انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چالش Apple با FBI

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: چالش Apple با FBI

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 آوریل 2016, 01:17

اگر اپل چی کار می‌کرد توطئه و جنگ زرگری حساب نمی‌شد؟
باید سیستم عامل ناامن رو در سکوت برای FBI می‌نوشت؟ در این صورت با تئوریهای توطئهٔ ما سازگار بود و از خودمون و از اپل راضیتر می‌شدیم؟
اپل حتی اعلام کرد که اگر FBI پسورد اکانت iCloud متصل به این گوشی رو عوض نکرده بود کافی بود گوشی به یک هات‌اسپات Wi-Fi شناخته شده وصل بشه تا بکاپ جدید بگیره و اپل اون بکاپ رو در اختیار FBI میذاشت، همونطور که بکاپهای چند هفته قبل از حمله رو در اختیارشون قرار داده بود.

بحث اپل این نبود که حریم خصوصی کاربر این گوشی خاص براش مهمه، که اتفاقا تروریست بودنش خیلی به نفع FBI در افکار عمومی تموم می‌شد و به ضرر اپل، بحث اپل این بود که اگر یکبار مجبور بشه سیستم عامل ناامن درست کنه اولاً به این مورد ختم نمیشه و انبوه درخواستها از دولت آمریکا برای آیفونهای بعدی شروع میشه (و قطعا دولتهای دیگه مثل چین که بهنام اشاره کرد) و ثانیاً وقتی چنین سیستم عاملی که مثل شاه‌کلید میمونه تولید بشه، دیگه نمیشه از دست هکرها و دولتها حفظش کرد و حریم خصوصی باقی کاربرهاش به خطر میافته.

اپل در شرایطی این مقاومت در برابر FBI رو شروع کرد که در آغاز دعوا نظرسنجیهای مختلف در آمریکا نشون می‌داد اکثریت مردم آمریکا در این مورد خاص بر این نظر بودن که به خاطر تروریست بودن طرف اپل باید با FBI همکاری کنه. اپل در چنین شرایطی اومد یک بحثی رو شروع کرد و از کمک شرکتهای دیگه هم استقبال کرد که این سنت غلط پایه‌گذاری نشه که FBI بتونه از شرکتها بخواد براش نسخهٔ ناامن از سیستم عاملشون درست کنن.
و این بحث رو اینقدر ادامه داد و بر افکار عمومی اثر گذاشت که در روز دادگاه ممکن بود FBI برنده نشه و احتمالا برای همین سراغ گزینه‌های جایگزین رفت.
اما FBI حتی این پس گرفتن درخواستش رو جوری انجام داد، با اعلام اینکه تونسته قفل رو باز کنه، که تا حد امکان زهرش رو به اپل ریخته باشه و تصور امن بودن گوشیهای اپل رو خدشه‌دار کنه.
با این پرونده هم اپل باخت هم FBI، اما حداقل این پرونده سابقهٔ قانونی نشد که FBI بتونه از این به بعد مبتنی بر رای دادگاه این پرونده باقی شرکتها رو مجبور به عمل به درخواستهاش کنه.

اینکه اسنودن و EFF هم در این پرونده طرف اپل رو گرفتن برای شما هیچ معنایی نداره؟ اونها هم بخشی از جنگ زرگرین؟

iSam نوشته است:[نمایش]
اینجا شماها دنبال کودکی می گردید که دایه گی اش را بکنید!

سامان جان متوجه معنی این حرفت نشدم. میشه توضیح بدی؟
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط alireza3335 » 01 آوریل 2016, 12:06

راستش علی آقا حرفت صد درصد درسته. من تا حالا فکر می‌کردم دعوا سر این بوده که اپل یک این‌بار این کار رو انجام نداده. نگو خودش هم می‌خواسته بکاپ iCloud رو در اختیار FBI قرار بده (هر چند نفهمیدم که FBI چرا پسورد اکانت iCloud را عوض کرده). به نظرم اینطوری که باشه اوکیه. ولی اینکه بیاد در سطح سیستم عامل یه کاری کنه که همیشه این امکان وجود داشته باشه، چیز جالبی نیست. منتهی من باز نمی‌فهمم همون شرکته که FBI ادعا میکنه که قفل آیفون رو باز کرده (اگه واقعاً این اتفاق افتاده باشه که ممکنه کار ساده‌ای باشه)، چرا خود اپل بی سر و صدا طی این مدت این کار را برای FBI انجام نداد؟ باز هم به همون بحث سیستم عامل مربوط میشه یا دعوا بر سر باز کردن همین یک بار هم بوده؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 آوریل 2016, 16:31

علیرضا جان کسی نمی‌دونه چرا، فقط می‌دونیم که چند ساعت بعد از اینکه گوشی در اختیار FBI بوده از کارفرمای فاروق میخوان که پسورد اکانتش رو عوض کنه. خوشبینانه‌اش اینه که خیال می‌کردن از اون طریق به محتوای گوشی دسترسی پیدا می‌کنن، بدبینانه‌اش اینه که از عمد می‌خواستن جلوی بکاپ جدید رو بگیرن و پرونده رو بر این مبنا پیش ببرن که اپل براشون سیستم عاملش رو دستکاری کنه.

کسی دقیقاً نمی‌دونه* اون شرکت (احتمالا Cellebrite) چطور تونسته اطلاعات اون آیفون رو در اختیار FBI قرار بده، بعضی میگن از طریق exploit ناشناخته‌ای باید باشه و قطعاً اپل دنبال پیدا کردن و پچ کردنش خواهد بود، بعضی میگن از طریق NAND Mirroring که هربار اگر اون ده بار passcode اشتباه وارد شد و کلید دسترسی به اطلاعات پاک شد (ظاهرا خود اطلاعات پاک نمیشن تا زمانی که شما اطلاعات جدید وارد گوشی کنید، اما کلید رمزگشاییشون پاک میشه)، از طریق برگردوندن کپی NAND دوباره امتحان کنن.
اما چیزی که تقریباً مشخصه اینه که این راه حل هر چی که بوده، FBI تازه چند روز قبل از دادگاه ازش خبردار نشده و با اینکه این گزینه رو داشته تلاشش این بوده که یک سابقهٔ قانونی ایجاد کنه که از این به بعد شرکتها بر طبق حکم این پرونده مجبور به همکاری در حد ساختن سیستم عامل ناامن بشن.

* جان مکافی ادعا می‌کنه با UFED Touch شرکت Cellebrite این کار شدنی بوده:
http://www.forbes.com/sites/stevemorgan ... 6fd9402608
http://www.cellebrite.com/Mobile-Forens ... ufed-touch

این هم بامزه است:
just-one-phone.png

https://twitter.com/JZdziarski/status/7 ... 4747067392
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 01 آوریل 2016, 16:50

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
اگر اپل چی کار می‌کرد توطئه و جنگ زرگری حساب نمی‌شد؟
باید سیستم عامل ناامن رو در سکوت برای FBI می‌نوشت؟ در این صورت با تئوریهای توطئهٔ ما سازگار بود و از خودمون و از اپل راضیتر می‌شدیم؟
اپل حتی اعلام کرد که اگر FBI پسورد اکانت iCloud متصل به این گوشی رو عوض نکرده بود کافی بود گوشی به یک هات‌اسپات Wi-Fi شناخته شده وصل بشه تا بکاپ جدید بگیره و اپل اون بکاپ رو در اختیار FBI میذاشت، همونطور که بکاپهای چند هفته قبل از حمله رو در اختیارشون قرار داده بود.

بحث اپل این نبود که حریم خصوصی کاربر این گوشی خاص براش مهمه، که اتفاقا تروریست بودنش خیلی به نفع FBI در افکار عمومی تموم می‌شد و به ضرر اپل، بحث اپل این بود که اگر یکبار مجبور بشه سیستم عامل ناامن درست کنه اولاً به این مورد ختم نمیشه و انبوه درخواستها از دولت آمریکا برای آیفونهای بعدی شروع میشه (و قطعا دولتهای دیگه مثل چین که بهنام اشاره کرد) و ثانیاً وقتی چنین سیستم عاملی که مثل شاه‌کلید میمونه تولید بشه، دیگه نمیشه از دست هکرها و دولتها حفظش کرد و حریم خصوصی باقی کاربرهاش به خطر میافته.

اپل در شرایطی این مقاومت در برابر FBI رو شروع کرد که در آغاز دعوا نظرسنجیهای مختلف در آمریکا نشون می‌داد اکثریت مردم آمریکا در این مورد خاص بر این نظر بودن که به خاطر تروریست بودن طرف اپل باید با FBI همکاری کنه. اپل در چنین شرایطی اومد یک بحثی رو شروع کرد و از کمک شرکتهای دیگه هم استقبال کرد که این سنت غلط پایه‌گذاری نشه که FBI بتونه از شرکتها بخواد براش نسخهٔ ناامن از سیستم عاملشون درست کنن.
و این بحث رو اینقدر ادامه داد و بر افکار عمومی اثر گذاشت که در روز دادگاه ممکن بود FBI برنده نشه و احتمالا برای همین سراغ گزینه‌های جایگزین رفت.
اما FBI حتی این پس گرفتن درخواستش رو جوری انجام داد، با اعلام اینکه تونسته قفل رو باز کنه، که تا حد امکان زهرش رو به اپل ریخته باشه و تصور امن بودن گوشیهای اپل رو خدشه‌دار کنه.
با این پرونده هم اپل باخت هم FBI، اما حداقل این پرونده سابقهٔ قانونی نشد که FBI بتونه از این به بعد مبتنی بر رای دادگاه این پرونده باقی شرکتها رو مجبور به عمل به درخواستهاش کنه.

اینکه اسنودن و EFF هم در این پرونده طرف اپل رو گرفتن برای شما هیچ معنایی نداره؟ اونها هم بخشی از جنگ زرگرین؟

اینجا شماها دنبال کودکی می گردید که دایه گی اش را بکنید!

سامان جان متوجه معنی این حرفت نشدم. میشه توضیح بدی؟

علی جان منظور این است که این بازی (من میگم بازی است چون معتقدم ماجرای اسنودن و امثالهم هم بازی است) تمام شد و اپل وجهه مشتری مداری پیدا کرد و ملت هم همه فکر می کنند شرکتهای تکنولوژی مثل اپل خودشان اطلاعاتی به دولت نمی دهند و تمام سازمانهای امنیتی سری و یا نام آشنا هم کشک هستند و ... ولی اینجا و آنجا و در گوشه نقاط زمین ماها داریم خودمان را تکه پاره می کنیم و انرژی مان را بی دلیل هدر می دهیم!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 آوریل 2016, 23:38

پس بحث ما فایده‌ای نخواد داشت سامان جان.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 02 آوریل 2016, 00:12

دوستان سلام،
واقعا داستان بعضی از ما ایرانیان داستان غم‌انگیزی است.
من همیشہ امیدوار بودم کہ نسلی کہ پس از نسل ما پیر پاتالها می‌آید نسلی باشد مدرن در تفکر، منطقی در نگاه بہ پدیده‌های اجتماعی و دور از خرافہ و افسانہ‌زدگی.

ظاهرا این دید و تفکر توطئہ پندار، همانی کہ بہ آن «دید دایی‌جان ناپلئونی» نیز می‌گوییم، همانند خصیصہ‌ای ژنتیکی از نسلی بہ نسل دیگر منتقل می‌شود و حالا حالاها نشانہ‌ای نیز از محو آن مشاهده نمی‌شود.

با نگاهی بہ بحث یکی دو ماه اخیر در مورد اختلاف و مناقشہ شرکت اپل با دستگاه پلیس آمریکا، اف‌بی‌آی، در بین اعضا همین انجمن کوچک ایرماگ براحتی می‌توان نشان از این تفکر غریب توطئہ را یافت.

اگر اپل براحتی تسلیم خواستہ اف‌بی‌آی می‌شد، بدون شک این دوستان می‌گفتند:« ندید گفتیم کہ اینہا همہ دست در دست هم دارند و زمانی کہ لازم باشد حفظ حریم شخصی کاربران برایشان اهمیت ندارد و اینکہ همہ این مناقشہ‌ها صرفا جنگ زرگری است و …».

اکنون کہ اپل، با هر انگیزه‌ای، از همکاری با اف‌بی‌آی سرباز زده باز نمایندگان این تفکر مالیخولیائی از تک و تا نیفتاده، سریع موضع گرفتہ و می‌گویند همہ اینہا بازی است و این دستگاهہای امنیتی هستند کہ رشتہ این خیمہ شب بازی را در دست دارند و کل اینہا نیز چیزی نیست جز بازی دادن افکار عمومی و فریب خلق و اینکہ در غرب اصولا کسی اهمیتی بہ افکار عمومی و خواست مردم نمی‌دهد و …

جالب است کہ این دوستان جوری رفتار می‌کنند کہ انگار کسانی کہ اینگونہ نظرات را نمی‌پذیرند آدمہای احمقی هستند کہ قدرت دیدن دست‌های مخفی در پس پرده را ندارند و از کشف این نمایشی کہ توسط دستگاهہای امنیتی غربی هدایت می‌شود عاجزند. این دوستان با نگاه عاقل اندر سفیہ بہ دیگران نگریستہ و برای خود دید تیزبین و قدرت خارق‌العاده تحلیل نهفتہ‌ها را قائل هستند. این دوستان آنچنان با اعتماد بنفس در اینگونه موارد اظہار نظر می‌کنند کہ انگار سازمانہا MI20 , MI30 و MI… بطور روزانہ برایشان گزارش کار ارسال می‌کنند و از اموری آنہا را آگاه می‌نمایند کہ دیگران حتی تصورش را هم نمی‌توانند بکنند.

واقعا داستان بعضی از ما ایرانیان داستان غم‌انگیزی است!

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط perse » 02 آوریل 2016, 00:50

سلام
واقعیت اینه که نه می‌تونیم به صراحت تئوری به اصطلاح توطئه رو رد کنیم و نه می‌تونیم بپذیریم.

برای من به شخصه جای تعجب داره که یه سازمان عریض و طویل از پس یه گوشی برنیاد و دست‌به‌دامن شرکتی اسرائیلی یا هر شرکتی بشه.( دقت کنید که مک‌آقی گفته بود رمز رو می‌تونه بشکنه) اگه اشتباه می کنم من رو توجیه کنید.

نکته‌ی بعدی هم این‌که یه شرکت که داره توی یه کشور فعالیت می‌کنه -صرف‌نظر از باز هم به اصطلاح شعارهای اخیر اپل- در دنیای واقعی چقدر براش ممکن هست که از دولت و دستگاه‌های دولتی مستقل باشه و خواسته‌های اونها رو تامین نکنه.

واقعیت اینه که این داستان برای من یک نفر با علامت سوال شروع و با علامت سوال هم تموم شد. این‌ها رو گفتم که دوستان درنظر داشته باشن همه‌ی افراد اینجا به یکی از دو طرف طرفدار توطئه و مخالفش تقسیم نمی‌شند.

ببخشید طولانی شد
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط iSam » 02 آوریل 2016, 03:19

نه علی جان من نگفتم بحث نکنید، نظر بنده این بود که من بحث نمی کنم وگرنه به شما و باقی دوستان چه کار دارم یا می توانم داشته باشم!؟
در مورد بعضی از نظرات بقیه هم تصمیم دارم جوابی ندهم. بالاخره ما عهد عتیقی و ...خل هستیم و نسل جدید باید اینطوری نباشه، ما چه کار داریم به نسل ملت که خرابش کنیم، ما تنبان خودمان را بچسبیم که باد نبره هنر کرده ایم.
بعضی اوقات احساس می کنم بهتر است درمقابل بعضی ها سکوت کرد، البته درمورد ملت های اینور فقط یکبار این حس را داشته ام ولی در مورد نسل پاک آریا ماشالا، بخصوص اینوریاش!
اصلا یک سوألی دارم، چرا پارازیت های بی سواد و مالیخولیایی مثل بنده حقیر را از لیست یوزهای ایرماگ حذف نمی کنید تا هم خون پاک آریا آلوده نشود و هم دموکراسی رعایت شود و دنیا هم قشنگ تر و بدون سر و مخفی بماند!؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط AliGhz » 02 آوریل 2016, 06:49

همان‌طور که یکی از دوستان نوشته بود، پرسش‌ها در این ماجرا زیاد است. سران شرکت‌های بزرگ تکنولوژی در آمریکا، حتی جاهایی مثل لینکدین، مرتب با سران دولت جلسه و نشست دارند و رفیق گرمابه و گلستان هم هستند. حالا چطور می‌شود که یک شرکت، در برابر درخواست دوستش برای دادن یک سری اطلاعات، مقاومت می‌کند؟ مقاله‌ای می‌خواندم که می‌گفت شرکت‌های بزرگ امروزی با میلیون‌ها کاربر/مشتری، نوعی دولت/کشور برای خود هستند. شاید جنگ قدرتی میان ایالات متحدهٔ آمریکا با ایالات متحدهٔ اپل در جریان بوده. هنوز خیلی چیزها معلوم نیست.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 02 آوریل 2016, 06:55

نه علی جان من نگفتم بحث نکنید، نظر بنده این بود که من بحث نمی کنم وگرنه به شما و باقی دوستان چه کار دارم یا می توانم داشته باشم!؟
در مورد بعضی از نظرات بقیه هم تصمیم دارم جوابی ندهم. بالاخره ما عهد عتیقی و ...خل هستیم و نسل جدید باید اینطوری نباشه، ما چه کار داریم به نسل ملت که خرابش کنیم، ما تنبان خودمان را بچسبیم که باد نبره هنر کرده ایم.
بعضی اوقات احساس می کنم بهتر است درمقابل بعضی ها سکوت کرد، البته درمورد ملت های اینور فقط یکبار این حس را داشته ام ولی در مورد نسل پاک آریا ماشالا، بخصوص اینوریاش!
اصلا یک سوألی دارم، چرا پارازیت های بی سواد و مالیخولیایی مثل بنده حقیر را از لیست یوزهای ایرماگ حذف نمی کنید تا هم خون پاک آریا آلوده نشود و هم دموکراسی رعایت شود و دنیا هم قشنگ تر و بدون سر و مخفی بماند!؟

سامان عزیز، به نظرم روش بحث شما با روال ایرماگ همخوانی ندارد. ما اینجا همه با هم موافق نیستیم و اصلاً هم نباید باشیم، اما با هم گفت‌وگو می کنیم؛ سعی می‌کنیم بر اساس استدلال پیش برویم و تا حد ممکن مستند حرف بزنیم و ادب و آداب مباحثه را رعایت کنیم. قرار هم نیست لزوماً یکی برنده شود و دیگران را متقاعد کند. صحبت می‌کنیم و یاد می‌گیریم و هر کس برداشت‌های خودش را می‌کند. منتها شما اغلب جوشی می‌شوید و نقش قربانی را بازی می‌کنید که حداقل اینجا کارایی ندارد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط iSam » 02 آوریل 2016, 11:17

AliGhz نوشته است:[نمایش]

سامان عزیز، به نظرم روش بحث شما با روال ایرماگ همخوانی ندارد. ما اینجا همه با هم موافق نیستیم و اصلاً هم نباید باشیم، اما با هم گفت‌وگو می کنیم؛ سعی می‌کنیم بر اساس استدلال پیش برویم و تا حد ممکن مستند حرف بزنیم و ادب و آداب مباحثه را رعایت کنیم. قرار هم نیست لزوماً یکی برنده شود و دیگران را متقاعد کند. صحبت می‌کنیم و یاد می‌گیریم و هر کس برداشت‌های خودش را می‌کند. منتها شما اغلب جوشی می‌شوید و نقش قربانی را بازی می‌کنید که حداقل اینجا کارایی ندارد.

دقیقا مثل روش تفکر خیلی ها که با روش فکری رژیم حاکم بر ایران تناسبی ندارد و باید طرف کشورش را ترک کند، این همان دموکراسی ای است که در دو، سه سال اخیر هم به ایرماگ وارد شده وگرنه ما از ده سال پیش در ایرماگ بوده ایم.
بحث و گفتگو یک چیز است و هدف قرار دادن هوشمندانه یک نفر و اینکه به درب بگوییم که دیوار بشنود یک چیز دیگر و سیب زمینی بودن اعضاء نسبت به این رفتار هم یک چیز! نخیر بنده ترجیح میدهم نه در این نوع بحث ها که در این نوع محفل ها کلا شرکت نکنم.
شما هم میخواهی قضاوت کنی، کمی بری دورتر بایستی و به ماجرا نگاه کنی، جزعیات بیشتری را می توانی ببینی!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط rezag5 » 02 آوریل 2016, 13:20

کلا در این داستانِ "اپل و اف بی آی" چون کسی چیزی نمیدونه و موضوع یه موضوع علمی یا مثلا نرم افزاری نیست , همه ی حرفها در حد گمانه زنیه .
تمام دوستانی که اینجا چیزی گفتن توان اثبات ندارن و کسانی هم که با اون گفته ها مخالفت کردن باز هم توان اثبات ندارن .
اینه که برای من این اتاق بحث فقت این کاربرد رو دار که بیام ببینم چه حالت های دیگه ای و چه تفکرات دیگه ای میتونه موجود باشه
جدی گرفتن حرف ها هم کار به جایی نمیبره
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Behnam » 02 آوریل 2016, 14:43

بحث اپل این نبود که حریم خصوصی کاربر این گوشی خاص براش مهمه، که اتفاقا تروریست بودنش خیلی به نفع FBI در افکار عمومی تموم می‌شد

علی جان فکر می‌کنم حساسیت موضوع ربطی به مسائل فنی و یا حفظ حریم خصوصی و غیره نداره. به همین رویکرد بی‌تفاوت به ارتجاع اسلامی مربوط می‌شه. تروریست بودن صاحب آیفونی که اف‌بی‌آی هدف قرار داده بود «اتفاقی» نبود. اف‌بی‌آی نمی‌رود آیفون بنده و جنابعالی را تفتیش کند. جدا از این که قوانین حافظ حریم خصوصی چنین اجازه‌ای به او نمی‌دهد، اصلاً وقتش را ندارد. «اتفاقی» خواندن این «اتفاق» خودبخود گروهی را از گروه دیگر جدا می‌کند.
گیرم اف‌بی‌آی با ندانم‌کاری‌های خودش آیفون را قفل کرده باشد. این چندان موضوع بحث نیست. موضوعی که در افکار عمومی آمریکا (و همه جا) ثبت خواهد شد این است که رابطهٔ میان اف بی آی و اپل به گونه‌ای نبود که در همان لحظه‌ای که آیفون به دست مأمور اف‌بی‌آی رسید، یک زنگی به اپل بزند و بگوید آقا این آیفون را چطور می‌شه باز کرد...
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 02 آوریل 2016, 23:17

بحث اصلی این است که این سازمان‌ها نمی‌خواهند که برای داخل شدن به هر دستگاهی منتظر بشوند. برای همین هم هست که برایشان طبیعی است که بخواهند راهی داشته باشند که هر وقت لازم دیدند، بدون معطلی هر دستگاهی را باز کنند. تا حالا هم میکردند و این برایشان اصلا مسئله‌ای نبود. اینقدر این دستگاه‌ها از نظر امنیتی مشکل دارند که برایشان اینکار اصلا وقتی نمی‌گرفت. اما اخیرا با پیشرفت‌هایی که در این زمینه انجام شده است، این کار دارد سخت‌تر و سخت‌تر میشود.

هیچ آدم واردی ادعا نداشت که نمیشود مثلا قفل یک آیفون را شکست. هر بار که یک جیلبریک برای این دستگاه‌ها می‌آید، یکی این کار را کرده. حالا آنها که کارشان این است، که مسلما دستشان از یک هکر زپرتی در این کارها بازتر است. اما این کار، هم دارد سخت‌تر میشود و هم تبدیل به بازی موش و گربه شده. آنها یک راه گارانتی و بدون معطلی را برای آینده می‌خواهند.

از طرف دیگر داشتن یک حریم خصوصی در قانون اساسی مثلا آمریکا حق قانونی یک شهروند است. مشکل الان اینجا یک مشکل حقوقی است و راه حلش هم بایستی در قانون باشد. آیا میشود به گاوصندوق‌سازی گفت که اگر گاوصندوقی میسازی، نباید آنرا خیلی خوب بسازی؟

و امنیت مختص آمریکا نیست. کمتر دولتی از کانادا به دولت آمریکا نزدیک‌تر است. اما مثلا ما در ادارات کانادا حق نداریم هیچ چیز مهمی را در دراپ‌باکس ذخیره کنیم. حتی دسترسی به آن از طریق کامپیوترهای اداره مسدود است، علتش هم این است که بر اساس قانونی که در آمریکا تصویب شده، دولت آمریکا حق قانونی دارد که به هر مدرکی که در سرورهای داخل آمریکا وجود دارد (مثل دراپ‌باکس) دسترسی داشته باشد.

بحث قشنگی است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط AliGhz » 02 آوریل 2016, 23:20

در ادامۀ صحبت ایلیا، حتی بحثِ این هم هست که چرا ایمیلی که مثلاً از اتاوا به تورنتو فرستاده می‌شود، در میانۀ مسیر سری هم باید به نیویورک بزند؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان