انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Panic Kernel با VLC

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Panic Kernel با VLC

پستتوسط Dr.AliNavid » 14 سپتامبر 2008, 00:27

با سلام
دستگاه imac من زمان ‍پخش وی سی دی با نرم افزار VLC سه بار البته در فواصل زمانی متفاوت دچار فریز صفحه و پیام Panic Kernel شد .
لطفا راهنمایی کنید آیا مشکل من از دستگاه است یا برنامه و آیا اصولا درایو اپتیکال می تونه باعث این مشکل بشه ؟
لازم به توضیح هست که در زمان کار فقط یک بلو توث هدست به سیستم وصل بود.
دستگاه من ۶ ماه هست که بدون مشکل کار می کنه و دی وی دی های زیادی پخش کرده ولی این مشکل با وی سی دی پیش اومد.
فقط امیدوارم که قطعه سخت افزاری مثل سی پی یو یا مادر برد یا .... نخواد که من نمی تونم دستگاهم رو به آمریکا یا اپل استور در کشور دیگه بفرستم. :-(
نماد کاربر
Dr.AliNavid

پست‌ها : 35

پاسخ: Panic Kernel با VLC

پستتوسط GK » 14 سپتامبر 2008, 00:53

سلام
منظورتان از kernel panic چیست ؟‌آن کادر سیاه وسط صفحه که مجبورتان می کند مک را خاموش و روشن کنید ؟
آیا بدون گوشی بلوتز این اتفاق باز می افته ؟‌با یک نرم افزار دیگر مثل QT ؟ Flip4mac ؟ ًRealplayer ؟ با یک سی دی vcd دیگر ؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Dr.AliNavid » 14 سپتامبر 2008, 18:52

بله منظور همان صفحه خاکستری رنگ با نوشته های سفید به چند زبان است .
هر ۳ بار فقط با VLC این اتفاق افتاده است . چون من تا حال به جز با این نرم افزار با نرم فزار دیگری به جز VLC نتوانستم فایلهای Dat را اجرا کنم .
ضمنا هر ۳ بار بلوتوث هد ست وصل بوده است . 
نماد کاربر
Dr.AliNavid

پست‌ها : 35

پستتوسط GK » 14 سپتامبر 2008, 19:21

این kernel panic به معنای آن است که نه تنها رد و بدل داده ها بین نرم افزار و سیستم صحیح انجام نشده بلکه سیستم را نیز «قفل»کرده. غالبا در ضمیر کارت گرافیک، cpu, و یا ram اتفاق می افتد
اگر مشکل از فایل dat شما نیست که به نوعی «آلوده» شده، به احتمال زیاد از vlc می یاد
- یک فایل دیگر dat را با vlc امتحان کنید. و یا همان فابل را با realplayer (یادم نیست آیا dat می خواند یا نه !) و یا ویندوز مدیا پلیر بخوانید
- vlc را کاملا پاک کرده و آن را دوباره از اینترنت گرفته و واریزی کنید
اگر آشنایی با console داشته باشید، می توانید دلیل و چگونگی این هنگ را دقیقا در آن بخوانید
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ilia » 15 سپتامبر 2008, 17:55

VLC همونقدر که برنامه خوبیه، اما خیلی پایدار نیست. مخصوصا برای پخش ویدئو‌های با انکودینگ خیلی غیرعادی برای مک.
اگر vcd زیاد تماشا میکنید، احتمالا اینستال bootcamp و تماشای اونها روی محیط pc راه بدی نیست. من خودم از پیسی خوشم نمیاد اما گاهی اوقات راحتترین راه استفاده از اونه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ali.Rastegar » 22 سپتامبر 2008, 21:05

شما میتونید فایلهای dat رو با Quicktime, Mplayer و ... باز کنید و ببینید باز این مشکل پیش میاد یا نه. اگر Quicktime به صورت طبیعی فایل dat رو باز نکرد اون رو به هاردتون منتقل کنید و پسوندش رو از dat به mpg تغییر بدید.(اینکار رو از طریق کلیک راست و بعد Get Info انجام بدید. rename کردن عادی ممکنه پسوند dat رو حفظ کنه.)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط ilius » 24 سپتامبر 2008, 05:36

smplayer و totem میتونن مستقیم vcd رو پخش کنن. با بعضی نرم‌افزارها(مثل vcdxrip) هم میشه فایلهای ویدئویی رو از vcd استخراج کرد با فرمت mpg که تقریباً با هر player ی پخش میشه.
نماد کاربر
ilius

پست‌ها : 20

Re: Panic Kernel با VLC

پستتوسط AliGhz » 14 اوت 2010, 15:37

این راهکار تبدیل پس‌وند از dat به mpg عجب کار ساده و موثری بود! من هم کم‌وبیش با فایل‌های dat مشکل داشتم که اکثرا پرش و حالت شطرنجی شدن و گاهی آن مربع سیاهِ آزاردهنده را داشتند و ضمنا هم ترجیح می‌دادم بتوانم آنها را به آی‌تونز اضافه کنم.
با همین تغییر پس‌وند، الان یک فایل گنده را با کوئیک‌تایم trim کردم و اضافه‌اش کردم به آی‌تونز و باز دنیا جای بهتری برای زندگی شد. :-D

برای سروکله زدن با فایل‌های wma و wmv هم از این روش‌های ساده وجود دارد؟
اخیرا هم یک فایل mkv دانلود کرده‌ام که فکر نکنم غیر از VLC برنامۀ دیگری از عهدۀ پخش‌اش برآید! (خدا سازندگان این برنامۀ مفید را خیر در دو دنیا بدهد!) اما آیا برای تبدیل فایل‌های صوتی و ویدئویی به‌ فرمت آدم‌حسابی(!)، برنامه جمع‌وجور و کارآمدی هست؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 14 اوت 2010, 19:54

VLC در مقابل Movist، حرفی برای گفتن نداره! مخصوصاً در MKV و با داشتن کدکهای ffmpegx !
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط javadkh65 » 15 اوت 2010, 00:04

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
VLC در مقابل Movist، حرفی برای گفتن نداره! مخصوصاً در MKV و با داشتن کدکهای ffmpegx !

کاملا موافقم! من هم از زمانیکه movist رو پیدا کردم VLC رو دیگه بازنشست کردم! مگر در بعضی موارد خاص
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ilia » 15 اوت 2010, 08:06

AliGhz نوشته است:[نمایش]
… اما آیا برای تبدیل فایل‌های صوتی و ویدئویی به‌ فرمت آدم‌حسابی(!)، برنامه جمع‌وجور و کارآمدی هست؟

قرار است VLC بتواند امکان تبدیل WMV و مشابهاتش را به MPG4 بدهد اما من خودم راستش نتوانستم از آن نتیجه بگیرم. اما Handbrake این کار را برایم کرد. البته کمی باید سعی و خطا بکنید تا setting مناسب را پیدا کنید.

این برنامهٔ Wondershare Video Converter هم بایستی اینکار را بکند. من خودم استفاده نکرده‌ام اما اگر شما امتحان کردید نتیجه را به ما هم بگویید تا از تجربهٔ شما استفاده بکنیم. این شرحش است:
http://www.applemacvideo.com/howtoconve ... 4-mac.html
و این آدرس گرفتنش:
اینتل:
http://download.applemacvideo.com/video ... ull249.dmg
پاورپیسی:
http://download.applemacvideo.com/video ... ull249.dmg

همانطور که گفتم من از آن استفاده نکرده‌ام و از آن به جز آنچه در آدرس بالا دیده‌ام اطلاعی ندارم.

همینطور Flip4Mac که پلاگین مجانی آن برای کوییک تایم هست، نسخهٔ پولی آن اینکار را انجام میدهد:
http://www.telestream.net/flip4mac-wmv/overview.htm

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط AliGhz » 15 اوت 2010, 16:47

Ilia نوشته است:[نمایش]
این برنامهٔ Wondershare Video Converter هم بایستی اینکار را بکند. من خودم استفاده نکرده‌ام اما اگر شما امتحان کردید نتیجه را به ما هم بگویید تا از تجربهٔ شما استفاده بکنیم.

برنامه را گرفتم. ساده و قوی و کارآمد است. تقریبا هر نوع فایل صوتی یا تصویری را می‌تواند به هر نوع دیگری تبدیل کند.
Wondershare Video Converter Pro هم نسخۀ کامل‌تر این برنامه است با اینترفیس زیباتر و امکانات بیشتر. نسخه رجیسترنشدۀ اینها در تبدیل ویدئو یک واترمارک اضافه می‌کند و برای تبدیل صوت هم فقط تا سه دقیقه عمل می‌کند.
ضمنا ابزارهای ادیت فیلم (کراپ، تریم، اضافه کردن واترمارک دلخواه،...) و خیلی چیزهای دیگر و تنظیمات اضافی هم دارند.
اما مهم‌ترین نکته‌شان همین است که برای یک تبدیل ساده، نیاز به تنظمیات پیچیده و دستکاری‌ خاصی نیست. فقط انتخاب فایل، انتخاب فرمت نهایی، و زدن دکمۀ تبدیل!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان