انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: iOS

پستتوسط Pooria Azimi » 31 اوت 2012, 13:07

انگار فراموش کردم لینک و تصاویر این برنامه رو قرار بدم... قیمت این برنامه 8 هزار تومانه، و در ایران توسط کارتهای بانکی قابل خریده.

دستگاه باید جیلبرک شده باشه.

تصویر

تصویر

http://isales.shafaei.net/product.php?id=5
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: iOS

پستتوسط Ilia » 20 مارس 2013, 06:24

اپل 6.1.3 را منتشر کرد.
http://www.macrumors.com/2013/03/19/app ... ancements/

راه جیلبریک اخیر به همراه یک سری مشکلات امنیتی هم بسته شده.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: iOS

پستتوسط Ilia » 31 ژوئیه 2013, 05:57

اپل داره برای کیبرد و زبان iOS متخصص استخدام میکنه:
http://www.macnn.com/articles/13/07/30/ ... languages/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 12 ژوئیه 2014, 07:50

بلاگ اپل در مورد Swift و دانلود بتای آن:
https://developer.apple.com/swift/blog/
و
http://arstechnica.com/apple/2014/07/ap ... -for-free/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پاسخ: شایعه

پستتوسط alireza3335 » 08 مه 2015, 18:15

دوستان چقدر احتمال داره که آیفون جدید در این چند ماه آینده معرفی بشه؟ چیزی توی مایه‌های 5S نسبت به 5.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط nasraa » 08 مه 2015, 23:02

احتمال میدهند که سیکس اس در پاییز به همراه آی او اس ۹ معرفی شود. ظاهرا در این نسخه روی پایداری و کارایی یا stability and performance
تمرکز بیشتری خواهند کرد. ولی یک جایی نوشته بودند که سیستم عامل ۹ شاید روی گوشیهای ۴ و ۴اس نصب نشود.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Amir_S » 08 مه 2015, 23:49

فکر نمیکنم و امیدوارم که اینطور نباشه :)
به هر حال اپل به پشتیبانی طولانی معروف بوده و چون تا همین پارسال 4s میفروخته، بعیده که پشتیبانی ش رو قطع کنه! و البته تو این سال های اخیر اپل کارهای نامعمول کم انجام نداده ؛)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 11 مه 2015, 17:42

اپل در سال‌های گذشته بطور معمول حدود سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) مدل جدید آیفونش رو بیرون داده. لابد امسال هم اینطور خواهد بود.

در اینکه سیستم ۹ روی 4s نصب نشه اصلا بعید نیست. بنظر من حتی ۷ رو هم روی ۴ نباید میگذاشت اپل که نصب بشه. اما اگه نگذاره صدای یه عده در میاد. اگر هم بگذاره فریادشون.

راستی من یک تجربهٔ جالب اخیرا در مورد آیفون ۴ داشتم که گفتنش اینجا بد نیست. من آیفون ۴ای که داشتم را به سیستم ۷ آپدیت کرده‌ام و البته کیفیت کار با اون بسیار افت کرد. این هفته یکی از اقوامم که او هم آیفون ۴ دارد به منزل ما آمده بود و من دیدم که آیفون او که آنهم ۷ رویش نصب بود بسیار بسیار از آیفون ۴ من روانتر کار میکند. اما تفاوتی که وجود داشت، این بود که ایشان بر خلاف من اپ روی آیفونش خیلی کم نصب کرده بود.

حالا برای کنجکاوی هم که شده میخواهم آیفون ۴ و آیپد ۳ ام را ریست فکتوری کنم و اینبار فقط اپ‌هایی را که واقعا استفاده میکنم را به کمترین تعداد رویش نصب کنم و ببینم که کیفیت کارکردش چقدر تفاوت میکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط cyra » 12 مه 2015, 00:17

من و برادرم هر دو آیپد ۲ داریم که سیستم ۸ رویشان نصب است. مال برادرم حداقل بیش از دو برابر آیپد من اپلیکیشن داره. به طرز باور نکردنی‌ای تجربه‌ی کار باهاش زجرآوره.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط nasraa » 12 مه 2015, 15:21

نتيجه ميگيريم كه اپل بايد آپديتهاي كاستومايز شده براي هر دستگاه بطور جداگانه درست كند كه موقع دانلود آپديت بطور اتوماتيك سيستم مقصد را شناسايي و سيستم عامل مربوط به همان دستگاه را نصب كند. هرچند همين حالا هم بطور هوشمند مي فهمد كه دستگاه آيپد است يا موبايل يا اينكه سايز صفحه چقدر است . ولي بايد به نظر من اين مساله خيلي بيشتر ديده شود .يعني سيستم سبكتري روي دستگاههاي قديميتر نصب شود ولي امكانات سيستم عامل جديد وجود داشته باشد. البته اگر ممكن باشد. آرزو بر ما عيب نيست كه.
در مورد ريست فكتوري من با ايليا موافقم باتوجه به اينكه اشكالاتي كه روي موبايلهاي مختلف پيش مي آيد با هم معمولا متفاوت است يعني ايرادها متاثر از چيزهاي قبلي روي دستگاههاست.
ايليا جان بعد از ريست فكتوريها ما را هم در جريان بگذار.ممنون.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Ilia » 12 مه 2015, 20:43

من دیشب آیفون ۴ کذایی را ریست فکتوری نکردم، اما نشستم و هر اپی که هیچوقت ازش استفاده نمیشد، لازم نداشتم و یا مشابه بهترش بود رو از رویش دیلیت کردم. همینطور رفتم در ستینگ و در قسمت نوتیفیکیشن، تمام اپ‌هایی که لازم نبود را نوتیفیکیشنشان را در آن خاموش کردم. همینطور در قسمت پرایوسی، در بخش لوکیشن سرویس‌هایش باز هر اپی که لازم نبود، را محدود کردم که از GPS و لوکیشن یا استفاده نکند، یا فقط وقتی در حال کار است استفاده کند (بجز معدودی). و در آخر قسمت Reset در جنرال، Network Setting را ریست کردم.

نتیجه: آیفون ۴ بطرز محسوسی روانتر و قابل استفاده‌تر شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 26 مه 2015, 06:25

nasraa نوشته است:[نمایش]
احتمال میدهند که سیکس اس در پاییز به همراه آی او اس ۹ معرفی شود. ظاهرا در این نسخه روی پایداری و کارایی یا stability and performance تمرکز بیشتری خواهند کرد. ولی یک جایی نوشته بودند که سیستم عامل ۹ شاید روی گوشیهای ۴ و ۴اس نصب نشود.

در شایعات است که سیستم ۹ روی دستگاه‌های قدیمی روانتر از انتظار عمل خواهد کرد. انگار اپل قصد دارد که بجای نصب کامل سیستم و سپس از کار انداختن قسمت‌هایی که برای دستگاه قدیمی سنگین است، اینبار اصلا سیستم سبک‌تری (منهای چیزهایی که برای آن دستگاه‌ها حذف کرده) را روی دستگاه‌های قدیمی نصب کند.

اگر حقیقت داشته باشد، خبر خوبیست برای صاحبان دستگاه‌های قدیمیتر.

http://9to5mac.com/2015/05/22/ios-9-os- ... d-support/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط AmiN.D » 31 مه 2015, 23:50

کاش photos در iOS درست حسابی بشه در ios9
یکی از ازار دهنده ترین چیز ها آلبوم درست کردن هست. شما البوم و درست میکنید. بعد عکس هارو تووش قرار میدین. اما چون camera roll یک فولدر اصلی هست. عکس ها از اونجا پاک نمیشه. و وقتی شما بخواین یکی از عکس هارو که دسته بندی نکردین و در البوم قرار ندادین و پیدا کنید. با انبوهی از عکس های تکراری در اون فولدر مواجه میشید.
مثل اینکه تا جایی که میدونم move در photos معنی نداره
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 01 ژوئن 2015, 04:52

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
یکی از ازار دهنده ترین چیز ها آلبوم درست کردن هست. شما البوم و درست میکنید. بعد عکس هارو تووش قرار میدین. اما چون camera roll یک فولدر اصلی هست. عکس ها از اونجا پاک نمیشه. و وقتی شما بخواین یکی از عکس هارو که دسته بندی نکردین و در البوم قرار ندادین و پیدا کنید. با انبوهی از عکس های تکراری در اون فولدر مواجه میشید.

امین جان، برداشت شما از آلبوم با اپل فرق میکند. در اینجا هم مثل آیتونز، قرار نیست که عکس‌ها منتقل بشوند. وگرنه نتیجهٔ کار بسیار سرگیجه‌آورتر و جاگیرتر میبود. الان عکس میگیرید، میدانید که اصلش فقط یکجا و در کمرا رول است. اما اگر بشود اصل آنرا به فولدرها منتقل کرد، دیگر از کجا میشود فهمید که عکس‌های جدید کدام است یا چی کجا رفته، مخصوصا که اسم فایل‌ها را هم نمیشود دید.

الان شما میتوانید ۱۰۰ تا آلبوم مختلف درست کنید که هیچکدامشان در حقیقت جای مضاعفی روی دستگاه شما نمیگیرند. iOS اصولا به عمد مبنای کارش حذر کردن از سیستم فولدربندی است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط perse » 01 ژوئن 2015, 13:52

Ilia نوشته است:[نمایش]
AmiN.D نوشته است:[نمایش]

امین جان، برداشت شما از آلبوم با اپل فرق میکند. در اینجا هم مثل آیتونز، قرار نیست که عکس‌ها منتقل بشوند. وگرنه نتیجهٔ کار بسیار سرگیجه‌آورتر و جاگیرتر میبود. الان عکس میگیرید، میدانید که اصلش فقط یکجا و در کمرا رول است. اما اگر بشود اصل آنرا به فولدرها منتقل کرد، دیگر از کجا میشود فهمید که عکس‌های جدید کدام است یا چی کجا رفته، مخصوصا که اسم فایل‌ها را هم نمیشود دید.

الان شما میتوانید ۱۰۰ تا آلبوم مختلف درست کنید که هیچکدامشان در حقیقت جای مضاعفی روی دستگاه شما نمیگیرند. iOS اصولا به عمد مبنای کارش حذر کردن از سیستم فولدربندی است.

من اگه اشتباه نکنم توی iOS 8 در ابتدا کمرا رول رو برداشته بودن ،و بعد از مدتی به‌درخواست کاربرها دوباره اونو برگردوندن ...
نماد کاربر
perse

پست‌ها : 188

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان