انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کند شدن مک: دلایل و راه‌ حل‌ها

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: کاهش سرعت سیستم عامل در اثر نصب زیاد نرم افزار

پستتوسط Ilia » 29 اکتبر 2010, 16:22

hamid_sh نوشته است:[نمایش]
سلام ایلیا جان
این گردگیری که گفتی هر چند وقت یکبار انجام بدید مثلا چه کاریه ؟

یکی که خیلی مهم است در Disk Utility هر چند وقت یکبار Permissionها را fix کنید.

برای گردگیری، اگر لازم بود، از Onyx میتوانید استفاده کنید. اما در استفاده از آن احتیاط کنید.
http://www.apple.com/downloads/macosx/s ... /onyx.html

در آنیکس بهتر است فقط آنچه خودش پیشنهاد میکند را انجام بدهید. از انتخاب گزینه‌هایی که نمیدانید دقیقا چه میکنند اجتناب کنید. ممکن است برایتان دردسر درست کنند.

برنامه‌های مشابه این که پولی هستند هم هست. اما راستش Onyx در کارش بسیار عالیست.

اما باز هم میگویم، اگر لازم نیست استفاده‌اش نکنید. مثلا من خودم شاید یکسال بیشتر باشد که از آن استفاده نکرده‌ام و مشکلی هم ندارم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ilia » 29 اکتبر 2010, 16:29

mtabnak نوشته است:[نمایش]
سلام

چند روزی هست که مکم مرتب کرش میکنه
فضای رم همیشه پره(2g) با اینکه فقط سافاری،برنامه یاهو و گاهی اوقات iphoto بازه که رو هم رفته بیشتر از 300mb نباید اشغال کنه

علامت دایره ای رنگی دیگه داره دیوونم می کنه،از دوستان خواهش می کنم منو راهنمایی کنید ;-(

اول یکبار کامپیوتر را restart کنید تا ببینید که مشکل حل میشود یا نه. اگر نشد، برنامهٔ Activity Monitor را در فولدر یوتیلیتی‌ها اجرا کنید و در آن All Processes رو انتخاب کنید.

بعد وقتی در بخش CPU هستی اگر روی کلمهٔ CPU که در آن خط بالا قرار دارد کلیک کنید، آنها را بترتیب مصرف ردیف میکند.

ببینید که چه کامپیوترتان را بکار کشیده است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Terminator44 » 29 اکتبر 2010, 18:33

راستی، زمان لود شدن مک نسبت به ویندوز چطوره؟؟
Think Globally - Act Locally
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پست‌ها : 44

پستتوسط .SorousH. » 29 اکتبر 2010, 19:31

موقع خاموش کردن که میگی
۱ ،۲ ، ۳ اونموقع مک خاموش میشه یعنی کلا ۳ ثانیه
برای روشن شدن هم تقریبا ۷-۱۰ قانیه
روز اول که میگیری به قول معروف کف برت میکنه
۱-۲ ثانیه خاموش میشه و تقریبا ۴-۵ ثانیه روشن
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط hamid_sh » 30 اکتبر 2010, 16:02

من رو سیستمم با بوت کمپ ویندوز7 نصب کردم ولی وقتی ویندوز می خواد لود شه شاید حدود 50 ثانیه طول میکشه تا فقط starting windows بیاد.
می خواستم ببینم این عادیه یا مشکلی از سیستم منه و اگه اینطوره مشکل چی هست؟
مرسی
hamid_sh

پست‌ها : 4

پستتوسط .SorousH. » 30 اکتبر 2010, 16:48

کلا ویندوز اینجوریه -خیلی طول میکشه-
بعضی ها فکر می کنن که اپل بیشتر قدرتش توی سخت افزارش هست -البته هست نه اونقدر که دیگه شما فکر می کنین-
اپل بیشتر قدرتش روی سیستم عامل مکینتاش هست و یکپارچگیه سخت افزار کمک قابل توجهی بهش میکنه پس توقع نداشته باشین ویندوز روی اپل خیلی پر سرعت نسبت بقیه ی کامپیوتر ها باشه
Macintosh+Mac Hardware=Apple
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط mtabnak » 01 نوامبر 2010, 12:27

سلام
1.مک بوکم وقتی که هیچ برنامه ای باز نیست،تو حالت عادی ،از 2g رم حدود 1g پره،این طبیعیه؟

2.زیادی هم کرش می کنه،خواستم از onyx استفاده کنم،ولی بلد نیستم باهاش کار کنم

3.در مورد باتری:من مک بوک سفید دارم و باتری جدا نمیشه،من همیشه باتری رو شارژ می کنم و فقط از شارژ استفاده می کنم،طول عمر باتری کم نمیشه؟آخه لپ تاپ های دیگه میگن مثلا"وقتی تو خونه هستین باتری رو جدا کنید و از کابلش استفاده کنید،چون باتریتون طول عمرش کم میشه!

ممکنه راهنمایی کنید؟

ممنون میشم
macbook White 13.3" - MC 516 LL/A
Snow leopard 10.6.4
نماد کاربر
mtabnak

پست‌ها : 3

پستتوسط .SorousH. » 01 نوامبر 2010, 22:21

سلام
1.مک بوکم وقتی که هیچ برنامه ای باز نیست،تو حالت عادی ،از 2g رم حدود 1g پره،این طبیعیه؟

2.زیادی هم کرش می کنه،خواستم از onyx استفاده کنم،ولی بلد نیستم باهاش کار کنم

3.در مورد باتری:من مک بوک سفید دارم و باتری جدا نمیشه،من همیشه باتری رو شارژ می کنم و فقط از شارژ استفاده می کنم،طول عمر باتری کم نمیشه؟آخه لپ تاپ های دیگه میگن مثلا"وقتی تو خونه هستین باتری رو جدا کنید و از کابلش استفاده کنید،چون باتریتون طول عمرش کم میشه!

ممکنه راهنمایی کنید؟

ممنون میشم

سلام
۱. فکر نمی کنم عادی باشه ، الان که دارم این پست رو میدم فایر فاکس و ایتیونز بازه و کلا ۸۰۰ مگ در حال استفاده است
۲. onyx رو که باز می کنید خودش همه برنامه ها رو میبنده و یه سر گوشی به وضعیت هاردت میده بعد که کارش تموم شد شما از قسمت cleaning و automation می تونید کار رو شروع کنید فقط اگه سر در نمیارید دست به گزینه ها نزنید بعدش هم execut رو بزنید و در اخر فکر کنم از شما در خواست restart بده
۳. نمیدونم :-D
نماد کاربر
.SorousH.

پستتوسط AliGhz » 02 نوامبر 2010, 18:26

پاسخ همه سوال‌های شما اینجا هست:
viewtopic.php?f=2&t=1740
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

مک من کند شده است

پستتوسط parisa » 28 نوامبر 2010, 02:13

سلام دوستان گرامی،

من یک مشکل دارم. میتوانید کمکم کنید؟
۵، ۶ ماه است که آیمک خریده‌ام. از ۲،۳ روز پیش خیلی کند شده است. آیا شما میدانید چرا و چکار باید بکنم؟

مرسی
پریسا

--------
لطف کنید سوالات خود را در قسمت مربوط و به زبان فارسی مطرح کنید.

با تشکر،
مدیریت سایت
--------

salam dosteh gerami man ye moshkel daram, mitonid komakamam konin 5,6 mahe ke i mac kharidam , az 2, 3 roze pish kheyli kond shodeh:( aya shoma midonid chera va chikar bayad bekonam
merci
parisa
parisa

پست‌ها : 1

Re: مک من کند شده است

پستتوسط Behnam » 28 نوامبر 2010, 12:43

باید به حافظه‌ات فشار بیاوری و ببینی دو سه روز پیش با کامپیوترت چکار می‌کردی. شاید یکی از آن برنامه‌های باگ دار رو روی کامپیوتر نصب کرده‌ای که مدام کار می‌کنه و پروسسور رو مشغول نگه می‌داره. این طبعاً کار پروسسور رو برای انجام کارهای معمولی دیگه کند می‌کنه.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

امکانات مک

پستتوسط elho » 30 دسامبر 2010, 12:15

سلام من یه سوال داشتم فکر کنم توی این شاخه باشه .توی مک چیزی مثل disk clean upویندوز وجود نداره که بشه فایل های اضافه پاک بشه و کل فایل ها سامان دهی بشه؟
elho

پست‌ها : 26

پستتوسط Pooria Azimi » 30 دسامبر 2010, 15:29

ابزارهای Defragmentation و امثالهم برای مکینتاش هم هست، اما واقعاً بهش نیازی ندارید. خود مکینتاش، فایل‌های زیر ۱۰ مگابایت رو پشت‌ِ سر هم می‌نویسه و اگر اشتباه نکنم، فایل‌های بالاتر از ۱۰ مگابایت رو هم به تکه‌های حداقل ۱۰ مگابایتیِ پشت‌سرهم تبدیل می‌کنه. به همین خاطر، تقریباً fragmentation ـی که رخ می‌ده، باعث کاهش کارایی نمی‌شه.

اما اگر بخواهید، برنامه‌هاش هست. مثلاً iDefrag یا Drive Genius ...

لازم به ذکر نیست که اکیداً توصیه می‌شه حتماً و حتماً قبل از استفاده از این برنامه‌ها، از اطلاعاتتون روی یک دیسک خارجی بک‌آپ تهیه کنید.

پ.ن: الآن که سؤالتون رو دوباره خوندم، فکر کنم شاید منظور شما چیز دیگه‌ای به‌جز Defragmentation بود؟؟ شاید این‌ها به دردتون بخوره:

http://www.daisydiskapp.com/

http://www.noodlesoft.com/hazel.php
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Behnam » 31 دسامبر 2010, 03:12

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]

«خانه تکانی بهاری» نمی‌دانم چرا از همهٔ اینها گران‌تر است ولی برای اینکه کلکسیون کامل بشه آن را هم معرفی می‌کنم (خودم استفاده‌ای نکرده‌ام)
http://shop.smithmicro.com/store/allume ... .192364000
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: مک پرو من کند شده است

پستتوسط elho » 10 ژانویه 2011, 16:59

سلام من حدود 2 ماه هست که مک بوک پرو آی 5 خریدم اما از دو یا سه هفته ای هست که احساس می کنم کند شده وقتی میخواد بیاد بالا حدود30 ثانیه زمان می بره و توی نرم افزارهایی مثل فتوشاپ خیلی کند عمل می کنه مثلا وقتی 3 تا فایل بازه برای باز کردن یک صفحه جدید حدود 10 ثانیه زمان می خواد ...چه کارش باید بکنم در ضمن خیلی هم اطلاعات روش ندارم و تقریبا دو سوم از فضاش خالیه و ویندوز هم ندارم فقط مک ا اس روش نصبه ....
elho

پست‌ها : 26

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان