انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

جیل‌بریک — Jailbreak

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: جیلبریک خوب یا بد؟ (مزایا و معایب)

پستتوسط navidpaya » 07 آوریل 2011, 11:51

سلام
اینجا فروم مکه و اصولا تخصص بیشتر بچه‌ها در زمینه مکه تا آیفون. برای جواب سوالتون بهتره به انجمن‌هایی مثل http://i-phone.ir/ مراجعه کنین.

موفق باشید
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط Ilia » 07 آوریل 2011, 17:38

من این توضیح را لازم میدهم تا در بارهٔ ایرماگ بدهم:

هیچ مانعی نیست که در ایرماگ در مورد جیلبریک و آیفون و مشابهاتش بحث و راهنمایی بشود. این فقط به همت کسانی که در آن فعالیت میکنند بستگی دارد. سخت‌افزارهای مبتنی بر iOS هم مکینتاش هستند و ایرماگ انجمن مکینتاش است و جیلبریک هم قانونیست.

بعبارت دیگر، اگر میخواهید ایرماگ سایت خوب و مفیدی بماند، شما هم بایستی به آن کمک کنید. یعنی خوانندهٔ صرف نباشید و اگر چیزی میدانید پست بزنید و در بحث‌ها مشارکت کنید تا همه از هم استفاده کنیم. اینجا کسی را نداریم که کارش فقط جواب دادن یا نوشتن راهنمایی یا ارسال خبر باشد. شما هستید که باید سایت را بسازید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AliGhz » 07 آوریل 2011, 21:00

اول از ایلیا تشکر می‌کنم که خیلی کوتاه و عالی نکات لازم را نوشته و اصولا این نوع مدیریت [همۀ مدیران ایرماگ] هست که ایرماگ رو به چنین سایت مفید و ارزشمندی تبدیل کرده.

بعد هم از دوستمون سینا تشکر می‌کنم که وجود این خلا رو در ایرماگ نشون دادند. اتفاقا امروز داشتم به همین موضوع جیل‌بریک فکر می‌کردم و این‌که تقریبا هیچ اطلاعی ازش ندارم و این‌که در ایرماگ هم چیز خاصی در موردش نخوندم. و به این فکر می‌کردم که خوبه یک تاپیک اختصاصی در مورد جیل‌بریک و روش‌هاش و... وجود داشته باشه. تا راهنمای خوبی هم برای تازه‌کارها و هم بقیه باشه.

حالا می‌مونه همت دوستان مطلع و کاربلد که این تاپیک رو پررونق نگه دارن :-)

----------------
به‌نظرم بهتره عنوان تاپیک به "جیل‌بریک - Jailbreak" تغییر کنه تا هم موضوعش عمومیت بیشتری داشته باشه و هم در جست‌وجوها راحت‌تر پیدا بشه.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

ممنون از کمکتون

پستتوسط Aculaaad » 04 مه 2011, 10:51

دوستان من یک آیپاد 3جی os 3.1.3 دارم جیل بریک بود مشکلی نداشت اما من از داخل تنظیمات ریستش کردم(reset factory) اما دیگه نمیاد بالا فقط عکس اپل میاد و هنگ میکنه به کامپوتر هم که وصل میکنم هیچ صدایی ازش در نمیاد ( رفته تو کما ) فکر کنم با cydia مشکل پیدا کرده .
من باید چیکار کنم ممنون از کمکتون
Aculaaad

پست‌ها : 11

Re: جیل‌بریک — Jailbreak

پستتوسط Pooria Azimi » 04 مه 2011, 18:58

من چند بار این مشکل برای آی‌فون و آی‌پادهای دوستام که جیلبرک کرده بودم پیش اومده... هر چند، مشکل خیلی جدی‌ای نیست.

اگر اشتباه نکنم، باید دستگاهتون رو ببرید به DFU Mode، یا Device Firmware Update Mode. برای این کار، دو دکمهٔ پاور و Home رو همزمان با هم نگه دارید - بعد از ۷-۸ ثانیه (تا حداکثر ۱۰ ثانیه هم امتحان کنید)، دستتون رو از روی پاور بردارید، اما همچنان Home رو نگه دارید. یه ۶-۷ ثانیه بعد از اون، باید به‌جای لوگوی قشنگ اپل، عبارت Connect to iTunes بیاد. بعد از اون، باید بتونید به جدیدترین نسخهٔ iOS که ۴٫۳٫۲ ـه برید و جیلبرک کنید. احتمالاً تا چند روز دیگه ۴٫۳٫۳ میاد و جلوی جیلبرک کردن رو می‌گیره (این آپدیت در اصل برای حل باگ مربوط به Location Tracking آی‌فون خواهد بود)، پس اگر دیر بجنبید، ممکنه خیلی طول بکشه تا بتونید دوباره جیلبرک بکنید.

به نظرم مشکلتون باید با رفتن به DFU Mode حل بشه، اما اگر نشد، صدها نفر مثل شما بوده‌ن که همچین مشکلی داشته‌ن، و مشکل رو تونسته‌ن برطرف کنند:
http://www.google.com/search?q=ipod%203 ... 8&oe=utf-8
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط mamadreza7 » 11 ژوئن 2011, 09:55

سلام من آیپادم رو به ورژن ۴.۳.۳ ریستور کردم و با برنامهٔ Redsnow جیلبریک کردم!اما هرکاری می‌کنم app ریخته نمی‌شه روی آیپادم!!این error زیرو میده
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط mamadreza7 در 11 ژوئن 2011, 09:57.
mamadreza7

پست‌ها : 138

پستتوسط mamadreza7 » 11 ژوئن 2011, 09:57

سلام من آیپادم رو به ورژن ۴.۳.۳ ریستور کردم و با برنامهٔ Redsnow جیلبریک کردم!اما هرکاری می‌کنم app ریخته نمی‌شه روی آیپادم!!این error زیرو میده
پیوست‌ها
Screen shot 2011-06-11 at 9.28.33 AM.png
mamadreza7

پستتوسط AmirT » 11 ژوئن 2011, 18:56

سلام،
این اولین پست من تو ایرماگ هست... میخواستم اول بگم خیلی محیط محشریه! کسایی هم توش فعالیت میکنن، تجربه و سواد عالی دارن، کلا دست گلتون درد نکنه!

راجع به پست محمد رضا... چون اشاره نکردی میپرسم، مطمئنی که بعد جیلبرک *** رو هم نصب کردی؟ چون تا اونجا که من میدونم این پکیج هست که امکان نسب برنامه از کامپیوتر رو محیا میکنه.
اگر این کارو نکردی، برو تو Cydia، قسمت Manage، بعدشم Sources، از بالا edit رو بزن، حالا Add، حالام این آدرس رو وارد کن*** ، تا پکیج اضافه بشه. اگر سوالی در مورد اضافه کردن پرسید add anyway رو بزن. بعد از اینکه سورس اضافه شد، واردش شو (***)، حالا *** رو انتخاب و نصبش کن... اگر خواستی از اینترنت مستقیم برنامه بگیری *** رو هم نصب کن.
فکر میکنم حالا بشه از کامپیوتر روش برنامه ریخت... اگر نشد من دیگه بلد نیستم D:
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 12 ژوئن 2011, 19:24.
دلیل: ویرایش مطالب ناقض کپی‌رایت
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط mamadreza7 » 12 ژوئن 2011, 03:41

مرسی‌ امیر جان خیلی‌ ممنون!!اما الان اپرا مینی و یاهو مسنجر نصب نمیشیه:( از ایتیونزم دانلود می‌کنم!!
mamadreza7

پستتوسط AmirT » 12 ژوئن 2011, 09:56

خواهش میشه ؛)
چیزی که به نظرم میاد Authorized نبودن کامپوتره. اگر ارورش به این مساله مربوط میشه، باید از منوی Store در آیتونز گزینه ی ...Athorize This Computer رو کلیک کنی و Apple ID و پسوردت رو وارد کنی تا آیتونز بفهمه این کامپوتر، کامپوتر همون کسی هست که برنامه رو خریده/دانلود کرده.
با Apple ID هم میتونی ۵ تا کامپوتر رو Authorize کنی.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط mamadreza7 » 13 ژوئن 2011, 02:10

مرسی‌ امیر جان واقعا نجاتم دایی!!
mamadreza7

پستتوسط sanaz » 18 ژوئن 2011, 04:10

صحبت های آقا امیر چرا ستاره داره توش
sanaz

پست‌ها : 1

پستتوسط AmirT » 18 ژوئن 2011, 13:18

حرف بد نزدم هااا که ستاره داره!‌D:
همونطور که آقای عظیمی نوشته، یه بخش هاییش ناقض کپی رایته... که راستش من هنوز نفهمیدم چرا! (:
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Pooria Azimi » 18 ژوئن 2011, 13:35

سلام.

من، برخلاف میلم، مجبور شدم قسمت‌هایی از پست امیر (که برخلاف قوانین انجمن بود) رو ویرایش کنم. راستش من خودم هم به‌خاطر مشکلات داخل ایران، اکثر برنامه‌هایی که دارم کرک‌شده‌ن. اما متأسفانه قوانین این انجمن ( ucp.php?mode=terms ) این‌جوری الزام می‌کنند که راجع به این مسائل صحبتی نشه و من هم تابع این قوانین هستم.
در مورد پست‌هایی مثل این مورد، معمولاً‌سعی می‌شه کل پست پاک نشه تا بقیه بتونن از طریق پیام‌خصوصی با صاحب پست ارتباط برقرار بکنند (به‌هرحال، همه درک می‌کنند که خرید برنامهٔ قانونی از داخل ایران با مشکلات زیادی همراهه).

و راستش این برنامه‌ای که شما معرفی کردید، تنها استفاده‌ای که داره اینه که اجازه می‌ده برنامه‌های کرک‌شده رو روی آی‌فون بریزید.

امیدوارم از این کار ناراحت نشده باشید، به‌هر حال قوانین انجمنه :-) و در ضمن، به ایرماگ خوش آمدید و امیدوارم بیشتر بتونیم از تجربه‌هاتون استفاده کنیم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmirT » 18 ژوئن 2011, 20:02

سلام،
نه من ناراحت نشدم، به هر حال هرکی که پستی میده باید از قوانین انجمن پیروی کنه بحثی نیست. و ممنونم که تذکر دادین.
من فقط فکر نمیکردم که چیزی که نوشتم با کپی رایت منافات داشته باشه، شاید من هنوز از این قانون برداشت درستی ندارم... اتفاقا موقع نوشتن اون پست هم به این مساله فکر کردم، منتها استدلالم این بود که برنامه ای که دارم معرفی میکنم یه برنامه ی free هست که خودش کرک نشده و دسترسی بهش آزاده، و اجازه میده برنامه ها بدون اجازه ی اپل روی iDevice نصب بشن، استفادش مثل یه چاقو به نظرم اومد‌(هرچند مثال ناقصیه) که میشه ازش هر استفاده ای کرد ولی داشتنش اشکالی نداره، به هرحال اگر کسی خودش هم برنامه ای بنویسه باید با استفاده از یه همچین چیزی امکان نصبش رو فراهم کنه، اگر نخواد از سایت اپل ردش کنه. این استدلال من بود. ولی اگر غلطه سعی میکنم دیگه مشابهش تکرار نشه ؛)
نماد کاربر
AmirT

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان