاده جواب می داد من نمیدونم اینجور افراد از کجا پیداشون می‌شه!
javadkh65

پستتوسط abdol » 24 ژانویه 2011, 18:22

به نظر من نیازی به این کارها نیست. فقط کافی است که جواب دوست عزیزمان ساسر را نمی دادید آنوقت خودش از پست فرستادن ۱۰۰ در ۱۰۰ خسته می شد!
سرگرمی من در این چند روز هر وقت خسته و کسل بودم خواندن پستهای ایشان بود :lol:
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 24 ژانویه 2011, 18:26

من از امروز ساسر جان را به عنوان ادمین افتخاری ایرماگ انتخاب می کنم. بقیه هم که خس و خاشاک اند :lol:
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ahmad » 24 ژانویه 2011, 22:35

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
... من نمیدونم اینجور افراد از کجا پیداشون می‌شه!

با سلام جواد جان،
از وقتی کہ ما ایرماگ را حدود ۸ سال پیش راه انداختیم تا کنون بندرت به افرادی برخورده‌ایم که چنین رفتاری بی نزاکت و توام با خودخواهی از خود بروز بدهند. این تیپ افراد اخیرا ۲ یا ۳ مورد از آنہا در اینجا پیدایشان شده است. بقول دوستمان قلی این البته از نتایج گسترش پایگاه مک در بین اقشاری است که بطور سنتی معمولا دور و بر این سیستم زیاد نمی‌گشتند. واقعا آدم متحیر می‌ماند که چرا باید در پاسخ به کمک و راهنمائی با حوصلهٔ فراوان و سعهٔ صدر، شخصی این چنین به توهین و لوده بازی دست بزند. همۂ ما که در این گونه فوروم ها فعالیم در واقع از وقت اضافہ خود در این موارد مایه می‌گذاریم، البته واضح است که علاقمندی ما دافع این گونه فعالیت‌هاست و پاداش‌مان نیز همانا احساس خرسندی است که در هنگام حل مشکلی که کاربری دچارش بوده است، به آدم دست می‌دهد. اکثریت اعضای این سایت اما انسانهای هستند محترم و خوشایند و گرچه هر کس با اسامی کوتاه شده و یا با کنیه‌ای خاص از سراسر دنیا در اینجا ظاهر می‌شوند و در بحث‌‌های تکنیکی جالب شرکت کرده و نظرات و تجربیات خود را در معرض دید کسانی می‌گزارند که چیزی مشترک آنها را به هم نزدیک می‌کند. ما همہ از داشتن این همہ دوست نادیده که یک وجه مشترک ما را به هم پیوند می‌دهد بسیار خرسند هستیم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان