انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک بوک پرو من خودش شب ها روشن میشه!

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: مک بوک پرو من خودش شب ها روشن میشه!

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 17:32

اون شروتکات کیبوردی که برای فارسی تایپ کردن به انگلیسی تو ویندوز آلت شیفت بود. تو مک چه طوری زبان رو عوض میکنید شما با کیبورد ؟ نه اینکه هی برم رو پرچم ایران آمریکا کلیک کنم اون بالا ...
نماد کاربر
sa3er
Banned

پست‌ها : 123

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 17:34

از اون حکایت فنجان هم چیزی نفهمیدم. فقط این رو بگین که الان لازم هست واقعا اپدیت کنم ؟ (شونصد بار شکست خوردم و کلی ترافیک از کفم رفت(
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2011, 17:45

sa3er نوشته است:[نمایش]
اون شروتکات کیبوردی که برای فارسی تایپ کردن به انگلیسی تو ویندوز آلت شیفت بود. تو مک چه طوری زبان رو عوض میکنید شما با کیبورد ؟ نه اینکه هی برم رو پرچم ایران آمریکا کلیک کنم اون بالا ...

Option+Space Bar
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2011, 17:52

از اون حکایت فنجان هم چیزی نفهمیدم. فقط این رو بگین که الان لازم هست واقعا اپدیت کنم ؟ (شونصد بار شکست خوردم و کلی ترافیک از کفم رفت(

حکایت فنجان را به‌طور عملی می‌توانم این‌طور برایتان ترجمه و پیشنهاد کنم که:

1- مک‌تان را شات‌داون کنید.
2- چند روزی به مسافرت به یک جای آرام بروید و مک‌تان و هیچ کامپیوتری را با خود نبرید و در مسافرت هم با کامپیوتر و اینترنت و... هیچ کاری نداشته باشید.
3- یکی از آن کتاب‌هایی که گفتم را قبل از مسافرت بخرید با خود ببرید و سعی کنید مثل یک رمان، بخوانیدش. خیلی در جزئیاتش گیر نکنید.
4- آن وقت با این تصویر تازه‌ای که در ذهن‌تان از دنیای مک ساخته شده، به خانه‌تان برگردید و مک‌تان را روشن کنید و شروع به کار کنید و باز هم به آن کتاب‌ها رجوع کنید و هر جا هم سوال و مشکلی داشتید، به ایرماگ هم بیایید و جست‌وجو کنید و اگر جواب سوالتان قبلا داده نشده بود، آن را مطرح کنید و مطمئن باشید که اینجا همه مشتاقانه به شما کمک خواهند کرد؛ همان‌گونه که تا الان کمک کرده‌اند.

امیدوارم به هر ترتیب، از مک‌تان لذت ببرید :-)

---------
ویرایش برای اصلاح غلط املایی
آخرین ویرایش توسط AliGhz on 15 ژانویه 2011, 18:30, ویرایش شده در 3.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 18:12

-آلت اسپیس میزنم زبان اصلا عوض نمیشه ... (تو اون برنامه تغییر دکمه های کیبورد من دست به آلت یا همان آپشن به قول شما نزدم)
-برای بار سوم عرض میکنم آیا باید آپدیت کنم ؟ وکیلم ؟ :-)
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 18:18

راستی یک سوال دیگه. من الان فایر فاکس رو دانلود و نصب کردم یک درایو اضافه شده به نام فایرفاکس ! داستان این درایو خالی بندیا چیه ؟ مشابهش رو دیشب هم دیدم نمیدونم چی بود انداخت تو سطل آشقال. حجمش هم زده دو گیگ اون طور که من کشف کردم. داستان اون چیه ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2011, 18:27

آه خدای من!
(با لحن بلوتوس=مهران مدیری در سریال قهوه تلخ)

و اما بعد؛

عزیزم شما زیاد به نوشته‌ها توجه نمی‌کنی و می‌خواهی یک شبه ملای مک شوی. نمی‌شود. راه میان‌بر هم ندارد. تا تصویر کلی نداشته باشی، نمی‌توانی بفهمی مک یعنی چه و خودت و دیگران را آزار می‌دهی (خودت را بیشتر).

در مورد تغییر زبان، چون مک‌ام الان دم دستم نیست، نمی‌توانم راهنمایی بیشتری بکنم.

در مورد درایو مجازی هم، این روش مک در نصب برنامه‌ها است. بهش عادت می‌کنی و -اگر در مک بمانی- ازش لذت خواهی برد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 15 ژانویه 2011, 18:37

اصلاً درک نمی‌کنم که این سؤالاتتون برای چیه.
یک‌سری کتاب معرفیی شد خدمتتون، و یک سری پادکست هم معرفی کردیم براتون که بخونید و تماشا کنید و بعد از اون، تمام این سؤالاتتون برطرف می‌شه (البته اگر تماشاشون بکنید، نه این‌که فقط دانلود و آرشیوشون کنید).

آپدیت هم لازمی نیست بکنید فعلاً، بعداً آپدیت کنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 20:38

اون ویدیو ها رو دیدم کتاب هم حقیقتش وقت ندارم بخونم. سوال درباره هر چی پیش بیاد میرم سراغ یار مهربانم گوگل !
====
-خوب این درایو مجازی ها میشه بگین برای چی هی ایجاد میشن که بعد من مجبور بشم پاکشون کنم ؟
-اپدیت فعلا نیاز نیست بکنم یعنی بعدا ورژن ۱۱ اومد اپدیت کنم ؟ از کجا بفهمم کی باید اپدیت کنم ؟ چون این خودش هر هفته چک میکنه و هی خواهد کفت اپدیت کن اپدیت کن ...
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Ilia » 15 ژانویه 2011, 21:04

sa3er جان،

بیشتر سوالات شما در اینجا به کررات بحث و توضیح داده شده است. راستش برای بعضی از ما که مدت زیادی است اینجا هستیم، یک مقداری سخت است که چیزهایی که همین هفتهٔ قبل به یکنفر توضیح دادیم را دوباره از اول برای نفر بعدی بنویسیم. خاصیت فوروم این است که این سوال و جواب‌ها مانده است برای نفر بعدی مثل شما که بیاید و بگردد و جوابش را پیدا کند و اگر گشت و پیدا نکرد آنوقت بپرسد، و کسانی که بلدند راهنمایی کنند و این جواب جدید اضافه بشود به انجمن برای استفاده کنندگان بعدی.

این سوالات شما طبیعی است و باور کنید بعضی از آنها شاید ده بار بیشتر توسط کسان دیگر مطرح و جواب داده شده است. مثلا:
برای تغییر زبان:
viewtopic.php?f=4&t=1785&p=16765#p16765

یا برای نصب فایل از روی دیسک مجازی:
viewtopic.php?f=3&t=1604&p=15146#p15146
دیسک مجازی، مشابه iso ویندوز است. فایل اصلی آن فایل DMG است. آن چیزی که روی دسکتاپ شما می‌آید، صورت مجازی یک دیسک است. برنامه‌ای اگر داخل آن بود، را بگیر و بینداز داخل فولدر اپلیکیشن‌هایت ولی اگر اینستالر داخلش بود از همانجا اجرایش کن. ولی برنامه‌ای را از داخل آن اجرا نکن. وقتی کاری با آن تمام شد، آیکان آن را راست‌-‌کلیک و eject کن. این مثل این است که cd را از کامپیوترت خارج کرده باشی. حالا اگر اصل فایل آن یعنی آن DMG را بیندازی توی سطل آشغال و پاکش کنی، مثل این میماند که اصل CD را انداخته باشی دور.

آن منابعی که دوستان معرفی کردند را هم ببین و بخوان.

برای آپدیتت را هم یکی از همین دیسک‌های مجازی که یک گیگ است را از این آدرس زیر بگیر و نصب کن:
http://support.apple.com/kb/DL1349

وقتی در برنامه‌ای نیستی، اگر Command+shift+a را با هم بزنی میروی به فولدر برنامه‌هایت. برنامه‌ها را بایستی بیندازی یا نصب کنی اینجا. و از اینجا بگیری و با ماوس اضافه کنی به داک تا آنجا بمانند.

برای یاد گرفتن چیز پیچیده‌ای مثل یک کامپیوتر جدید، بایستی منوآلش را خواند و یادش گرفت. این هم ویندوز نیست. کلیدهای میانبرش، نحوهٔ کارکردنش و فکر کردنش با ویندوز فرق دارد. پس هر چه آنجا میکردی دلیل ندارد اینجا آنطور باشد. باید یاد بگیری که چطوریست. بعضی‌ها را با حدس میتوانی پیدا کنی اما بیشترش را باید یاد بگیری.

ویندوز را فراموش کن. اگر این کار را نکنی، مشکل بعدیت این خواهد بود که این برنامه در ویندوز اینجوری بود چرا در مک اینجوری نیست و این داستان تمام نخواهد شد و من دوباره مجبور خواهم شد که بگویم که برو بفروشش! :-)

چیزهایی که برایت عادت بوده‌اند را باید از نو یاد بگیری اما کار سختی نیست. مثلا دو سه ساعت اگر انگشت شصتت را دو سانت به سمت راست بیاوری بعدش دیگر لازم نیست جای کامند و کنترل را عوض کنی و برایت ملکهٔ ذهن میشود. اما آخرش صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 15 ژانویه 2011, 21:12

...کتاب هم حقیقتش وقت ندارم بخونم....

در کتاب "هفت عادت مردمان موثر" یا درست‌ترش، "هفت عادت مردمان واقعا موثر"، در مورد اهمیت و فوریت کارها دسته‌بندی جالبی مطرح شده که من خلاصه‌اش را از اینجا نقل می‌کنم:
http://www.neshaniha.com/texts/7Habits.php

[نمایش]
چه کاری برای موفقیتان بسیار مهم است ولی به آن نمی پردازید ؟
هشتاد درصد نتایج حاصل بیست درصد از کار و فعالیت است .
چهار نوع فعالیت وجود دارد :
1- کارهای ضروری و اضطراری ( مثل بحرانها )
2- کارهای ضروری و غیر اضطراری ( شناخت فرصتها – برنامه ریزی )
3- کارهای غیر ضروری و اضطراری ( جلسات بی مورد – تلفنها )
4- کارهای غیر ضروری و غیر اضطراری ( اتلاف وقت – تلویزیون – کارهای پیش پا افتاده )
افراد موفق کسانی هستند که به امور دوم می پردازند . آنها هرگز مسایل را مورد توجه قرار نمی دهند بلکه ذهن را به فرصتها و راه حلها معطوف می دارند .

شما دوست دارید در مورد اول بمانید؛ نو پرابلم، انتخاب شماست.
شما دوست دارید فیل را در تاریکی و با دست زدن به تن و بدنش بشناسید، مسئله‌ای نیست، خودتان این‌طوری ترجیح می‌دهید.

...من کارم خیلی درسته. بوق که نیستم

اما یادتان باشد که حتی جسورترین جست‌وجوگران گنج هم بدون نقشه و بی‌مطالعه، راهی سفر نمی‌شوند.

در هر حال،
Ilia نوشته است:[نمایش]
صلاح مملکت خویش خسروان دانند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط sa3er » 15 ژانویه 2011, 21:35

جدا اون جای دکمه کامند و فانکشن رو عوض کردم یک بار بزرگ از دوشم برداشته شد چون کامند واقعی و c&v جدا هیچ رقمه با انگشت های گنده من عملی نبود.
اوکی ممنون به هر حال . الان یک تاپیک مجزا باز میکنم چون این تاپیک سوال ویندوزی بود ولی من الان مکه ای شدم دیگه ;-)
ادامه بحث اونجا.
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط mak86 » 16 ژانویه 2011, 02:13

بعد از مدت ها یک سری به ایرماگ زدم و این تاپیک رو دیدم....به صفحه ی 5 ام که رسیدم دقیقا همین رو
AliGhz نوشته است:[نمایش]
آه خدای من!
(با لحن بلوتوس=مهران مدیری در سریال قهوه تلخ)

داشتم می گفتم.
نکته ای که از نوشته های شما استنباط کردم عدم تسلط احتمالی شما به همان ویندوز است.
دوست عزیز اکثر کسانی در این فروم می بینید قبل از مهاجرت به مک کاربران حرفه ای ویندوز بوده اند.
هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب ...باشد اندر پرده بازی‌های پنهان غم مخور
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط shiny » 22 سپتامبر 2012, 12:22

سلام!
من تقریبا کل این مبحث رو خوندم ولی کلا راجع به یه چیز دیگه صحبت کرده بودید که! فلسفه ی مک و اینا!
ولی مک بوک من واقعا خودش روشن می شه! خاموشش که می کنم، خاموش میشه اما یکی ۲ ثانیه ی بعد خودش روشن می شه و پیغام میده که به علت وجود یه مشکل، مک شما دوباره روشن شده!
تا الان ۵، ۶ بار این اتفاق افتاده.
چه مشکلی ممکنه داشته باشه؟
برنامه ی عجیب غریبی هم اجرا نکردم، همه چیز مثل همیشه ست!
نخ دندون روزی ۱ بار حتما حتما حتما
مسواک روزی ۲ بار، صبح قبل از صبحانه و شب قبل از خواب
خمیر دندون حاوی فلوراید باشه بهتره
دندون ها مرگ طبیعی ندارن، ما باعث میشیم بمیرن ...
shiny

پست‌ها : 15

پستتوسط AmiN.D » 22 سپتامبر 2012, 15:03

نمیگه دقیقا چه مشکلی؟ مطمئنید اصلن خاموش میشه که بخواد روشن شه؟ یعنی همون مشکل مانع خاموش شدنش نمیشه؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان