انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک بوک پرو من خودش شب ها روشن میشه!

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: مک بوک پرو من خودش شب ها روشن میشه!

پستتوسط Ilia » 14 ژانویه 2011, 22:33

آن اسمش تسک بار نیست و داک است. هر برنامه‌ای را هم که نخواستی با ماوس بگیرش و بیندازش بیرون، از آنجا پاک میشود ولی در کامپیوترت میماند.

اگر DVD ری‌استور را استفاده کرده باشی، بایستی برنامه‌های دیگر iLife را هم برایت نصب میکرد. اما اگر آنها روی دیسک دیگری هستند بخوان و ببین که روی آن دیسک چه نوشته و اگر لازم است نصبشان کن. من نمیدانم که دیسک دیگر چه است.

این هم دیگر ویندوز نیست. این Mac OS X است. آنکه یک چیزهایی میگوید اسمش فایندر است. اگر هم یک پیغام‌هایی می‌آید که خواستی بعدا بپرسی، میتوانی با فشار دادن شاستی‌های Command+Shift+3 از صفحه‌ات عکس بیندازی.

اگر سوال درست و دقیق بپرسی، بهتر میشود کمکت کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط sa3er » 14 ژانویه 2011, 22:42

داک یعنی همان اردک خودمون ؟
راستی اومد بالا اولش یه چیز اومد به نام شناسایی کیبورد ! میگفت بلافاصله دکمه سمت راست شیفت چپ را بزن (فکر کنم منظورش حرف z بود) . زدم اتفاق خاصی نیافتاد فقط وورت وورت صدا میداد بعد هم فکر کردم چرنده بستمش. الان کیبورم یه موقع منفجر نشه ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پست‌ها : 123

پستتوسط sa3er » 14 ژانویه 2011, 22:46

-الان چه طوری میتونم تو دسکتاپم فایل بریزم مثل ویندوز ؟
-بعد ابن دکمه های پنجره ها که قرمز سبز زرد هست رو میشه آورد سمت راست پنجره ؟ (من اونور عادت دارم و بیست سال طول میکشه به سمت چپ عادت کنم) بعد اندازه شون هم خیلی کوچیکه و برای بستن هر پنجره وقتی گرفته میشه. چه طوری اون گوی ها رو گنده تر کنم ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Ilia » 14 ژانویه 2011, 23:12

فایل را میگیری و می‌اندازی هر جا خواستی. فقط بهتر است داخل فولدر Home خودت باشد مثل ویندوز.

این دکمه‌ها را هم نمیشود جابجا کرد. اگر خواستی میتوانی با فشار Command+w صفحه‌ای را ببندی و با Command+o باز کنی و با Command+m بفرستیش توی داک.
برای لیست کاملتر این قبیل شورت‌کات‌ها اینجا را ببین:
http://support.apple.com/kb/ht1343
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 01:31

-چه طوری گنده ترش کنم حد اقل ؟
-آقا این کپی‌ پست با کیبورد خیلی سخت شده. کامند سی‌ اصلا راحت نیستم. می‌شه بگین چه طوری با دکمهٔ fn سی‌ کپی‌ کنم ؟ چون من کارم کپی‌ پست هست ...
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 01:51

-برنامه ویالسی پلیر رو نصب کردم اما آثاری ازش نیست ؟

-آقا این آپدیت سیستم رو زده بودم کلی‌ رفت بعد بستم اینرو باز کردم دیدم همش پرید. دوباره تلاش کردم و ۱ ساعت دیگه اومدم دیدم خاموش شده سیستم و موس رو تکون دادم بازم پریده بود. حدس میزنم خودش بدون اجازه سلیپ کرده که باعث شده آپدیت شکست بخور. کلی‌ ترافیک الکی‌ از دست دادم. فقط بچه‌ها آپدیت کنم خیلی‌ بهتر هست آره ؟ یا لازم نیست ؟ الان چطوری آپدیت کنم ؟؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Microsoft24 » 15 ژانویه 2011, 05:20

من ، سریع جواب دوستمون رو بدم ،

عزیزم مشکل شما فقط و فقط از کرک ویندوز 7 هست! به ترتیب زیر عمل کنید :

1 - با مک بوت کنید ، بوت کمپ رو باز کنید ، ویندوز رو Remove کنید!

2 - حالا شات دان کنید!

3 - به ترتیب اول SMC و بعد P-ram رو ریست کنید!

4 - حالا دوباره ویندوزتون رو نصب کنید ، خواستید اینم راهنما: [...]

5 - از کرک های خاص استفاده کنید!

علت مشکل : تداخل SMC با لودر کرک ویندزو 7

زیاد نمیتونم بیام ایرماگ ، کاری داشتی من رو تو یاهو اد کن : Omidx90

با تشکر ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 10:36

داداش من الان تو مک هستم. خدا ویندوز رو رحمت کنه چیز خوبی‌ بود اما دیگه دربارش صحبت نکن. :lol:

الان من دیشب فایرفاکس نصب کرده بودم تو داک بودش ولی‌ الان آثاری ازش نیست. هارد رو هم سرچ کردم نبود. چرا هرچی‌ نصب می‌کنم بد از خاموش کردن غیب می‌شه ؟!
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Pooria Azimi » 15 ژانویه 2011, 11:01

راستش خیلی سخته که بخواهیم تمام این‌ها رو توضیح بدیم (یعنی نوشتنش سخته، اگر حضوری بود، دو دقیقه‌ای تمام این نکات رو می‌شد گفت)... و سوالات شما هم کاملاً منطقی هستند و برای هر تازه‌کاری (در مک) پیش می‌آن. اگر بخواهیم این مفاهیم رو نوشتاری و به‌شکل پینگ‌پنگی پاسخ بدیم (سوال از شما، بعد از ۴ ساعت یک پاسخ داده می شه، بعد از ۴ ساعت شما پاسخ رو می‌بینید و تو این مدت، ۷۰۰۰ نکتهٔ تازه در مک پیدا کرده‌اید)، همین نکات ساده رو ۵ سال طول می‌کشه که بتونیم حل بکنیم!

برای همین، کاری که شما باید بکنید اینه که تمام ویدئوهای زیر رو در آی‌تیونز دانلود و تماشا بکنید:

http://itunes.apple.com/us/podcast/find ... d286288035
(گزینهٔ View in iTunes رو بزنید و در آیتیونز هم با زدن Free، که معلوم می‌کنه این پادکست رایگانه، می‌ونید دانلودش کنید. و بعد، در سایدبار سمت چپ و در قسمت Podcasts می‌تونید ببینیدش)

در کل هم حجمشون ۲۳۰ مگابایته.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 13:34

زدم دانلود بشه ولی اگر میگفتین هم متوجه میشدم چون من کارم خیلی درسته. بوق که نیستم
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 15:51

این فایرفاکس واقعا دیشب غیب شده بود و نه تو داک بود و نه هارد رو سرچ کردم بود اما امروز یک ذره بین سمت راست بالا دیدم که گویا تو اون میزنم فایرفاکس فرتی میاره. واقعا عجیبه چرا من هارد رو سرچ کردم فایرفاکس نبود اما اون ذره بین منو بار میتونه ‍‍پیداش کنه ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2011, 16:15

حالا که فایرفاکس روی داک است، اگر رویش راست-کلیک کنید و گزینه Show in Finder را انتخاب کنید، نشان می‌دهد که کجای هاردتان است.

ضمنا اکیدا پیشنهاد می‌کنم اگر واقعا قصد دارید با سیستم عامل مک کار کنید، حتما یک کتاب را در این زمینه بخوانید تا بفهمید اصولا در مک چه خبر است.

یک کتاب انگلیسی خوب:
Switching to the Mac: The Missing Manual, Snow Leopard Edition
http://www.amazon.com/gp/product/059680 ... BWQNDS5KP3

سوئیچ کردن به مک، هم حوصله و هم عشق می‌خواهد که در مورد اولی، تصور می‌کنم شما قدری عجولید. اگر همه چیز را سریع با ویندوز مقایسه نکنید و سعی کنید بر دلزدگی احتمالی اولیه‌تان فائق شوید (که حتی من هم دو-سه هفته‌ی اول خریدن مک، با این‌که عاشقش بودم، کم و بیش دچارش بودم) آن وقت است که مک حجاب از چهره برمی‌گیرد و زیبایی‌هاش را به شما نشان می‌دهد! :-)

-------------------------
این کتاب‌ها هم خوبند:

Switching to a Mac Portable Genius
http://www.amazon.com/Switching-Portabl ... 972&sr=1-4

MacMost.com Guide to Switching to the Mac
http://www.amazon.com/MacMost-com-Guide ... 972&sr=1-3

اگر می‌خواهید این کتاب‌ها را بخرید، می‌توانید از خدمات خرید کتاب خارجی این سایت استفاده کنید:
http://www.adinebook.com

یک کتاب و اگر اشتباه نکنم یک DVD راهنمای تصویری مک را هم شرکت نقش منتشر کرده که در پایتخت پیدا می‌شوند و هرچند خیلی کاستی‌ها دارند (کتاب را دیده‌ام، دی‌وی‌دی را نه)، اما در هر حال، می‌توانند مفید باشند.

این کتاب فارسی هم (هر چند مربوط به نسخه لپرد یا 10.5 است) اما نسبتا جامع و خوب بود ولی گویا چاپش تمام شده است:
مرجع کامل سیستم عامل مکینتاش
http://www.adinebook.com/gp/product/600 ... 37-7991588
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 16:38

اقا این برنامه رو گرفتم گویا میشه باهاش دکمه fn رو به کنترل تبدیل کرد که اگر کار کنه چه حالی بکنیما
http://doublecommand.sourceforge.net/download.html
فقط من زدم فانکشن کی از کنترل در سیستم پرفرمنس ولی گویا کار نکرد. نمیدونم شاید من بلد نیستم. شما یک تست بکنید بی زحمت ببیند چه طوریاست !
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 17:20

مژده بدین مژده ! با آپ keyremap4macbook الان دکمه fn رو کردم کامند !
الان دیگه مثل قدیم کپی پیس رپ عین آب خوردن و بدون نگاه کردن به کیبورد و حرکات آکروباتیک انگشت انجام میدم :-)

راستی اون فایرفاکس فهمیدم چرا غیب شد رفت. و فهمیدم چرا تو اون ذره بین زدم پیدا کرد. سی دی کینگ تو دستگاه بود و اون زره بین اون رو پیدا کرده بود.
من فایر فاکس رو نصب کرده بودم اما گویا تو مک اینطوری نیست که چیزی رو نصب کنی و همش خالی بندیه و باید اون برنامه رو کشید انداخت تو فولد اپلیکیشن تا واقعا نصب بشه و بمونه!
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2011, 17:24

پست‌های این مبحث را که می‌خواندم، یاد یک حکایت ذن افتادم.

شخصی برای آموختن ذن، نزد استاد رفت. از همان بدو ورود، شروع کرد به صحبت کردن در مورد زندگی‌اش و کارهایش و عقایدش و مدام در صحبت استاد می‌پرید. استاد، فنجانی را آورد تا برای شاگرد، چای بریزد. همان‌طور شروع کرد به ریختن چای از قوری تا این‌که لبریز شد و از لبه‌های آن سرازیر شد و باز همچنان، استاد چای را داخل آن می‌ریخت. شاگرد به اعتراض گفت: "استاد؛ فنجان لبریز شد!" استاد لبخند آرامی زد و گفت: "فنجانی که پر است، دیگر جا برای چای تازه ندارد. برای این‌که ذن بیاموزی، نخست باید فنجان ذهنت را از عقاید گذشته‌ات خالی کنی!"
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان