انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS 7

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: iOS 7

پستتوسط Strasboorg » 21 سپتامبر 2013, 17:59

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
اینو میدونم اما قبلا دکمه پاور به تنهایی نبود برای اینکه کار خسته کننده‌ای است در ios6 برای قطع تماس کافی بود گوشه پایینی را بالا کشیده و دکمه قطع تماس را میدیدیم اما الان حذف شده است.

من حافظم اصلا قوی نیست ولی تا جایی که یادمه اونجا که سوایپ میشد به بالا فقط reply by sms بود
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط Mehdi.y » 21 سپتامبر 2013, 19:41

نه امکان قطع تماس را هم داشت
ios6-phone-options.jpg

موقع تماس انجایی را که با فلش نشان داده‌ام را بالا می‌کشیدیم امکان قطع تماس را میداد.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط the end » 21 سپتامبر 2013, 19:41

امروز متاسفانه یک باگ جدید در ios 7 کشف شد که به شما اجازه میدهد وقتی آیفون تان در لاک اسکرین هست با هر شماره ای تماس بگیرید. این یک فاجعه است
این باگ توسط شخصی به نام Karam Daoud کشف و در اینترنت پخش شده.
وقتی شما در صفحه لاک اسکرین قرار دارین با رفتن به بخش emergency call شماره مورد نظر خودتون رو تایپ میکنید وبعد دکمه call رو پشت سر هم وبدون توقف لمس میکنید ناگهان آیفون بوت میشود و لوگوی اپل به نمایش در میاد در همین حین شماره ای که با آن تماس گرفته اید به شکلی شگفت آور زنگ میخورد و می توانید صحبت کنید
فعلا پاسخی از مسولان شرکت اپل ارایه نشده است که واقعا مشکل چیست و اینکه چرا بعد از شش ماه که ios 7 نسخه بتا منتشر شد این باگ وجود دارد جلوی آن گرفته نشده و سوالاتی دیگر از این دست

تصویر

ویدیو مربوط به این باگ رو میتونید با حجم ۳ مگ از لینک زیر به صورت مستقیم دانلود کنید.

منبع:
تصویر
نماد کاربر
the end

پست‌ها : 65

پستتوسط Mehdi.y » 21 سپتامبر 2013, 20:40

این باگ و یک باگ دیگر که امکان دسترسی به عکسها و شیر کردن آنها را میداد پیدا شده‌اند. من نمیدانم این باگها را چطور شناسایی میکنند اگر از روی سورس برنامه سیستم عامل باشد یک چیزی اما اگر با ازمون و خطا باشد که اولا خیلی بیکار تشریف دارند که اینها را یافته اند مثلا برای دسترسی به عکسها چندین عمل مختلف را باید پشت سر هم انجام داد اینکه چگونه به ذهنشان رسیده جای بسی شگفت است اگر از روی سورس نشود به اینها پی برد من به اپل حق میدهم متوجه نشده باشد.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Pooria Azimi » 21 سپتامبر 2013, 22:12

خیلی از این باگ‌ها رو جناب رودریگز ۳۶ ساله، سربازی در جزایر قناری(!) کشف کرده - در بین اوقات بیکاری. ایشون راننده‌ست و باید دائم منتظر افراد مهم بمونه و کلی وقت برای کشتن داره.

Rodriguez has a track record of finding lockscreen bypass bugs in iOS, many of which he says he dug up while killing time in his old job as a driver for government officials. “I had a lot of time to look at the scenery, break the phone or write poetry while waiting for my boss, and I don’t write poetry and already knew the landscape by heart,” he tells me via instant message and Google translate. So he spent hours “trying everything that goes through my head…I submit my iPhone to cruel methods of torture.”

Rodriguez found a trick to bypass the lockscreen of iOS 6.1.3 in March, and then another one in iOS 7 beta. Though that beta bug was fixed in later versions of iOS 7, Rodriguez was able to find a new one within an hour of downloading the latest iPhone operating system by adapting tricks that worked on iOS 5 and 6. (He also tells me that this will be his last “hunting trip” for iPhone lockscreen bugs, as he has a new office job that demands more of his time.)

http://www.forbes.com/sites/andygreenbe ... r-twitter/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Amir_S » 23 سپتامبر 2013, 11:14

ساعت جدید، زمان snooze رو در lock screen نشون میده:
image.jpg

ولی ای کاش میشه کنسل ش هم کرد! چون برای من زیاد پیش میاد که اشتباه کنم!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 23 سپتامبر 2013, 13:44

ساعت جدید تایمر رو هم در لاک اسکرین نشون میده که در طول این چند ماه برای من خیلی مفید بوده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط saeidk » 24 سپتامبر 2013, 11:35

ای بابا من الان آی‌فون ۴ رو آپدیت کردم. حال گیریه بابا. کیبورد فارسی نیست و عربی هم که ی دونقطه و اینها
تقویم هم که هم فارسی هست و نیست. شرکت به این عظمت نمی‌تونه این موضوع به این سادگی رو حل کنه. یا کامل بذاره یا برداره دیگه این که بتا نیست خیر سرش.
آیکون‌ها با رنگ خام برای من که چشمهام آستیگماته به‌شدت آزار دهنده‌است واقعاً می‌گم (نمی‌خوام غر یا قر بزنم)
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Pooria Azimi » 24 سپتامبر 2013, 14:33

کاملاً درک میکنم سعید جان! موقتاً در قسمت Accessibility باید بتونید کنتراست رو زیاد کرده، یا از متن بولد استفاده کنید، یا اگر لازم شد در قسمت Text Size اندازه متن رو به شکل داینامیک کمی زیاد کنید، که برخلاف انتظار نتیجه شون اصلاً بد نمی شه (هر چند، متأسفانه فکر کنم این قید "موقتاً" رو دارم خوشبینانه به کار میبرم و این تغییرات دائمی هستند، چون ۳ ماهه خیلی ها دارن همین بدیهیات رو سر اپل فریاد می زنند و گوش شنوایی نبوده)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2013, 22:39

در سافاری آیپد (و احتمالاً آیفون) اگر از سمت چپ یا راست صفحه انگشتتون رو به داخل بکشید، مثل سافاری مک صفحه قبلی یا بعدی (در history اون تب) رو نشون میده:

image.jpg

خوشبختانه برخلاف نسخه مک، در اکثر مواقع صفحه قبلی یا بعدی ریلود نمیشه!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 25 سپتامبر 2013, 22:42

راستی، مهم ترین ویژگی سافاری (که من فقط به خاطر اون آیپدم رو بردم به iOS 7!) رو هم بد نیست اشاره بکنم: زمانی که صفحه داره لود میشه، اگر روی قسمت سرچ/آدرس بار تپ کنید، بارگزاری صفحه متوقف نمیشه! و با زدن Cancel میتونید به صفحه برگردید. خدا میدونه من چند هزار بار ناخواسته این اشتباه رو مرتکب شده بودم...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط saeidk » 25 سپتامبر 2013, 22:57

مشکل ریلود شدن رو کروم در آی‌پد نداره انگار صفحه رو یه جوری فشرده می کنه و نگه می داره و چند ثانیه بیشتر طول نمی کشه که دوباره نشونش می ده و هیچ تبی بسته ممی‌شه
من به خاطر همین موضوع در آی‌پد به کروم مهاجرت کردم
-----
راستی پوریا جان جای مشخصی هست که ما اعتراضمون رو از ios7 به اپل بگیم
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Pooria Azimi » 26 سپتامبر 2013, 00:06

http://www.apple.com/feedback/

چون اپل نادان مشخصاً گزینه ای برای iOS نداره، باید از بخش آیفون یا آیپد اقدام کرد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 26 سپتامبر 2013, 06:58

چند نکته:

- در iOS6 میشد روی دکمهٔ Home دو بار کلیک کرد و بعد برنامه‌های در حال اجرا رو رویشان با انگشت اینقدر فشار داد تا شروع کنند به لرزیدن و بعد با بستنشان، آنها را متوقف (Force quit) کرد. از قرار در iOS7 بایستی بعد از دوبار کلیک کردن روی دکمهٔ home، صفحهٔ پرویوی بالای برنامهٔ در حال اجرا را با انگشت کشید بالا تا آن برنامه خاموش بشود.

- برای کسانی که چشمشان با نوشته‌های نازک اسم برنامه‌ها مشکل دارد، قرار دادن یک بک‌گراند تیره، خیلی به این مسئله کمک میکند. بعد از یک مدت هم که جای برنامه‌ها را حفظ شدید، کلا چندان دنبال خواندن اسمشان نخواهید بود.

- برای آوردن اسپات لایت (جستجو)، از وسط صفحه آیفون، صفحه را بکشید پایین.

- اپل جای مخصوص سرچ را از آدرس-بار سفاری حذف کرده. اگر خواستید کلمه‌ای را در صفحه‌ای در سفاری جستجو کنید، آن کلمه را در جای آدرس سایت بنویسید، یک صفحهٔ جستجو باز میشود، آخر آن صفحه خواهد نوشت: On this page. آن موارد پیدا شده در همان صفحهٔ سفاریست.

- در ستینگ خیلی چیزها هست که بد نیست مطابق میلتون تغییر بدین یا اگه لازمشون ندارید، کلا خاموششون کنید. مثلا چیزهایی که نمیخواهید رو از Notification Center حذف کنید. مثلا ارزش سهام شرکتها و غیره. یا مثلا اگر استفاده نمیکنید Air Drop و برنامه‌هایی که پشت صحنه خودشون رو آپدیت میکنند رو جلویشون رو بگیرید. کلا هر برنامه‌ای که احتیاج نداره از Location استفاده کنه رو امکان استفاده از اون رو ازش بگیرید. اگه خواستید اسپشیال افکت تکان خوردن پس زمینه رو حرکتهای مثل اون رو غیرفعال کنید.

- در قسمت Text Size اگر لازم داشتید اندازهٔ حروف رو بزرگتر کنید. همینطور در Accessibility خیلی امکانات جالبی داره که برای من تازگی داشت.

در کل منکه ازش راضی هستم. فقط چیزی که یک مقداری برای من خوشایند نبوده، سرعت کمتر بعضی چیزها روی آیفون ۴ قدیمی منه (بخصوص راه افتادن دوربین) یا اجرای جستچرها بوده که بعضی وقتها مثلا تا نصفه میره و باید دوباه بکشیش تا بقیهٔ راه رو هم بره. اما چیزهایی که اضافه و بهتر شده من رو راضی کرده.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Pooria Azimi » 27 سپتامبر 2013, 23:34

این مقاله خیلی خوب ایرادات Date Picker جدید رو نوشته. همه شون رو من در طول این دو ماه حس کرده م و برام قابل تصور نیست که چرا این جوری ساخته شده (که بعضی قسمت ها قابل swipe هستند و بعضی ها خیر، بعضی جاها میشه tap کرد و بعضی جاها نه)، اما چیزی که اعصابم رو خرد کرد دو عکس انتهایی بودند که نشون میده چــــقدر برای تغییرش به iOS 7 زحمت کشیده شده، اما به همون نسبت پیچیدگی افزایش (و نتیجتاً سرعت اجرا، کاهش) پیدا کرده.

http://blog.ittybittyapps.com/blog/2013 ... -uipicker/

این تصاویر دو ایرادی که در بالا گفتم رو نشون میدن:

تصویر

تصویر

از https://news.ycombinator.com/item?id=6416045
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 71 مهمان