انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیپد — iPad

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: iPad

پستتوسط Mehdi.y » 01 ژوئیه 2011, 03:31

من تجربه خودمو می گم اگر صرفا باز کردن سایتهایی مثل ایرماگ باشه جواب می ده اما سایتهای سنگین را نه و زیاد هم به فاصله از انتن مربوط نمیشه چون کلا سرعت ایرانسل کم است اما اگر از طرح های اینترنت استفاده بکنید سرعت بیشتری در اختیارتان می زاره. اما یه نکته شما این دستگاهو برای یه مدت کوتاه نمی خرین بلکه حداقل تا دو نسل بعد نگه می دارید که اونم دو سال طول می کشه و اگر بازم بدقولی نشه اپراتور بعدی قرار اینترنت بهتری ارائه بده پس عقلانی تر اینه که 3g بگیرید. هر کاری کردم با vpn وصل نشد حالا شاید مشکل از سرعت کم باشد اما کلا قید دانلود از هر جا مثل اپ استور را نکنید.
با تشکر
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط AliGhz » 03 ژوئیه 2011, 17:48

دیروز که صفحه آی‌پد را یک دستمال میکروفیبر پاک کردم، بعد از روشن کردن و هنگام چک کردن ای‌میل‌ها، متوجه دو نقطه تاریک در پایین صفحه (سمت چپ) شدم و اول فکر کردم غباری، چیزی روی صفحه است (چون صفحه سفید بود، به شکل آزاردهنده‌ای واضح دیده می‌شدند). یکی دو بار با انگشت روی آنها کشیدم ولی پاک نشد و فکر کردم شاید چیزی روی صفحه چسبیده. مجددا با دستمال (و کمی مرطوب) آنجا را تمیز کردم ولی نرفتند. با انگشت آن قسمت را لمس کردم و زبری و برجستگی حس نکردم. دقیق‌تر که نگاه کردم، احساس کردم چیزی "زیر شیشه" است. برای dark spot on ipad سرچ کردم و پست‌های زیادی در فروم‌ها و سایت‌ها راجع به dead pixel و stuck pixel و debris under screen و... بود. بنابراین، یک مورد نسبتا عمومیت‌دار است.

در همه آن موارد، توصیه شده بود به اپل مراجعه و درخواست تعویض دستگاه داده شود؛ که خیلی‌ها هم نوشته بودند این کار را کرده‌اند و یک دستگاه نو گرفته‌اند (در برخی موارد نادر، طرف سه چهار بار آی‌پدش را سر این مسئله عوض کرده بود!) [یکی نوشته بود که متخصص اپل، با یک چیزی شبیه ذره‌بین آن نقطه‌ها را بررسی کرده و آنها را تراشه‌های آلومینیوم تشخیص داده بود.] (به هر حال، یا چیزی هنگام مونتاژ دستگاه آن زیر مانده که حالا جا به جا شده؛ یا غباری راه به آن زیر برده؛ یا پیکسل‌های خراب است.)

حالا سوال من این است:
- کسی از دوستان با این مورد برخورد داشته؟
- با توجه به این‌که مملکت گل و بلبل ما را آدم حساب نمی‌کنند و دسترسی به پشتیبانی اپل نداریم، برای رفع این مشکل چه راهی می‌توان یافت؟ (این دستگاه از کانادا خریداری شده.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ahmad » 03 ژوئیه 2011, 23:32

علی جان با سلام،

از آنجائیکہ گرانتی اپل بین المملی است، اگر برایتان امکان دارد آیپد خود را دست مسافری قابل اعتماد کہ در تابستان بہ اروپا مسافرت می‌کند بسپارید و تا دستگاه دارای مشکلاتان را عوض کند. یادتان باشد کہ کپی رسید خرید دستگاه نیز بہ همراه دستگاه بفرستید. البتہ ای در صورتی است کہ امکان انتقال آن بہ کانادا و پس دادن آن بہ مغازه‌ای کہ از آن آیپدتان را خریده‌اید نباشد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط rostami.mohsen » 05 ژوئیه 2011, 01:41

درود
امروز ایپد را به سیستم وصل میکنم (pc ) پیغام صفحه ابی میدهد و ریست میشود سیستم ! چکار باید انجام دهم ؟
rostami.mohsen

پست‌ها : 43

پستتوسط AliGhz » 05 ژوئیه 2011, 15:20

منظورتان از صفحه ابی (آبی؟) دقیقا چیست؟ و کدام سیستم ریست می‌شود (آی‌پد یا پی‌سی)؟ آیا آی‌تونزتان آخرین ورژن است؟ دستگاه‌تان جیل‌بریک است یا نه؟ نسخه iOS آن چیست؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط rostami.mohsen » 05 ژوئیه 2011, 19:10

در pc صفحه ابی میشود و ریست (system dump memory ) . ایپید و ایتیونز هر 2 به اخرین ورژن اپدیت هستن . دستگاه جیلبرک هم نشده . از دیروز این اتفاق افتاده قبلا مشکلی نداشتم . ایتیونز repair کردم اما باز فرقی نکرد . 10 ثانیه بعد از اتصال سیستم ریست میشود !
rostami.mohsen

پستتوسط Ilia » 05 ژوئیه 2011, 19:19

یک جا نوشته بود که بقیهٔ چیزهایی که به USB کامپیوتر وصل هستند را قطع کنید و آیپد را بزنید به یک پورت USB دیگر و امتحان کنید ببینید فرق میکند یا نه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6178

پستتوسط rostami.mohsen » 05 ژوئیه 2011, 20:54

ممنون دوستان . از روشی که ایلیا جان گفتن تست کردم درست شد .
rostami.mohsen

پستتوسط Mehdi.y » 07 ژوئیه 2011, 22:22

با سلام
در آیتونز هرگاه از ایپد بکاپ می‌گیرم بین ۱۰ تا ۲۰ گیگ فضا اشغال می‌کنه اصولا مگر فایل ها از خود آیتونز به ایپد منتقل نمی‌شه که دوباره ازشون کپی می‌گیره یا اصلا از چه چیزهایی بکاپ می‌گیرد؟
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط rostami.mohsen » 10 ژوئیه 2011, 20:47

باز ان مشکل صفحه ابی برگشته ! مشکل میتونه از کدام باشه ؟
rostami.mohsen

پستتوسط Ilia » 10 ژوئیه 2011, 22:02

احتمالا اگر دوباره جابجا کنی درست بشود. اما چک کن ببین اگر Firmware ای هست برای کامپیوترت، آنرا آپدیت کن.

یک مسئله‌ای هست که نمیدانم ه چقدر به این موضوع ربط داشته باشد و آن اینکه آیپد بسیار بیشتر از دیوایس‌های مشابهش برق از usb برای شارژ شدنش میگیرد. بعضی از شرکتها فِرم‌ْ وِیْر کامپیوترشان را بروز کرده‌اند که جوابگوی این موضوع باشد.

به هر حال میتوانی امتحان کنی که وصل کردن آن به هاب usb ای که از خودش برق داشته باشد (یعنی آنهایی که با آداپتور می‌آیند) یا وصل کردن مستقیم آن به کامپیوترت مشکل را حل میکند یا نه.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 25 ژوئیه 2011, 19:34

من قصد نداشتم آی‌پد 3G بگیرم (۶۴ گیگ وای‌فای رو ترجیح می‌دادم)، اما وسوسه شدم و هفتهٔ پیش یک ۳۲ گیگ 3G گرفتم. در همون پایتخت، یک میکروسیم ایرانسل هم گرفتم (۱۶ هزار تومن، بدون شارژ) و با ۱۰٫۰۰۰ تومان، برای یک ماه اینترنت EDGE با ۲ گیگ محدودیت ترافیک رو خریدم (http://irancell.ir/Layer2/?id=581). البته تا الآن که هیچ استفاده‌ای ازش نکرده‌م (جز برای تست)، و بعید هم می‌دونم هیچ وقت ازش استفاده کنم! اما حداقل این مزیت رو داره که اگر آی‌پد گم بشه، با کمک GPS و Find My iPad و اینترنت، می‌شه سریع و راحت پیداش کرد (البته طبیعیه که با در آوردن سیم‌کارت، دزد احتمالی می‌تونه جلوی این کار رو بگیره؛ اما کمتر کسی با آی‌پد آشنائه و برای همین احتمالش کمه که همچین کاری به فکرش برسه).
در مورد سرعت اینترنت ایرانسل که سؤال کرده بودم و دوستان جواب داده بودن، باید تجربهٔ خودم رو هم اضافه بکنم: به‌خاطر فراوانی Cell tower ـهای ایرانسل در تهران، من که هیچ‌کجا حس نکرده‌م هنگام وصل شدن مشکلی وجود داره یا سرعت کم شده؛ در همه‌جا، سرعت در حد تقریباً ۱۰-۱۵ کیلوبایت در ثانیه‌ست (که البته اصلاً سرعت بالایی نیست، اما بهتر از نبودنشه). اما تلاش‌هام برای سِت کردن VPN بر روی کانکشن ایرانسل تا الآن که بی‌نتیجه مونده.
در ضمن، با کمک برنامهٔ MyWi (که برای استفاده ازش باید جیلبرک بکنید)، موفق شدم اینترنتِ ایرانسل رو با دستگاه‌های دیگه (مکینتاش و آی‌پاد تاچم) share بکنم که تجربهٔ لذت‌بخشی بود!
یک نکتهٔ دیگه که شاید به درد بخوره، قیمت اسمارت‌کاورهای اپله که خیلی گرون هستن. مدل polyurethane رو در پایتخت ۸۰٫۰۰۰ می‌فروشن و من مدل چرمی رو ۱۳۵٫۰۰۰ خریدم (تازه مغازه‌ای که ازش خریدم با انصاف بود. چند مغازه مدل چرمی که ۷۰ دلار قیمتشه رو ۱۸۰٫۰۰۰ تومان می‌روختن!!).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 26 ژوئیه 2011, 01:33

مبارکت باشد پوریا جان!

وای‌فای ۱۶ گیگش الان در تهران چند است؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 26 ژوئیه 2011, 02:03

ممنون :-)

قیمت‌ها متفاوته. در مجتمع پایتخت که به‌طور میانگین حدود ۸۵۰٫۰۰۰ تومان بود (البته چون من قصد خریدش رو نداشتم خیلی به قیمت این مدل توجه نمی‌کردم)، اما الآن که سرچ کردم، انگار ارزون‌تر هم می‌شه در تهران گیر آورد: http://www.i-phone.ir/forums/thread12510-19.html قیمت‌هایی که در اون آدرس داده‌ن، تا ۷۸۰٫۰۰۰ تومان هم پایین هست...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: آیپد — iPad

پستتوسط hnek » 09 اوت 2011, 05:26

سلام دوستان
می خواستم نظرتون رو راجع به این مساله بدونم که نسل بعدی آی پد چه زمانی معرفی میشه؟
آیا توجبه داره که کسی الآن iPad 2 بخره؟
MacBook Pro. 375
Mac OS X 10.7.5

آدم منطقی، سعی می کند خود را با دنیا تطابق دهد. اما آدم غیرمنطقی سعی می کند دنیا را با خود تطابق دهد. بنابراین، تمام پیشرفت ها وابسته به تلاش انسان های غیرمنطقی است. (جرج برنارد شاو)
hnek

پست‌ها : 33

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان