انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خلوت کردن حافظه در iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

خلوت کردن حافظه در iOS

پستتوسط Arzhang » 26 سپتامبر 2014, 04:10

داستان از آنجایی شروع شد که خانمم خواست آی پدش را به ورژن ۸ به روز کند اما فضای حافظه اش پر شده بود. به زحمت و ذره ذره داشت اطلاعاتی را که میشد پاک میکرد که من متوجه شدم بروزر open door او به شکل غیرمعقولی سنگین است. حجم برنامه حدود ۸ مگ بود اما اطلاعات داخل برنامه بیش از ۴۰۰ مگابایت. پاک کردن هیستوری و کوکی و مانند اینها هم مشکل چندانی حل نکرد. بنابراین برنامه را کلاً دیلیت کردیم و دوباره آن را (این بار از روی کلاد) نصب کردیم. حجم بسیار زیادی از حافظه آزاد شد. در مورد بسیاری برنامه های دیگر هم این روش جواب داد هم روی آیپد و هم روی آیفون. میدانم که با این روش اطلاعاتی اعم از هیستوری و بوکمارک و مانند اینها از برنامه ها پاک خواهد شد اما در برابر حجمی که آزاد میکند، می ارزد. اما توضیح فنی اش را نمیدانم چیست. مثلاً همان بروزر در آیپد من به حجم عجیب ۱/۲ گیگ رسیده بود. مگر یک بروزر توی خودش چه چیزی را ذخیره میکند که به چنین حجمی میرسد؟ اما با انجام این روش توانستم حجم برنامه را به کمتر از ۱۰ مگ برسانم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پاسخ: خلوت کردن حافظه در ios

پستتوسط AmiN.D » 26 سپتامبر 2014, 14:51

برنامه های مثل وایبر هم همین کارو میکنند. اطلاعات وایبر من با اینکه همیشه پاک میکنم، یک گیگ اشغال کرده.یا اپلیکیشن فیسبوک و imessage که ۲۰۰ مگ شده است و حتی اینستاگرام ۴۰ مگی! به نظرم هر از گاهی باید اپلکیشن هارو کامل پاک کرد چون مثلا برای کش کردن شروع به ذخیره ویدیو ها و عکس ها میکنن و با پاک کردن کوکی ها وفقط ادرس ها و اطلاعات متنی پاک میشن
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان