انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دیوان حافظ HD 2.0

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

دیوان حافظ HD 2.0

پستتوسط Momeks » 03 اکتبر 2010, 13:24

تصویر

خب بلاخره بعد از مدت ها انتظار خودم و دوستان ، این برنامه برنامه آپدیت شد ، و ویژگی های منحصر به فردی بهش اضافه شد که میشه گفت یک آپدیت فوق العاده هست مخصوصا برای آیفون 4 دار ها ، نسخه جدید کاملا با آیفون 4 سازگار شده و عنوان اولین دیوان حافظ با گرافیک فوق العاده و رزولوشن بالا که در فروشگاه برنامه های آیفون عرضه شده رو به خودش اختصاص داده ، که میتونید تفاوت کیفیت رو در تصاویر زیر مقایسه کنید :

تصویر تصویر

ساختار غزل ها کمی متفاوت تر از قبل شده و با اضافه شدن ایکون سرچ ، دیگه مجبور به اسکرول کردن فهرست غزلیات نیستید و کافی هست که شماره غزل را وارد کرده و دکمه جستجو را بزنید .

تصویر تصویر

از این پس میتونید غزلهای خودتون از طریق ایمیل به دوستانتون ارسال کنید ، یا اون رو در تو*ییتر انتشار کنید و این کار هم در بخش فال و هم بخش غزلیات امکان پذیر هست :

تصویر تصویر

...... و این از سوپرایز این برنامه ! مشاعره به وسیله بلوتوث !!! کافی هست با آیفون و یا آیپاد تاچتون به هم وصل بشید م به صورت الکترونیکی مشاعره کنید !
تصویر

(البته بوردش قاعدتا محدود هست ، سعی میکنم در آپدیت های بعدی حتما از طریق اینترنت هم امکان پذیر کنم )
امکان فال هم در آیفون 4 درست شده و میتونید از این بخش استفاده کنید .

همه امکانات جدید در این ورژن :

☆ امکان جستجو در میان غزل ها
★ بهینه سازی محیط برنامه با آیفون ۴
☆ امکان مشاعره به وسیله بلوتوث
★ انتشار غزل ها در توییتر و فرستادن آنها از طریق ایمیل
☆ پشتیبانی از امکان مالتی تسکینگ
★ برطرف شدن مشکل فال در آیفون ۴

دوستانی که قبلا این ورژن رو تهیه کردن میتونن به صورت مجانی آپدیت کنن و خواهش میکنم حتما بعد از آپدیت امتیاز بدن ، این امکان در قسمت توضیحات فراهم شده . ورژن جدید طبیعتا روی iPhone 2G و iPod 1G کار نمیکنه ، هم بخاطر ساپورت نکردن iOS4 و هم بخاطر امکان مشاعره که فیل تر شده برنامه .

قیمت برنامه هم اندکی افزایش پیدا کرده و به 3.99$ (4 هزارتومان) ، دوستانی که مایل به خرید این برنامه هستند میتونن با ایمیل زیر مکاتبه کنند .
Hafezapp[at]gmail[dot]com

بی صبرانه منتظر شنیدن نظرات و پیشنهاداتون هستم .

لینک این برنامه در App Store:
http://itunes.apple.com/us/app/divan-of ... 65571?mt=8
Momeks

پست‌ها : 59

Re: دیوان حافظ HD 2.0

پستتوسط Ilia » 04 اکتبر 2010, 19:06

آقای کمیلی خسته نباشید.

دیوان حافظ شما مسلما پیشرفت کرده است. از جایی که شما فیدبک خواسته بودید، این نظر من در بارهٔ آن است. امیدوارم که به بهتر شدن آن کمک کند.

- صدای موسیقی آن را وقتی که روشن میکنم دیگر قطع نمیشود.

- قسمت جستجوی آن هنوز زیاد جالب نیست. یعنی اینکه استفاده کننده باید مثلا یادش بماند که فلان غزل شماره‌اش چه بوده است که منطقی نیست. بجای آن میشد مثلا جستجو با کلمهٔ شروع اولین مصرع غزل یا آخرین کلمهٔ قافیه را میسر میکردید. مثلا اگر جستجو باشد الا برای کلمهٔ شروع لیست غزلهایی را با الا شروع میشوند را نشان بدهد و مشابه آن برای کملهٔ آخر قافیه.

- هنوز هم امکان بوکمارک کردن غزل‌ها نیست.

- من متوجه هستم که شما بسیار برای این قسمت مشاعره زحمت کشیده‌اید ولی راستش وقتی که کسی در برد بلوتوث که چند متر بیشتر نیست باشد دیگر چرا بخواهد که با آیپاد و آیفون مشاعره بکند؟

و اینها مشکلات Interface هستند:

- Arrow یا فلش بازگشت را بهتر است بیشتر شبیه فلش بکنید. علائم navigation نباید برای کاربر معما باشند.

- interface صفحهٔ اول میتواند بهتر بشود. مثلا لیست شما بشود:

غزلیات
فال
جستجو
مشاعره

و کلمهٔ حافظ که ۳ بار بیجهت تکرار شده، بسیار بهتر است که از لیست حذف شود.

راستش در بارهٔ حافظ و مشاعره را میتوانید به صفحه دیگر یا جای دیگری منتقل کنید. مخصوصا در بارهٔ حافظ که هر کس احتمالا یکبار بیشتر رویش نخواهد زد.

با آرزوی موفقیت شما،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Momeks » 04 اکتبر 2010, 23:50

ممنون ایلیا جان راستی بعضی از بخش های صحبتت خوب سلیقه ای هست ، اما راجب به بوک مارک راستش بلد نیستم اصلا !! کلی هم سرچ کردم اما هیچ ایی توضیحی داده نشده که چطوری میشه یه بوکمارک درست کرد.. احتمال میدم باید با Core data کار کرد .
بخش درباره حافظ خب من چون جشنواره خوارزمی شرکت کردم خواستم یه جورایی برنامم آموزشی هم جلوه بده
واسه مشعاره حتما تو آپدیت بعدی میخوام از طریق wifi هم اضافه کنم ،(فعلا در این ورژن جنبه تزيینی داره)
اما راجب به سرج ابتدا اینطور بود که شما وقتی مثلا کلمه عشق رو سرچ میکردید اگه در مصراع اول غزل ها کلمه عشق وجود داشت براتون می اورد ! حتی بخش غزلیات به صورت فهرست الفبایی در آمده بود ... اما مشکل بزرگ اینجا بود که ننیجه جستجو درست بود اما غزلی که نشون میداد اونی نبود که سرچ شده بود ---- دیگه واقعا کلافم کرده بود حتی با علیرضا هم نشستیم پاش که به نتیجه مطلوبی نرسیدیم ، این شد که این راه به نظر رسید و بهتر از نبودنش هست . دیگه نیازی برای غزل های مثلا 100 به بالا همینطور اسکرول کنیم تا برسیم به غزل مورد نظر ..
و بازم ممنون .
Momeks

پستتوسط Ilia » 05 اکتبر 2010, 00:20

شاید بتوانی برای search از کاری که اپل در برنامهٔ Contact کرده الهام بگیری.

Contact-iphone.jpg

اما در مورد سلیقه‌ای، اگر این چیزها کاملا سلیقه‌ای بودند، ما گرافیک دیزاینرها بیکار میشدیم! :-)

موفق باشی!
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Momeks » 05 اکتبر 2010, 00:49

مدل سرچش دقیقا همینطوری بود !‌:D
ee پس همکاریم
Momeks