انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS 7

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: iOS 7

پستتوسط AliF » 15 ژوئن 2013, 12:49

منم امروز صبح به ios7 مهاجرت کردم!
فوق العادست! بهترین ios تمام اعصار تا به این لحظه!
کیبورد فارسی همچنان سرجاشه!
برای من تو اپلیکشن آب و هوا که وارد میشم میپره بیرون!
بر خلاف چیزی که پوریا میگه در قسمت تنوین برای من کرش نمیکنه!
واقعا زیبا و کاربردب طراحی شده.
AliF

پست‌ها : 67

پستتوسط Pooria Azimi » 15 ژوئن 2013, 12:56

چه خوب، در عوض برای من Weather کرش نمیکنه. احتمالاً باگ باید باشه!

تمام تنوینها و تشدید و هر چیز دیگری که هست رو میتونی تایپ بکنی؟ در iOS 6 نسخۀ آیفون این ایراد رو داشت. درضمن، اگر یک عکس از کیبرد فارسی ش بذاری ممنون میشم - شاید ظاهر زشتش هم فقط مختص گوشی من باشه و لازم نباشه دوباره یک ساعت باگ ریپورت بنویسم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ahmad » 15 ژوئن 2013, 19:33

AliF نوشته است:[نمایش]
.....کیبورد فارسی همچنان سرجاشه!

علی آقا با سلام،

من هم مانند پوریا و بسیاری دیگر در این فورم مایل به دیدن کیبورد فارسی در این اصدار بتای آی او اس ۷ هستم. من و دیگران نبود کیبورد فارسی در آی او اس ۶ را به اپل گزارش کرده‌ایم. خوب است که شما، برای اطلاع علاقمندان به این موضوع، عکس‌هائی از روند فعال کردن کیبورد فارسی و نیز از کارکرد آن گرفته و در اینجا قرار دهید.

ممنون،
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط AliF » 15 ژوئن 2013, 21:59

سلام احمد اقا
بسيار باعث افتخار،بله حتما،عكس هايي از كيبوردعربی و فارسی ios7 در ايفون ٥ خودم،پيوست اين نوشته ميشود
پوريا جان به نظر من بسيار زيباست اين كيبورد،تنها ايرادش اين كه بعضي از حروف بلد هستن و بعضي غير بلد.
پیوست‌ها
image.jpg
image.jpg
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط AliF در 16 ژوئن 2013, 01:40.
AliF

پستتوسط AliGhz » 15 ژوئن 2013, 22:10

علی جان البته این کی برد عربی است؛ منظور از کی برد فارسی، چیزی است که اینجا روش فعال کردنش نوشته شده:
viewtopic.php?f=26&t=3069

--------
راستی چرا نشانگرهای آنتن را با این دایره های زشت و بی معنا عوض کرده اند؟؟؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Masiha » 15 ژوئن 2013, 22:36

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
...
هرچند، در این بتا از قلمی شبیه اریال استفاده شده، و قسمت تنوینش هم نه تنها کار نمیکنه، بلکه باعث کرش کردن کل سیستم میشه! که البته جای نگرانی نیست و با گزارش این ایرادات، احتمالاً باید رفع بشن - چون iOS 7 هنوز واقعاً نپخته ست
...

بدون شک این تغییر قلم فارسی (و همچنین عربی) هم دستپخت جانی‌آيو است.
تا چه حد تغییر کرده؟ (تصاویری که AliF زحمت کشیده و گذاشته، متنی ندارند که قلم را نشان دهند)
من که اصلا نمی‌توانم قلم اریال یا شبه اریال را تحمل کنم. :anguished:
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط AliF » 15 ژوئن 2013, 22:41

بله،حق با شماست
اين كيبورد عربي براي دوستاني گذاشتم كه هنوز ios 7 رو نديدن.
كيبورد فارسي هم چشم،به زودي ميذارم اسكرين شات هاشو.
بله متاسفانه خيلي قشنگ نيست اين نماد انتن،مينيماليسم ديگه :)
من يه مشكل ديگه كه دارم ايفونم موقع شارژ بعضي وقتا خود به خود خاموش روشن ميشه
AliF

پستتوسط AliF » 15 ژوئن 2013, 22:53

اين هم نوشته اي براي مشخص شدن فونت در ios7.
پیوست‌ها
image.jpg
AliF

پستتوسط Mehdi.y » 16 ژوئن 2013, 14:51

ای خدا چی بگم درباره ios7 الانه که ایلیا جان بیاد بگه .......
اخه این چه کیبردیست چرا اندازه حروف اینقدر با هم اختلاف دارند مثلا حرف ب بین ل و ی چقدر زیباست!
اخه این نوشته سفید در پس زمینه سبز چشم ادم رو از کاسه در می‌آورد که
هیچی نگم بهتره
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط AliF » 16 ژوئن 2013, 23:29

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
ای خدا چی بگم درباره ios7 الانه که ایلیا جان بیاد بگه .......
اخه این چه کیبردیست چرا اندازه حروف اینقدر با هم اختلاف دارند مثلا حرف ب بین ل و ی چقدر زیباست!
اخه این نوشته سفید در پس زمینه سبز چشم ادم رو از کاسه در می‌آورد که
هیچی نگم بهتره

شما از نزدیک ios 7 رو دیدی که همچیین حرفی میزنی؟
خوبه دوستان اول خودشون کار کنند و از نزدیک ببینن بعد نظر بدن! متاسفانه نظر دادن زود هنگام و قضاوت الکی آفت جامعه ماست!
برای نسخه بتا ۱ بسیار عالیست!
نکته اول-اپل برای فارسی زبونا آیفون و ios نمیسازه! برای انگلیسی زبونا میسازه! برای زبون های پر کاربرد دنیا میسازه!
نکته دوم-اپل به صورت رسمی از فارسی پشتیبانی نمیکنه و فقط چند زبونی که در کیبورد ios وجود داره ساپورت میشه!
نکته سوم-برای مملکتی که هر نظر در انزوا و فلج است خرید آیفون ارزان رویاست! ساپورت محصولات اپل رویاست! ساپورت زبان فارسی رویاست! رعایت کپی رایت رویاست!
نکته چهارم-شما اگر چشمانتون دچار مشکله به پزشک مراجعه کنید ولی این بخش که میگید چشم رو اذیت میکنه بسیار تمییز و زیبا و بدون نقص طراحی شده و حرف نداره!
پس دوستان الکی ایراد نگیرن-قطعا ایراداتی داره این نسخه بتا که تا مهر و عرضه عمومی برطرف میشه.
AliF

پستتوسط Ilia » 17 ژوئن 2013, 00:00

مهدی جان،

در مورد کیبورد من با شما هم عقیده هستم. مسلما خرابکاریست. امیدوارم که آنقدر عمر داشته باشم که یکروز یکی درست و حسابیش را از اپل بیینم.

فکر میکنم که ما در ایران زودتر دموکراسی را ببینیم تا در آیفون یک کیبورد فارسی درست و حسابی! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Mehdi.y » 17 ژوئن 2013, 00:27

دوست عزیز زیاد جو گیر نشوید و زیاد تعصب اپلی نداشته باشید همه ما که اینجا هستیم کاربر اپل هستیم پس با کسی که طرفدار برند دیگریست صحبت نمیکنید که بخواهید بگویید اشنایی ندارد این تعصب شما که فکر میکنید هر چه اپل می‌سازد بی نقص و باید چشم بسته آن را بپذیرید و دفاع همه جانبه و حتی توهین امیز به منتقد داشته باشید من را یاد جناح‌های سیاسی کشور می‌اندازد که اگر کسی بهشان ایراد بگیرند خاک و خاشاک میشوند نه آنها خدا و فرستادش هستند نه اپل و محصولاتش
در ادامه من هنوز ios7 را نصب نکردم چون از ios4 سعی کرده‌ام از بتای ۲ به بعد استفاده کنم تا با باگ کمتری روبرو شوم اما نصب نکردن دلیل بر نظر ندادن نیست مثالهایش هم بیشمار است
معمولا بتاها تا الان برای این می‌امد که کارایی و پایداری سیستم امتحان شود نه اینکه ظاهر آن عوض شود البته با ایراداتی که این نسخه در طراحی دارد خود اپل این طراحی به اصطلاح شما بی نقص را عوض میکند.
این کیبردی که شما گذاشتی عربست و اپل برای کاربران عرب زبان پشتیبانی خوبی دارد و یکی از زبانهای پر کاربرد نیز است اما اگر هم نبود ضعف در طراحی کیبرد ربطی که پرکابرد بودن نداشت چون اگر چیزی تازه اضافه شود میتوان این توجیح را برایش بکار برد نه اینکه چیز کم نقصی را خراب کنی و بعد این توجیح را بیاوری
اپل از زبان فارسی هم پشتیبانی میکند متاسفانه معلوم نیست به چه دلیل آن را در نسخه نهایی ios5 آن را مخفی کرد. اگر یادتان باشد تا قبل از روش پوریا همه برای داشتن کیبرد فارسی مجبور به جلیبریک بودن اما پس از آنکه من پس از ارتقا از بتای ios5 به نهایی آن کیبرد فارسی خود را از دست ندادم و آن را به دوستان گفتم پوریا جان با توانایی خود تونست آن را پیدا کند پس ساپورت فارسی ios هم آنچنان بد نیست
من چشمانم مشکلی ندارد اما بهتر نیست اپل نوشته سفید در پس زمینه سبز را برای انانی که چشمانشان ضعیف است عوض کند یا بنظر شما آنها حق استفاده ندارند چون شما خوشت امده است.
پی نوشت: نمیدانم چرا مدتی است شاهد جدل‌هایی بین دوستان و مدیران با تازه واردین صورت میگیرد بهتر نیست دوستان جدید بپذیرند اگر نظری خلاف انچه دوست دارند، بشوند حتی اگر نپذیرند اما حداقل به نظر دیگران احترام بگذارند.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Pooria Azimi » 17 ژوئن 2013, 09:32

تصاویری از iOS 7 بر روی آیپد، که از روی iOS Simulator گرفته شده‌ن (از http://www.apfelpage.de/2013/06/16/erst ... -ipad-aus/):

تصویر
؟! مگر آیپد LED Flash داره که علامت چراغ‌قوه ظاهر شده؟ حداقل آیپد من (که نسل چهارمه) که نداره، و تا جایی که خاطرمه آیپد مینی هم نداره. شاید در نسخه‌های بعدی آیپد LED هم بهش اضافه بشه. آیکن زیبای تقویم رو هم در نظر داشته باشید!!

تصویر
(آیکن مخفی‌کردن کیبردش واقعاً شاهکاره!)

تصویر

تصویر

بالاخره ظاهر مسخرهٔ Contacts درست شده:

تصویر

تصویر
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 17 ژوئن 2013, 09:45

تصاویری از کیبرد جدید، در دو حالتِ روشن و تیره:

1.PNG

2.PNG

3.PNG

همون‌طور که میبینید، برنامهٔ Notes با نمایش متون فارسی مشکل داره.

----

برنامه‌های قدیمی همچنان از کیبرد قدیمی استفاده می‌کنند:

4.PNG

5.PNG
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 17 ژوئن 2013, 09:50

در آیتیونز الآن یه قسمت دیگه هم با عنوان Documents & Data نشون داده می‌شه. هرچند، قسمت Others من هنوز زیاده و هیچ ایده‌ای ندارم که چه چیزی این فضا رو اشغال کرده (چون من روی آیفونم تقریباً هیچ اطلاعاتی داخل برنامه‌ها ندارم...
پیوست‌ها
Screen Shot 2013-06-14 at 1.20.34 PM.png
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 32 مهمان