انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

راهنمایی در مورد خرید هدفون مناسب

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

راهنمایی در مورد خرید هدفون مناسب

پستتوسط Pooria Azimi » 18 اوت 2011, 01:45

من حس می‌کنم اکثر دوستان این مطالب رو بدونن، اما الآن به‌فکرم رسید که ممکنه افرادی هم باشند که از این امکاناتِ واقعاً بی‌نظیر بی‌خبر هستند...

۲ تا از هدفون‌های اپل، دارای دکمه‌ای برای پخش و توقف آهنگ هستند (و البته، ۲ دکمه برای کم و زیاد کردن صدا و همچنین یک میکروفون).

یکی‌ش خیلی ساده‌ست و قیمتش ۳۰ دلاره (در تهران، ۵۵٫۰۰۰ تومان):
تصویر

و نوع دیگه‌ش که واقعاً بی‌نظیره، توگوشیه و در بسته‌ش، سه سَرِ مختلف (در اندازه‌های متفاوت) وجود داره و قیمتش ۸۰ دلاره (در تهران، ۱۲۰٫۰۰۰ تومان):
تصویر

اکثراً از این حقیقت که دکمهٔ وسطی، باعث پخش و توقف آهنگ و قطع و وصل تماس تلفنی می‌شه باخبر هستن (هر چند، یکی از دوستان من تا ۵ ماه و موقعی که بهش بگم از این قضیه خبر نداشت)، اما این دکمه کارهای خیلی خیلی یبشتری هم می‌تونه بکنه که خیلی‌ها ازش خبر ندارن:

- با دو بار زدن این دکمه، این آهنگ قطع شده و آهنگ بعدی پخش می‌شه.
- با سه‌بار زدن این دکمه، آهنگ قبلی پخش می‌شه.
- با دو بار زدن این دکمه و نگه‌داشتن، آهنگ فعلی Fast-forward می‌شه.
- با سه‌بار زدن این دکمه و نگه‌داشتن، آهنگ rewind می‌شه.

یعنی لازم نیست برای رفتن به آهنگ بعدی، iDevice رو روشن بکنید (یا Shake to shuffle بکنید) یا اگر مثل من اهل گوش کردن آدیوبوک هستید و بعضی اوقات صدای ترافیک نمی‌ذاره یه قسمتی رو بشنوید، لازم نیست آی‌فون رو روشن کنید و ۳۰ ثانیه برگردید عقب...

دو مورد اول، در تمام دستگاه‌هایی که داشتم و تست کردم (مک‌بوک، مک‌بوک‌پرو، آی‌فون، آی‌پاد تاچ و آی‌پد، هم در iOS 5 و هم ۴) کار می‌کنن، اما دو مورد آخر در مک‌بوک‌پروی من که کار نمی‌کرد (اسنولپرد). ممکنه در لاین کار بکنه...

--
تاپیک مناسبی پیدا نکردم، اما اگر همچین تاپیکی هست، ممنون می‌شم منتقلش کنید...
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 20 اوت 2011, 16:45.
دلیل: تغییر عنوان تاپیک
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: هدفون‌های اپل

پستتوسط AmirT » 18 اوت 2011, 09:42

یه امکان دیگه هم که موقع اهنگ گوش کردن خیلی باعث راحتی استفاده میشه Voice Control هست، که خب دقیقا به ویژگی‌های هدفون مربوط نیست، اما بسیار کارآمده!
اینا فرمان‌های ساده‌ای هستن که اکثر مواقع منو از درآوردن iPod از جیبم بی نیاز میکنن:
Play Songs by X
Play Album Y by X
?What Song is Being Played (برای موقع هایی که یه سری اهنگ جدید دارم گوش میکنم و از اونی که الان داره پخش میشه کلی خوشم اومده :-D)
?What Time Is It (خیلی تنبلیه، ولی خب خیلی راحته!)
Turn Shuffle On (در کمال تعجب نمیشه به همین روش offش کرد!)

و پوریا، واقعا فوق‌العاده‌س که این دستوراتی که گفتی با مک هم کار میکنن!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط AmirT در 18 اوت 2011, 20:03.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط masoudhzb » 18 اوت 2011, 17:07

به جز هدفون های خود اپل یک سری هدفون با مارک معروف مثل Beats , Sennheiser و ... در اپل استور به فروش می روند.اینها با آیفون و آیپاد خوب کار می کنند، مثل همین هدفون اپل که پوریای گرامی گفت. پس بی ربط نیست تجربه ام را در موردشان بگویم.

دوستانی که می خواهند این هدفون ها را از ایران بخرند مواظب باشند(ترجیحا نخرند). هدفون های تقلبی بازار ایران (مثل پایتخت) را قبضه کرده است. کافی است یک جستجوی کوچک در یوتیوب بکنید. تقلبی ها آنقدر خوب ساخته شده اند که تشخیص اش واقعا سخت است. سازنده ی بیتز تنها راه اطمینان از اصل بودن کالا را خرید از جای معتبر می داند(بازار ایران هم اصلا معتبر نیست!). سازنده ی هدفون های تقلبی انگار خودشان هم ویدیو های مربوط به تشخیص تقلبی از اصل را نگاه می کنند. چون اشتباه هاتشان را سریعا درست می کنند.
مثلا این ویدیو مال ژانویه ۲۰۱۰ است :
http://www.youtube.com/watch?v=zoE4sbJMMFU
ولی الان این راه تشخیصی منسوخ شده است.ویدیوی مربوطه اش را پیدا نکردم.

مدتی پیش یک اشتباه احمقانه کردم و بدون جستجوی کافی خواستم یک هدفون خوب بگیرم .البته کلی ریویو خواندم ولی همه چیز ها را نگاه نکردم. بعد از خرید اتفاقی داشتم اسم هدفونی که خریده بودم را جستجو می کردم که گوگل در انتهای اسم هدفون کلمه Fake را هم پیشنهاد کرد!
چند تا فیلم و عکس که دیدم فهمیدم مال من هم تقلبی است.

تقریبا همه هدفون های Beats و Sennheiser ای که در پایتخت دیدم تقلبی بود. قیمت ها مشابه قیمت دلاری . مثلا ۱۱۹ دلار را دقیقا ۱۱۹ هزار تومن می فروشند. فروشگاه های طبقه همکف را تقربیا مطمئن ام. با پررویی تمام هد ست های ۱۰ دلاری را ۱۵۰ هزار تومن می فروشند.

مواظب باشید تا اعصابتان حتی برای چند ساعت به هم نریزد.
masoudhzb

پست‌ها : 32

پستتوسط ehs.ehsan » 18 اوت 2011, 19:48

sennheiser گویا توی جمهوری نمایندگی داره، واقعا نمایندگیه؟ و قابل اعتماده؟
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط amirazizi » 19 اوت 2011, 02:12

احسان جان ما یک باز از نمایندگی سنهایزر تو جمهوری خرید کردیم و آدم های بسیار خوش برخورد و با معلوماتی هستند

در ضمن این فقط یک تجربه خرید شخصی بود و شاید این تجربه در مورد شما تکرار بشه شاید نشه ولی به جاهای دیگه هم سر بزنید و خودتون تحقیقات بیشتری انجام بدید

توی سایت خود سنهایزر اگر برید آدرس نمایندگی شون تو تهران همون جا رو زده
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Behnam » 19 اوت 2011, 02:34

من اینو دارم.
Sennheiser PX 100-IIi
صداش معرکه است. با طرح و اندازه‌ای ایده‌آل برای مصرف من. متأسفانه کمی شکننده هست و مال من چند وقت پیش یک اتصال قوسش شکست. یعنی از چفتش خارج شد. یک کمی در طراحی اون اتصال ظریف بازی در آورده‌اند و اگر مثل من در تا کردن و توی جیب بغل و کیف گذاشتن بی‌مبالاتی بشه، در اثر فشار از جا در میاد. بعد از شکستنش برگشتم سراغ اونی که با آیپاد آمده بود. ولی بعد از شنیدن این سنهایزر دیگه صدای اونو نمی‌تونم تحمل کنم! البته از اینهایی که میره توی گوش هم اصلاً خوشم نمیاد. حالا اگر این آخر هفته نتونستم تعمیرش کنم یکی دیگه می‌خرم. به صداش میارزه!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط masoudhzb » 19 اوت 2011, 02:38

در سایت اش نمایندگی در ایران درج نشده:

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/0service

اگر احیانا دیدید خیلی فروشنده ای مصر است، یک ایمیل به ساپورت کمپانی بزنید. جواب مطمئن می گیرید.
masoudhzb

پست‌ها : 32

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 اوت 2011, 22:14

حداقل تا ۲۶ مه ۲۰۰۹ اسم ایران بوده :
http://web.archive.org/web/200905260820 ... t/0service
اما نمی‌دونم آدرسش کجا بوده و به چه دلیلی حذف شده.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Amir_S » 20 اوت 2011, 00:00

آخه این چه مشکلی داره!؟
http://web.archive.org/
که فیلنر‌ش کردن :-(
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 20 اوت 2011, 00:35

امیرجان می تونی به filter@dci.ir (ایمیل رسمی رسیدگی به شکایات در زمینۀ فیلترینگ) ایمیل بزنی و این مورد رو گزارش بدی.

فقط وقتی سرویس دهندۀ ایمیلت گفت که همچین ایمیلی وجود خارجی نداره(!) ناراحت نشو!! :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmirT » 20 اوت 2011, 01:45

هدفون فیلیپس من چندین ماه میشه که خراب شده، یعنی اتصالاتش به هم ریخته و قطعی پیدا کرده... ولی اونقدرها خوب نبود که برم دنبال تعمیرش.
الان که این بحث راه افتاد، یادم افتاد که برم یه هدفون بگیرم!!
از بین این مارک‌های مطرح، Beats هدفون‌های جالبی داره، اما تو نوشتن مارک به نظر من زیاده‌روی کرده. اون b گنده و اون نوشته‌ی بالای هدفون حس بیلبورد میده بهم. Bose هم که یه مقداری گرونه، و از ظاهر محصولاتشم خوشم نیومد خیلی. بقیه رو هم من حداقل نپسندیدم. ولی محصولات Sennheaiser جالب بودن. من تا حالا تجربه‌ای ازش نداشتم، ولی از مدل PMX 90 خوشم اومد. مدلیه که من دوست دارم: Behind the Skull

فقط این ماجرای تقلب یه مقدار شک به وجود آورد، به نظرتون اصلا میشه اصلش رو گیر آورد با اطمینان؟ یا کپی‌ها قبضه کردن؟
و نکته دیگه اینکه، تجربه‌ای تعریفی، نکته‌ی مثبت یا منفی‌ای در مورد این برند هست؟ تجربه‌ی بهنام که علامت خیلی خوبی بوده تا حالا.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط ehs.ehsan » 20 اوت 2011, 04:11

Sennheaiser توی هدفون‌ها مطمئن‌ترین برند هست و البته توی قیمت‌های بالای ۱۰۰ دلار برندهای حرفه‌ای دیگری مثل "شور" هم هست که توی ایران سخت گیر میاد. برای خرید حتما مقایسه مدل‌ها را جستجو کنین. 
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Behnam » 20 اوت 2011, 04:48

من اول می‌خواستم Bose بگیرم. بعد به قیمتش نگاه کردم و گفتم بهتره بیشتر بررسی کنم ببینم چی پیدا می‌شه. بالاخره SHURE SRH840 گرفتم. اصلاً پشیمون نیستم ولی اصلاً به درد بیرون از خانه نمی‌خوره. راستش برای خانه هم زیاده و به درد استودیو می‌خوره. ولی صداش حرف نداره. الآن نگاه کردم دیدم فروشگاه اپل دیگه SHURE نمی‌فروشه. چه حیف. خلاصه رفتم و این Sennheiser رو خریدم. البته صدای این دو تا رو نمی‌شه مقایسه کرد. فکر نکنم هیچ چیزی رو بشه با این SHURE مقایسه کرد. ولی برای خارج از خانه و روی نیمکت کنار خیابون و منتظر اتوبوس نشستن خیلی عالیه. در خانه و در سکوت، صدای بیسش کمی زیادی هست (نه به حد ناهنجار) ولی این دقیقاً بخاطر اینه که روی نیمکت کنار خیابون با صدای زمینه صدای بیس کاملاً غرق نشه. برای مورد مصرفش واقعاً عالیه.
البته همهٔ اینها مشروط به اینه که قلابی نباشه. چون اصل قضیه همون هستهٔ بلندگو هست. اسکلتش رو که بهرحال در چین می‌سازند... و زیادی شکننده هست!
چه جالب! مشغول نوشتن این بودم که پیام احسان رو دیدم. فکر کنم رأی نهایی صادر شد!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Behnam در 20 اوت 2011, 15:42.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Strasboorg » 20 اوت 2011, 12:46

بهنام خان چه با اطمینان هم مینویسن SURE :-D
Shure البته صحیح ه ،
من یه ۳ سالی هست که مدل ه E2C ه Shure رو دارم و به شدت ازش راضی هستم
البته این مدل الان دیسکانتینیو شده ولی خوب مدل‌های حدود ۱۰۰ دلاری ه Shure های جدید کیفیتشون برای یک گوش آماتور و نیمه‌حرفه‌ای
عالی‌ه
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط Behnam » 20 اوت 2011, 15:50

حالا چشم‌های من باباقوریه. از تو انتظار نداشتم. چشماتو باز کن بابا جان!
نماد کاربر
Behnam

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان