انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iTunes — آیتونز

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: iTunes — آیتونز

پستتوسط Ilia » 30 نوامبر 2012, 17:59

من دیشب نصبش کردم. خیلی سریعتر و و تا اینجا که دیدم، بسیار بهتر شده.

بر خلاف سنت اخیر اپل که با آپدیتهاش برنامه‌هاش رو ناقص میکنه، در این یکی بنظر چیزی رو ناکار نکرده‌اند. و این امری بسیار غیر منتظره و خوشحال کننده بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ali.Tajik » 30 نوامبر 2012, 23:18

این که وقتی روی یک آلبوم کلیک می‌کنی و بعد آن پایین پس زمینه را به رنگ تم اصلی آلبوم آرت در می آورد خیلی کار جالبی‌ست به نظرم، آی‌کلاد هم که معرکه است، اما از آنجایی که باید همیشه‌ی خدا یک جای کار بلنگد، انگار عوض همه اینها، کاورفلو را در نمای « Library » حذف کردند، حیف بود، من همیشه از آن حالت‌اش استفاده می‌کردم. آنجاییش می‌سوزاند که در استور به جایش آن بالا از اش استفاده می‌کنند!!

Screen Shot 2012-11-30 at 9.52.11 PM.png

Screen Shot 2012-11-30 at 10.03.04 PM.jpg
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Behnam » 02 دسامبر 2012, 04:48

فکر کنم دیگه نمی‌شه duplicate آهنگ‌ها رو توی library مثل قدیم پیدا کرد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 02 دسامبر 2012, 21:43

قدیم چطور پیدا میکردی که الان نمیشه؟

من اینطوری پیدا کردم:

iTunes.jpg

راستی اولین بار که بعد از آپدیت خواستم آیفونم رو با آیتونز جدید سینک کنم، کلی قاطی کرد و گفت که ۲۰ مگ overflow داره. اما بعد از اونکه اون رو یکبار ری‌استارت کردم و آیفون رو دوباره قطع و وصل کردم درست شد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 02 دسامبر 2012, 21:54

قدیم توی منو بار در قسمت view یا edit یا خلاصه یک جایی یک find duplicates داشت! البته نمی‌دونم چقدر «قدیم» چون مدتی بود ازش استفاده نکرده بودم. بعد از این آپدیت چون آهنگ‌هایی رو که از آیتونز خریده بودم و یک کپی آنها رو در کامپیوتر فعال و آنها را غیر فعال کرده بودم همگی دوباره فعال شده بودند یاد این قضیه افتادم. اونجوری که تو پیدا می‌کنی (و من مجبور شدم همونجوری پیدا کنم) خیلی وقت می‌گیره.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 02 دسامبر 2012, 23:18

کمی سرچ کردم. خواب ندیده بودم. چنین چیزی قبلاً وجود داشت!
http://www.apple.com/itunes/inside-itun ... brary.html
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 03 دسامبر 2012, 00:45

من از این قابلیت بی خبر بودم! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Nav ! D » 03 دسامبر 2012, 15:20

Cover Flow نداره دیگه ؟
یا من چیزی پیدا نمی کنم ؟

من همیشه موزیک بر اساس date added چیده میشن . تو این ورژن وقتی موزیک جدید اضافه می کنم تو این لیست به هیچ عنوان نشون نمیده ( با باز و بسته کردن کامل آیتونز درست میشه ) - در حالت عادی فقط از طریق recenlty added تو پلی لیست ها بهش دسترسی دارم.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Pooria Azimi » 03 دسامبر 2012, 16:27

Nav ! D نوشته است:[نمایش]
من همیشه موزیک بر اساس date added چیده میشن . تو این ورژن وقتی موزیک جدید اضافه می کنم تو این لیست به هیچ عنوان نشون نمیده ( با باز و بسته کردن کامل آیتونز درست میشه ) - در حالت عادی فقط از طریق recenlty added تو پلی لیست ها بهش دسترسی دارم.

در نمای Songs، کامند+J رو بزن و بعد از تیک زدنِ Date Added، روی عنوانش کلیک کن تا بر اساس اون مرتب بشن.

این Command+J چیز جالبیه. در نماهای مختلفِ Music این رو تست کنید؛ احتمالاً چیزهای جالبی پیدا خواهید کرد.

----

این مورد هم در معرفیِ آیتیونز ۱۱ بهش اشاره شد، اما ممکنه عده‌ای ازش خبر نداشته باشند: اگر آهنگ/برنامه/پادکست/آلبوم/... ـی رو بگیرید و بکشید (drag کنید)، در سمت راست پنجره‌ای باز می‌شه که می‌تونید آهنگ رو مستقیم به یک playlist یا آهنگ/پادکست/برنامه/... رو به یک دیوایس اضافه کنید. همچنین، می‌تونید آهنگ رو درگ کنید به اون پنجرهٔ LCD مانند بالا تا به Up Next اضافه بشه.

----

در ضمن، با زدن کامند+۱ تا کامند+۸، می‌تونید پنجرهٔ کنونی رو عوض کنید (یعنی بین Music و Movies و Books و Apps و ... سویچ کنید).
----

من در طول ۲۴ ساعت اول به‌شدت از طراحی جدید آیتیونز بدم اومد (این که دیگه سایدبار نداره)، اما بعد از اون تصمیم گرفتم امتحانش کنم و باید بگم که کاملاً اشتباه می‌کردم و این طراحی کار رو خیلی ساده‌تر و بهتر می‌کنه.

متأسفانه آیتیونز هنوز مملو از باگ و ایراده، با کیبرد درست کار نمی‌کنه (یعنی برای کار کردن باهاش حتماً باید از ماوس استفاده بشه)، حالت modal چک کردن برای آپدیت‌ها و تنظیمات و نتیجهٔ تغییرات ID3 بسیار اعصاب‌خرد‌کنه، اما در کل من که راضیم. همین تغییراتی که داشته هم باز بهتر از هیچ هستند :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 03 دسامبر 2012, 16:44

ساید بار داره. کامند+آپشن+s رو باید بزنی تا نشونش بده و یا بری به منوی View و انتخابش کنی.
از همونجا Show Status Bar رو هم میشه انتخاب کرد که شورتکاتش کامند+/ هستش.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ali.Tajik » 03 دسامبر 2012, 16:45

S+⌥+⌘ این باید برایتان سایدبار را نشان بدهد.
اما موافقم که با طراحی جدید سر جمع باحال‌تر شده! تازه فکر می‌کنم که سایز فونت را هم افزایش داده‌اند. همه‌ی نوشته‌ها انگار درشت‌تر شده‌اند! نه؟

ویرایش: با جواب ایلیا همزمان شد گویا!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Pooria Azimi » 03 دسامبر 2012, 18:43

ممنون :-)‌ البته منظورم این بود که «به‌صورت پیش‌فرض سایدبار نداره».

در ضمن، الآن می‌شه همزمان هم Mini player رو داشت و هم پلیر اصلی. کامند+آپشن+۱ پلیر اصلی رو می‌آره و کامند+آپشن+۳، مینی‌پلیر رو. با کامند+آپشن+M هم می‌شه بینشون سویچ کرد.

این کامند+آپشن+۱ برای وقتی که با کامند+W پنجرهٔ آیتیونز رو بسته بودید، و الآن با کامند+تب دوباره آیتیونز رو انتخاب کرده‌اید (و نه از طریق dock) خیلی به‌دردبخوره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Nav ! D » 03 دسامبر 2012, 22:11

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
Nav ! D نوشته است:[نمایش]

در نمای Songs، کامند+J رو بزن و بعد از تیک زدنِ Date Added، روی عنوانش کلیک کن تا بر اساس اون مرتب بشن.

تب Date Added رو دارم . با کلیک روش هم بر اساس همین چیده میشه ...
ولی مشکل این نیست . موزیک جدیدی رو به library اضافه می کنم در لیست Songs نشون نمیده کلا .
فقط تو playlistها و در قسمت recently added میتونم پیداش کنم . (با Command + L )
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط Ilia » 03 دسامبر 2012, 23:17

مطمئن بشو که در قسمت موزیک هستی و نه داخل یک Play List. بعد هم مطمئن بشو که آن بالا در قسمت Search چیزی تایپ نشده باشد.

اگر مشکل از اینها نبود، احتمالا Tag آنها اشکال دارد. آن trackها را انتخاب کن و از آنها Info بگیر (با زدن دکمه‌های کامند+i) و بعد به قسمت Options برو و مطمئن بشو که نوع آن Music باشد.
پیوست‌ها
iTunes_Tag.jpg
iTunes_Tag.jpg (25.12 KiB) - بازدید 10764 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 05 دسامبر 2012, 18:53

پیدا کردن داپلیکیت‌ها رو انگار در آپدیت بعدی اضافه خواهند کرد:
http://appleinsider.com/articles/12/12/ ... -11-update
نماد کاربر