انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مجلهٔ Popular Photography پس از هشتاد سال تعطیل شد

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

مجلهٔ Popular Photography پس از هشتاد سال تعطیل شد

پستتوسط Behnam » 12 مارس 2017, 18:40

خبر عجیب و تکان‌دهنده‌ای نبود. ولی از آنجا که من در جوانی از خوانندگان پرشور این مجله بودم و بسیار بسیار علاقمندان عکاسی اطلاعات اولیه و بسیار کارا در مورد هنر و خصوصاً فن عکاسی را از این مجله آموخته‌اند گفتم شاید زدن یک تاپیک بزرگداشت برازنده باشد. تا همین چند سال پیش هم گهگاه به سایت اینترنتی این مجله سر می‌زدم ولی مدیریت و مالکیت آن پاپیولار فتوگرافی که من می‌شناختم چندین سال پیش از این، دست به دست شده بود و دیگر طلایه دار خبررسانی در حوزهٔ عکاسی نبود.
Popular Photography -وفادار به نامش- واقعاً مخاطبانش را «عموم» قرار داده بود. فوت و فن عکاسی را به علاقه‌مندان عادی می‌آموخت و دوربین‌ها و ابزار عکاسی ارزان قیمت را به خوانندگانش معرفی می‌کرد تا هرکسی به فراخور بودجهٔ خود بتواند به عکاسی بپردازد.
در DPreview مقاله‌ای در بزرگداشت این مجله نوشته شده است و در آن، روی جلد اولین شمارهٔ این مجله در سال ۱۹۳۷ را منتشر کرده است که حتی امروزه ابروان را بالا می‌برد چه رسد به آمریکای سال ۱۹۳۷!
PopPhoto.jpeg

لینک مقالهٔ DPreview:
https://www.dpreview.com/news/805032257 ... y-80-years
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: مجلهٔ Popular Photography پس از هشتاد سال تعطیل شد

پستتوسط SepehrM » 12 مارس 2017, 22:38

ممنون.
آیا راهی هست که بشه آرشیوی از این مجله رو به صورت آنلاین خواند؟
SepehrM

پست‌ها : 22

پاسخ: مجلهٔ Popular Photography پس از هشتاد سال تعطیل شد

پستتوسط Behnam » 12 مارس 2017, 23:05

SepehrM نوشته است:[نمایش]
ممنون.
آیا راهی هست که بشه آرشیوی از این مجله رو به صورت آنلاین خواند؟

در خود سایتشان که چیزی پیدا نکردم ولی چیز جالبی پیدا کردم. گوگل تمام نسخه‌های این مجله از سال ۱۹۸۰ تا سال ۲۰۰۵ را اسکن کرده و به این ترتیب می‌شه آنلاین خواند. البته هر شماره مقالات و نوشته‌های محدودی داره. جذابیت مجله در نگاه کردن به آگهی‌های مدل‌های مختلف دوربین بود که بیشتر مجله را اشغال می‌کردند... مثل جذابیت مجله‌‌های مُد برای خانم‌ها. ورق زدن آن کیفی داشت!
من به همین اسکن گوگل از شمارهٔ سال ۱۹۸۱ رفتم و دیدم که دوربین نیکون F3 را تبلیغ کرده... یادش بخیر!
https://books.google.ca/books?id=rzH31j ... edir_esc=y
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان