انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با ویندوز در مک

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل با ویندوز در مک

پستتوسط SHADNAEE » 21 سپتامبر 2010, 03:15

سلام به همه
من يه مك بوك پرو دارم كه روش ويندوز7 هم نصبه. چند وقتيه اين ويندوزه اذيت ميكنه.مثلا يه بار كه با ويندوز بالا اومدم رنگ مانيتور سيز شد و يك خط سفيد افتاد روش ولي ويندوز بالا اومده بود . چون start up sound ش فعال شد.يا دو دفعه ديگه تو ويندوز سيستم هنگيد طوريكه حتي با فشردن پاور هم خاموش نميشد. حالا نميدونم مشكل سخت افزاريه يا مربوط به ويندوز ميشه. لطفا راهنماييم كنيد. ضمنا ويندوز من 32 بيتيه. ممنون
يه سوال ديگه : هنوز دقيق متوجه نشدم كه براي شارژ مك بوكم در حين كار به برق باشه يا از باتري استفاده بشه

از جایی که موضوع ربط زیادی به بخشِ "دربارۀ این انجمن" نداشت، به بخشی که کمی مناسبتره منتقل شد.
SHADNAEE

پست‌ها : 8

Re: مشكل ويندوز در مك

پستتوسط AliGhz » 21 سپتامبر 2010, 14:06

SHADNAEE نوشته است:[نمایش]
سلام به همه
من يه مك بوك پرو دارم كه روش ويندوز7 هم نصبه. چند وقتيه اين ويندوزه اذيت ميكنه.مثلا يه بار كه با ويندوز بالا اومدم رنگ مانيتور سيز شد و يك خط سفيد افتاد روش ولي ويندوز بالا اومده بود . چون start up sound ش فعال شد.يا دو دفعه ديگه تو ويندوز سيستم هنگيد طوريكه حتي با فشردن پاور هم خاموش نميشد. حالا نميدونم مشكل سخت افزاريه يا مربوط به ويندوز ميشه. لطفا راهنماييم كنيد. ضمنا ويندوز من 32 بيتيه. ممنون

سلام
مدل مک‌بوک پرو-تان را ننوشته‌اید؛ شاید اگر قدیمی‌تر است، امکانات سخت‌افزاری‌اش برای اجرای ویندوز ۷ مناسب نباشد. شاید هم نسخه ویندوز ۷-ای که استفاده کرده‌اید مشکل داشته.

[نمایش]
يه سوال ديگه : هنوز دقيق متوجه نشدم كه براي شارژ مك بوكم در حين كار به برق باشه يا از باتري استفاده بشه

توضیح کوتاهش این‌که وقتی برق هست به برق متصل باشد، وقتی نیست از باتری استفاده شود.
در واقع، اپل توصیه نمی‌کند که مک‌بوک/پرو همیشه به برق وصل باشد، چون برای کارکرد بهینه باتری مضر است. اپل می‌گوید مثلا کسی که در راه با لپ‌تاپش با باتری کار می‌کند و وقتی به دفترش رسید از برق استفاده می‌کند، مدل خوبی برای استفاده بهینه و متعادل از برق و باتری است. توضیحات بیشتر در مورد کالیبره کردن و استفاده از باتری هم اینجا هست: viewtopic.php?f=2&t=1740#p20442
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط javadkh65 » 21 سپتامبر 2010, 19:34

کم‌کم اینجا داره به فروم مشکلات ویندوز تبدیل می‌شه!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Pooria Azimi » 21 سپتامبر 2010, 20:11

javadkh65 نوشته است:[نمایش]
کم‌کم اینجا داره به فروم مشکلات ویندوز تبدیل می‌شه!

ولی امیدوارم هیچ وقت، هیچ وقت یک انجمن ( بخش ) با عنوانی که توش کلمۀ منحوس و مهوع "ویندوز" باشه ساخته نشه تا این سوالات در اون بخش قرار بگیرن! همین بخش به نظر من کافیه :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 21 سپتامبر 2010, 23:25

IRWUOMG
Iranian Windows Users On Macintosh Group
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط SHADNAEE » 22 سپتامبر 2010, 00:36

مدل مك بوك پرو 371 است.
ضمنا من فقط از ويندوز براي نرم افزارهايي استفاده ميكنم كه در داخل ايران نوشته ميشه.اونهم چاره اي ندارم اگه ميشد در سيستم عامل مك اين نرم افزارها run ميشد مشكلي نبود. به هر حال عذر خواه هستيم
SHADNAEE

پست‌ها : 8

پستتوسط Ilia » 22 سپتامبر 2010, 00:55

عذر خواهی لازم نیست دوست عزیز!

این یکی از حسن‌های مکینتاش است که میشود در آن از ویندوز هم استفاده کرد. ما هم با آن در ایرماگ کنار می‌آییم تا جایی که مشکلات آن همهٔ فروم را بخودش اختصاص ندهد! ؛-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

Re: مشكل با ويندوز در مك

پستتوسط sjafari » 30 ژوئیه 2012, 11:35

من قبلا بر روی lion پارالل رو داشتم و ویندوز رو هم نصب کرده بودم چند روز پیش شیر کوهی رو نصب کردم و نسخه جدید پارالل رو هم از سایتش دانلود کردم و سریال رو هم درست اکتیو کردم ( تا اینجا همه چی بر وفق مراد بود )
اما الان با نصب ویندوز مشکل پیدا کردم تو مرحله اول نصب ظاهرا درایو دی وی دی نمیشناسه درصورتی که در مرحله ای که باید ویندوز رو بشناسه اوکی هست اما تو نصب گیر داره هر کاری هم میکنم نمیشه
لطفا راهنمایی بفرمایید
sjafari

پست‌ها : 19

قبلی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان