انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اپل واچ (ساعت اپل) — Apple Watch

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: اپل واچ (ساعت اپل) — Apple Watch

پستتوسط iShahin » 10 مارس 2015, 06:22

rezag5 نوشته است:[نمایش]
اصلا نمیتونم تصور کنم هر روز ساعتم رو هم باید شارج کنم
من خودم به هیچ عنوان از زمانی که گوشیه مبایل دستم گرفتم احساس نیاز به ساعت نکردم
عموما من ترجیه میدم دیوایس های کمتری داشته باشم . حالا این ساعت نه تنها یک
دیوایس اضافه و گرون هست و مواظبت میخواد بلکه هِی باید شارج روزانه هم انجام بشه براش که
از حوصله ی من خارجه
مبلغش هم معضل دیگریست
کاربردها ای هم که داره خداییش خیلی حیاتی نیست و بدون اون ها هم میشه به زندگی ادامه داد

من هم با شما موافقم هستم و شک دارم خیلی محصول پر طرفداری از کار در بیاد (البته در مورد همه‌ی محصولات اپل اول همین رو میگن بعد خلاف اون ‍‍ ثابت میشود :lol: )

من اگر قرار باشد برای یک ساعت هزینه کنم ترجیح میدهم یک ساعت کلاسیک بخرم که میدانم سالها با وفاداری برایم کار خواهد کرد و حداکثر خرج آن یک باتری در هر دو - سه سال هست و بعد از گذشت زمان ارزش آن بیشتر هم میشود، نه اپل‌واچ که بعد از یک سال با آمدن مدل جدید آن قدیمی حساب میاید و قیمت آن کلی افت میکنه و از رده خارج میشود. من هم مثل ایلیا جان حالا حالاها مشتری اپل واچ نخواهم بود. این دیوایس هیچ کار خارق‌العاده و هیجان‌انگیزی انجام نمیده که من رو وادار به هزینه کردن به این قیمت‌های کذایی بکند.

نیما نوشته است:[نمایش]
مک بوک جدید سیبش روشن نمیشه؟

ضاهرا لوگو اپلش مثل پشت آیفون و آیپد شده، به نظرم این کار براش شباهت هر چه بیشتر مک‌بوک جدید به آیفون و آیپد انجام شده. اما واقعا زیبا و تو دل برو هستند و بسیار وسوسه کننده! کاشکی برای خرید مک جدیدم عجله نمکیردم :)

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Strasboorg » 10 مارس 2015, 12:50

فکرش رو بکنید ۱۷ هزار دلار بی‌زبون رو بدید بابت ساعتی که شبیه مدل ۳۵۰ دلاریش هست و هر روز هم باید شارژش کنید ( اگر حرف اپل واقعا درست باشه که ۱۸ ساعت کار بکنه )

AppleWatch.jpg
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط AliGhz » 10 مارس 2015, 13:14

من اپل واچ رو به عنوان یک ابزار جدید تکنولوژی دوست دارم امتحان کنم، البته با بودجۀ محدود، حاضر نیستم بالاش پول بدهم :) و در هر حال، حاضر نیستم مدام اون رو به مچ دستم ببندم. همین آیفون را هم گاهی اوقات سایلنت می‌کنم و دور از دست می‌گذارم تا مخلّ آسایش نشود. ساعت عادی‌ام را هم موقعی که پشت میز هستم درمی‌آورم که دستم خلوت باشد.

فعلاً تکنولوژی دارد با امثال اپل واچ و گوگل گلس به سمت ابزارهای پوشیدنیِ همیشه‌همراه می‌رود که من از لحاظ فلسفی با اینها مشکل دارم! همین الان هم با این همه صدای موبایل و ایمیل و… تمرکز کردن واقعاً دشوار است. این حضور همیشگی «آلارم» اضطراب‌آفرین است.

۱۷.۰۰۰ دلار برای این ساعت زشت! چه خریتی است این همه پول بالای این دادن!

---

مک‌بوک‌های جدید که در واقع خط تولید مک‌بوک را دوباره راه انداخته‌اند، خیلی فریبنده به نظر می‌آیند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 10 مارس 2015, 19:41

من دیشب این رو به علی میگفتم که هر وقت نسل چهارم این ساعت در اومد و قیمتش به دویست دلار رسید، من رو خبر کنه.

البته امیدوارم که ابلهی کلیه‌اش رو برای این ساعت نفروشه. چون سال دیگه که مدل جدیدش در بیاد کلیه‌اش رو نمیتونه پس بگیره. :-)

بالاخره همه غر میزدند که اپل محصول جدید بیرون نمیده. اینهم محصول جدید. حالا بکار من نمیاد خوب نمیخرمش. مجبور که نیستم. اما کلا یک گردش در اینجا وجود داره که جالبه. تا معرفی این محصول همیشه اجناسی که اپل میساخت چیزهایی بودند که من شدیدا بهشون نیازش رو احساس میکردم. اما این یکی نداشتمش هم نداشتمش. به جاییم بر نمیخوره. حالا اگه یه دوربین ۸ گیگی توش بود، یا وایرلس برام آدیوبوک میخوند تو گوشم، یه چیزی. اما فعلا ما را همان آیفون بس. نه پولش را دارم و نه حوصلهٔ شارژ و سینکش رو.

چیزی که هست اینه که اپل بنا به ماهیت، این محصول رو بسیار بصورت یک جنس مد و fashion در آورده. شما یه ساعت چند ده هزار دلاری میخواهید، ما داریم. اما من این همه سال مکم رو برای قیافه یا فشن نخریدم و اصلا راستش هیچ چیزم دنبال مد نیست. سالی ۳۶۰ روزش رو شلوار لی میپوشم. جنس مد که بنا به ماهیتش چند وقت بعد از مد می‌افته، برای کساییه که به پزش اهمیت میدهند یا براشون مهمه. برای من هیچکدوم مهم نیست و فانکشنالیتی مهمه. برای همین هم هست که پول برای قیافه هر چقدر هم که قشنگ باشه نمیدم (یعنی ندارم که بدم). هر چند که چیزی که میخرم رو دوست دارم که قشنگ و زیبا باشه.

یعنی همون چیزی که به پسرم موقع ازدواج خواهم گفت: زن کدبانویی بگیر که خوشگل باشه. این از زن کدبانوی زشت یا زن خوشگل ابله و خراج مسلما خیلی بهتره. مک‌ها همیشه برای من مثل اون زن کدبانوی خوشگل بودند که ارزش خرج کردن بیشتر رو داشت. این ساعت خرج زیادیه برای زن خوشگلی که چندان هنری ازش بر نمیاد فعلا.

به هر حال مسلما من و امثال من هدف فروش این ساعت نیستیم. اپل هم مسلما خیلی از این ساعت خواهد فروخت. اما همونطور که قبلا گفتم، نسل چهارمش رسید، من رو خبر کنید. کی زن خوشگل و کدبانویی رو که ورشکستش نکنه، دوست نداره؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 11 مارس 2015, 18:05

منم همانطور که اون روز اول گفتم، حداقل تا سه سال دیگه نمی تونم برای این پول کنار بذارم؛ اما به نظرم کاملا بستر لازم برای ایده های نو و کاربردی رو داره و خیلی زود دیولوپر ها براش برنامه های میسازند که نیاز ش رو احساس کنیم…
پ. ن: منم از اینکه مورد تهاجم نوتیفیکیشن قرار بگیرم متنفرم.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Amir_S » 12 مارس 2015, 11:11

دوستانی که معتقد بودن کابل شارژر مک و آداپتور هایی مثل این USB-c جدید گاو شیرده اپل هستن، قیمت بند ساعت ها رو دیدن!؟
از ۱۵۰ تا ۴۵۰ دلار!!!
یعنی پول با ساعت اسپورت رو بدی به یه بند ساعت !؟
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Ilia » 12 مارس 2015, 21:03

امیر جان، اگر فکر میکنی که قلبت تحملش رو داره و مثل من عقده‌ای نمیشی، یه سر به این سایت‌ها بزن تا ببینی که ساعت پولدارهای واقعی قیمت‌هاش در چه حدوده:
http://www.finestwatches.com/patek-philippe.html

راستش من تا پریروز هیچ نمیدونستم که ساعتی با مارک Patek Philippe اصلا وجود داره.
https://www.patek.com/en/home

… پولداری واقعا درجات داره. ماها از قافیه خیلی پرتیم. چند وقت پیش بود که اعلام کردند که الان نصف ثروت دنیا دست یک صدم جمعیت دنیاست. اگه به این جمله و عواقب اون خوب فکر کنی، دیدت در مورد خیلی چیزها عوض میشه.

PatekPhilippe.jpg

PatekPhilippe_2.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 12 مارس 2015, 22:02

اتفاقاً من هم می‌خواستم چیزی مثل ایلیا بنویسم که برای خیلی‌ها، این پول‌ها اصلاً پول نیست.* آنها حاضرند هزاران دلار خرج کنند تا از سایرین متمایز به نظر برسند، و اپل با این واچ‌هایش احتمالاً بیشتر در پی این عده است. الان آیفون و آیپد یک گجتِ تا حد زیادی همگانی شده و داشتنِ اینها خیلی باعث نمی‌شود سر دیگران سمت صاحبان آنها برگردد. این را هم در پرانتز بگویم که پولداری به نظر من خیلی خوب است و مهم‌ترین خوبی پولداری، این است که به انسان «فراغت» می‌دهد که شاید بزرگترین «ثروت» دنیای مدرن باشد. اما گاهی وقت‌ها این پولداری به شکل «نوکیسگی» با میان‌مایگی یا فرومایگی ترکیب می‌شود که برآیند پسندیده‌ای ندارد.

(شاید بیشتر از یک سال پیش بود. یک لوسترفروشی شیک نزدیک محل کار من باز شده بود و روز گشایش آن، من سرانگشتی حساب کردم که کم‌کم ۱۵ میلیون تومان گل و دسته‌گل جلو فروشگاه چیده بودند. با خودم فکر می‌کردم خب اینها سوار چه ماشین‌هایی می‌شوند و خانه‌هایشان کجاست و چه شکلی است و چقدر می‌ارزد، و اصلاً وسایل لوکس و گرانقیمت این فروشگاه روزی چند تا خریدار دارد و آنها کی‌ها هستند. در همین ایران اینقدر ماشین‌های بالای صد میلیون آدم در خیابان و جاده می‌بینید که کف می‌کند. ماشین‌های کره‌ای و ژاپنی که الی ماشاءالله؛ حتی پورشه و بی‌ام‌و و بنز گاهی وقت‌ها عین پشگل توی خیابان ریخته. به قول ایلیا، «ماها خیلی از قافیه پرتیم.»)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 13 مارس 2015, 00:53

در مورد مدل های ادیشن با شما موافقم؛ کسی که ۱۰٫۰۰۰ دلار برای ساعت ادیشن میده، برای بند با سگک مدرن ۷۰۰۰ دلار بده، تعجب نمیکنم
ولی این قیمتِ بند ها، برای مدل های معمولی بود! و من فکر میکنم بازار هدف اینها و مدل های اسپورت مردم عادی هستند…
من حاضرم ۴۰۰-۵۰۰ دلار برای چیزی مثل این ساعت بدم (البته دو سال دیگه که به اندازه کافی براش کار تعریف شده باشه)…
همین الان همکار هایی دارم که باور نمی کنن ۳۵۰ تومن برای اسمارت کاور دادم، در حالی که با این قیمت خودشون تبلت خریدن
به نظرم آیپد ارزش خرید داره و برای چیزی که نزدیک سه میلیون قیمت داره، جلد سیصد تومنی قابل قبوله؛ ولی تو این رنج قیمتی، بند هم قیمت خود ساعت!!! شاید یه روز مجبور بشیم ما هم بهش تن بدیم :)
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Ilia » 13 مارس 2015, 20:19

اپل الان داره با این ساعت گرانقیمت اپل ادیشنش چند تا کار رو با هم میکنه:

ـ خودش رو از لحاظ برند از شرکتهای دیگری که اسمارت واچ عرضه میکنند متمایز میکنه. یعنی کلاسش رو بالا میبره.

ـ از لحاظ قیمت، این حالت به مشتریها القاء میشه که پونصد دلار زیاد هم گرون نیست.

ـ خریدار ساعت سیصد و پنجاه دلاری این حس رو پیدا میکنه که ساعتش غیر از طلا نبودن، در ردهٔ یه ساعتی ده هزار دلاریه.

ـ و خب یه چند تایی هم به چند نفر پولدار شاید از این ادیشنش فروخت. اما این آخری چندان در مقابل سه تا مورد اول مهم نیست.

خلاصه، مارکتینگ علم و هنریست برای خودش.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط eysun » 12 آوریل 2015, 22:28

امروز یه سر رفتم اپل استور برای دیدن ساعت اپل. نسبت به انتظاری که قبل از دیدنش داشتم خیلی خوش‌فرم و خوش‌دست و روان بود. کار کردن باهاش راحت‌تر و لذت‌بخش تر از اون چیزی بود که فکر می‌کردم. و اندازش هم اصلا مثل عکسهایی که دیده بودم زمخت نبود. من ساعتهای دیگه از سامسونگ و موتورولا و ... هم دیدم و واقعا افتضاحن!

هرچند باید بگم حتی مدل sportش زیادی گرونه. اگر می‌شد مدل استیلش رو (که از ۶۵۰ دلار شروع می‌شه) ، ۲۰۰ دلار خرید، شاید همون جا یه دونه سفارش می‌دادم.

گوشه‌های مختلف مغازه ساعتهایی روی Display بودن که نمی‌شد بپوشی ولی می‌شد باهاشون کار کرد. این عکس رو هم برای ایرماگ گرفتم.
تصویر
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط perse » 12 آوریل 2015, 23:59

توی همین عکسی که شما گذاشتی به‌نظر من چیزی که تو ذوق میزنه حاشیه‌ی زیاد ساعت هستش.
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

پستتوسط Ilia » 13 آوریل 2015, 07:21

دمت گرم eysun جان از بابت پستت. خیلی چسبید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط eysun » 24 آوریل 2015, 20:46

iFixit دل و روده ساعت اپل رو بیرون کشیده:

https://www.ifixit.com/Teardown/Apple+W ... down/40655
پیوست‌ها
3blwxuOLWZl6v2HK.jpg
نماد کاربر
eysun