انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک بوک پرو من خودش شب ها روشن میشه!

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مک بوک پرو من خودش شب ها روشن میشه!

پستتوسط sa3er » 12 ژانویه 2011, 11:45

من گران ترین مدل مک بوک پرو و جدید ترینش یعنی 373 رو دارم. روش ویندوز 7 دارم و XP که همیشه در 7 هستم.
الان مدتی هست بعضی شب ها وقتی خاموش میکنم برم بخوابم بعد از نیم ساعت مثلا یک دفعه دولومبی خودش روشن میشه و مارو از خواب بیدار میکنه !! :x
من نرم افزاری چیزی هم نصب نکردم که مربوط به روشن کردن سیستم باشه نمیدونم اشکال از چیه که خودش روشن میشه :o
چنین مشکلی دیدین شما ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پست‌ها : 123

Re: مک بوک پرو من خودش شب ها روشن میشه!

پستتوسط MacShadow » 12 ژانویه 2011, 16:34

سلام اگه در محیط ویندوز دایماْ هستی آپدیت ویندوزت را خاموش کردی چون این امکان را داره که در یک ساعت خاص روضن بشه آپدبت را چک کند
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط AliGhz » 12 ژانویه 2011, 17:27

ظاهرا شما فقط از ویندوز روی مک‌تان استفاده می‌کنید. شاید کنجکاوی بی‌دلیل باشد، اما چرا اگر قصدتان کار کردن با Mac OS نبود، لپ‌تاپ اپل خریدید؟

در مورد مشکلتان، آیا زمانی که در مک‌بوک پرو بسته است، باز هم از خواب بیدار می‌شود؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط javadkh65 » 12 ژانویه 2011, 18:49

شما بهتره این سوال رو توی فروم های متعدد فارسی که توی اینترنت پیدا میشه مثل P30World بپرسید اینجا فروم مک هستش! خدا بیامرزه پاور پی سی رو روش ویندوز نصب نمی شد خیال همه رو راحت می کرد!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط sa3er » 12 ژانویه 2011, 19:20

[نمایش]
سلام اگه در محیط ویندوز دایماْ هستی آپدیت ویندوزت را خاموش کردی چون این امکان را داره که در یک ساعت خاص روضن بشه آپدبت را چک کند

آخه اگر چنین چیزی باشه باید رو سیستم بقیه هم رخ بده. بعد تازه خاموش کردن آپدیت امنیت رو میاره پایین کلا

[نمایش]
ظاهرا شما فقط از ویندوز روی مک‌تان استفاده می‌کنید. شاید کنجکاوی بی‌دلیل باشد، اما چرا اگر قصدتان کار کردن با Mac OS نبود، لپ‌تاپ اپل خریدید؟

در مورد مشکلتان، آیا زمانی که در مک‌بوک پرو بسته است، باز هم از خواب بیدار می‌شود؟

وقتی که خاموش میکنم قاعدتا میبندم کامل لب تاپ رو.

بعد در ضمن Mac OS فقط یک سیستم عامل هست مثل ویندوز یا لینوکس که هر کس بخواهد رو هر کامپیوتری نصب میکنه چه ربطی به مک بوک داره. مک بوک هم یک لب تاپه مثل بقیه لب تاپ ها، سیستم عاملش مگه مهمه ؟؟
بیشتر سخت افزار های جانبی و نرم افزار ها فقط روی ویندوز کار میکنن :!:
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 12 ژانویه 2011, 19:33

sa3er نوشته است:[نمایش]
بعد در ضمن Mac OS فقط یک سیستم عامل هست مثل ویندوز یا لینوکس که هر کس بخواهد رو هر کامپیوتری نصب میکنه چه ربطی به مک بوک داره. مک بوک هم یک لب تاپه مثل بقیه لب تاپ ها، سیستم عاملش مگه مهمه ؟؟
بیشتر سخت افزار های جانبی و نرم افزار ها فقط روی ویندوز کار میکنن :!:

این شگفت‌انگیزترین و وحشتناک‌ترین پستی بود که در این یک سال و خورده‌ای در ایرماگ خواندم!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 ژانویه 2011, 19:51

من تعجب دوستان رو درک می‌کنم اما لطفا موضوع رو به جنگ ویندوز و مک تبدیل نکنید. هرکس هر چه دوست داشت روی کامپیوتر خود نصب می‌کند :-)
---
تجربهٔ خود من با MacBook با سیستم عامل مک اینطوره که اگر به پورت USB چیزی وصل باشه، مخصوصا کابل‌های extender ، بر اثر الکتریسیتهٔ ساکن، تغییر در رابط یا محافظ و... ممکنه از حالت Sleep در بیاد.
دلیل محتمل دیگه، در سیستم عامل مک تنظیمی هست با عنوان Wake for network access که اگر از شبکه چیزی دریافت کرد از sleep خارج بشه. ظاهراً مشابهش در ویندوز هم هست، یک بررسی بکنید:
http://www.howtogeek.com/howto/windows- ... ows-vista/
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ilia » 12 ژانویه 2011, 20:01

هر کسی هر چی دوست داشت نصب کند، اما توصیهٔ من به کسی که فقط میخواهد ویندوز داشته باشد این است که پیسی بخرد. که هم چند صد دلار صرفه جویی میکند و هم اگر به مشکلی برخورد یک پشتیبانی درست و حسابی‌تر داشته باشد.

…اما حیف آن مک! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط AliGhz » 12 ژانویه 2011, 20:10

Ilia نوشته است:[نمایش]
…اما حیف آن مک! :-)

!Exactly
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط sa3er » 12 ژانویه 2011, 20:44

پی سی یعنی چی ؟ الان این مک بوک من با لب تاپ قبلیم مگه چه فرقی میکنه ؟ فقط سخت افزار های یم خورده بالاتر هست. مثلا اون سی پی یو i3 داشت ولی این i7 داره
من واقعا نمیگیرم منظورتون از پی سی یا مک سخت افزاره یا نرم افزار ؟ آخه از نظر سخت افزاری مک بوک من فرقی با بقیه لب تاپ ها نداره من هر چقدر قطعاتش رو بررسی میکنم ...
cpu ram VGA همه چیش مثل بقیه لب تاپ های دیگه هست. چیز سری یا خفنی یعنی تو مک بوک من الان هستش که ویندوز نمیشناسه ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 12 ژانویه 2011, 20:56

دوستان من شوخی یا اغراق نمیکنم ها ... جدا نمیدونم!
اگر واقعا چیزی هست بگین
(در ضمن این مشکلات رو من الان دارم به طوری که من رو قانع کرده اون لب تاپ دل ششصد هزار تومینم از این مک بوک 3 میلیون تومانی به مراتب خداوکیلی بهتر بود. دلیل: سه تا پورت یو اس بی داشت. این مک بوک دو تا داره و همون هم گاهی اوقات به مشکل میخوره. هیچ سی دی یا دیوی دی نمیتونم راست کنم چون فقط دیسک های خیلی تمیز و اورجینال رو میخونه و تموم اون سی دی خام های پرینکو یا اونهایی که رایت کردم الام بدرد بشقاب پرنده بازی میخورن. لبه هاش تیزه و اسپیکر سمت چپ بقدری داغه که شعله های آتش ازش به بیرون زبانه میکشه اما سمت راستش مثل سیاره پلوتون سرده. باتریش هم نصف لب تاپ دل من دوام میاره که که نزدیک دو ساعت هست. هدفونش هم به قدری مسخره است که اعصاب واسم نزاشته چون من با هر دستگاهی از رادیو پدربزرگم گرفته تا لب تاپ قبلیم هدفون رو که میزنم یا در میارم بدون هیچ بامبولی صدا از اون پخش یا قطع میشه ولی این مک همش قاط میزنه و باید دستی برم راست و روستش کنم. دیگه چونم برات بگه سرعت هم هبچ فرقی با ال تاپ قبلیم نداره و در ضمن این ضاهرش که مثلا خیلی خوفه گویا الکیه و آلومینیوم خالص نیست و مثل بقیه لب تاپ ها روش خط میافته !)

البته نیمدونم شاید من یه چیزی نمیدونم. راهنماییم کنید
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط sa3er در 12 ژانویه 2011, 21:06.
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 12 ژانویه 2011, 21:05

من اگر فروشنده‌ای بودم که شما برای خرید مک پیش من می‌آمدید و می‌فهمیدم که می‌خواهید فقط ویندوز روی آن نصب کنید (و می‌فهمیدم؛ چون می‌پرسیدم مک را برای چه کاری می‌خواهید تا بر حسب نیاز و بودجه شما، بتوانم بهترین پیشنهاد را بدهم)، به شما مک نمی‌فروختم. نه این‌که از پول بدم بیاید یا با شما مشکل داشته باشم، نه؛ صرفا به این دلیل که برای نیازهای شما، مک دستگاه مناسبی نیست. در مثل مناقشه نیست؛ شبیه این است که شما بروید آخرین مدل فراری را بخرید برای این‌که در تهران روزانه به سر کارتان بروید و برگردید!

ببینید، لینوکس یا ویندوز سیستم عامل‌هایی هستند مستقل از یک سخت‌افزار خاص. شرکت‌ها و افرادی هستند که این سیستم عامل‌ها را توسعه می‌دهند و شرکت‌های دیگری هستند که سخت‌افزارهایی را تولید می‌کنند که این سیستم عامل‌ها می‌توانند روی آنها سوار و اجرا شوند.

اما اپل، شرکتی است که هم سخت‌افزار و هم سیستم عاملش را خودش تولید می‌کند. پس یک فرق بسیار اساسی با دیگر شرکت‌های تولید سخت‌افزار یا نرم‌افزار دارد.

تا چند سال پیش که در کامپیوترهای تولیدی اپل از تراشه‌های اینتل استفاده نمی‌شد، این دستگاه‌ها نمی‌توانستند ویندوز را اجرا کنند. اما اپل بر مبنای سیاست‌های جذب مشتری خود و البته دلایل مختلف دیگر، از چند سال پیش از همان تراشه‌های اینتل در کامپیوترهایش استفاده می‌کند که در پی‌سی‌ها هم استفاده می‌شود. برای همین، و با استفاده از ترفند‌های نرم‌افزاری (یعنی نصب بوت‌کمپ یا استفاده از ماشین‌های مجازی)، حالا مک‌ها می‌توانند ویندوز را هم اجرا کنند.

اما همان‌طور که متوجه شدید، اجرا شدن ویندوز روی مک، خصلت ثانویه مک است نه آن چیزی که مک دقیقا به خاطرش خلق شده است. و هر چند از لحاظ جزئیات سخت‌افزاری بین مک و پی‌سی نمی توان فرقی گذاشت، به هر حال، مک برای استفاده از سیستم عامل مک بهینه یا optimize شده و در هر صورت، خرید مک برای استفاده از آن فقط با ویندوز، انتخاب هوشمندانه‌ای نیست.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط sa3er » 12 ژانویه 2011, 21:11

من از گذشته اطلاعی ندارم ولی قربان این چیزی که الان جلوم هست فرقی با بقیه لب تاپ های بازار نداره و چیزی الان من توش نمیبینم که ساخت شرکت اپل باشه تا بهینه بخواهد بشه. قطعات اصلی مثل سی پی یو و کارت گرافیک و رم و غیره که همش مارک های معتبر مثل اینتل و ان ویدیا و غیره هست که نه فرقی با بقیه لب تاپ ها داره نه ساخت اپل هست. فکر کنم اپل فقط قاب دورش رو ساخته (مطمئن نیستم) ولی اون رو هم درست انجام نداده چون این لبه های مک بوک خیلی تیزه و من جرات نمیکنم سریع دستم رو بزارم روش ... ! درضمن بدبختی چون آهنی هست همیشه هم جرقه میزنه چون رو موکت راه میرم ... کلا کابوسی هست واسه خودش :lol:
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط javadkh65 » 12 ژانویه 2011, 21:20

هیچ سی دی یا دیوی دی نمیتونم راست کنم چون فقط دیسک های خیلی تمیز و اورجینال رو میخونه و تموم اون سی دی خام های پرینکو یا اونهایی که رایت کردم الام بدرد بشقاب پرنده بازی میخورن. لبه هاش تیزه و اسپیکر سمت چپ بقدری داغه که شعله های آتش ازش به بیرون زبانه میکشه اما سمت راستش مثل سیاره پلوتون سرده. باتریش هم نصف لب تاپ دل من دوام میاره که که نزدیک دو ساعت هست. هدفونش هم به قدری مسخره است که اعصاب واسم نزاشته چون من با هر دستگاهی از رادیو پدربزرگم گرفته تا لب تاپ قبلیم هدفون رو که میزنم یا در میارم بدون هیچ بامبولی صدا از اون پخش یا قطع میشه ولی این مک همش قاط میزنه و باید دستی برم راست و روستش کنم. دیگه چونم برات بگه سرعت هم هبچ فرقی با ال تاپ قبلیم نداره و در ضمن این ضاهرش که مثلا خیلی خوفه گویا الکیه و آلومینیوم خالص نیست و مثل بقیه لب تاپ ها روش خط میافته !)

البته در اینکه شما داری اغراق می کنی که خوب شکی نیست

البته نیمدونم شاید من یه چیزی نمیدونم. راهنماییم کنید

شما خیلی چیزها نمی دونی مثلا اینکه نصب ویندوز روی مک باعث اون باتری کم عمر مکبوکته یا اینکه اون زبانه های آتش برای عدم توانایی ویندوز در مدیریت منابع انرژی توی یک مکبوکه و دهها چیز دیگه که به مرور متوجه خواهی شد که نمیدونی
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط AliGhz » 12 ژانویه 2011, 21:21

درست است،اپل قطعاتی مثل رم و هارد و کارت گرافیک و... نمی‌سازد. اما همه آنها خودش انتخاب می‌کند و ترکیب یا configuratin-ی ایجاد می‌کند که دقیقا می‌داند چیست و چون می‌داند برای چه سخت‌افزاری دارد سیستم عامل درست می‌کند، می‌تواند ارتباط بین سیستم عامل و این قطعات را به بهینه‌ترین شکل ممکن ایجاد کند. پول همین‌ها را هم از مشتری می‌گیرد و برای همین است که بین دو لپ‌تاپ با یک مشخصات سخت‌افزاری که یکی ویندوزی باشد و دیگری مک، آن که مک است، گران‌تر است.

ضمنا خوب است بدانید که سیستم عامل مک فقط روی کامپیوترهای مک نصب می‌شود و نصب آن روی پی‌سی، فقط با روش‌های غیررسمیِ توصیه‌نشده امکان‌پذیر است که در نهایت هم قدرت مک را نشان نمی‌دهد.

----------------------------
PC یا Personal Computer یا کامپیوتر شخصی، اسم عمومی کامپیوترهایی است که سیستم عاملشان ویندوز است.

مک، نام کامپیوترهایی است که شرکت اپل تولید می‌کند و هدف اساسی و اصلی آنها این است که با سیستم عامل مک کار کنند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

بعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان