انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اپل آیدی — Apple ID

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: اپل آیدی — Apple ID

پستتوسط dete » 18 مه 2013, 00:28

Ali.Tajik نوشته است:[نمایش]
خب، امشب (هنوز به حساب ما امشب است، با اینکه در حقیقت دیشب حساب می‌شود!) ماجرای جالبی رخ داد که فکر کردم بد نباشد اینجا هم تعریف‌اش کنم. مثل بیشتر دوستان در این انجمن، ‌من هم از آیتونز گیفت کارد‌ها استفاده می‌کنم، و طبعاْ از کردیت کارد هم خبری نیست، آدرس پستی و تلفن و غیره هم که به ترکستان می‌رود!
........

اقا برای هم هم همین مشکل پیش اومد :x :x ... با اجازه من از متنت کپی بگیرم :innocent: از طرف خودم براشون بفرستم :arrow:
ممنون )):
شاد باشی
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 19 مه 2013, 00:08.
دلیل: کوتاه کردن نقل قول
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط dete » 18 مه 2013, 02:03

من میل و فرستادم ولی در جواب ازم خواست که اکانتم و ریست کنم ولی باز هم نشد .
یه راه حل دیگه هم بهم داد که با پشتیبانی اپل تماس بگیرم .

منم به ایمیلش پاسخ زدم و بهش گفتم من نمیتونم تماس بگیرم چون انگلیسیم در حدی نیست که مشکلم و براشون توضیح بدم

به نظرتون باید چیکار کنم ؟؟؟
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Ilia » 18 مه 2013, 04:02

کاش نامهٔ اول رو هم خودت نوشته بودی. حالا هم با همون انگلیسی‌ای که بلدی باهش مکاتبه بکن. اونها به اینکه مردم انگلیسیشون خوب نباشه عادت دارند و توقع زبان خوب از شما ندارند. بگو که برای نامهٔ قبلی از کس دیگه‌ای کمک گرفته بودی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط dete » 18 مه 2013, 09:31

تو نامه دوم هم گفتم ایلیا جان ولی پاش و کرده تو یک کفش که اگه ریست جواب نمیده باید تماس بگیری (call Apple Support)

بدبخت شدم کلی پول سیستم عامل شیر و اپلیکیشن دادم تا حالا
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Nav ! D » 18 مه 2013, 11:06

dete نوشته است:[نمایش]
تو نامه دوم هم گفتم ایلیا جان ولی پاش و کرده تو یک کفش که اگه ریست جواب نمیده باید تماس بگیری (call Apple Support)

تو نامه ی اول مشکلت رو کامل توضیح دادی؟
اگه آره که تو الان یه نامه دادی و یه case number داری.
زنگ میزنی ازت میپرسه مشکلت به چی مربوط میشه از بین دسته بندی هاش آیتونز استور رو میگی٬بعد میپرسه مشکلت چیه شماره کیس نامبرت رو میگی و طرف میره میخونه و کارت رو راه میندازه
نگران هیچی هم نباش. فقط نیازه که اطلاعات اکانتت رو بدونی.

مشکل اکانتتون چیه؟یعنی چی شده کلا؟
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Nav ! D در 18 مه 2013, 11:10.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Pooria Azimi » 18 مه 2013, 11:09

میتونی هم یک بار دیگه از اول (یعنی از همون قسمت پشتیبانی در سایت: http://www.apple.com/support/itunes/ww/) ایمیل بفرستی تا یه نفر دیگه پاسخت رو بده.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط dete » 18 مه 2013, 21:55

Nav ! D نوشته است:[نمایش]
dete نوشته است:[نمایش]

تو نامه ی اول مشکلت رو کامل توضیح دادی؟
اگه آره که تو الان یه نامه دادی و یه case number داری.
زنگ میزنی ازت میپرسه مشکلت به چی مربوط میشه از بین دسته بندی هاش آیتونز استور رو میگی٬بعد میپرسه مشکلت چیه شماره کیس نامبرت رو میگی و طرف میره میخونه و کارت رو راه میندازه
نگران هیچی هم نباش. فقط نیازه که اطلاعات اکانتت رو بدونی.

مشکل اکانتتون چیه؟یعنی چی شده کلا؟

ازم میخواد اطلاعات حسابم و به روز کنم و لی در خال حاضر روی none هست چون من کارت اعتباری ندارم و میگه تا به روز نکنی اجازه خرید نداری
همون نامه بالا رو من هم زدم
نمیدونم یه بار دیگه میزنم اگه نشد مجبورم
ممنون
Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
میتونی هم یک بار دیگه از اول (یعنی از همون قسمت پشتیبانی در سایت: http://www.apple.com/support/itunes/ww/) ایمیل بفرستی تا یه نفر دیگه پاسخت رو بده.

یعنی ایلیا جان اشاره ای به کیس نامبرم نکنم؟
به نظرت همون نامه قبلی خوبه یا نه خودت متنی و پیشنهاد میدی
از دیشب تا حالا اوضام ریخته به هم نزدیک ۲۰۰ - ۲۵۰دلار فکر کنم تا حالا برنامه دارم از جمله سیستم عامل شیر :tired: :tired:
ممنون
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Pooria Azimi » 18 مه 2013, 23:00

این دقیقاً وضعیتی بود که چند هفته پیش برای من پیش اومد. نگران نباش، پشتیبانی مشکل رو برطرف میکنه.

حتی اگر این اتفاق نیافته (که نباید این طوری بشه، چون طبق توضیحی که به من دادند مشکل از بروکراسی و سیستم غلط اپله و مشکل از قوانین فروشگاه نیست)، بعنوان آخرین حربه میتونی کارت ویزا یا PayPal بگیری (با ۲ دلار شارژ) و به اکانتت اضافه بکنی. یعنی مطمئن باش که این ۲۵۰ دلار و اکانت اپل رو از دست نخواهی داد!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 18 مه 2013, 23:13

در ضمن، این متن نامه من بود:

Hi,

I've been using my Apple ID for a number of years now. I've purchased probably over $400 worth of audiobooks and apps for iOS and OS X. But I don't want to associate a credit card with my account and prefer using gift cards.

I've redeemed numerous gift cards over the years, ranging from $5 to $100, and there has never been any problems whatsoever.

But today, when I redeemed a $15 U.S. gift card, everything changed. Now I can't purchase, or even download free apps or app updates from the store. It keeps asking me to "verify my payment information before purchasing", and when I visit "Edit Payment Information" page in iTunes, there's a red alert box around the "Payment Type" field (where, as I stated above, the "None" option is selected, because I don't want to use a credit card), asking me to verify my payment information or "contact iTunes support".

I think the problem is that iTunes wants to make sure I'm not a download bot or an illegal/fraudulent account by making sure that I've filed a valid credit card with my account. But I don't want to do that - I just want to keep using gift cards as I've been doing for the past 3 or 4 years.

It's odd that it should do that, as I have been using this account for several years and have purchased hundreds of dollars from the store and clearly haven't done anything suspicious to ring iTunes' "fraud detection" alarms!

I would be thankful if you could assist me in this matter as soon as possible.

Best,
Pooria

و این هم پاسخشون (البته پاسخ اصلی - قبلش همیشه چند تا ایمیل الکی که متن یکسانی برای موضوع مورد بحث دارند، و در چند روز بعدش همیشه چند نامه اتوماتیک که میگه اگر مشکل برطرف نشده دوباره نامه بزنید براتون می آد):

Dear Pooria,

It's Shankar again.

Pooria, the necessary adjustments have been made to your account. These adjustments should allow you to purchase from the iTunes Store. If you are unable to purchase content from the iTunes Store after trying again, please let me know.

You are a valued iTunes Store customer, and your satisfaction is of utmost importance. Have a great day!

Sincerely,

Shankar
iTunes Store Customer Support
http://www.apple.com/support/itunes/ww/

Thank you for allowing me the opportunity to assist you.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط dete » 18 مه 2013, 23:18

ممنون پوریا جان .. قوت قلب دادی ... به نظرت همین و بفرستم یا همون نامه ای که تو پیغام خصوصی برات فرستادم؟
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Pooria Azimi » 18 مه 2013, 23:27

نظر من طبیعتاً با نامه خودمه چون اولاً نیازی نیست به نام ایران الکی اشاره بشه تا حساسیت ایجاد بشه، و ثانیاً اینجا شما نباید خودت رو در موضع ضعف قرار بدهی چون حق با شماست و اگر کسی لازم باشه عذرخواهی بکنه، بدون شک اپله. در ضمن، داستان سراییش کمتره و نویسندۀ فرهیخته ش مشکل رو سعی کرده خوب توضیح بده که نیاز به نامه نگاری دوباره برای توضیح بیشترِ مشکل نباشه (هر چند ایشون بیش از حد از , استفاده کرده، و بعضی از مسائل رو دوباره و سه باره تکرار کرده که شاید نیازی بهش نبوده) :)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط dete » 18 مه 2013, 23:35

پوریا جان فرستادم ... امیدوارم مثل شما مشکلم حل بشه
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Ali.Tajik » 18 مه 2013, 23:56

dete عزیز
متاسفم که این مشکل برای تو هم رخ داده، و بیشتر متاسفم که به انجمن زودتر سر نزدم که ببینم چه اتفاقاتی پیش آمده. من الان تمام ماجرا را از آنجایی که تعریف کردی خواندم. من اینطور برداشت کردم که تو از همان اول برداشتی ایمیل سوم من را برای اپل فرستادی، نه؟ من قبل از آن ایمیل، برای دوستم!! Marilou یک بار مشکلم را به طور کلی و یک بار دیگر با تقریبا دلایلی مشابه با آنچه پوریا گفت، توضیح دادم، و وقتی دیدم به هیچ صراطی مستقیم نیست از در اعتراف و کشف حقیقت در آمدم. وگرنه که باز همانطور که پوریا گفت، من هم نمی خواستم ماجرا را به ایران و اینها بکشانم. و بعد اینکه من هم در زبان انگلیسی علی الخصوص مهارت خاصی ندارم، موقع نوشتن که تازه اوضاع قاراش‌میش‌تر هم می شود! این است که فکر می‌کنم تو هم خیلی راحت‌تر از این حرف‌ها مشکلت حل خواهد شد! اصلا نگران نباش!! همان راهنمایی‌های دوستان را انجام دهی، همه چیز به نحو احسن پیش خواهد رفت!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط dete » 19 مه 2013, 00:07

Ali.Tajik نوشته است:[نمایش]
dete عزیز
متاسفم که این مشکل برای تو هم رخ داده، و بیشتر متاسفم که به انجمن زودتر سر نزدم که ببینم چه اتفاقاتی پیش آمده. من الان تمام ماجرا را از آنجایی که تعریف کردی خواندم. من اینطور برداشت کردم که تو از همان اول برداشتی ایمیل سوم من را برای اپل فرستادی، نه؟ من قبل از آن ایمیل، برای دوستم!! Marilou یک بار مشکلم را به طور کلی و یک بار دیگر با تقریبا دلایلی مشابه با آنچه پوریا گفت، توضیح دادم، و وقتی دیدم به هیچ صراطی مستقیم نیست از در اعتراف و کشف حقیقت در آمدم. وگرنه که باز همانطور که پوریا گفت، من هم نمی خواستم ماجرا را به ایران و اینها بکشانم. و بعد اینکه من هم در زبان انگلیسی علی الخصوص مهارت خاصی ندارم، موقع نوشتن که تازه اوضاع قاراش‌میش‌تر هم می شود! این است که فکر می‌کنم تو هم خیلی راحت‌تر از این حرف‌ها مشکلت حل خواهد شد! اصلا نگران نباش!! همان راهنمایی‌های دوستان را انجام دهی، همه چیز به نحو احسن پیش خواهد رفت!

قربانت ... ممنون ... امیداورم ... من از متن پوریای عزیز استفاده کردم و امیدوارم مشکلم حل شه ..منتظر جوابم که معمولا یکی دو ساعته جواب میدن

با هم ممنون . شاد باشی دوست عزیز
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Ilia » 19 مه 2013, 06:27

dete جان، امیدوارم که مشکلت حل بشود. متاسفانه من سرم امروز بسیار شلوغ بود و پستت را ندیده بودم. خوشحالم که دوستان دیگر کمکت کردند. و امیدوارم که مشکلت بزودی حل بشود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان