انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیفون — iPhone

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: سوالاتی درباره آیفون 4

پستتوسط saeidk » 02 دسامبر 2010, 11:49

توی ایران که تا چند روز پیش قیمتش ۱۶ گیگ ۱۱۵۰ بود البته آنلاک فکتوری
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Hosein89 » 02 دسامبر 2010, 12:27

تو هر دستگاهی ممکنه تو هزار تا یکیش یه عیبی داشته باشه ولی چون اپل و آیفون تو چشم تره اون مشکل رو بزرگش میکنن

هیچ کدوم از مشکلاتی که گفتی آیفون۴ نداره و خیالت ۱۰۰درصد راحت باشه
من ۵تا از دوستام آیفون۴ دارن و خودمم ۳هفته دیگه ایشالا میرسه

مشکل آنتن دهی هم تو ایران اصلا به چشم نمیاد
خودم تست کردم باید حدود ۳۰ ثانیه محکم کل قسمت چپ رو با دست فشار بدی که دستت رنگش میپره از بس باید فشار بدی!
خوب تو اسفاده معمولی چند بار در روز هچین کاری با گوشی میکنی؟
Hosein89

پست‌ها : 48

پستتوسط Terminator44 » 02 دسامبر 2010, 18:19

ممنون از همه دوستان برای پاسخ هایی که دادن...
من قیمتی که گقتم مربوط به قیمت دوبی بود که فکر می کنم درست هست؛ چون فردی که قرار هست بیاره، قابل اطمینانه. و همچنین تضمین کرده unlock factory هست. در ضمن از کجا باید بفهمیم که یه گوشی آنلاک فکتوری هست یا نه؟
همونطور که گفتم من خیلی مشکل آنتن دهی واسم موردی نداره؛ ولی بقیه مشکلات چرا که دوستان دلیلش رو گفتن. در ضمن اگه میشه درباره روش انتقال فایل از آی تونز به گوشی یه توضیحی بدید، چون شنیدم اگه بخوای مثلا یه کلیپ بریزی تو گوشی، باید کلیپ های قبلی تو آی تونز باشه تا بتونی جدید بذاری. همچنین در مورد بازی ها و برنامه ها. و اگه ممکنه بگید آیا نرم افزاری هست که بتونیم با استفاده از اون مثل نوکیا، ازآیفون در حالت Mass Storage استفاده کنیم؟؟

در ضمن اگه میشه درباره فرق نسخه 16 و 32 گیگ توضیح بدید؟ فقط فرقشون تو حافظه هست؟ چون همونطور که گفتم این مساله تو گوشی های دیگه اینطوری نیست...
همچنین آیا درسته که در حالت عادی نمیشه از بلوتوث آیفون استفاده کرد؟؟ نرم افزاری واسه این کار وجود داره؟
Think Globally - Act Locally
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پست‌ها : 44

پستتوسط aamir » 03 دسامبر 2010, 02:00

با جستجوی کد دستگاه میتونی مطمئن شی که آنلاک هست یا خیر!
برای mass storage بودن من یک اپلیکیشن برای این کار دیدم!
در مورد انتقال ویدئو که سوال کردید اگر بخواهید سنک کنید دستگاه رو میگرده و هرچیزی که روی library آیتیونز باشه رو میاره / بنابراین هر چی قبلن ریخته بودی باید همونجا باشه
البته با وجود VLC برای آیفون نیاز به اینکارها نیست / نه نیازی هست که دستگاه رو سینک کنی و نه نیازی هست ویدئو ها رو تبدیل کنی به فرمت آیپاد!

برای هرکاری که نشه با آیفون کرد مثل همون بلوتوث یک اپلیکشین وجود داره که چون مورد تایید اپل نیست فقط در صورت جیلبرک بودن میتونی ازش استفاده کنی!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Pooria Azimi » 03 دسامبر 2010, 14:46

بعد از تمام مسخره‌بازی‌هایی که این شرکت‌های رقیب، سر مشکل آنتن‌دهی ضعیف آی‌فون ۴ در بعضی ایالت‌های پرترافیک (ترافیک شبکه‌های مخابراتی) آمریکا راه انداختند، و می‌گفتند که «این مشکل فقط مختص آی‌فونه و ما جوری طراحی می‌کنیم که آنتن ضعیف نشه»، این اظهار نظر جدید از HTC خیلی جالبه، مخصوصاً وقتی در کنار اظهار نظرهای قبلی اون‌ها گذاشته بشه (کاری که daringfireball انجام داده):

چند ماه قبل، که بحث آنتن آی‌فون بحث روز دنیا شده بود ( http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... 10396.html ):

Taiwan-based HTC said Monday that reception problems aren’t common on smartphones and Apple should address the problem on its own rather than blame competitors.

The reception problems are certainly not common among smartphones,” HTC Chief Financial Officer Hui-Meng Cheng said. “[Apple] apparently didn’t give operators enough time to test the phone.”

جدیدترین اظهار نظر ( http://www.computerweekly.com/Articles/ ... ported.htm):

HTC has spoken out against internet reports that claim HTC HD7 handsets suffer from antenna ‘death grip’ problems, similar to those experienced by Apple’s iPhone 4 users. […]

In a statement, a HTC spokesman said, “Quality in industrial design is of key importance to HTC. To ensure the best possible signal strength, antennas are placed in the area least likely to be covered by a person’s face or hands while the phone is in use. However, it is inevitable that a phone’s signal strength will weaken a little when covered in its entirety by a user’s palm or fingers.

:lol:

از http://daringfireball.net/linked/2010/12/03/inevitable
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Amir_S » 04 دسامبر 2010, 11:00

چند روز پیش یه جایی حوندم که یه شرکت مخابراتی (فکر کنم موتورلا) داشته روی یه پروژه جدید کار میکرده، برای اینکه کاری کنند که گوشی ها به جای اینکه به طور تصادفی به یکی از آنتن های اطرافشون وصل بشن، با آنتن‌ی که از نظر ترافیک، کیفیت، فاصله و... بهینه‌ست ارتباط برقرار کنند...
به همین دلیل (در روند تحقیقاتشون) یه تست از آنتن های BTS گرفتند وضعیت آنتن ها رو بررسی کنن و نتیجه عجیبی رو مشاهده کردند: همه آیفون هایی که از iOS 4.2.1 استفاده می کردند، به آنتن بهینه متصل بودن!!! و این یعنی بهترین وضعیت و کیفیت آنتن‌دهی!
وقتی این خبر رو خوندم، به این فکر افتادم که شاید دلیل اینکه آنتن آیفون۴ خیلی افتضاح بود (و آیفون هایی قدیمی که iOS رو آپدیت کرده بودند هم مشکل مشابه پیدا کرده بودن) این بوده که اپل اون موقع این الگوریتم جدید رو پیاده کرده بوده، ولی باگ داشته و وقتی با پوشوندن آنتن یا قرار گرفتن تو مناطق با پوشش آنتن‌دهی کم، سیگنال افت پیدا می کرده، این باگ موجب میشده که انتن اشتباه انتخاب بشه و افت سیگنال بیشتر بشه!؟
نظر شما چیه؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط AliGhz » 04 دسامبر 2010, 19:53

aamir نوشته است:[نمایش]
ولی در کل در آیفون امکانات ابتدایی یک گوشی تلفن وجود نداره و واقعا نمیدونم چرا اپل این مشکل رو حل نکرده / البته تحقیق نکردم ببینم نظر مردم در این باره چیه!
مثلا شما گزینه delivery report در بخش sms ندارید / یا اینکه نمیتونید از call list یک شماره رو پاک کنید و...

وقتی آی‌فون معرفی شد یادم هست که این ایرادها بر آن گرفته می‌شد و فکر می‌کردم در مدل‌های بعدی رفع شده است. واقعا همین‌طور است؟ آیا آی‌فون به‌عنوان یک تلفن دستگاه خوبی است؟ گزینه‌ای مثل SMS Delivery Report مخصوصا در ایران بسیار ضروری است!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط AliGhz در 04 دسامبر 2010, 21:22.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 04 دسامبر 2010, 20:49

درسته که آی‌فون در اسمش «فون» داره، اما در عمل، خیلی برای مکالمه و SMS و ... ازش استفاده نمی‌کنن و حقیقتش، در حال حاضر بیشتر یک پلتفرم برای برنامه‌های کاربردیه، تا یک گوشیِ تلفن.

http://paulgraham.com/tablets.html

البته، امیدوارم که اپل در iOS 5 یک‌ذره سادگی رو بی‌خیال شه و بعضی امکانات رو به آی فون اضافه بکنه (امکاناتی که اضافه کردن همه‌شون، یک بعد از ظهر هم وقت نمی‌برن!! اما اپل بخاطر حفظ سادگی سیستم عاملش، اون‌ها رو در iOS نگنجونده). من خوشبینم به این اتفاق، چون اپل دوست نداره اندروید ازش جلو بیافته در امکانات...

http://gigaom.com/apple/ios-5-wish-list/
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط AliGhz » 04 دسامبر 2010, 22:02

ممنون پوریا بابت لینک‌ها که هر دو خیلی جالب و خواندنی بودند؛ باعث شد با کتاب ارزشمند آقای گراهام، Hackers & Painters هم آشنا شوم.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط aamir » 05 دسامبر 2010, 00:39

بله متاسفانه همچنان در آیفون ۴ هم این مشکلات پا برجاست! من فقط یه ۲۴ ساعت دستم بود این آیفون / اما واقعا حال نکردم باهاش
اما پوریا جان راجع به سادگی من فکر نمیکنم این امکانات اینقدر ابتدایی، سادگی به حساب بیاد / شاید تو نخواهی یک تلفن در لیستت باشه و از طرف دیگه مجبور باشی به خاطر یک تلفن کل لیستت رو پاک کنی / و به قول خودت اضافه کردن یه همچین چیزی برای اپل چند دقیقه هم طول نمیکشه / اما اصرارش به درست نکردن یه همچین باگهایی برای من عجیبه
اپل که یه مدت خیلی زیاده قفل کرده روی آیفون و از مک به طور کل قافل شده و هر از گاهی یک رم آپدیت میکنه فقط
من واقعا دل خوشی از مک های جدید ندارم / هیچ کسی رو در اطرفم ندیدم که آیمک داشته باشه و مونیتورش دچار مشکل نشده باشه ( بحث رو منحرف نمیکنم) . . . اما با این همه فقل روی یک device حتی نتونسته یک چیز درست حسابی تحویل بده
Amir_S نوشته است:[نمایش]
چند روز پیش یه جایی حوندم که یه شرکت مخابراتی (فکر کنم موتورلا) داشته روی یه پروژه جدید کار میکرده، برای اینکه کاری کنند که گوشی ها به جای اینکه به طور تصادفی به یکی از آنتن های اطرافشون وصل بشن، با آنتن‌ی که از نظر ترافیک، کیفیت، فاصله و... بهینه‌ست ارتباط برقرار کنند...

نوکیا-زیمنس
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Pooria Azimi » 05 دسامبر 2010, 09:17

نه، مقصودم این بود که بخاطر حفظ سادگی آی فون، و این که افراد عادی هم بتونن راحت و بدون هیچ مشکلی باهاش کار بکنند، این محدودیت‌ها رو گذاشته.

من خودم هم دل خوشی از این محدودیت‌ها ندارم و برای همین جیلبرک می‌کنم، و امیدوارم اپل مجبور شه از تصمیمش عقب‌نشینی بکنه، اما به‌هرحال این نظر اپل و آقای جابزه...

-----

خواهش می‌کنم علی جان. من اون کتاب Hackers and Painters رو یک نگاهی انداخته بودم قبلاً، کتاب جالبی به نظرم اومد که با تعریف شما، باید وقت بذارم و کامل بخونمش...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Terminator44 » 05 دسامبر 2010, 22:05

ممنون از پاسخ های همه دوستان. من همینطورکه جاهای دیگه گفتم با مشکل آنتن دهی (که به نظرم فقط یک باگ هست که بزرگش کردن) هیچ مشکلی ندارم. یه سوالی که دارم اینه که آیفون 32 با 16 گیگ چه فرقی می کنه؟؟
همچنین آیا درسته که روی آیفون فقط میشه از سیم کارت ایرانسل استفاده کرد؟؟
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پستتوسط Terminator44 » 06 دسامبر 2010, 14:33

اگه دوستان راهنمایی بکنن ممنون میشم...
Bill Gates
نماد کاربر
Terminator44

پستتوسط ihumun » 06 دسامبر 2010, 17:25

۱۶گیگ و ۳۲ مربوط به حافظه موبایلتون هستش که فکرمیکنم تو بازار ایران اختلاف قیمتش ۱۰۰ هزار تومان باشه،ایفون هم سیم کارتای همراه اول و ساپورت میکنه هم ایرانسل...
موفق باشید...
ihumun

پستتوسط ihumun » 06 دسامبر 2010, 17:27

www.i-phone.ir
اینجاهم یه سر بزن اگه سوال دیگه ای داشتی...
ihumun

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان