انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در اینستال مجدد سیستم

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل در اینستال مجدد سیستم

پستتوسط mamadreza7 » 29 ژوئیه 2010, 00:19

کمکم کنید بد بخت شدم،از snow leopard راضی‌ نبودام بد اومدم سی‌دی مکینتش خود لپتاپو نصب کنم که ۱۰.۵.۸ هست بد تموم چیزایی که داشتم دیگه ندارم،عاما پاک نشدن چون حجمشو گرفتی!!!همینطور ک نگاه می‌کنید،من فکر کنم سنو لئوپارد پاک نشد و ۱۰.۵.۸ رو جدا نصب کرده تورو خدا کمکم کنید!!
پیوست‌ها
Picture 2.png
Picture 1.png
mamadreza7

پست‌ها : 138

Re: کمک لطفا

پستتوسط Ilia » 29 ژوئیه 2010, 00:36

متاسفانه باید بگویم که فایلهایتان از بین رفته است. هنوز امکان دارد که بعضی از آنها را برگردانید اما بسیار کار سخت و غیر قابل اطمینانی است. برای اینکار به یک برنامهٔ ریکاوری احتیاج دارید. بایستی هارد مکتان را در بیاورید و بگذارید در یک enclosure و وصلش کنید به یک مک دیگر. آن برنامه را راه بیندازید و آنچه را که ممکن است بدست بیاورد به هارد کامپیوتر دیگر یا یک هارد دیگر غیر از آنکه دارید recover میکنید منتقل کنید بعد از همهٔ این حرف‌ها احتمال این هست که کلی از فایل‌ها هیچوقت بر نگردد و اسم و جایشان هم بهم خواهد ریخت. (فایهایی که رویشان نوشته شده، دیگر بر نخواهند گشت). اگر اینکار را میخواهید بکنید، بسیار مهم است که دیگر با این مکتان کار نکنید چون دائم روی هاردتان چیزی مینویسد و احتمال ریکاوری کمتر و کمتر میشود.

راستش به شما بر نخورد اما اگر واقعا میخواهید این کار را بکنید بایستی از کسی که کارش این کارهاست کمک بگیرید. اگر هم واقعا آنقدر محتویات کامپیوترتان برایتان مهم نبوده، یک نفس عمیق بکشید و از خیرش بگذرید. راستش ما اینقدر در اینجا گفتیم که از فایل‌هایتان بک‌آپ بگیرید که دیگر من رویم نمی‌آید بگویم. اما از این به بعد این کار را بکنید.

بد نبود که قبل از اینستال مجدد سیستم کمی پرس و جو میکردید یا اخطارهایی که در حین اینستال داده میشد را میخواندید. بهر حال کاریست که شده.

ایلیا

---
راستی اگر خواستید بدون در آوردن هارد، میتوانید برنامهٔ ریکاوری را روی مک فعلی هم اینستال کنید و فایل‌های برگشت شده را روی هارد یا جای دیگری غیر از هاردتان برگردانید، اما همانطور که در اول گفتم، احتمالا یک مقدار دیگری از فایل‌ها بخاطر فعالیت سیستم ممکن است پاک شوند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

Re: مشکل در اینستال مجدد سیستم

پستتوسط mamadreza7 » 29 ژوئیه 2010, 01:38

مرسی‌ از رهنمأیتون:(
mamadreza7

پست‌ها : 138

Re: مشکل در اینستال مجدد سیستم

پستتوسط Ilia » 29 ژوئیه 2010, 01:47

من الان از سر کار رسیدم خانه و یکبار دیگر به پست شما نگاه کردم. حدس میزنم که فایلهای شما باید سر جایشان باشد. علتش این است که از یک هارد ۲۳۰ مگی ۱۶۰ گیگ آن استفاده شده. احتمالا شما آرکایو و اینستال کرده‌ای (کاری که باید میکردی). بگرد در هاردت و فایل‌هایت را پیدا کن.

:-)

ایلیا 

اگر میبینی که برنامه‌هایت آنجا نیستند چیز غیر طبیعی‌ای نیست. اگر درست حدس زده باشم اگر بگردی یک فولدر در هاردت پیدا میکنی بنام Previous System. آن باقیماندهٔ سیستم قبلیست. با استفاده از یوتیلیتی  Migration Assistant میتوانی یک سری چیزها را برگردانی سر جایشان، یا حتی اگر بلد باشی دستی این کار را بکنی. هر چند که اگر دستی مثلا بخواهی برنامه‌ها را سر جایشان کپی کنی، بعضی از آنها کار نخواهند کرد یا اطلاعاتشان را گم خواهند کرد. بهتر است برنامه‌ها را کلا از نو اینستال کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان