انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در دانلود کردن فایل‌ها

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

مشکل در دانلود کردن فایل‌ها

پستتوسط AmirArsalaan » 27 مه 2010, 23:54

سلام دوستان
۱ ـــــ برای دانلود کردن فایل ها از برنامه ی Igettrr استفاده می کردم ، زیاد خوشم نیومد اون رو پاک کردم اما الان اون به صورت پیش فرض برای دانلود کردن استفاده میشه و وقتی می خواهم فایلی رو به صورت خودکار دانلود کنم یک صفحه ی سیاه باز میشه و مجبور میشوم گزینه ی Download Linked File رو انتخاب کنم . راهکار چیست که Igetter از حالت پیش فرض دانلود کردن کنار گذاشته شود؟؟
همان طور که در تصویر می بینید گزینه ها ی igetter همچنان وجود دارد
تصویر
۲ ــــــ دانلود منیجیر خوب چه چیزی معرفی می کنید؟؟

۳ ــــــ چه طور می تونم حجم فایل هایم را در کنار آیکون فایل مشاهده کنم؟ بدون اینکه get info را باز کنم
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

Re: مشکل در دانلود کردن فایل ها

پستتوسط amirazizi » 28 مه 2010, 02:09

دو جا هستش که احتمالا اگر پاک بشه مشکل حل می شه

Mac HD > Library > internet plugins

and

home > library >internet plugins

توی مک به نظر من بهترین نرم افزار دانلود SPEED DOWNLOAD

برای دیدن سایز هم توی FINDER توی VIEW > AS LIST یا همون کلید CMD + 2 در کنار فایل ها سایز رو می زنه
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 28 مه 2010, 02:25

- بعضی از برنامه‌ها را باید با استفاده از اینستالر خودشان پاک کرد. معمولا برنامه‌هایی که از اینستالر استفاده میکنند جزو این گروه هستند. شما احتمالا فقط خود برنامه را پاک کرده‌ای و تکه پاره‌های آن هنوز در سیستمت مانده‌اند. دوباره اینستالش کن و بعد با استفاده از اینستالر خودش، اینبار پاکش کن.

- اگر وقتی در فایندر هستی، کامند (⌘)+ j را فشار بدهی، یک جعبه باز میشود بنام sort که در آن اگر جلوی Show Item Info را تیک بزنی، اطلاعات بیشتری از فایل را نشانت میدهد.

همینطور اگر بجای کامند + i، که از یک فایل info میگیرد، کامند + آپشن + i را فشار بدهی، یک پنجرهٔ زندهٔ info باز میشود که اطلاعات هر چیزی که فعال باشد را در فایندر نشان میدهد.

در پنجره‌های فایندر هم با فشار کامند ۱ تا ۴، حالتهای مختلف نمایش صفحه را میشود سریع عوض کرد.

شرمنده من اصلا داونلود منیجر استفاده نمیکنم و نمیشناسم. دوستان دیگر حتما راهنمایی خواهند کرد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 28 مه 2010, 02:44

اگر مکینتاش اجازهٔ پاک کردنش رو نداد، Activity Monitor رو باز کن و Process ـی که احتمالاً‌باید اسمش تو مایه‌های iGetterHelper باشه رو پیدا و Quit کن.

اگر هم نشد (پیدا نکردی)، دوباره نصبش بکن و این‌بار با AppZapper حذفش بکن. احتمالاً مشکل برطرف می‌شه.

در مورد دانلود منیجر، اگر خیلی دانلود نمی‌کنی ( منظورم اینه که به شکل سیستماتیک! در کار دانلود نیستی و هر از گاهی می‌خوای یه چیزی دانلود کنی و ترجیح می‌دی از ابزاری که کمی از دانلودرِ خودِ فایرفاکس مطمئن‌تره استفاده بکنی )، به نظر من DownThemAll که یک اکستنشن برای فایرفاکسه کارت رو راه می‌اندازه. البته، اگر از فایرفاکس استفاده می‌کنی ( عکس که به نظر مال سافاری میاد ). و اگر زیاد دانلود می‌کنی که به نظر من هم Speed Download بهترینه. هر چند،‌ ممکنه از Folx که رایگانه هم خوشتون بیاد، یا حتی jDownloader، اما من که خودم از DownThemAll استفاده می‌کنم و خیلی هم خوشحالم!

در مورد ۳، یادمه سابقاً یه چیزی در این مورد دیده بودم، اما الآن اصلاً یادم نمی‌آد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Microsoft24 » 28 مه 2010, 02:52

AmirArsalaan نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
۱ ـــــ برای دانلود کردن فایل ها از برنامه ی Igettrr استفاده می کردم ، زیاد خوشم نیومد اون رو پاک کردم اما الان اون به صورت پیش فرض برای دانلود کردن استفاده میشه و وقتی می خواهم فایلی رو به صورت خودکار دانلود کنم یک صفحه ی سیاه باز میشه و مجبور میشوم گزینه ی Download Linked File رو انتخاب کنم . راهکار چیست که Igetter از حالت پیش فرض دانلود کردن کنار گذاشته شود؟؟
همان طور که در تصویر می بینید گزینه ها ی igetter همچنان وجود دارد
تصویر
۲ ــــــ دانلود منیجیر خوب چه چیزی معرفی می کنید؟؟

۳ ــــــ چه طور می تونم حجم فایل هایم را در کنار آیکون فایل مشاهده کنم؟ بدون اینکه get info را باز کنم

بهترین نرم افزار مدیریت دانلود ، همانطور که قبلا هم گفته بودم ، فقط و فقط Speed Download ه!

تصویری از محیط نرم افزار :

تصویر

اطلاعات بیشتر :

http://www.yazsoft.com
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

مشکل در دانلود

پستتوسط nesta » 05 ژوئن 2010, 04:01

سلام !
مشکلی که من جدیدا به اون برخورد کردم این هست که وقتی دارم از سروری فایل دانلود می کنم مثلا ۴۰ مگ از فایل ۴۰۰ مگی رو دانلود می کنه یک دفعه دانلود قطع می شه یعنی سرعت دانلود ۴۰ k رو نشون می ده ولی دانلود نمی کنه
web browser : Firefox
Mac OS X : Version 10.6.3
از دانلود منیجر خاصی هم استفاده نمی کنم و الان حدود ۱ هفته هست این مشکل رو دارم
من اگر بخواهم sysytem recovery کنم می تونم فایل هایی که داخل user هست رو منتقل کنم یا باید فایل هایی که دارم رو ازشون back up بگیرم رو dvd or hard external
ممنون میشم کمکم کنید :!:
نماد کاربر
nesta

پست‌ها : 3

Re: مشکل در دانلود

پستتوسط Ilia » 05 ژوئن 2010, 06:37

معمولا این مشکل یا از سرورتان باید باشد یا از مودمتان اما بعید است که اشکال نرم‌افزاری باشد.

اگر برای این میخواهید که سیستمتان را از نو بریزید، فکر نمیکنم که احتیاجی به این کار باشد. اما در مورد بک‌آپ کردن و غیره بسیار در ایرماگ بحث شده است مانند این لینک:
viewtopic.php?f=3&t=1812

البته در لینک بالا مطابق معمول بحث از یک موضوع دیگر به این موضوع رسیده که اگر بخوانید متوجه میشوید.

اگر بخواهید میتوانید محتویات سایت ما را از طریق گوگل هم جستجو کنید. به این صورت که در سایت گوگل تایپ کنید:
site:irmug.org و جلوی آن با یک فاصله کلماتی را که میخواهید بنویسید. مطابق عکس زیر.

Goarch_Snapogle_SiteSe.png

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: مشکل در دانلود

پستتوسط Pooria Azimi » 05 ژوئن 2010, 13:11

من هم با خود فایرفاکس که دانلود می کنم (چه در مک، چه ویندوز)، وقتی فایل مثلاً 50-60 مگابایت باشه همین مشکل برام پیش میاد. بر عکس ایلیا، من فکر می کنم چون از فایرفاکس استفاده می کنی مشکل از اونه (هر چند اصلاً منطقی نیست!) چون من هم دقیقاً همین مشکل رو دارم ولی وقتی از سافاری یا کروم یا دانلود منیجر DownThemAll برای فایرفاکس استفاده می کنم این مشکل وجود نداره. به هر حال، لذت استفاده از فایرفاکس در سرعت کم و کند بودن و باگهای عجیب غریبشه دیگه :-) به نظر می آد بعد از چند دقیقه، فایرفاکس خسته میشه و خوابش می گیره و یادش میره ادامۀ پاکِتها رو بگیره! باید یه تلنگر بهش بزنی تا از خواب بلند بشه.

هنوز فرصتی دست نداده تا بنشینم و دقیق این مشکل رو بررسی بکنم و ببینم که مشکل واقعاً از کجاست، ولی این رو مطمئنم که این اتفاق، فقط وقتی از خودِ فایرفاکس برای دانلود استفاده می کنم رخ میده.

اگر از سروری دانلود می کنی که قابلیت رزیوم داره، وقتی که گیر کرد، pause رو بزن و دوباره برگرد به دانلود. این مشکل رو (موقتاً) حل میکنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 21 ژوئیه 2010, 02:16

من که معمولاً وقتی فایل کوچیک باشه (زیر ۱۰۰ مگ) و نیاز به دانلود داشته باشم، از خود سافاری استفاده می‌کنم. چون برخلاف فایرفاکس، تابحال پیش نیومده برام که وسز دانلود، یکهو دانلود بی‌دلیل قطع بشه.

اما مدتیه یک دانلود منیجر جالب و رایگان پیدا کرده‌ام که به نظر خیلی چیز خوبی می‌آد:

http://www.macpsd.net

به نظر من که امکاناتش از Speed Download و iGetter و Folx و بقیه بیشتر می‌آد. محیطش رو هم بیشتر از بقیه می‌پسندم.
البته من دانلودکار حرفه‌ای نیستم ( بیشتر تورنت دانلود می‌کنم :-) ) و حرفه‌ای ها باید نظر بدهند که آیا جایگزینِ برنامهٔ پولیِ Speed Download می‌شه یا نه. به نظر من که نه‌تنها جایگزین اون می‌شه، بلکه بهتر هم هست.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

مشکل دانلود نشدن در سافاری

پستتوسط Deli » 18 اوت 2010, 08:52

سلام دوستان; کسی میتونه به من کمک کنه مشکلم رو حل کنم؟

من روی لینک دانلود هر چیزی درسافاری کلیلک میکنم دانلود نمیشه مجبورم برم در کروم دانلود کنم چطور میتونم درستش کنم؟

ممنون :-)
نماد کاربر
Deli

پست‌ها : 9

Re: مشکل دانلود نشدن در سافاری

پستتوسط Ilia » 18 اوت 2010, 09:19

آگر از برنامه‌هایی مثل Speed Download یا پلاگین‌های مشابه استفاده کرده‌ای پاکشان کن، و همینطور ببین که جاوا اسکریپت فعال باشد.

Safari_Pref_Snap.jpg
Safari_Pref_Snap.jpg (28.51 KiB) - بازدید 22236 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Deli » 18 اوت 2010, 10:53

سلام؛ ممنون از کمکتون، من قبلا «Speed Downloader» رو دنلود کرده بودم بعدا هم پاکش کردم، اما هنوز هم وقتی در سافاری right-click میکنم در منو ها میاد، چکار باید بکنم کامل پاک بشه؟ حدس میزنم ناقص پاک شده؟ گاهی هم تو ویندوز همچین اشکالی پیش میومد.

این هم عکس برای این که بهتر متوجه بشید:

تصویر

بازم ممنون.
نماد کاربر
Deli

پست‌ها : 9

پستتوسط محدثه » 18 اوت 2010, 13:31

Deli نوشته است:[نمایش]
سلام؛ ممنون از کمکتون، من قبلا «Speed Downloader» رو دنلود کرده بودم بعدا هم پاکش کردم، اما هنوز هم وقتی در سافاری right-click میکنم در منو ها میاد، چکار باید بکنم کامل پاک بشه؟ حدس میزنم ناقص پاک شده؟ گاهی هم تو ویندوز همچین اشکالی پیش میومد.

این هم عکس برای این که بهتر متوجه بشید:

تصویر

بازم ممنون.

تیک این گزینه رو وردار.البته برا تو بجا Folxنبشته Speed Downloader!
پیوست‌ها
Screen shot 2010-08-18 at 1.20.59 PM.png
Screen shot 2010-08-18 at 1.19.45 PM.png
محدثه

پست‌ها : 72

پستتوسط Ilia » 18 اوت 2010, 18:08

آنچه که محدثه گفت بایستی مشکل داونلود کردنت را حل بکند.

اما اگر بخواهی درست Uninstall بکنیدش، یا برو دوباره ایستالرش را راه بنداز و دقت کن که خودش گزینه‌ای برای uninstall کردن دارد یا نه. یا اگر نشد برو به این آدرس:
Mac HD/Library/Internet Plug-Ins/SpeedDownload Browser Plugin.plugin
و پاکش کن

آن بقایایی که عکسش را گذاشتی را اگر هنوز بعد از restart میبینی بایستی از این آدرس:
Mac HD/Library/Contextual Menu Items
یا مشابه این لینک فقط در فولدر library یوزر خودت پیدا کنی و کلکش را بکنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط محدثه » 18 اوت 2010, 23:35

مگه برنامه clean app همین کارارو نمیکنه؟
پیوست‌ها
Screen shot 2010-08-18 at 11.31.20 PM.png
Screen shot 2010-08-18 at 11.31.20 PM.png (12.29 KiB) - بازدید 22195 بار
محدثه

پست‌ها : 72

بعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان