انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اپل آیدی — Apple ID

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: اپل آیدی — Apple ID

پستتوسط Pooria Azimi » 12 ژوئن 2012, 15:41

این مشکل برای من n میلیون بار اتفاق افتاده. دلیلش هم اینه که کسی سعی کرده با حدس زدن پسورد وارد اکانت ما بشه و وقتی چندین بار پسورد رو اشتباه می زنه، اکانت به دلایل امنیتی disable می شه. آخرین دفعه ای که این اتفاق افتاد من در نامه به پشتیبانی مراتب شدید نارضایتی رو با تندترین ادبیات ممکن اعلام کردم :-) و گفتم که کسی قادر نخواهد بود که پسورد سی و چند کاراکتری من رو حدس بزنه و من این feature امنیتی رو لازم ندارم. اما فرمودند که متأسفانه کاری از دستشون ساخته نیست و Apple ID ها اینگونه ساخته شده ن و پیشنهاد داد ای میلم رو عوض بکنم (که اون فرد مزاحم نتونه دوباره اکانت رو disable کنه). من گفتم که اولاً همچین کاری نخواهم کرد، و ثانیاً آدرس @me.com خودم رو که نمی تونم عوض بکنم. جواب اومد که شرمنده، کار دیگری از دست ما ساخته نیست. خواستم جوابش رو با فحش و ناسزا بدم که دیدم اون بندۀ خدا در پشتیبانی کاره ای نیست... D:

http://support.apple.com/kb/TS2446

این مشکل رو خیـــلی ها دارن:

https://discussions.apple.com/thread/26 ... 5&tstart=0

این مشکل مثل ترافیکه و هیچ راه حلی نداره و باید یاد بگیریم باهاش کنار بیاییم. یک نفر (برای خنده، یا دزدی) تصمیم می گیره چند بار پسورد pooriaazimi@gmail.com رو وارد بکنه، و من مجبور می شم علاوه بر صرف نیم ساعت وقت برای ریست پسورد، پسورد جدید (که نباید شامل هیچ کدوم از پسوردهایی که در یک سال اخیر استفاده شده ن باشه) که بالای سی کاراکتره رو در حدود پانزده جای مختلف (در مک، آی فون، آی پد) وارد بکنم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 12 ژوئن 2012, 16:50

AliGhz نوشته است:[نمایش]
آقا این اپل چشه؟ :-) چند روز پیش که مک رو باز کردم، آی‌کلاد پیغام داد که اکانت شما disable شده و پسورد را ریست کنید. که انجام دادم. امروز باز هم همان پیغام را داد و دوباره ریست کردم و پسورد جدید انتخاب کردم. شما تجربه‌های این شکلی نداشته‌اید این روزها؟

برای من و همکارم هم این اتفاق افتاد/ یعنی ظاهرا همرو مجبور کردن پسورد رو عوض کنن (همین 2-3 روز پیش)
amirazizi نوشته است:[نمایش]
چرا علی جان دقیقا عین این مشکل برای من هم پیش اومد

از اون بدتر اینکه وقتی توی صفحه می زنم ایمیل reset برام بفرست , میزنه فرستاده شد ولی بعد از ۲ روز و ۵ بار انجام این کار هنوز نفرستاده

فراموش نکن که ایمیل رو به ایمیل ریکاوری که وارد کردی میفرسته یا همون ایمیل secondary یا alternative / یادم نیست خود اپل به این ایمیل چی میگه!
چون منم هی اینباکسم رو چک میکردم و وقتی توی اون یکی ایمیلم لاگین کردم دیدم 10 تا ایمیل از اپل اومده :-D
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Mehdi.y » 12 ژوئن 2012, 16:53

و ایضا بنده واقعا رسیت کردن پسورد و دوباره وارد کردن در جاهای مختلف دردسرساز شده است.
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Ilia » 12 ژوئن 2012, 19:00

مگر این قفل شدن برای چند ساعت بیشتر نیست؟ برای من خیلی بندرت اتفاق افتاده و من ولش کردم تا خودش قفلش باز بشه.

اما شاید به نصف زبونهای دنیا برای من از اپل (تقریبا هفته‌ای چند بار) ایمیل میاد که اگه میخواهید پسوردتون رو عوض کنید رو این لینک کلیک کنید که من هم همه‌اش را ندید میگیرم. فقط نگاه میکنم که ببینم که ایمیل خبر عوض شدن پسورد برام نیاد. فکر کنم این مشکل برای من بعلت اسمم باشه.

چند وقت پیش هم یکی از هموطنانمون لطف کرده و فکر میکنم که اشتباها ایمیل یاهوی من (که بندرت استفاده‌اش میکنم) رو به اپل داده و کلی از نیوزلتر‌های اپل رو برای من آبونه شده!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Pooria Azimi » 12 ژوئن 2012, 19:02

به‌نظر من هر مشکلی که براتون پیش می‌آد رو بهتره گزارش کنید. درسته تأثیری در رفع آنیِ مشکل نداره، اما به‌هرحال فایل می‌شه و یک مورد به شکایت‌های مربوط به Apple ID اضافه می‌شه. در یک جایی از یک کارمند سابق اپل خوندم که کاملاً برخلاف اون چیزی که به‌نظر می‌رسه، «تعداد» باگ‌ریپورت‌ها انگار در روند کارشون تأثیر داره و باعث می‌شه به باگ‌های پراهمیت‌تر زودتر رسیدگی کنند.

من از طریق iTunes -> iTunes Store -> Account Management اقدام کردم: https://expresslane.apple.com
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط dete » 23 ژوئن 2012, 17:52

دوستان من به تازگی برای یکی از اقوام خواستم Apple ID بسازم ( البته برای استفاده در iTunes ) نمیدونم چرا بعد از اون مرحله که میخوای ادرس و زیپ کد بدی ازم میخواد با پشتیبانی اپل تماس بگیرم .
ولی اون یکی Apple ID و به سادگی میشه ساخت؟!؟
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط AliGhz » 23 ژوئن 2012, 17:54

dete نوشته است:[نمایش]
دوستان من به تازگی برای یکی از اقوام خواستم Apple ID بسازم ( البته برای استفاده در iTunes ) نمیدونم چرا بعد از اون مرحله که میخوای ادرس و زیپ کد بدی ازم میخواد با پشتیبانی اپل تماس بگیرم .
ولی اون یکی Apple ID و به سادگی میشه ساخت؟!؟

من هم با این مورد اخیرا مواجه بودم. با استفاده از وی پی ان، این مشکل پیش نمی‌آید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط dete » 23 ژوئن 2012, 17:59

بد بختی اینه که من وی پی ان ندارم تا یه امتحانی بکنم.
از دوستان کسی میتونه زحمت ساخت یه اکانت و برام بکشه.
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط AliGhz » 23 ژوئن 2012, 18:15

برایتان پیام خصوصی فرستادم...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 09 اوت 2012, 16:06

پسورد اپل آیدی یکی از نویسندگان Wired هک شد و متعاقب آن، اپل فعلا بازیابی پسورد از طریق تلفن را به حالت تعلیق درآورده است. هکر گرامی، که اپل میگوید به دلیل رعایت نکردن کامل پروتکل توسط کارکنانش موفق به ریست کردن پسورد شده است، توانست به اکانت جیمیل و توئیتر و گیزمودوی نویسنده هم دسترسی پیدا کند و ضمنا اطلاعات آیفون و آیپد و مک او را هم پاک کرده بود.

http://nyti.ms/RQ8Mtm
http://nyti.ms/S2Fecg
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Ali.Tajik » 26 ژانویه 2013, 04:51

خب، امشب (هنوز به حساب ما امشب است، با اینکه در حقیقت دیشب حساب می‌شود!) ماجرای جالبی رخ داد که فکر کردم بد نباشد اینجا هم تعریف‌اش کنم. مثل بیشتر دوستان در این انجمن، ‌من هم از آیتونز گیفت کارد‌ها استفاده می‌کنم، و طبعاْ از کردیت کارد هم خبری نیست، آدرس پستی و تلفن و غیره هم که به ترکستان می‌رود!
ماجرا از این قرار است که یکی از دوستان من که آیپد دارد از من خواست که برایش یک بازی از آیتونز استور «بخرم»، ما هم درگیر مرام، اکانت را در آیتونز آیپد وارد کرده و فیفا را برایش خریدیم، از آنجایی که حجم برنامه بالا بود، قرار شد به‌‌‌ همان شامورتی بازی‌های آشنای همه‌ی دوستان اینور آب، وی پی ان و بعد توقف و بعد ادامه‌ی دانلود... منتها که نشد.
کلی کلنجار و بالا و پایین تا اینکه خسته شدیم و قرار شد که ببرد آیپدش را و بعداٌ امتحان بکند. اینطور که شد، مجبور بودم رمز عبور را به‌اش بدهم و قرار شد بعدترش خبر بدهد که وقتی تمام شد من دوباره رمز عبورم را تغییر بدهم.
تمام شد و ما هم از همه جا بی‌خبر رفتیم سراغ آیتونز استور، زدیم در قسمت اکانتمان و رمز را عوض کردیم، تا اینجا تنها جرم‌هایمان، خرید از ایران، استفاده از اپل آی دی روی دستگاه غیر مجوز دار و احتمالا دوباره خرید از ایران بود.
دقت بکنید که برای شما اتفاق نیوفتد: وقتی رمز عبورتان را تغییر می‌دهید، حواستان باشد که وارد billing info نشوید، چرا؟ چون با تغییر اطلاعات در آنجا، اپل تصمیم می‌گیرد برای تایید صحت اطلاعات جدید وارد شده، یک دلار در حساب کردیت کارد شما «بلاک بکند»، ‌‌‌ همان طور که در قوانین استفاده آیتونز آمده (و طبیعتا هیچ بشری اینقدر حوصله ندارد که بنشیند و آن را از سر تا ته بخواند) این بلاک کردن در جایی ثبت نمی‌شود، فاکتور نمی‌شود و بجز بانک صادر کننده و اپل، به هیچ کس ربطی هم ندارد، لابد حتی به مشتری. خلاصه که اپل آمد آن یک دلار (چهار هزار تومان ناقابل) را بلاک کند، دید‌ه‌ای دل غافل، «جا تره و بچه نیست»!
خلاصه که حساب کاربری من مسدود شد و خبر داد که باید اطلاعات را صحیح وارد کنید، یا که با پشتیبانی تماس بگیرید. ترسان و لرزان از اینکه دستمان به جایی بند نیست و آن پنجاه شصت دلار اعتبار در حسابمان حالا چه می‌شود و بدبخت شدیم رفت، ایمیل زدم به اپل ساپورت که آقا، قضیه چیست؟ و‌‌‌ همان طور که حدس می‌زدم، از پشتیبانی جواب دادند که اطلاعات شما قوانین استفاده اپل را نقض کرده، دروغین است، و تا درستش نکنید هیچی به هیچی. من هم که حساب را از دست رفته دیدم، زدم به سیم صداقت و درآمدم که اصلا می‌دانید قضیه چیست؟
[نمایش]
Dear Marilou
As you may see from my IP address I live in Iran and due to international and political issues، I can't provide any valid and real billing addresses، and due to difficulty of registering visa card or master card in Iran as well، I can't give that info to you either!
BUT، because of my conscience and goodwill، I couldn't use the copyright offending apps such as Lion OS for my Macbook and other application for my iPad and iPhone، that sold illegally very massively in here، so، I bought valid iTunes gift card by the help of my friend that lives in US، and so، I chose to use legal application by buying them.
If you insist for providing any further real info، Unfortunately I should say that I can't do that and subsequently I should use jail-broken OS on my devices and Despite my propensity، I have to use cracked applications.
I didn't and will not want to do that، so، I think it's up to you gays* to make some exception and let my account remain active.

(بله، بله، می‌دانم که آنچنان شکسپیر وار زبان نمی‌دانم!!)
و تازه همانطور که در خط آخر می‌بینید در ایمیل دوم به این سوتی اشاره کردم:
[نمایش]
Oh، there is some honest mistake that I found in my first email، and it's heroic by the way، cuz spell checking in my mail app change the word «GUYS» to «gays»!!
so، i'm apologize if it came wrong and may disturb you!! i meant no offend!!

پیش خودم فکر می‌کردم که ببین حالا، دم ناودان نشسته بودیم، جفت پا رفتیم زیر شرشره! اوضاع بیریخت بود، با این خراب کاری دیگر حسابمان را که می‌بندند هیچ، اسممان را هم می‌دهند به عنوان مجرم فدرال!
خلاصه بعد از نیم ساعت خبر آمد که:
[نمایش]
I can certainly appreciate how eager you must be to get this issue resolved، and would be more than happy to help in any way that I can.
I've re-consulted this issue to a senior advisor، and the necessary adjustments have been made to your account which should allow you purchase from the iTunes store again. and don't you worry about that too، no offense taken.

و بدین‌گونه بود داستان بلاک شدن و رفع بلاک اکانت من! راستش بیشتر رفته بودم در مایه‌های خداحافظ همه‌ی برنامه‌های من. الان احساس یعقوب بودن می‌کنم، یوسفم به کنعان برگشته!!

*.و جالب‌تر اینکه تمام این ایمیل کاری‌ها در کمتر از یک ساعت اتفاق افتاد، الان یک هفته است به یکی از اساتید دانشگاهم ایمیل زدم، بعید می‌بینم حتی دیده باشد‌ اش!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Tajik در 26 ژانویه 2013, 07:06.
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Ilia » 26 ژانویه 2013, 06:23

آقا چه جوری میشه این رو لایک زد؟ :-)

عجب ماجرایی! فکر کنم بد فکری نباشه که یه گیفت کارت ده دلاری بخری و یه اکانت باهش باز کنی مخصوص هدیه کردن برنامه موقع اینجور لوطی بازیها!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط AliGhz » 26 ژانویه 2013, 15:59

ماجرای جالبی بود! من یک بار برنامه‌ای بود که از نسخه‌های آزمایشی‌اش استفاده از آن را شروع کرده بودم. بعد نسخۀ اصلی‌اش آمد و پولی بود و در مک اپ استور هم عرضه نشده بود. خلاصه، ای‌میل زدم به سازندۀ برنامه و توضیح دادم که استفاده‌کنندۀ قدیمی برنامه بوده‌ام اما چون ایران هستم و دسترسی برای خرید با کارت‌های اعتباری ندارم، نمی‌توانم این شکلی برنامه را بخرم، و سوال کرده بودم که کی در مک اپ استور عرضه می‌شود؟ پاسخ او، حاوی لایسنس برنامه بود و نوشته بود که خبر دارد که PayPal گویا با ایران مشکل دارد... نوشته بود از این لایسنس دائمی استفاده کن و هر وقت در مک اپ استور گذاشتم‌اش، از آنجا بخر! ذات آدم‌ها طوری است که اغلب در برابر رفتار صادقانه، صداقتی که درست و بجا باشد، واکنش مثبتی فراتر از انتظار نشان می‌دهند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 26 ژانویه 2013, 16:07

ماجرای خیلی جالبی بود...
و حالا که حرف هدیه دادن شد، من یک با سعی کردم که از اکانتم یه برنامه رو به اکانت یه نفر دیگه هدیه بفرستم، و میرفت تو صفحه تکمیل اطلاعات billing، و طبیعتا من هم انصراف دادم... کسی تا حالا سعی کرده از اعتبار گیفت کارت‌ش به کسی هدیه (اعتبار، برنامه، کتاب و...) بده!؟
و پی نوشت اینکه: چند وقت پیش تبلیغ یه سایتی رو دیدم که یه سری برنامه های آموزشی رو به این صورت میفروخت... یعنی پول برنامه رو به ریال از حساب بانکی شما برمیداشت و اون برنامه رو با سرویس هدیه آیتونز برای شما میفرستاد...

•••
ویرایش: هر چند وقت یکبار در ایرماگ خبری درباره این فرم مرام گذاشتن های اپل و توسعه دهنده‌هاش برای ایرانی ها (و کلا مشتری ها) نوشته میشه... برام جالبه بدونم که تو دنیای PC هم از این حبر ها هست یا نه!؟
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Amir_S در 26 ژانویه 2013, 16:10.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliGhz » 26 ژانویه 2013, 16:10

Amir_S نوشته است:[نمایش]
کسی تا حالا سعی کرده از اعتبار گیفت کارت‌ش به کسی هدیه (اعتبار، برنامه، کتاب و...) بده!؟

تا جایی که یادمه، از «گیفت کارت» نمی‌شه برای کسی برنامه/موسیقی/کتاب و... هدیه فرستاد. فقط کارت اعتباری معتبر بانکی، و فقط به کسی می‌شود هدیه فرستاد که در فروشگاه همان کشور اکانت داشته باشد. (مثلا، کسی که در فروشگاه آی‌تونز آمریکا حساب اپل آیدی دارد، نمی تواند برای کسی که در انگلستان حساب دارد هدیه بفرستد). اگر احیانا اطلاعاتم اشتباه است، دوستان اصلاح کنند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان