انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مستطیل های خاکستری در iphone maps

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

مستطیل های خاکستری در iphone maps

پستتوسط seyyed » 04 آوریل 2011, 14:44

سلام
من در حال حاضر یک آیفون 3gs با فیرم ور 4.3.1 دارم که ۴.۰.۲ بوده تازه ریستور کردم
همانطور که از عنوان تاپیک معلومه برنامه ی maps نقشه ها رو لود نمی کنه و فقط مستطیل های خاکستری نشون میده و یک نقطه ی آبی رنگ که موقعیت فعلیم رو نشون میده روی اون مستطیل ها پیش از ریستور هم همین مشکل رو داشتم
ضمنا جیلبریک هم نکردم هنوز
لطفا کمک کنید

توان سرچ کردن جایی هم وجود ندارد
حدث اولیه خودم اینه که شاید ایران تحریم باشه در این زمینه هم ولی گوگل مپز روی نوکیا کار می کنه برای همین شک دارم
اگه کسی بتونه کمک کنه خیلی ممنون میشم
یک عاشق اپل و هر آنچه به اپل مربوط میشه
seyyed

پست‌ها : 9

Re: مستطیل های خاکستری در iphone maps

پستتوسط Pooria Azimi » 05 آوریل 2011, 00:01

همون جور که احتمالاً باخبر شده اید، جیلبرک untethered برای 4.3.1 هم اومده و اگر نیازی بود می تونید به اون نسخه مهاجرت کنید (البته اگر اهل جیلبرک هستید - و حواستون به آپدیت نکردن baseband هم قطعاً هست).

در برنامۀ Photos، به قسمت Places برید. آیا اون جا هم نقشه درست لود نمی شه؟

یک برنامۀ رایگان که از نقشۀ گوگل استفاده می کنه (مثل http://itunes.apple.com/us/app/aroundme ... 51590?mt=8 ) رو از اپ استور دانلود کنید و با اون هم تست کنید که آیا مشکل فقط مربوط به برنامۀ Maps ـه، یا مربوط به API ـهای مربوط به سرویس نقشۀ گوگله. و راستش در هر دو مورد، فکر کنم تنها راه علاج دائم رفتن به 4.3.1 باشه.
اما اگر مورد اول باشه و حوصلۀ آپدیت به 4.3.1 رو فعلاً ندارید، از این به بعد می تونید از همین برنامۀ Around Me بعنوان نقشۀ آیفونتون استفاده کنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط seyyed » 05 آوریل 2011, 16:05

خیلی ممنون از پاسختون
چند تا نکته
من گوشیم آنلاک فکتوریه مشکل بیس بند ندارم
الان هم ۴.۳.۱ روی گوشیم نصب کردم چون فکر می کردم مشکل از ای پی آی هست ولی حل نشده
حالا پاسخ سوال هاتون
نه places و نه aroundme هیچ کدوم نتونستن نقشه رو بیارن
ولی دومی error ی وسط کارش داد که فکر کنم اون دو تای دیگه پنهانش می کردن اونم ۱۰۰۹ بود که تا اونجایی که اطلاع دارم مربوط به بلاک شدن آی پی های ایران در اپل داره که الان گویا گوگل هم بلاک کرده! (ولی آخه گوگل ارت نقشه هاش کار می کنن! البته اون ستلایت هستن)
درست فکر می کنم؟
یک عاشق اپل و هر آنچه به اپل مربوط میشه
seyyed

پست‌ها : 9

پستتوسط Pooria Azimi » 05 آوریل 2011, 21:26

راستش نمی دونم... من الآن بدون هیچ مشکلی با آیپاد تاچم می تونم نقشه های گوگل رو ببینم.

این رو مطمئن نیستم، اما منطقاً اپل برای سرویس نقشه ش نباید از پورتی به غیر از پورت هشتاد استفاده کنه، و برای همین احتمال این که فایروالی درخواستها رو بلاک می کنه هم وجود نداره...

و راستی، فکر کنم ارور ۱۰۰۹ هم به مشکل شما بی ربط باشه. دلیل این که شما این ارور رو فقط در Around Me میبینید، اینه که در آیفون بعد از این که یک برنامه رو دانلود و نصب کردید، بعد از مدت کوتاهی که از اون برنامه استفاده می کنید، به شما یک پیغامی نشون می ده که نظر شما در مورد این برنامه رو می پرسه (یعنی یک پیغامی هست که با تأیید اون، به App Store برده می شید و میتونید به برنامه امتیاز بدید یا در موردش review بنویسید). ارور برنامۀ Around Me هم به همین خاطره - چون نمی تونه با سرورهای اپل ارتباط برقرار کنه تا این پیغام رو نشون بده، ارور می ده. خود برنامه های کاربردی آیفون هیچ مکانیزمی برای جلوگیری از نمایش ارورهای سیستمی (مثل همین ۱۰۰۹ ) ندارن.

متأسفانه عقل من قد نمی ده به این که بفهمم مشکل از کجاست...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان