انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شما چگونه از آیپد خود مراقبت می‌کنید؟

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

آیا بیشتر اوقات آیپد را به همراه کیس، کاور و محافظهایی نظیر این استفاده می‌کنید؟

بله
10
83%
خیر
2
17%

کل آرا : 12

شما چگونه از آیپد خود مراقبت می‌کنید؟

پستتوسط AliGhz » 17 ژوئن 2012, 02:49

آیپد یک وسیله دوست داشتنی و ظریف است. دوست داری از ظرافت و شکل و طراحی اش لذت ببری، در عین حال، مراقب باشی که خط و خشی روی آن نیفتد.

محافظ رسمی نخستین آیپد، یعنی چیزی که از سوی اپل عرضه شد، جلدی بود که کل آیپد را می پوشاند، هم ظاهر دستگاه را مخفی میکرد و هم به وزن و ضخامت آن می افزود.

با آیپد ۲، اسمارت کاور: http://www.apple.com/ipad/smart-cover عرضه شد که همان روز معرفی، دل از اکثر حاضران ربود و آنقدر به شوق شان آورد که به اندازه معرفی آیپد ۲ و یا حتی بیشتر از آن، از ابداع اسمارت کاور خشنود بودند. اسمارت کاور چیز باحالی است، اما نه خیلی باحال:
http://www.macworld.com/article/1159734 ... d_use.html
و مهمترین اشکالش این است که محافظتی برای پشت دستگاه فراهم نمیکند.

چند روز پیش و بعد از همایش WWDC، چیزی به نام اسمارت کیس: http://store.apple.com/us/product/MD455 از سوی اپل عرضه شد که حالا پشت و اطراف دستگاه را هم میپوشاند، در عین حال، شکل و ظرافت آن را حفظ میکند، و مهمتر از همه، احتمالا باعث میشود کار روزانه با آیپد برای دارنده اش راحت تر باشد و مدام نگران نباشد آن را کجا میگذارد، نکند خط و خشی روی آن بیفتد. با خرید این کیس، دیگر فرد مجبور نیست برای پشت آیپد هم دنبال کاور و... باشد و با این محصولِ all in one، نیازش برطرف میشود. اینها دو review بر این محصول جدید اپل است که بی سر و صدا عرضه شد؛ اولی مثبت و دومی منفی:
http://the-gadgeteer.com/2012/06/14/app ... ase-review
http://the-gadgeteer.com/2012/06/14/app ... pad-review

(خود اپل، هنوز اسمارت کاور را به عنوان همراه یا accesssory اصلی آیپد معرفی میکند و صفحه ای برای معرفی آن در سایتش دارد، اما در مورد اسمارت کیس، فقط بیننده را به فروشگاه آنلاین اپل ارجاع میدهد.)

برای صفحه نمایشگر هم انواع و اقسام protector ها موجود است. (که در بازار ایران عموما به نام برچسب فروخته میشوند.)

و البته دستمال های میکروفیبر و blowerها برای تمیز کردن صفحه از اثرات انگشت و گرد و غبار.

و البته علاوه بر کاور و کیس اپل، ده ها و صدها و شاید هزاران کاور و کیس برای آیپد از تولیدکنندگان مختلف موجود است.

شما برای محافظت از آیپد خود چه میکنید؟

آیا از اسمارت کاور استفاده میکنید؟
اسمارت کیس را خریده اید؟ چطور است؟ وارد بازار ایران شده؟ قیمتش چند است؟
شاید اصلا آیپد را بدون هیچگونه کاور و کیس استفاده میکنید؟
میانه تان با محافظ های نمایشگر چطور است؟
آیا از کیس ها و کاورهای دیگر استفاده میکنید؟
برای حمل آیپد، آیا از کیف خاصی استفاده میکنید؟
هر چند وقت یک بار و چطور آیپد خود را تمیز میکنید؟
و...

لطفا تجربه های خودتان و نکته های مثبت و منفی را که با آنها برخورد داشته اید، قیمت ها، مخصوصا موجود بودن کیس و کاور با برندهای مختلف در بازار ایران، و هر نکته ای که در این زمینه به نظرتان میرسد را در این تاپیک به اشتراک بگذارید. مطمئن باشید تجربه شما برای خیلی ها مفید خواهد بود و افراد بسیاری را کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب ها را در این زمینه داشته باشند و احتمالا از خرج و زحمتهای اضافه رها شوند. پیشاپیش ممنون از وقتی که میگذارید :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: شما چگونه از آیپد خود مراقبت می‌کنید؟

پستتوسط Ilia » 17 ژوئن 2012, 08:33

من اسمارت کاور را خریده بودم، اما مجبور بودم که در مرحله اول برای حساسیت خودم به بدنه آلمینیومی آن و بعد برای محافظت پشتش این کیس را هم بخرم:

تصویر

این را میشود با وجود اسمارت کاور اپل نصب کرد و کنارش یک نوار آهنی دارد که آهنربای اسمارت کاور اپل به آن از پشت میچسبد و تکان نمیخورد.

این مدل جدید که اپل بیرون داده همان چیزیست که من از اول احتیاج داشتم. متاسفانه کلا این قاب و کاورها زیادی گرانند، ولی تقریبا خریدشان اجباریست.

من روی صفحه آیپدم زرورق محافظ نمیچسبانم. همین کاور اپل برایش کافیست. هم شفافیتش از دست میرود و هم احتیاجی به آن نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط cyra » 17 ژوئن 2012, 10:50

من از روزى كه آيپدم رو خريدم، اسمارت كاورش بهش چسبيده مگر در مواقع عكاسى يا بازى كردن بازى هايى مثل متال استورم. از اينكه ظاهر دستگاهم پوشانيده بشه خوشم نمى آد. براى همين از هر نوع پوششى كه كل دستگاه رو دربر مى گيره بدم مى آد. اسمارت كاور، هم به عنوان يك لايه ى محافظ و هم به عنوان ابزارى براى روشن و خاموش كردن دستگاه (Lock & Unlock) و هم تكيه گاهى كارامد خيلى مناسبه ولى عجيب ترين مشكلى كه داره لك انداختن روى صفحه نمايشه. نمى دونم آيا اپل براى اسمارت كيس هاى جديد فكرى كرده يا نه...
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط AliGhz » 20 ژوئن 2012, 19:18

 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 24 ژوئن 2012, 00:02

در ایمیلی که از سوی اپل درباره پیشنهاد Accessory برای آیپد برای من فرستاده شده، کوچکترین اشاره ای هم به «اسمارت کیس» نشده! انگار خود اپل هم رویش نمیشود آن را رسما محصول خودش بداند! (همانطور که در پست قبلی نوشتم، منتقدان هم از کیفیت نامناسب و کارکرد نامناسب آن گلایه مندند.) شما این اسمارت کیس را از نزدیک دیده اید؟ تجربه ای با آن دارید؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 17 سپتامبر 2012, 18:17

آی‌پد ۲ من یک کیس از این مدل‌های folio داشت؛ از جنس چرم اعلا که حدود ۷۰ دلار تمام شده بود. خود آی‌پد ۲ و کیس‌اش به‌نوعی پیشکش بودند و دندان‌های اسب پیشکشی را که کسی نمی‌شمارد :-) اما دوست داشتم اسمارت کاور را هم امتحان کنم که به‌خاطر قیمت‌های بیش از حد نامعقول آنها در ایران، و واقعا خوب بودن کیسی که داشتم، دلم نمی‌آمد برای خرید آن پول بدهم. تا این‌که یک اسمارت کاور پلی اورتان طوسی‌رنگ هم رسید از دست محبوبی به دستم :-)

برای آی‌پد جدید یا همان آی‌پد نسل سوم، ابتدا فقط همان اسمارت‌ کاور را استفاده می‌کردم. اما پشت دستگاه را هم دوست داشتم یک جورهایی محافظت کنم، و برای حمل و نقل‌های دستگاه هم یک کیف لازم داشتم. با گشتن در بازار موبایل ایران، و علاءالدین (جنس‌های بنجل‌اش را خدا نصیب گرگ بیابان نکند) و در نهایت پایتخت، این کیف را از پایتخت خریدم ۸۰ هزار تومان:
http://www.trexta.com/Default.aspx?page ... &CatID=253
و این کاور پشت را هم ۴۸ هزار تومان:
http://store.griffintechnology.com/ipad ... -case-ipad
اینها مال چند هفته پیش است و قبل از این جهش دوبارۀ دلار. آن موقع، اسمارت کاور‌های پلی اورتان و چرمی اپل، به‌ترتیب ۱۱۰ و ۱۸۰ هزار تومان بودند. (در علاءالدین، اسمارت کاورهای تقلبی هم بودند با جعبه و شکل خیلی شبیه اصل.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Nav ! D » 17 سپتامبر 2012, 23:08

من رو آیپد ۲ فقط یک اسمارت کاور چرم داشتم که همیشه و همه جا باهاش بود ...
ولی از وقتی نسل سوم آیپد رو گرفتم همیشه بدون کیس و کاور بوده و تو این ۴ ۵ ماه هیچ خطی روش نیست . فقط موقع های که می خوام بذارمش تو کیفم میذارمش تو یه کیف ساده که بین کتابام اتفاقی واسش نیفته !
در کل کیفیت بدنه و صفحه نمایشگر به قدری بالا هست که بدون هیچ محافظی در شرایط معمولی جوابگو باشه ... ولی خب در کل وجود یک کیس علاوه بر زیبایی امکانات اجمالی دیگری هم در اختیار یوزر میذاره که ارزش خریدن دارن...
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Ilia » 18 سپتامبر 2012, 07:08

AliGhz نوشته است:[نمایش]
…شما این اسمارت کیس را از نزدیک دیده اید؟ تجربه ای با آن دارید؟

این اسمارت کیس بنظر من قشنگ نیست. شاید برای اینکه همه جایش یک رنگ است و زیاده مثل کفن یکنواخت و بیروح.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Nav ! D » 28 نوامبر 2012, 13:51

AliGhz نوشته است:[نمایش]
شما این اسمارت کیس را از نزدیک دیده اید؟ تجربه ای با آن دارید؟

من چند روز پیش یه dark grayش رو به قیمت ۱۵۵ تومن گرفتم ...راضی ام ازش - خیلی مقاومه ولی وقتی جا زدن و درآوردن آیپد از توش واقعا سخت و ریسکیه ( هر لحظه امکان داره زور زیادی به کیس وارد شه و یه بلایی سرش بیاد ) وقتی هم آیپد توش هستش از طرفین یک مقدار حس لق بودن داره ... گرچه اصلا چیز رو مخی نیستش . ولی خب بالاخره باید گفته شه .
و این که موقع باز کردن اسمارت کاور برای آنلاک صفحه یک مقدار سخته - چون لبه نداره حتما باید با ناخن بلندش کرد . شاید بدترین قسمتش همینش باشه - ولی در کل به نظرم میارزه . پشتش فوق العاده زیباست . دکمه های پاور و ولوم هم خیلی خوب و راحت کار میکنند.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان