انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

باتری مک‌های قابل‌ حمل: پرسش‌ها و اشکالات

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

پاسخ: سئوال درباره باتری لبتاپ

پستتوسط Ilia » 05 اکتبر 2009, 23:03

پوریا جان انگار هر دو با هم داشتیم مینوشتیم. فکر کنم شما این مقاله رو دیده بودی:
http://www.tuaw.com/2009/09/24/10-6-fal ... -think-not
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: سئوال درباره باتری لبتاپ

پستتوسط afshin » 06 اکتبر 2009, 00:49

از هر دو عزیز ممنونم که راهنمایی کردید .
MacBook 13.3" - 2.4 GHz
iPhone 3gs 16g Black
نماد کاربر
afshin

پست‌ها : 33

مشكل با باتري mbp13

پستتوسط mak86 » 10 نوامبر 2009, 15:33

سلام
من هفته ي پيش يك mbp13" (2.5ghz) خريدم.
coconutbattery 2.6.5 رو نصب كردم ولي عمر لپتاپ رو 2ماه نشون ميده.
و با وجد كاليبره كردن باتري ظرفيت بجاي 5450 از 5200 به 5113 كاهش يافته.
نظر شما چيه؟
mak86

پست‌ها : 130

پاسخ: مشكل با باتري mbp13

پستتوسط eysun » 13 نوامبر 2009, 22:23

نگران نباش
یه مدت بگذره دوباره زیاد میشه
همیشه شارژ کن تا ۱۰۰ درصد بعد استفاده کن تا low battery بده بعد دوباره شارژ کن.
دوباره برمیگرده بالا ...
در ضمن عمر باطری از زمان ساخت دستگاه هست
که اونم میتونید با نرم افزار CoconutIdentityCard بفهمید چقدره...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط mak86 » 17 نوامبر 2009, 12:50

ممنون
mak86

پست‌ها : 130

پستتوسط abdol » 18 دسامبر 2009, 13:46

با سلام،
من کاربر جديد از ويندوز به مک هستم، به گفته های فروم ها و بلاگر ها چندان اهميت ندهيد. از نظر من اين کاملترين و معتبر ترين لينکی است که می تونيد به آن رجوع کنيد:
wikipedia.org

http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium-ion_battery

اميدوارم که به اندازه ی کافی کامل باشد.(بيشتر به انتهای آن رجوع کنيد)
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:18, ویرایش شده در 3.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Moha » 28 ژانویه 2010, 00:21

درود بر همه.
من مدتیه که باطریم مرده. یعنی سیکلش زیر شده ۶۵۰ و ۴۴٪ سالمه. میخوام باطری براش بخرم. از ایران هم نمی‌خوام بخرم مستقیم از روی سایت میخرم. فقط یک مشکلی که دارم توی سایت اپل ۲ تا باطری براش پیدا کردم. یکیش ۶۰ واته که بزرگه فکر نکنم که به من بخوره و یکیش هم فکر کنم اندازه منه و ۵۰ واته. من کدوم را باید بخرم؟
من یک مک بوک پرو آلمینیومی مال اوایل ۲۰۰۸ دارم.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پستتوسط نیما » 25 فوریه 2010, 14:53

خوب هنوز یه سال نشده ما کارمون افتاد با گارانتی و از این جور چیز ها . باطری مک بوک من یک دفعه حالش خراب شد. مثلا شارژش میکنم تا 100 بعد می آم باش کار کنم بعد از 2 -3 دقیقه خاموش میشه و میگه باطری خالیه . خوب من هم می زنمش به شاژ و بهد از 15 دقیقه دوباره شارژ از 0 میرسه به 100 (در طول زمان شارژ شدن میگه سلامت باطری 6 % هست و وقتی شازژ میشه و ریست می کنم میگه سلامت 97% و دوباره همین ماجرا ).
خوب الان فرستادمش پیش آقای فروشنده و ایشون میگن خود اپل باطری مک بوک را گارانتی نمی کنه و فقط مک بوک پرو را گارانتی میکنه . همین طوره ؟ در ضمن اگر کسی از خارج از ایران این روز ها می آد ممنون میشم یه باطری و شارژر برام بی آره . چون این جا خیلی گرون میدن.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

Re: سئوال درباره باتری لبتاپ

پستتوسط Appleiran Support » 15 آوریل 2010, 13:03

سلام نیما جان
ببینید متاسفانه ما عادت داریم که مشکلی رو که خودمون به وجود آوردیم به گردن دیگران بندازیم . باطری شما در اثر استفاده نادرست خراب شده و قیمت توی ایران بدون احتساب هزینه گمرک قیمت بالایی نیست
Appleiran Support

پست‌ها : 32

پستتوسط Moha » 15 آوریل 2010, 14:05

دوستانی که می‌خواهند برای کسی چیزی از خارج بیارن حواسشون کاملاً جمع باشه که برای کی می‌یارن. من خودم یک تجربه بسیار بدی در این زمینه دارم که عمراً‌ دیگه چیزی را برای کسی بیارم. این یک لطف از طرف آورنده است که بعضی ها وقعی براش قائل نیستند.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پستتوسط نیما » 16 آوریل 2010, 20:26

Appleiran Support نوشته است:[نمایش]
سلام نیما جان
ببینید متاسفانه ما عادت داریم که مشکلی رو که خودمون به وجود آوردیم به گردن دیگران بندازیم . باطری شما در اثر استفاده نادرست خراب شده و قیمت توی ایران بدون احتساب هزینه گمرک قیمت بالایی نیست

من گردن کسی نیانداختم .من تو این یک سال تا جایی که تونسته بودم با دقت از باطریم استفاده کرده بودم (حداقل برای پولش هم که شده ). از این ها گذشته یه اتفاق جالب افتاد و اون این که باطری الان خوب و خوش داره کار می کنه و دیگه این اتفاق براش نمی افته.خیلی جالبه

.
Moha نوشته است:[نمایش]
دوستانی که می‌خواهند برای کسی چیزی از خارج بیارن حواسشون کاملاً جمع باشه که برای کی می‌یارن. من خودم یک تجربه بسیار بدی در این زمینه دارم که عمراً‌ دیگه چیزی را برای کسی بیارم. این یک لطف از طرف آورنده است که بعضی ها وقعی براش قائل نیستند.

منظورتون منم ؟ اگر من کاری کردم بگید چون دوست ندارم از دستم ناراحت باشید.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Appleiran Support » 17 آوریل 2010, 09:39

دوست عزیز
من به شما گفتم که باطری شما پیغام Service Battery میده و میتونید ازش استفاده کنید ، شما خودتون اصرار به تعویض برای محکم کاری داشتید.
Appleiran Support

Re:

پستتوسط abdol » 17 آوریل 2010, 10:29

نیما نوشته است:[نمایش]
خوب هنوز یه سال نشده ما کارمون افتاد با گارانتی و از این جور چیز ها . باطری مک بوک من یک دفعه حالش خراب شد. مثلا شارژش میکنم تا 100 بعد می آم باش کار کنم بعد از 2 -3 دقیقه خاموش میشه و میگه باطری خالیه . خوب من هم می زنمش به شاژ و بهد از 15 دقیقه دوباره شارژ از 0 میرسه به 100 (در طول زمان شارژ شدن میگه سلامت باطری 6 % هست و وقتی شازژ میشه و ریست می کنم میگه سلامت 97% و دوباره همین ماجرا ).
خوب الان فرستادمش پیش آقای فروشنده و ایشون میگن خود اپل باطری مک بوک را گارانتی نمی کنه و فقط مک بوک پرو را گارانتی میکنه . همین طوره ؟ در ضمن اگر کسی از خارج از ایران این روز ها می آد ممنون میشم یه باطری و شارژر برام بی آره . چون این جا خیلی گرون میدن.

دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم قطعات مصرفی مثل باطری شامل گارانتی نمی شند.
آخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar on 05 سپتامبر 2011, 00:56, ویرایش شده در 2.
دلیل: ‎برگرداندن متن اصلی عبدل پیش از آنکه با متن‌های بی‌ربط جایگزینش کند.
abdol
Banned

پستتوسط abdol » 17 آوریل 2010, 10:34

Appleiran Support نوشته است:[نمایش]
سلام نیما جان

گمرک! حرفهای جالبی می زنید! ۹۰ درصد اجناس وارداتی از راههای میانبر وارد می شوند.

این نکته رو هم تاکید موکد کنم که تمامی محصولاتی که در داخل ایران خریداری می شوند فاقد گارانتی بین المللی هستند

اگر کمی فکر کنید می فهمید: شما چه طوری می خواهید ثابت کنید که این محصول به نام شما خریداری شده؟ اگر در ایران این محصول رو خریدید شک نکنید که به صورت غیر قانونی است چرا که ما تحریم هستیم و این یعنی قطعات الکترونیکی از جمله تمامی نوت بوکها ورودش منع شده.

اینکه به شما میگن گارانتی بین المللی داره شگرد تبلیغاتی است و صرفا هدف فریب دادن شماست.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Appleiran Support » 17 آوریل 2010, 11:04

دوست عزیز
اپل ایران تمام محصولات رو به صورت مجاز وارد میکنه در ضمن در کشور ایران زندگی کردن باعث ابطال گارانتی نمیشه ، فقط متاسفانه در ایران کسانی که خدمات اپل ارائه می دن چون لینک درست و حسابی برای خدمات ندارن از انجام این کار سر باز میزنن ، که خوشبختانه اپل ایران بعد از گذشت این مدت طولانی در زمینه فروش و خدمات پس از فروش محصولات اپل با این قضیه مشکلی نداره
Appleiran Support

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان