انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دانلود فایل با آیپد

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

دانلود فایل با آیپد

پستتوسط alireza3335 » 02 آوریل 2014, 17:08

اول اینکه یک توییک نصب کرده‌ام که در سافاری یک آیکون بسیار زیبا کنار آدرس بار ایجاد می‌کند و امکان دانلود فایل‌ها را می‌دهد. اما مشکل این است که اگر حجم فایل زیاد باشد (مثل فیلم) و مخصوصا اگر آیپد را به حالت sleep ببری دانلود حد اکثر تا ۱۰ دقیقه ادامه دارد و بعد کنسل! این اتفاق برای موقعی که شما قصد استفاده از برنامه دیگری غیر از سافاری را دارید رخ می‌دهد! انگار مولتی تسکینگ برای اپلی‌ها تعریف نشده است!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پاسخ: دانلود فایل با آیپد

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 آوریل 2014, 01:45

من تاپیک رو به درخواست علیرضا به این بخش منتقل کردم :)

من اومدم بنویسم که آیپد برای دانلود طولانی مناسب نیست اما الان که دوباره فکر می‌کنم اگر کسی مثلا یه آیپد ۱۲۸ گیگابایت داشته باشه یا با هر ظرفیتی فضای خالی کافی داشته باشه چرا که نه؟ از نظر مصرف انرژی هم خیلی کم‌مصرفتر از دانلود با یه دسکتاپ یا حتی یک لپ‌تاپ میشه.
ولی به هر حال اپل این محدودیت اجرای برنامه‌ها در پس‌زمینه در iOS رو گذاشته که مصرف باطری اشتباها زیاد نشه. اگر بخوای دانلود ادامه پیدا کنه مجبوری برنامه رو در پس‌زمینه قرار ندی و تنطیم هم کنی صفحه خاموش نشه. من بدم نمیومد مثل مک یه تنظیم رسمی بود که بشه به اختیار خودمون زمان اسلیپ شدن رو جدای از خاموش شدن صفحه تعیین کنیم، اما متاسفانه در کار نیست.
این Background App Refresh در iOS 7 هم تا حدی برای جبران این محدودیت تعبیه شده اما فکر کنم امکان دانلود مداوم رو نداره.
احتمالا اپل به خاطر مصرف باطری هرگز خودش اجرای کامل یک برنامه در پس‌زمینه برای زمان نامحدود رو فعال نخواهد کرد، چیزی نیست که از نظر فنی ممکن نباشه، برعکس، اپل کلی API و ... ایجاد کرد برای اینکه بتونه به حد تعادل، از نظر خودش، بین به‌روز موندن برنامه‌ها و حفظ حالتشون و همزمان حفظ باطری برسه.

به هر حال، الان سرچ کردم و دیدم اگر جیلبرک کرده باشی، ظاهرا یه InfinityTask در Cydia هست که محدودیت ده دقیقه اجرا در پس‌زمینه رو برمیداره.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پاسخ: دانلود فایل با آیپد

پستتوسط alireza3335 » 04 آوریل 2014, 09:52

مثلا وقتی من می‌خواهم یک فیلم از TED دانلود کنم که حدود ۱۶۰ مگابایت حجمشه (گفتگوی چارلی رز با لری پیج در مورد آینده گوگل) با اینترنت ۵۱۲‌ که دارم حدودا نیم ساعت طول خواهد کشید (تازه اگر از اینترنت استفاده دیگری نشود). اگر این را به یکی از مسؤلان اپل بگویی احتمالا جواب خواهد داد خوب به جای رفع محدودیت ده دقیقه، سرعت اینترنت را بهبود ببخش. بعد ما هم مثل آن بنده خدا باید بگوییم که: فلانی اینجا ایران است!

به هر حال دست علی آقا درد نکنه که کار بنده را راه انداخت. و در کل اتفاق خیلی خوبی است که شما وقتی در حال دانلود هستید و مثلا سر کلاس یا سمینار هستید بتوانید با خیال راحت بدون اینکه دغدغه قطعی پروسه داشته باشید آیفونتان را داخل جیب قرار داده/ درب کیف آیپدتان را ببندید و از موقعیت کمال استفاده را ببرید.

راستی لینک مصاحبه‌ لری پیج این است:
http://www.ted.com/talks/larry_page_whe ... going_next
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان