انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اپل آیدی — Apple ID

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: iTunes — آیتونز

پستتوسط AmiN.D » 26 مارس 2013, 01:21

دوستان این مشکل رو یکی از بچه ها داره:
“: اپل آی دی من کاناداست و الان اپل ازم ۶ دلار میخوادو ولم نمیکنه ولی گیفت کارتم هم مال آمریکاست و نمیذاره واردش کنم. چه کنم ؟”
قضیه اصلی از این قرار بوده:
شش دلار برنامه به ایشون فروخته بعد الان بعد از سه هفته میگه که پول تو کارتش نیست. هیچ کاری هم نمیذاره بکنه.
-

قضیه چی هست؟ مگه ممکنه چون طرف استورش برای کانادا بوده باشه دیگه نتونه با گیفت های امریکایی خرید کنه؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Masiha » 26 مارس 2013, 02:43

آیا در تنظیمات شناسه‌ی اَپل، بخش Account Information -> Country/Region را به آمریکا تغییر داده‌اید؟
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط AmiN.D » 26 مارس 2013, 15:57

Masiha نوشته است:[نمایش]
آیا در تنظیمات شناسه‌ی اَپل، بخش Account Information -> Country/Region را به آمریکا تغییر داده‌اید؟

جواب نداد اینکار
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 27 مارس 2013, 04:52

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
دوستان این مشکل رو یکی از بچه ها داره:
“: اپل آی دی من کاناداست و الان اپل ازم ۶ دلار میخوادو ولم نمیکنه ولی گیفت کارتم هم مال آمریکاست و نمیذاره واردش کنم. چه کنم ؟”
قضیه اصلی از این قرار بوده:
شش دلار برنامه به ایشون فروخته بعد الان بعد از سه هفته میگه که پول تو کارتش نیست. هیچ کاری هم نمیذاره بکنه.
-

قضیه چی هست؟ مگه ممکنه چون طرف استورش برای کانادا بوده باشه دیگه نتونه با گیفت های امریکایی خرید کنه؟

امین جان، تاجایی که من میدونم همیشه همینطور بوده. یعنی گیفت کارت آمریکا برای آمریکا کار میکنه و گیفت کارت کانادا برای کانادا. شما بایستی یا گیفت کارت کانادایی پیدا کنی، یا اینکه نقل مکان کنی و بری آمریکا. یعنی علاوه بر عوض کردن استور در داخل آیتونز، آدرست رو هم به جایی در آمریکا تغییر بدی. اما حواست باشه که در اون صورت ممکنه که اپل ازت بخواهد که اطلاعات پرداختش را هم بروز کنی و ممکن است که در حین انجام این کار مچت گرفته بشود. مثل این اتفاقی که برای علی اینجا رخ داده:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f= ... 027#p38027

همینطور ممکن است که بعدا سر آپدیت کردن این برنامه‌ها از دو فروشگاه مختلف دچار مشکل بشوی. چون بعضی از برنامه‌ها یا چیزهای دیگر در فروشگاه‌های آیتونز کشورهای مختلف وجود ندارند.

خلاصه احتمالا به صرفت است که اگر میتوانی این گیفت کارت آمریکاییت را به کس دیگری بفروشی و یک گیفت کارت کانادایی از جایی جور کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط AliF » 01 آوریل 2013, 15:47

دوستان از چه سايتي گيف كارت خريداري ميكنيد؟ لطف كنيد سايت معتبري رو معرفي كنيد.
AliF

پست‌ها : 67

پستتوسط Nav ! D » 01 آوریل 2013, 20:03

AliF نوشته است:[نمایش]
دوستان از چه سايتي گيف كارت خريداري ميكنيد؟ لطف كنيد سايت معتبري رو معرفي كنيد.

چند دلاری میخوای؟
پیغام خصوصی بده.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

Re: Mac App Store — فروشگاه برنامه‌های مکینتاش

پستتوسط Arzhang » 04 مه 2013, 02:37

از دیروز که خواستم برنامه ی goodreads رو نصب کنم، از من خواست پاسوردم رو عوض کنم و بعدش دیگه اجازه ی دانلود نمیده و میگه روش خریدت رو مشخص کن. از اون جایی که من هم مثل خیلی از دوستان ایران نشین از اطلاعات جایگزین برای آی دی ام استفاده می کنم و کردیت کارتی هم ندارم، عملاً اپل آی دی من غیر فعال شده است. اجازه ی تغییر آدرس هم نمی دهد و می گوید یک خطای ناشناس به وجود آمده است. آیا دوستان داخلی با مشکلی مشابه رو به رو شده اند؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط Pooria Azimi » 04 مه 2013, 03:30

من هم هفتۀ قبل این مشکل برام پیش اومد (بعد از شارژ اکانت با کارت هدیه). به پشتیبانی ایمیل زدم و روز بعدش مشکل رو برطرف کردند.

https://expresslane.apple.com/Getproduc ... ist.action

البته نیازی به اشاره کردن به محل سکونت (که ممکنه مسائل رو پیچیده تر بکنه) نیست و فقط گفتن این که استفاده از کارت هدیه به جای کارت اعتباری رو ترجیح میدین کفابت میکنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Strasboorg » 05 مه 2013, 11:43

Arzhang نوشته است:[نمایش]
از دیروز که خواستم برنامه ی goodreads رو نصب کنم، از من خواست پاسوردم رو عوض کنم و بعدش دیگه اجازه ی دانلود نمیده و میگه روش خریدت رو مشخص کن. از اون جایی که من هم مثل خیلی از دوستان ایران نشین از اطلاعات جایگزین برای آی دی ام استفاده می کنم و کردیت کارتی هم ندارم، عملاً اپل آی دی من غیر فعال شده است. اجازه ی تغییر آدرس هم نمی دهد و می گوید یک خطای ناشناس به وجود آمده است. آیا دوستان داخلی با مشکلی مشابه رو به رو شده اند؟

استفاده از vpn همون استوری که خرید میکنید رو که حتما فراموش نکردین
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط Arzhang » 05 مه 2013, 15:45

Strasboorg نوشته است:[نمایش]

استفاده از vpn همون استوری که خرید میکنید رو که حتما فراموش نکردین

راستش من مدت‌هاست که دیگه از وی پی ان استفاده نمی‌کنم چون بدون اون داشتم مثل یک آدم جهان اولی دانلود می‌کردم :-)
ولی من فکر می‌کنم باید یک هم‌چین مشکلی باشه و احتمالاً‌ توضیح پوریای عزیز در مورد من صادق نیست چون خانمم هم به مشکلی عین من خورد. هر دومون هم توی یک روز. برای همین فکر کردم شاید باز یک آزاری دارن بهش می‌رسونن.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

Re: اپل آیدی — Apple ID

پستتوسط Amir_S » 06 مه 2013, 12:22

من هم دو روز پیش این پیغام رو که اکانتم به دلایل امنیتی مسدود شده و باید رمز رو عوض کنم، دریافت کردم، ولی بدون هیچ مشکلی این کار رو انجام دادم و الان هم اکانتم کار میکنه!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliGhz » 06 مه 2013, 12:36

Amir_S نوشته است:[نمایش]
من هم دو روز پیش این پیغام رو که اکانتم به دلایل امنیتی مسدود شده و باید رمز رو عوض کنم، دریافت کردم، ولی بدون هیچ مشکلی این کار رو انجام دادم و الان هم اکانتم کار میکنه!

از اینها قبلا هم بوده امیر جان. من هم دقیقا دو روز پیش این پیغام برایم آمد و تغییر رمز را انجام دادم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط Mehdi.y » 06 مه 2013, 14:41

اپل به دلایل امنیتی طی دوره یکساله از کاربرانش میخواهد که رمز خود را عوض کنند و رمزی غیر از قبلی بگذارند شاید به این دلیل باشد
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Amir_S » 06 مه 2013, 15:18

AliGhz نوشته است:[نمایش]
Amir_S نوشته است:[نمایش]

از اینها قبلا هم بوده امیر جان. من هم دقیقا دو روز پیش این پیغام برایم آمد و تغییر رمز را انجام دادم.

بله علی جان، این قبلا هم چندین بار برای من پیش اومده بود... منتهی دلیل اینکه، اینبار، اینجا اعلام کردم؛ این بود:
چند (۶-۷) ماه پیش هم اگه خاطرتون باشه یه موج اینطوری پیش اومد که تقریبا همه کاربرای ایرانی تو یه دوره ۲-۳ روزه این پیغام رو گرفتند. الان هم با توجه به اینکه ما ۴ نفر (حداقل ۴ نفر) تو یه روز این پیام رو دریافت کردیم حدس زدم باز یه مشکل از جنس تاپیک "اوضاع اینترنت و تحریم ها" پیش اومده باشه!؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arzhang » 06 مه 2013, 16:20

مشکل من حل شد. گویا اکانت خودم مشکلی داشته، البته نمی‌فهمم چرا؟ من با اسم‌شو نبر و از طریق مک یک برنامه‌ی رایگان را برای نصب انتخاب کردم. یک پیغام به من داد که باید Billing address ت رو تصحیح کنی، مثل دفعات قبل. این بار من در یکی از ستون‌های خالی آدرس که مربوط به شماره‌ی آپارتمان بود یک چیزی الابختکی وارد کردم و درست شد! گویا این شماره از نشانی من پاک شده بوده و آدرس را ناقص کرده بوده که نمی‌دانم چرا؟ ضمن این که اصلاً‌ مطمئن نیستم از اولش توی این ستون اصلاً‌ عددی هم بوده باشد. از آن‌جایی که حدس نمی‌زده‌ام این آدرس مشکلی داشته باشد به فکرم نمی‌رسید که مشکل یک همچین چیز ساده‌ای‌ست. بنابراین حدس «اوضاع اینترنت و تحریم» احتمالاً درست نیست.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان