انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فعال‌سازی کیبرد فارسی در iOS بدون نیاز به جیلبرک کردن

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: فعال‌سازی کیبورد فارسی در iOS 5 بدون نیاز به جیلبرک کردن

پستتوسط Ilia » 13 نوامبر 2011, 20:33

منکه مال خودم را تغییر نخواهم داد اما برای آن اینجا را فوروم i-phone.ir ببینید:
http://www.i-phone.ir/forums/thread52537.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط behrad3d » 14 نوامبر 2011, 09:40

۱۰۰٪ باید داشته باشه توی بتای ۱ برای آیپد داشت
Behrad Bagheri
behrad3d

پست‌ها : 2

پستتوسط danteppc » 14 نوامبر 2011, 16:58

با اون روش به نتیجه زیر رسیدم. ولی هنوز گزینه ای جز گریگوری و ژاپنی و بودایی برای تقویم نیست...یقین دارم که پرشین هم میشه اضافه کرد.

تصویر
danteppc

پست‌ها : 13

پستتوسط Mehdi.y » 14 نوامبر 2011, 22:18

دوست عزیز در نسخه های بتا البته از بتای ۲ که من نصب کردم تا ۷ که تقویم شمسی نداشت که بتوان مثل کیبورد ان را برگرداند. این روش برای کیبورد جواب داد چون کیبورد فارسی مخفی شده بود ولی البته بعید می‌دانم اما شاید همانطور که دوستمان گفت در بتای ۱ بوده که احتمالش کم است.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط AliGhz » 17 نوامبر 2011, 14:40

دست علیرضا خان شفاعی و پوریا خان عظیمی درد نکند. عالی بود. :-D دیشب فرصت کردم و این کار را انجام دادم؛ برای آی‌فون و آی‌پد. من هر دو دستگاه را قبل از این کار، به نسخۀ 5.0.1 آپدیت کرده بودم و زمانی که آن لیستِ فایل‌ها را نگاه کردم، از Library/Preferences/.GlobalPreferences یک عدد بیشتر نبود. اولش گفتم نکند دیگر این امکان نباشد که بتوانم کی‌برد فارسی را ملاقات کنم :-( اما فایل را باز کردم و دیدم همانی است که باید باشد. مراحل را انجام دادم و الان کی‌برد لذت‌بخش فارسی فعال است.

بک‌آپ‌های من (از encryptn درآوردن و...) خیلی زمان برد و برای هر دستگاه فکر کنم مراحل حدود یک ساعت طول کشید.

شورتکات‌های نیم‌فاصله و ۀ را هم فعال کردم.

فقط یک سوال:

این دو شورتکات ظاهرا همه جا فعال هستند غیر از Mail. برای شما هم همین‌طور است؟ (یعنی مثلا در Mail می‌خواهم پاسخ یک ای‌میل را بدهم، اگر ،، تایپ کنم تبدیل به نیم‌فاصله نمی شود. اما در فیلدِ سرچِ همان Mail، این شورتکات‌ها عمل می‌کنند!)

-------------------
ضمنا، موقع خارج کردن بک‌آپ از encrypt، دستگاه باید با کابل مربوطه به کامپیوتر وصل باشد. در حالت اتصال بی‌سیم، پیغام خطا می‌دهد که passwprd شما اشتباه است.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 17 نوامبر 2011, 15:21

برای من در قسمت compose بعضی وقت‌ها فعال هست و بعضی وقت‌ها نیست. هیچ قاعدهٔ خاصی هم نداره. حالا توی میل آی‌پد اگر در هنگام ارسال میل جدید، در فیلد To زبان رو فارسی بذارید، اوضاع جالبتر هم می‌شه! کلاً layut کیبورد می‌ریزه به هم!!

IMG_0025 1.PNG

---

بعد از عمری، اپل لطف کرد و پریروز به یکی از باگ‌هایی که هفتهٔ پیش در مورد کیبورد فارسی ریپورت کرده بودم جواب داد. جوابشون چی بود؟ ریپورت شما تکراریه! و ارجاع دادن به ریپورتی که خودم ۳ ماه پیش کرده بودم. اون ریپورت هم هیچ جوابی براش نیومده.
(من همون هفتهٔ پیش ۲ باگ در Reader سافاری لاین هم گزارش کردمو هر دو رو روز بعدش جواب دادن)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط CAZADOR » 17 نوامبر 2011, 17:52

AliGhz نوشته است:[نمایش]
دست علیرضا خان شفاعی و پوریا خان عظیمی درد نکند. عالی بود. :-D دیشب فرصت کردم و این کار را انجام دادم؛ برای آی‌فون و آی‌پد. من هر دو دستگاه را قبل از این کار، به نسخۀ 5.0.1 آپدیت کرده بودم و زمانی که آن لیستِ فایل‌ها را نگاه کردم، از Library/Preferences/.GlobalPreferences یک عدد بیشتر نبود. اولش گفتم نکند دیگر این امکان نباشد که بتوانم کی‌برد فارسی را ملاقات کنم :-( اما فایل را باز کردم و دیدم همانی است که باید باشد. مراحل را انجام دادم و الان کی‌برد لذت‌بخش فارسی فعال است.

بک‌آپ‌های من (از encryptn درآوردن و...) خیلی زمان برد و برای هر دستگاه فکر کنم مراحل حدود یک ساعت طول کشید.

شورتکات‌های نیم‌فاصله و ۀ را هم فعال کردم.

فقط یک سوال:

این دو شورتکات ظاهرا همه جا فعال هستند غیر از Mail. برای شما هم همین‌طور است؟ (یعنی مثلا در Mail می‌خواهم پاسخ یک ای‌میل را بدهم، اگر ،، تایپ کنم تبدیل به نیم‌فاصله نمی شود. اما در فیلدِ سرچِ همان Mail، این شورتکات‌ها عمل می‌کنند!)

-------------------
ضمنا، موقع خارج کردن بک‌آپ از encrypt، دستگاه باید با کابل مربوطه به کامپیوتر وصل باشد. در حالت اتصال بی‌سیم، پیغام خطا می‌دهد که passwprd شما اشتباه است.

منظورتون از شورتکات چیه؟ همون ستینگ؟ با نگه داشتن "و" به راحتی میشه نیم‌فاصله قرار داد (SP)
دومی رو نیافتم
نماد کاربر
CAZADOR

پست‌ها : 14

پستتوسط AliGhz » 17 نوامبر 2011, 18:08

من نیم‌فاصله را تعریف کرده‌ام که با ،، اعمال شود؛ همان‌‌طور که پوریا و ایلیا در پست‌های قبلی توضیح داده‌اند. ۀ هم با ؛؛ .

این متن را هم الان روی آی‌پد نوشتم. نیم‌فاصله گذاشتن به این روش سخت و زمان‌بر هست؛ ولی بهتر از هیچی است. ضمنا به نظر من این کی‌برد یک کلید مختص آ کم دارد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط CAZADOR » 17 نوامبر 2011, 19:14

AliGhz نوشته است:[نمایش]
من نیم‌فاصله را تعریف کرده‌ام که با ،، اعمال شود؛ همان‌‌طور که پوریا و ایلیا در پست‌های قبلی توضیح داده‌اند. ۀ هم با ؛؛ .

این متن را هم الان روی آی‌پد نوشتم. نیم‌فاصله گذاشتن به این روش سخت و زمان‌بر هست؛ ولی بهتر از هیچی است. ضمنا به نظر من این کی‌برد یک کلید مختص آ کم دارد.

خب من که دارم میگم چطوری بذارید که راحت باشه
کلید "و" این کار رو به راحتی انجام میده
یکی از بچه‌ها تو همین تاپیک گفت، الان این نیم‌فاصله رو با کیبورد گذاشتم به راحتی
نماد کاربر
CAZADOR

پستتوسط Ilia » 17 نوامبر 2011, 19:39

احتمالا نیم‌فاصله برای شما زیر «و» هست برای اینکه شما ممکنه که از نسخهٔ بتایی برش گردانده‌ای. برای من (روی آیفون) زیر «و» فقط «ؤ» وجود داره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط CAZADOR » 17 نوامبر 2011, 20:58

Ilia نوشته است:[نمایش]
احتمالا نیم‌فاصله برای شما زیر «و» هست برای اینکه شما ممکنه که از نسخهٔ بتایی برش گردانده‌ای. برای من (روی آیفون) زیر «و» فقط «ؤ» وجود داره.

عجب
من رو آیپد و آیپاد نیم‌فاصله رو دارم، عجیبه :-؟
نماد کاربر
CAZADOR

پستتوسط Pooria Azimi » 17 نوامبر 2011, 21:41

روی آی‌پد من، نه در کیبورد آی‌پد، و نه در کی‌بورد آی‌فونی (وقتی مثلاً یه برنامهٔ اختصاصی آی‌فون رو روش باز می‌کنم) نیم‌فاصله نداره. شما از بتا ریستور کرده‌اید؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 29 نوامبر 2011, 14:19

Ilia نوشته است:[نمایش]
من مطمئنم که بالاخره یک روزی اپل کیبورد و زبان فارسی‌اش را هم مثل بچهٔ آدم معرفی خواهد کرد. البته بعد از درست کردن کیبورد برای چند تا قبیلهٔ دیگر که در آمازون و صحرای آفریقا باقی مانده‌اند.

اما من عقیده دارم که اپل به‌هیچ‌عنوان آدم‌بشو نیست!

این هم یک شاهد دیگه:
اپل دیشب اولین نسخهٔ بتای iOS 5.1 رو بیرون داد و من الآن اون رو روی آی‌پدم نصبش کردم (حواسم هم نبود که الآن دیگه iOS 5 اومده و می‌تونم از طریق خود دستگاه آپدیتش کنم و الکی ۸۰۰ مگابایت با این سرعت کم دانلود کردم!). در این نسخه هم خبری از کی‌بورد فارسی در تنظیمات نیست، اما خوشبختانه هنوز در اون پشت یه کیبوردی وجود داره که می‌شه با روشی که در این پست گفته شده، فعالش کرد (من با آپدیت به ۵٫۱، این کیبورد رو از دست ندادم - یعنی نیاز به دستکاری دوبارهٔ بک‌آپ نیست).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط hnek » 06 فوریه 2012, 18:04

سلام
من دیروز آپگرید کردم به iOS 5 و الآن کاری که برای کیبورد فارسی گفتید انجام دادم، کد مربوط به کیبورد فارسی رو به array مربوطه اضافه کردم. اما بعد از restore باز هم کیبورد فارسی توی لیست نبود. کجای کارم ایراد داشته؟
MacBook Pro. 375
Mac OS X 10.7.5

آدم منطقی، سعی می کند خود را با دنیا تطابق دهد. اما آدم غیرمنطقی سعی می کند دنیا را با خود تطابق دهد. بنابراین، تمام پیشرفت ها وابسته به تلاش انسان های غیرمنطقی است. (جرج برنارد شاو)
hnek

پست‌ها : 33

پستتوسط iSam » 06 فوریه 2012, 21:14

لینک زیر رو دقیقا دنبال کنید، حتما انجام میشه. من خودم عینا انجام دادم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد