انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

جیل‌بریک — Jailbreak

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: جیل‌بریک — Jailbreak

پستتوسط AliGhz » 09 ژوئیه 2011, 15:25

جیل‌بریک آی‌پد ۲ منتشر شد:

http://news.cnet.com/8301-17938_105-200 ... r-browser/

http://www.timeswireservice.com/news/Ap ... 310193217/

این جیل‌بریک مبتنی بر وب (بدون نیاز به اتصال آی‌پد به کامپیوتر) که بسیار ساده و در عرض چند دقیقه انجام می‌شود، از حفره‌ای امنیتی در نحوه ارتباط آی‌پد با اسناد PDF استفاده می‌کند. فروشگاه Cydia برنامه‌ای را برای رفع این حفره هم ارائه کرده است!

نحوه انجام:
http://i-zone.ir/archives/476

ضمنا این جیل‌بریک برای آی‌فون‌ها و آی‌پاد تاچ‌هایی که از iOS 4.3 تا iOS 4.3.3 استفاده می‌کنند نیز کار می‌کند.

*** فراموش نکنید که قبل از اقدام به جیل‌بریک، از دستگاه خود بک‌آپ بگیرید. و فراموش نکنید که شما این کار را با مسئولیت خودتان انجام می‌دهید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 01 اوت 2011, 22:23

با comex، هکر ۱۹ سالهٔ iOS (که آخرین «شاهکار»ش، JailbreakMe 2.0 بود) آشنا شوید:

تصویر

http://blogs.forbes.com/andygreenberg/2 ... ing-apple/

(از هکرنیوز:‌ http://news.ycombinator.com/item?id=2832535)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Behnam » 02 اوت 2011, 02:44

جالب‌ترین بخش گزارش Forbes در مورد آخرین نسخهٔ jailbreak اوست که با پیدا کردن سوراخی در کاربرد فانت‌ها در PDF سیستم عامل آیفون ساخته شده است. در این نسخه comex ترتیبی داده بود که پس از رسوخ به iOS, در آن سوراخ را ببندد تا دیگران نتوانند از آن برای اقدامات خرابکارانه استفاده کنند!
پیشنهادی که گزارشگر Forbes به اپل داده است گفتنی است. «شاید تیم امنیتی شما جایی برای یک اینترن داشته باشد»!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Pooria Azimi » 26 اوت 2011, 05:45

Behnam نوشته است:[نمایش]
پیشنهادی که گزارشگر Forbes به اپل داده است گفتنی است. «شاید تیم امنیتی شما جایی برای یک اینترن داشته باشد»!

اپل این پیشنهاد رو گوش کرده و Comex بعنوان انترن در اپل استخدام شد:

http://www.macrumors.com/2011/08/25/com ... le-intern/

دوران جیلبرک هم به سر اومد!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 26 اوت 2011, 14:08

خوب شد iPad 2 خریدم فکر نکنم دیگه کسی بتونه iPadهای بعدی رو JB کنه!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

Re: آیپد — iPad

پستتوسط Pooria Azimi » 31 اوت 2011, 23:28

cyra نوشته است:[نمایش]
الان چند هفته اى ميشه كه iPad رو خريدم. چيزهايى به نظرم رسيد كه الان در iPad يا iOS نيست. دوست دارم بدونم كاستى هاى اين محصولات رو از نظر شما هم بدونم. اگر نظرتون رو بنويسيد خوشحال ميشم. و اما خودم چى فكر مى كنم...

- پسچر iPad با توجه به همراه بودن محصول يكم خسته كنندست. چون با توجه به وزن نسبتن زيادش براى نگه داشتنش هميشه عضلات پنجه و بازو منقبض مى شوند.
- اگر Notification Bar رو Interactive بكنند خيلى از رفت و امد بين برنامه ها و Settings از بين مى رود. مثلا من روزى چندبار بايد وارد تنظيمات بشم و V. P. N رو روشن كنم. اگر ايكان ها مثل Menu Bar در Mac OSX بشود خيلى راحتتر ميشه.
- سينك شدن فقط با يك iTunes در ان واحد.

اگر آی‌پد جیلبرک شده‌س، با نصب SBSettings و نصب VPN toggle for SBSettings از سیدیا، می‌شه کار روشن/خاموش کردن VPN رو راحت‌تر کرد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط cyra » 31 اوت 2011, 23:35

نه... خوشبختانه تا جايى كه بشه كپى رايت رو رعايت مى كنم :-)
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط javadkh65 » 31 اوت 2011, 23:44

Cyra جان جیلبریک کردن چه ارتباطی داره به کپی‌رایت؟؟؟؟
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Pooria Azimi » 31 اوت 2011, 23:50

نه cyra جان این ربطی به کپی‌رایت و .. نداره. من هم مثل شما به‌ کپی‌رایت احترام می‌ذارم. خیلی از افراد، جیلبرک می‌کنن تا بتونن بعضی ویژگی‌های دستگاه رو به میل خودشون تغییر بدن (ویژگی‌هایی که استیوِ به‌قول بعضی‌ها Control-freak اجازه نمی‌ده!!). یکی‌ش، همین مورده (با نصب SBSettings، با کشیدن انگشت روی علامت ساعت، در هر برنامه‌ای، پنجره‌ای از بالا به پایین باز می‌شه که در اون،‌کلی toggle وجود داره برای قطع/وصل کردن Wifi، 3G، Data، VPN، ...). خیلی برنامه‌های جالبی در سیدیا هست. یکی‌ش مثلاً Synchronicity ـه که امکان سینک‌کردن با آی‌تیونز، بدون این که برای چند دقیقه دستگاه عملاً خاموش بشه رو می‌ده (یعنی، سینک در پس‌زمینه انجام می‌شه). این برنامه n ساله برای آی‌فون/آی‌پد وجود داره، اما اپل هنوز ۲ ماه مونده تا این ویژگی رو در آی‌فون قرار بده! (با iOS 5). یا Multoflow که Expose مک رو برای iOS شبیه‌سازی می‌کنه، یا Folder Enhancer که اجازه می‌ده بیشتر از ۱۲ برنامه در داخل یک فولدر آی‌فون قرار بگیرن (و در داخل هر فولدر، می‌شه به تعداد نامحدودی فولدر ساخت) که واقعاً عالیه. البته نیاز به این برنامه در آی‌پد تقریباً حس نمی‌شه، اما در آی‌فون واقعاً نبودش مسخره‌ست. یا MultiIconMover که اجازه می‌ده چندین آیکن رو همزمان از صفحات مختلف، به داخل یک صفحهٔ دیگه برد. یا ده‌ها برنامهٔ دیگه که هیچ‌کدوم ربطی به کرک‌کردن برنامه‌ها ندارند. از بین چند صد هزار برنامهٔ سیدیا، فقط ۳ برنامه هستند (هر سه مال یه سازنده) که به کرک‌کردن و نصب برنامه‌های کرک‌شده کمک می‌کنن و همین، اسم کل جیلبرک‌کن‌ها رو بد در برده... :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 00:03

همين ديگه! اسم سيديا كه مياد نا بلدايى مثل من ياد كرك و كپى ميافتن... اتفاقا حرف من هم همينه كه چرا همين ويژگى هاى بديهى بعضى وقت ها توى محصولات اپل گم مى شه!

راستى اگر جيلبريك يك عمل قانونيه چرا ايرماگ از پرداخت مستقيم به اين موضوع خوددارى ميكنه؟!
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 سپتامبر 2011, 00:34

ما از پرداخت مستقیم به این موضوع خودداری نمی‌کنیم :-) الان چند تاپیک در موردش بحث شده، مخصوصا پوریا چندبار مفصل در این مورد دیگران رو راهنمایی کرده.
دلیلی که کمتر به Jailbreak پرداخته شده(نه اینکه خودداری شده باشه) اینه که بخشی از مدیران سایت دستگاه خودشون رو Jailbreak نمی‌کنن. از جمله خود من در مورد آیپاد تاچ فقط یکبار برای دیدن اینکه چه کارهایی میشه کرد این کار رو کردم و برگشتم. این به تصمیم شخصی افراد بستگی داره. اما خوب هرچی افراد کمتری این کار رو بکنن کمتر هم راجع بهش بحث میشه. فقط باید حواسمون باشه که:
۱) Jailbreak عمل قانونیه اما اگر از این طریق دستگاه شما خراب بشه بعیده که برای تعمیرش خدماتی از اپل دریافت کنید.
۲) Jailbreak کردن با نصب برنامه‌های کرک شده فرق داره. متاسفانه گاهی افرادی که با قوانین ایرماگ آشنا نیستن در کنار آموزش Jailbreak میان شیوه کرک کردن یا sourceهای cydia که حاوی برنامه‌های کرک شده است رو میذارن که این کار با قوانین ایرماگ سازگار نیست.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 01:19

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
۱) Jailbreak عمل قانونیه اما اگر از این طریق دستگاه شما خراب بشه بعیده که برای تعمیرش خدماتی از اپل دریافت كنيد

من يه بار مك بوك پروم سوخته و كمتر حاضر به ريسكم :lol:
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Pooria Azimi » 01 سپتامبر 2011, 01:35

البته منظور علی، خرابیِ فیزیکی نبود. جیلبرک‌کردن، هرگز و تحت هیچ‌شرایطی باعث آسیب فیزیکی به دستگاه نمی‌شه. و هر موقعی که آزادیِ زیاد اذیتتون کرد، برای بازگشت از دنیایِ آزاد به «زندان!» اپل، کافیه دستگاه رو Restore بکنید. باز هم می‌گم، جیلبرک ۱۰۰٪ نرم‌افزاریه و شاید تا به‌حال بیشتر از ۱ میلیارد دستگاه جیلبرک شده باشند (هر فرم‌ور جداگانه باید جیلبرک بشه، و بعضی‌ها مثل من بارها فرم‌ورهای قدیمی و جدید رو ریخته‌ن) و در بین این ۱ میلیارد دستگاه، حتی یک موردش هم نیست که جیلبرک کردن، باعث آسیب‌رسیدن به دستگاه شده باشه. jailbreak و brick رو با هم جستجو کنید، بدترین بلایی که ممکنه جیلبرک سر دستگاه بیاره رو می‌بینید ( = نیاز به ریستور کردن).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 01:57

درسته، ولى اگر تحت هر شرايطى دستگاهى كه جيلبريك شده دچار مشكلى بشه، ايا باز گارانتى شامل حالتون ميشه؟
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Pooria Azimi » 01 سپتامبر 2011, 09:32

اپل ممکنه روزی تصمیم بگیره دستگاه‌های جیلبرک‌شده رو دیگه سرویس نکنه (سرویس فیزیکی منظورمه - و از نظر قانونی هم کاملاً این حق رو داره)، اما فعلاً همچین کاری نمی‌کنه. اگر هم روزی اپل تصمیم به این‌کار بگیره، همون‌جور که گفتم، فقط کافیه دستگاه ریستور بشه تا تمام آثار جیلبرک از روش پاک بشن. و این کار (ریستور کردن برای محو آثار جیلبرک)، هیچ کار غیراخلاقی‌ای نیست، چون جیلبرک همون‌طور که گفتم اثری روی سخت‌افزار نداره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان