انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iPod nano

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

iPod nano

پستتوسط navid » 01 ژوئیه 2006, 09:59

سلام
خب، سعادتی دست داد که خدمت دوستان برسیم. من دنبال یه Ipod nano میگردم. در مورد قابلیتهاش سوالی ندارم چون میدونم که بهترین انتخاب موجوده. فقط چند تا مساله هست:
۱ - جای خاصی رو برای خرید پیشنهاد می‌کنین (با توجه به تجربه شخصی) ؟
۲ - در مورد خدمات و گارانتی آیا واقعا نیازی بهش هست یا کیفیتش اونقدر هست که آدم زیاد دست و دلش نلرزه؟
۳ - یه جایی دیدم که قیمت ۱ گیگ ۱۸۰ تومن و ۲ گیگ ۲۰۵ تومن. واقعا تفاوت قیمتها اینقدر کمه یا اینجا ایرانه ;-)؟
اگه هر توصیه دیگه‌ای هم باشه با گوش جان نیوش می‌کنیم.
التماس دعا
navid

پستتوسط مهمان » 01 ژوئیه 2006, 10:51

سلام مجدد
راستی یه سوال دیگه. Ipod کلی تجهیزات جانبی داره مثل اونهایی که در اینجا نوشته. میخواستم ببینیم کدومهاش رو میارزه که بگیرم. می‌دونم که بستگی به نیازها داره ولی مثلا میخواستم ببینیم این جلد شفافی که نوشته ۳۰ تومن میارزه یا نه؟ یعنی صفحه‌اش اینقدر زود خط میفته؟ یه چیز دیگه، یادمه یه وقتهایی یه سری اعتراض بود که صفحه‌ Ipod nano خیلی زود خطی خطی میشه. از کجا باید فهمید که اینی که ما داریم میخریم از اونهاست یا نه؟
مهمان

پستتوسط رضاافشار » 01 ژوئیه 2006, 11:09

آره، خطخطی می شه. ولی سیفیدشو بخر کمتر نشون میده.
بهترین وسایل جانبی هم به نظر من iTrip هستش. اگه ماشین داری خیلی به دردت می خوره.
در مورد قیمتش هم ٬بن ایسیوروم، چونکه بنده در ایران هنوز تشریف واقع نفرموده ام.
اما ۲ گیگی رو بیشتر پیشنهاد می کنم ، به ۲۵ تومان تفاوت قیمتش می ارزه.
والسلام و علیکم ...
رضاافشار

پست‌ها : 96

پستتوسط مهمان » 01 ژوئیه 2006, 11:19

سلام
ممنون قربان. بقیه نظری ندارن؟ راستی من navidjoon ام ولی هر کاری کردم phpBB عزیز اسمم رو قبول نکرد.
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 ژوئیه 2006, 13:31

سلام،
به به نویدجون از اینورا!
۱- من خودم از دیجیتال خریدم تو مجتمع پایتخت، مشکلی هم نداشتم تا الان. اون موقع قیمتش بهتر از بقیه بود. اینجا لیست فروشنده‌ها هست:
http://irmug.com/books/30nokte.pdf
به اون لیست همراه پردازان جهان(ipodiran.com) و پارسه رو هم اضافه کن.
نظر من اینه که به همشون تماس بگیری‍!
۲- من که با case-ی که براش خریدم هزار بار تو خواب از بالای تختت انداختمش چیزیش نشده! اما شانسیه اومدیمو یهو همینی که شما خریدی شانسی خراب از آب دربیاد.
۳- به نظر منم مدل ۲گیگابایت نسبت به قیمت مناسبترین گزینه است. این قیمتهای اپل در آمریکا است: $149.00, $199.00,$249.00
حتی دلاری هم حساب کنی مدل ۲گیگابایت به قیمت آمریکا نزدیکتره.
۴- جلدها و محافظهای مختلف هست. از ۵ تومن تا ۳۰-۴۰ تومن.
۵- ببین کلا بدون case زود خط می‌افته. اما مشکلاتی که اون اوائل داشت این بود که بعضی مدلها صفحه نمایش محافظ نداشت و حتی میافتاد بیرون! دیگه فکر نکنم از اون سری چیزی باقی مونده باشه اما میتونی برای احتیاز با فروشنده شرط کنی.
۶- phpbb قبول نکرد چون قبلا در سایت عضو شدی و باید login کنی!
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: iPod nano

پستتوسط AliGhz » 24 اکتبر 2010, 22:11

آی پاد نانو-های جدید، موجودات بسیار جذابی به‌نظر می‌رسند! و برای همراه داشتن موسیقی‌های آس و کتاب‌های صوتی و گوش کردن اینها در مسیر خانه-محل کار-خانه یا در پیاده‌روی، مسافرت و...، خیلی ایده‌آل به‌نظر می‌رسند. رادیو هم دارند و این هم بعضی مواقع خیلی خوب است. گام‌شمار (pedometer) هم امکان جالبی به‌نظر می‌رسد.

آیا از دوستان، کسی این مدل را خریده؟ چه تجربه‌ای دربارۀ آن دارید؟ نظرتان چیست؟ به خریدن‌اش می‌ارزد؟

آیا می‌شود آن را به دستگاه‌های پخش USB-خور، مثلا پخش ماشین، وصل کرد؟

قیمت اینها در سایت اپل از این قرار است:
8GB: $149
16GB: $179
در ایران قیمت اینها را دارید؟

ضمنا -مخصوصا برای مراجعات سال‌های بعد!- عکس این مدل را پیوست می‌کنم تا آیندگان هم بدانند در مورد چه آی‌پادی صحبت می‌کردیم :joy:
پیوست‌ها
overview_hero1_20100901.jpg
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: IPod nano

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2010, 22:24

یکی از دوستام قیمت گرفته بود... فکر کنم گفت ۱۷۰ و ۲۲۰...
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط .SorousH. » 25 اکتبر 2010, 01:46

روزی که می خواستم آیپد رو بگیرم تو فروشگاه یه نفر داشت می خرید ازش خواهش کردم که برای چند لحظه بده بررسی کنم ، خیلی زیباست اما از نظر من خیلی کاربردی نیست
اگر برای ورزش کردن می خوای شافل بهتره به عبارتی کارتو راه میندازه اگه هم که برای مسافرت و پیاده روی و ... میخوای ایپاد تاچ عالیه
البته این هم کاربرای خودشو داره . در آخر نظر من برای خرید این نوع منفی است ، اگه بتونی خودت باهاش یه دوری بزنی خیلی بهتره :joy:
ویرایش : قیمتش فکر کنم 8 گیگ ، ۲۴۰ بود
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط .SorousH. در 26 اکتبر 2010, 20:05.
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط saam » 25 اکتبر 2010, 03:11

آیپاد ننو یک و دو گیگ نیستند ۱۶ و ۸ هستند .این آیپاد دقیقا تعریف آرمانی من از یک آیپاده ! کوچکه سبکه همراه با صفحه نمایش و بدون امکانات جانبی اضافه ای .من هیچ زمان از بازی یا سایر امکانات جانبی آیپاد یا هر وسیله دیگه ای استفاده نمی کنم .تا جایی که دیدم در چند فروشگاه پایتخت به فروش می رسند ولی دقیقا فروشگاهی که فروشنده های بی ادب دارند
نکته جالب اینکه در هفته اول پخش محدود زمانی که در اروپا هنوز پخش نشده بود فروشگاه کناری پایتخت یک دانه به فروش می رساند و با کمال تعجب بدونه بهره های رایج در پایتخت و در روز اول هم به فروش رفت .حالا به زودی یکی از طریق پست بدستم می رسه! 
نماد کاربر
saam

پست‌ها : 24

پستتوسط .SorousH. » 25 اکتبر 2010, 03:22

گفتم که این هم بستگی به نیاز فرد داره، من فقط نظرم رو گفتم
مثلا شما سادگی و سبکی در عین حال با حجم بالا ولی برای من علاه بر حجم بالا خیلی از امکانات تاچ مهم هست .
دیگه انتخاب با خود آقا علی هست،
نماد کاربر
.SorousH.

پست‌ها : 467

پستتوسط AliGhz » 26 اکتبر 2010, 19:38

آی‌پاد تاچ را الان نمی‌خواهم چون اولا ترجیح می‌دهم آی‌فون بخرم و دوم این‌که الان هم گوشی موبایل خودم به‌اندازه کافی جاگیر هست و نمی‌خواهم یک وسیله گنده دیگر را به وسایلی که هر روز حمل می‌کنم اضافه کنم. این آی‌پاد نانو خیلی راحت به‌جایی خودش را گیر می‌اندازد و مزاحمتی ندارد بنده خدا :-) بعدش هم آی‌پد بیشتر از آی‌پاد تاچ به کارم می‌آید که منتظر ژانویه هستم و به‌احتمال زیاد معرفی مدل‌های جدید.

اما الان از یکی از فروشگاه‌های پایتخت تلفنی قیمت گرفتم، 16 گیگ را می‌گقت 295هزار تومان و 8 گیگ را 255هزار تومان! در یک سایت، 280 و 240 هزار بود. یک سایت دیگر هم فقط 8 گیگ را داشت که نوشته بود 259950 تومان! واقعا که عجب قیمت‌هایی!!
اگر 179 دلار 16 گیگ سایت اپل را به دلار 1100 تومانی (امروز دلار 1083 تومان است: http://www.mesghal.com) حساب کنیم می‌شود 196900 تومان که اگر 20 درصد رویش کشیده شود می‌شود 236280 تومان. اگر 240 (تازه این هم زیاد است!) و کمتر پیدایش کنم که می‌خرم، وگرنه با این قیمت‌های تخیلی!! فعلا از لیست خرید خارج‌اش می‌کنم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط sadeghi » 26 اکتبر 2010, 19:54

توجه داشته باشید که قیمت ها در سایت اپل بدون احتساب مالیات بر مصرف است. در هنگام خرید حدود ۱۷ درصد بیشتر باید بپردازید. بنابراین آیپاد ۱۷۹ دلاری درواقع حدود ۲۱۰ دلار قیمت دارد.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط abdol » 26 اکتبر 2010, 22:58

sadeghi نوشته است:[نمایش]
توجه داشته باشید که قیمت ها در سایت اپل بدون احتساب مالیات بر مصرف است. در هنگام خرید حدود ۱۷ درصد بیشتر باید بپردازید. بنابراین آیپاد ۱۷۹ دلاری درواقع حدود ۲۱۰ دلار قیمت دارد.

جنسی که برای خرید تجاری خریداری شود:
۱- عموما از مالیات معاف است یا مالیات صادرات دارد که متفاوت از مالیات بر مصرف است.
۲- نرخ خرید آن به نرخ عمده است که کمتر از نرخی است که در سایت اپل وجود دارد.
۳-کدام کشور است که مالیات ۱۷ درصدی دارد؟
دوستان می تونند در اینترنت بگردند و لیست مالیات بر مصرف هر کشور رو ببینند.
فکر نکنم از این خبرها باشد و اینکه آی پاد ۱۷۹ دلاری در ایران ۲۱۰ هزار تومان بفروش برسد حکایتی دیگر دارد.
اگر اشتباه می کنم تصحیح بفرمایید.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 26 اکتبر 2010, 23:06

AliGhz نوشته است:[نمایش]
آی‌پاد تاچ را الان نمی‌خواهم چون اولا ترجیح می‌دهم آی‌فون بخرم و دوم این‌که الان هم گوشی موبایل خودم به‌اندازه کافی جاگیر هست و نمی‌خواهم یک وسیله گنده دیگر را به وسایلی که هر روز حمل می‌کنم اضافه کنم. این آی‌پاد نانو خیلی راحت به‌جایی خودش را گیر می‌اندازد و مزاحمتی ندارد بنده خدا :-) بعدش هم آی‌پد بیشتر از آی‌پاد تاچ به کارم می‌آید که منتظر ژانویه هستم و به‌احتمال زیاد معرفی مدل‌های جدید.

اما الان از یکی از فروشگاه‌های پایتخت تلفنی قیمت گرفتم، 16 گیگ را می‌گقت 295هزار تومان و 8 گیگ را 255هزار تومان! در یک سایت، 280 و 240 هزار بود. یک سایت دیگر هم فقط 8 گیگ را داشت که نوشته بود 259950 تومان! واقعا که عجب قیمت‌هایی!!
اگر 179 دلار 16 گیگ سایت اپل را به دلار 1100 تومانی (امروز دلار 1083 تومان است: http://www.mesghal.com) حساب کنیم می‌شود 196900 تومان که اگر 20 درصد رویش کشیده شود می‌شود 236280 تومان. اگر 240 (تازه این هم زیاد است!) و کمتر پیدایش کنم که می‌خرم، وگرنه با این قیمت‌های تخیلی!! فعلا از لیست خرید خارج‌اش می‌کنم.

شما هم بسیار کار عاقلانه ای می کنید که فعلا صبر می کنید (به نظر من). چون بازار این جور چیزها در ایران در و پیکر ندارد و هر چقدر که زورشان برسد به آدم می فروشند. صبر کنید تا قیمت آن کمی افت کند و در بازار زیاد شود آنوقت بخرید.
مطمین باشید که اینها این دستگاهها رو زیر این قیمت ها وارد می کنند منتها از بس که بی وجدان هستند روی آن می کشند و به شما می فروشند.
مگر آیپاد که بمب اتم است یا به انرژی هسته ای ربط دارد یا سوپر کامپیوتر است که نشود آنرا وارد مملکت کرد؟
بعضی از دوستان آنچنان با آب و تاب این مسایل را کش و قوس می دهند که خریدار فکر می کند واقعا خبری است.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط AliGhz » 26 اکتبر 2010, 23:11

abdol نوشته است:[نمایش]
...و اینکه آی پاد ۱۷۹ دلاری در ایران ۲۱۰ هزار تومان بفروش برسد حکایتی دیگر دارد.

210 اگر بود که خوب بود؛ 295000 تومان!!!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان