انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد — iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پا

پستتوسط Pooria Azimi » 04 فوریه 2010, 01:52

این ( http://theappleblog.com/2010/02/03/mult ... overrated/ ) مقاله در اپل‌بلاگ ( که اگر باهاش آشنا نیستید، باید بگم ربطی به اپل نداره. اشتباه برداشت نشه ) اومده. با این قسمتیش که در زیر می‌ذارم، با تمام وجود موافقم و اگر می‌شد ( و می‌تونستم ) این متن رو با طلا می‌نوشتم و برای تمام منتقدینی که تا این اندازه مولتی‌تسکینگ ( و فلش ) رو بزرگ می‌کنن و مهم جلوه‌ش می‌دن، می‌فرستادم :

[left]
Here are three observations that also lead me to believe that multitasking just isn’t that important to most people.

1.
I have facilitated or observed literally thousands of web usability test sessions over the last several years. In watching people use computers and the web, I’ve noticed three very specific behaviors: 1) most people instantly maximize windows to fill their screens and minimize distractions; 2) only the most tech savvy users use alt-tab (Windows) or command-tab (Mac) to switch between apps; and 3) people are far more likely to be confused when multiple windows and apps are open.

2.
There has been a surge in interest in the last few years for desktop applications that take over the screen. This is true of Firefox, for example, which has a full-screen “kiosk” mode, and several word processors designed to let users write without distraction.

3.
Despite pretty regular usage, my wife still struggles with some basic Mac operations related to multitasking, such as closing windows as an attempt to quit an app, switching between apps, not realizing which window is active, etc. While she still uses the Mac, she has moved more and more of her computing activity to her iPhone because she doesn’t have these same issues.
[/left]

( من فقط یک تیکه از مقاله رو گذاشتم. بقیه‌ش هم به همین جالبیه )

باز هم برای این که اشتباهی برداشت نشه، من ( و مسلماً اون نویسندهٔ فرهیخته هم همین نظر رو داره :-)‌) نمی‌گم که مولتی‌تسکینگ بده. یا فلش مزخرفه و خیلی خوبه که آیفون و آی‌پد این قابلیت رو ندارن.
من خودم به شدت علاقه‌مند به فلش هستم و قدرت بسیار زیاد فلش رو می‌دونم. و از کسایی هستم که در مکینتاشم در هر لحظه ۲۰ برنامه باز دارم و مدام بینشون سویچ می‌کنم.
و این که اگر مولتی تسک داشت، من خوشحال‌تر می‌شدم.

امــــــا، چند نفر مثل من هستند؟ از هر ۲۰۰ نفری که من می‌بینم، شاید یکیشون باشه که توانایی کار کردن با ۲-۳ تا برنامهٔ همزمان با هم ( بدون گیج شدن و قاطی کردن و دستپاچه شدن ) رو داشته باشه. نهایت کار همزمانی که می‌کنن، گوش کردن آهنگ + باز کردنِ اینترنت اکسپلورر ـه ( و البته داشتن یک فیلترشکن در پس‌زمینه! ) . همین. اگر کاری پیچیده‌تر از این ازشون بخواید، قاطی می‌کنن و دیگه حتی کلیک کردن هم یادشون می‌ره!

من اینجوری نیستم، و می‌تونم همزمان با ۲۵ برنامهٔ مختلف کار بکنم، اما همه مثل من نیستند و فروش خارق‌العادهٔ آی‌‌فون ( و بدون شک،‌آی‌پد ) درستی این مطلب رو نشون می‌ده که اکثریت مردم دنیا، دنبال سادگی هستند.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 04 فوریه 2010, 02:03.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 04 فوریه 2010, 01:57

اولین کامنت مقاله‌ای که گذاشتم خیلی جالبه:

Multitasking is the art of doing several things at once, all of them badly.

:lol: :lol: :lol:

البته نیاز به گفتن نیست که این شامل ۹۵٪ مردم دنیا که در کار با کامپیوتر حرفه‌ای نیستند می‌شه، و نه همه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 04 فوریه 2010, 02:25

باهات موافق نیستم پوریا جان اما حال نوشتن ندارم!!
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re:

پستتوسط abdol » 04 فوریه 2010, 05:15

javadkh65 نوشته است:[نمایش]

من هم مثل جواد با این تحلیل موافق نیستم. مثال هم میشه براش زد شاید کسی خواست موقع وب گردی موزیک گوش بده چه کنه؟ یا موقع نوت برداشتن صدا هم ظبط کنه و کلی مثالهای دیگه.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Pooria Azimi » 04 فوریه 2010, 06:19

abdol نوشته است:[نمایش]
javadkh65 نوشته است:[نمایش]

من هم مثل جواد با این تحلیل موافق نیستم. مثال هم میشه براش زد شاید کسی خواست موقع وب گردی موزیک گوش بده چه کنه؟ یا موقع نوت برداشتن صدا هم ظبط کنه و کلی مثالهای دیگه.

من فکر می‌کنم منظورم رو بد می‌رسونم (‌یا اصلاً‌نمی‌تونم برسونم!‌ )

من اصلاً نمی‌گم که باید فقط و فقط یک کار در یک لحظه انجام بده، چون کاربرای آی‌پد (عموماً) تکنیکی نیستن و گیج می‌شن، فقط چیزی که می‌گم اینه که بیش از حدی که باید، راجع به اهمیت و کاربرد مولتی‌تسکینگ داره اغراق می‌شه. ویژگی مهمیه؛ و ای کاش آی‌فون OS این ویژگی رو داشت، اما دیگه ایـــــن‌قدر مهم نیست.

و البته، مورد آهنگ گوش کردن فکر کنم همین الآن هم در آی‌فون وجود داره. نه؟ ( من آی‌فون ندارم برای همین مطمئن نیستم. )
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط abdol » 04 فوریه 2010, 14:33

من عذر خواهی می کنم قسمتی از حرفهام درست نیست در باره multi tasking چون من اونرو با computer مقایسه کردم. من خودم iphone ندارم و از دیدگاه نرم افزاری گفتم مجدد عذر می خوام اگه مطلبی رو اشتباه گفتم.
توی iphone می شه هم زمان موزیک گوش کرد و همزمان web گردی کرد که میشه تعریف مالتی تسکنیگ.
http://wiki.answers.com/Q/Can_you_liste ... ng_the_web
تعریف
http://en.wikipedia.org/wiki/Computer_multitasking
تا اونجایی که من گشتم iphone ویژگی multi tasking دارد ولی برای برنامه های محدودی این اجازه هست. لینکش خیلی معتبر نیست ولی:
http://www.theiphoneblog.com/2009/01/18 ... titasking/
دوستانی که iphone دارند نظر بدند من هم روشن شم. برام جالب شد.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط javadkh65 » 04 فوریه 2010, 15:36

عبدل جان آیفون این قابلیت ها رو به صورت بسیار محدود داره

توی سیدیا هم یک سری نرم افزارها مثل Finder هستند که برای مالتی تسکینگ می شه از اونها استفاده کرد

مالتی تسکینگ عملا در آیفون تنها در مورد موزیک و برنامه های دیگست که مثلا من آیپاد رو باز می کنم و یک موزیک رو اجرا می کنم بعدش می تونم ازش برم بیرون و برم مثلا توی سافاری

اما این که نمیشه مالتی تسکینگ کاربردی! چه مرضیه که وسط وب گردی موزیک گوش بدم!!

مالتی تسکینگ واقعی برای کسی مثل من اینه که همزمان یاهو مسنجر و نرم افزار یاهو و سفاری و میل و دیکشنری و کتابی هم که دارم می خونم و نیز دانلود منجر و فیسبوک باهم باز باشند!!! این می شه مالتی تسکینگ (البته از دیدگاه من)

اما خوب سی پی یو آیفون من ۴۱۲ مگاهرتز هست و آیپاد تاچ من هم ۵۱۲ مگاهرتز و خوب توانایی این کار رو ندارند اما خوب دو سه تا نرم افزار رو می شه بی مشکل باز کرد

اما اگر استیو جابز میاد و پروسسور A4 معرفی می کنه و هی داد می زنه که خیلی خفنه باید براش سیستم عاملی هم بده که همزمان چند تا نرم افزار روش باهم کار کنند

اگر اینطور نباشه که iPod touch 2G من که گفتم ۵۱۲ مگاهرتز CPU داره هم پروسسورش می تونست به جای A4 توی iPad باشه

این پروسسور آیپادتاچ که عرض کردم توی هیچ کاری در حالت unitasking کم نمیاره

البته Push Notifications هم کمی کمک کنندست که خوب اپل جان کلا همه چیز رو در آیفون Lock کرده و باید با استفاده از جیلبریکینگ که خداش خیر دهاد همه چیز رو آنلاک کرد

احتمالا اگر بشنوید که آیفون دلیوری SMS هم نمی ده و باید اون رو با سیدیا فعال کرد خندتون می گیره

متاسفانه دوستان فقط در حال توجیه کارهای اپل هستند

اگر اینجوری بخوایم قضاوت کنیم اپل هنوز هم باید روی کامپیوتر هاش هارد ۴۰ گیگ بذاره چون که من بسیاری از اطرافیانم رو می بینم که ۴۰ گیگ فایل اصلا ندارن، یا به پروسسور های چند هسته ای که الان اپل به کار می بره بسیاری هستند که نیاز ندارند

راستی چطوره به اپل پیشنهاد بدیم که Mac OS X رو هم از حالت مالتی تسکینگ در بیاره بعد بشینیم بگیم به به؟؟

Multitasking ابتدایی ترین خواسته ی یک کاربره نیمه حرفه ای هستش و متاسفانه اپل کاربراش رو Abuse می کنه

مثلا همین موضوع که اپل اسنولوپرد رو برای PowerPC ارایه نکرد یه جور دهن کجی به میلیونها کاربر هست که کامپیوترهای پاور پی سی دارند در حالیکه پردازنده های پاورپی سی هنوز هم اونقدرها ضعیف نیستند که از رده خارجشون کنیم

این یعنی لیبرالیسم و مصرف گرایی افسار گسیخته، شاید آمریکایی ها توان خرید بسیار بالاتری از ما داشته باشند ولی تا اونجایی که من می دونم اونها هم از این وضعیت بازار خودکامه ی اقتصادی شاکیند چیزی که سالهاست ما جهان سومی هارو باهاش تلکه می کنند و بازار خوبی هم به دست آوردن!

از بحث دور شدم! ببخشید!!

من خودم احتمالا یه دونه iPad می خرم چون که شک ندارم اپل اگه بخواد به این کاراش ادامه بده از آندروید و گوگل کروم او اس شکست می خوره و خوب استیو هم که نمی خواد شکست بخوره! پس مجبوره مالتی تسکینگ رو برای حداقل iPad ارایه بده و خوب اون موقع منم Firmware دانلود می کنم و استفاده می کنم از پروسسور A4 ای که قدرتش احتمالا خیلی بالاتر از این سامسونگ ۴۱۲ مگاهرتزیه آیفونم هست!
javadkh65

پستتوسط abdol » 04 فوریه 2010, 16:15

منم با نظرت موافقم جواد جان.
شاید اینکار اپل روی iphone قابل توجیه باشه (که به نظر من نیست) ولی روی ipad بله خیلی عجیب که multi tasking رو با این CPU نداشته باشه.
من فکر کنم اپل خیلی دوست داشته که multi tasking روی ipad بگذاره ولی نتونسته به دلیل اینکه سرعت منوهای دستگاه رو کم می کنه و براش کلی هزینه داشته که این مشکل رو حل کنه واسه همین هم سکوت کرده.
فکر کنم که این هم jailbreak کنند و شاید هم روزی رو دیدم که snow و windows 7 روش نصب شه :lol:
abdol
Banned

پستتوسط Ilia » 04 فوریه 2010, 20:27

نه فقط در بارهٔ این آی‌پد، بلکه در مورد تمام محصولات اپل چند چیز است که بایستی در نظر بگیرید؛

- هدف اصلی اپل، در آوردن پول است.
این موضوع اصلا چیز بدی نیست. اپل همهٔ ظواهر را که کنار بگذاریم، یک شرکت سهامی عام است، که اگر سود کافی نداشته باشد، ورشکستگی آن دیر یا زود حتمی خواهد بود.

- هر کدوم از محصولات اپل (چه نرم افزاری و چه سخت افزاری)، مخاطب و جای خود را دارند. اگر قرار باشد که همگی برای اپل فروش کنند، بایستی که در جایگاه خودشان بمانند.
برای بر آوردن این منظور اپل مخصوصا قابلیتی را از محصولی حذف یا اضافه میکنه. مثلا اگر iMovie زیادی پیشرفت کند و جلوی فروش Final Cut Express را بگیرد، بایستی جلویش را گرفت. همینطور Final Cut Express نباید بازار Final Cut Pro را خراب کند. مثال دیگر؛
Mac Mini اگر یک ویدئو کارت بهتر داشت، خیلی‌ها Mac Pro را نمیخریدند. شما میتوانید به این موضوع به عنوان بدجنسی نگاه کنید، اما این کاریست که همهٔ شرکت‌ها در همهٔ صنایع انجام میدهند. کاری جدیدی نیست. اگر اپل نکند، باید در طولانی مدت درش را ببندد.

- محصولات اپل برای بازار بستهٔ از لحاظ سخت‌افزار و زیادی باز! از نظر نرم‌افزار ایران ساخته نمیشوند.
طبیعیست که شما دوستان در ایران از این موضوع ناراحت هستید. اما مقصر دولت ایران است و قوانینش در رابطه با واردات کالا، موانع بانکی و عدم رعایت حقوق مولفان و شرکتهای خارجی در ایران.

من نه برای اپل کار میکنم و نه وکیل مدافعش هستم. فقط تجربه‌ام را میگویم.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط javadkh65 » 04 فوریه 2010, 22:13

۱- هدف من و دیگران پول دادن به اپل که نیست، ما برای چیزی که برایمان کاربرد داشته باشد پول میدهیم
اگر هدف اپل پول در آوردن از راه این چنینی است خوب باید بگم که به نظر من خیلی هم چیز بدی است

۲- من متوجه نمی شم که اگر آی پد Multitasking داشته باشد ضرری که به بازار مکبوک یا مینی یا پرو یا آیفون و از این قبیل می خورد چیست؟
اگر استیو می گه که این سخت افزار چیزی بین نوت بوک و موبایل هستش پس چرا نگران فروش اون دو تای دیگست؟

۳- بحث بازار ایران و جای دیگه نیست، اگر جیل بریک برای بازار ایران فقط کاربرد داشت الان صدها سایت خارجی به زبون های مختلف بوجود نیامده بودند تا مشکلات حاصل از خودخواهی های اپل رو در این سخت افزار حل کنند
javadkh65

پستتوسط Ilia » 05 فوریه 2010, 00:05

جواد جان، مسلما شما هر آنچه به نفعت است را انجام بده. من کی گفتم شما باید پولت را جمع کنی و دو دستی بدهی به اپل.

هر موقع که خودت هم صاحب شرکتی شدی، بهترین محصول را بساز و همه چیزش را باز بگذار و برنامه‌هایی که نوشتی را هم همه را مجانی بده خلائق ببرند و دعایت بکنند.

منهم بعضی وقتها که اپل شورش را در می‌آورد، عصبانی میشوم، اما باید واقع بین بود. این آی‌پد فعلا شروع کارش است. احتمالا multitasking هم به نحوی به آن اضافه خواهد شد. پس باید برای سال دیگر چه را نگه دارند تا همه ذوق کنند و بروند یکی نو اش را بخرند؟

Jail Break کردن هم علتهای متفاوت دارد. مثلا آی‌فون اولش که در آمد فقط در آمریکا و با AT&T بود. خیلی‌ها برای اینکه بتوانند آنرا با شرکتهای دیگر یا کشورهای دیگر استفاده کنند، این کار را کردند. خیلی‌ ازگیک‌ها هم بایستی از ته و توی این دستگاه سر در می‌آوردند و یا میخواستند هکش کنند. همینطور، خیلی‌ها هم این ور دنیا علاقه‌ای به پول دادن برای برنامه‌ها و غیره ندارند یا از آیتونز خوششان نمی‌آید یا مثلا روی لینوکس هستند یا دلیل‌های دیگر.

همانطور که اولش گفتم، شما هر کاری که به نفعت است را بکن. اما آیا اپل هم نباید آن کاری که به نفعش است را بکند؟ :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 05 فوریه 2010, 00:41

اتفاقا به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی ایلیا جان

اپل امکان Copy & Paste رو در OS 3.0 به آیفون اضافه کرد و همه هم کف زدند!! اما آیا این مساله کف زدن داشت؟

من پزشک هستم و تمامی تلاشم رو برای مریض هام می کنم اما چرا اپل تمامی تلاشش رو برای کاربراش نمیکنه؟ (اگر جوابی برای این حرف داری بنویس)

من قرار نیست که شرکت کامپیوتری داشته باشم اما حاضر نیستم اسیر اقتصاد مصرف گرای غرب هم بشم! من عاشق فرهنگ پیشرفته ی غربم اما چیزهای بدشون رو هم به وضوح می گم هرکسی هم دوست نداره بدش بیاد

نفع اپل اگر به ضرر کاربرانش باشد شما اون رو تایید می کنی؟؟

همه ما باید واقع بین باشیم نه فقط من!!

من کی گفتم که باید همه چیز مجانی باشد؟ من اگر دنبال چیز مجانی بودم الان از توی لینوکس این متن رو می نوشتم، من هرگز منکر کارهای خارق العاده اپل نشدم و نمی شم...

اما اسیر هیاهوی تبلیغاتی الکی و ساختگی اونها هم نمی شم

مثل حرف هایی که اپل در مورد ویندوز ۷ می رنه و اصلا هم صحت نداره، ویندوز ۷ بسیار سیستم عامل خوب و stable ای هست اما من باهاش حال نمی کنم و از Mac OS X استفاده می کنم

من اول حرفی رو که بهم می زنند می شنوم بعد بهش فکر می کنم و بعدش اگر با عقل و منطق و اخلاق و ... جور در اومد قبولش می کنم

جیلبریک هم برای هر کسی یک دلیلی داره اما خودت هم نوشتی که مردم به دلیل محدودیت های اپل این کار رو کردند

در ضمن من در ایران و با دولت این کشور زندگی می کنم، نمی تونم شرایط رو تغییر بدم که! مجبورم یک سری کارهایی رو بکنم و اینکه نرم افزار و حق نشر و این مسایل در ایران نیست بزرگترین ضربه ها رو به خود من زده

به نظر من مایکروسافت اسمش بد در رفته و اپل از مایکروسافت خیلی خیلی انحصار طلب تر هستش!!
javadkh65

پستتوسط Ilia » 05 فوریه 2010, 01:28

جواد جان،

من شما را برای تلاشت برای بیمارانت تحسین میکنم. اما اپل که یک شرکت خیریه نیست. یک شرکت کامپیوتریست که همه دارند کپیش میکنند. فرقش با خیلی از شرکتهای کامپیوتری دیگر یکی این است که اساسش را بر نو آوری گذاشته. نو آوری هم خرج دارد. یعنی باید یک عده از بهترین و گرانترین متخصصین دنیا را در استخدام داشته باشی و کلی تجهیزات برایشان در اختیار بگذاری تا بعد از مثلا ۴ سال یک چیزی بیرون بدهند که ۶ ماه از رقیبشان که هیچکدام از این پولها را خرج نمیکند جلو باشی. آنوقت یک شرکتی مثلا در تایوان تصمیم میگیرد که آی‌پدت را کپی کند. یک عده هم زندگیشان را میگذارند و قفل سیستم عاملش را میشکنند. این کپی را میگذارند روی آن کپی و آی‌پد کپی شده را میدهند بیرون مثلا نصف قیمت. حالا شما بگو، این پدر صاحب آن شرکتی که میلیونها دلار خرج تحقیق و طراحی محصولاتش را میکند را در نمی‌آورد؟

این سناریو قبلا در مورد هکینتاش اتفاق افتاده. من کاربر اپل هستم. فکر هم میکنم که شیفته‌اش نباشم. گاهی اوقات خیلی از کارهایی که اپل میکند را دوست ندارم. اما محصولات مک را استفاده میکنم برای اینکه میبینم که چقدر راحتی کار من هدف طراحیش بوده. کیفیتش هم خوب است. و گر نه با استیو جابز هیچ قرابتی ندارم یا عقلم کم نیست که میشود Acer خرید نصف قیمت آن. هر جا هم ببینم محصولی بیرون داده که صرف ندارد یا بیربط گران است خوب نمیخرمش.

خیالت راحت باشد که بازار خودش اپل را میزان میکند. اگر زیادی سخت بگیرند، محصولشان فروش نخواهد رفت و مجبور خواهند شد فکری به حال خودشان بکنند.

اگر منهم در ایران بودم، اگر آیفون میخریدم، حتما Jail Break میکردمش. شما آن کاری را که مجبوری میکنی. اما متاسفانه این شرایط فعلی ایران باعث شده که همه چیز را قاطی کرده‌ایم و یادمان رفته که مقصر اصلی در این شیر تو شیری کیست.

من دستم به ویندوز ۷ نرسیده. حتما خوب است. اما مایکروسافت را خوب میشناسم. در انحصارطلبی کیلومترها از اپل پیش است.

من هم کارم کامپیوتر نیست. طراح گرافیک هستم. اما مثل شما به این جور چیزها علاقه‌مندم. مدتی هم با لینوکس ور رفتم. لینوکس هر چقدر هم عالی باشد، بسیار سیستم پیچیده و برنامه‌های بسیار زشت و زمختی دارد. چطور میشود آنرا با مک یا حتی ویندوز برای یک کاربر مقایسه کرد؟ پیرت در می‌آید تا بفهمی که ساده‌ترین کارها را چطور باید بکنی.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط javadkh65 » 05 فوریه 2010, 01:59

من هم خیریه نیستم!! برای درمانی که می کنم پول میگیرم اما تمام چیزی که بلدم را هم برای فرد به کار می برم اما اپل تمام چیزی که بلد است را برای کاربر بکار نمی برد و حرف من تماما سر این است این کار غیر اخلاقی است که شما پول بگیری (و مثل اپل دوبل هم بگیری!) اما تمام کار را انجام ندهی.

در مورد آی پد کپی شده چیزی نشنیدم من اما اگر هم اینطور باشد دیزاینی که اپل دارد با دیزاین این شرق آسیایی های مسخره خیلی فرق دارد و اونها هرگز به گرد پای اپل هم در دیزاین نمی رسند و شکست می خورند.

در مورد هکینتاش باهات موافقم اما فکر نمی کنم که ضربه ی چندانی به اپل زده باشد هکینتاش اونقدر باگ و اشکال دارد که هرگز در دنیای واقع با یک پاوربوک هم قابل مقایسه نیست.

در مورد نوآوری هم اپل خیلی شرکت قوی ای هست اما خوب من فکر می کنم که مقدار زیادی از حرف هاش هم دروغ باشه! بقیه هم نشستند نگاه کنند و اپل فقط دارد کار میکند! اینطور نیست! بازار رقابتی است و همه دارند کار می کنند ولی اپل دوست دارد که جنگ روانی علیه دیگران راه بیندازد که آی شما از روی من کپی می کنید، به نظر من این مساله آنقدرها هم بغرنج نیست.

در مورد لینوکس هم کاملا باهات موافقم و اصلا باهاش حال نمیکنم!!
javadkh65

پستتوسط Ilia » 05 فوریه 2010, 02:27

کپی کردن آی‌پد فقط یک مثال بود.

البته که اپل در آگهی‌هایش اغراق میکند. همه هم این را میدانند. همینطور که همه میدانند که همهٔ دخترها آرایش میکنند. و به آن خوشگلی که میبینیشان نیستند.
حالا بیا بگوییم که عروس آرایش نکند تا سر داماد کلاه نرود. داماد باید عاقل باشد و بفهمد چی دارد گیرش می‌آید! :-)

زیاد سخت نگیر جواد جان!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان