انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دوربین‌های جدید

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

دوربین‌های جدید

پستتوسط Behnam » 27 اوت 2008, 04:04

کانن مدل EOS 50D را به میدان آورد.
http://www.electronista.com/articles/08 ... n.eos.50d/
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پاسخ: دوربین‌های جدید

پستتوسط Ilia » 27 اوت 2008, 05:01

ایضا این هم در مورد مدل آینده Nikon D90:
http://nikonrumors.com/2008/06/15/nikon ... orrow.aspx
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 29 نوامبر 2008, 09:01

مشخصات پرچمدار محصولات نیکون، Nikon D3x بطور ناخواسته برملا شد. مهمترین مشخصهٔ آن اندازهٔ ۲۴.۵ مگاپیکسلی تصویر است! اگر پرینتر مناسب پیدا کنید، می‌توانید با آن کاغذ دیواری درست کنید! این حجم بزرگ فایل البته به قیمت کاهش سرعت عمل دوربین تمام شده است.
http://img221.imageshack.us/img221/9981 ... ge1ne2.jpg
http://img221.imageshack.us/img221/9198 ... ge2kt8.jpg
http://www.electronista.com/articles/08 ... zine.leak/
نماد کاربر
Behnam

Olympus E-M5

پستتوسط Behnam » 12 فوریه 2012, 02:26

فکر کردم این تاپیک، بعد از سه سال، دوربین جدیدی برای معرفی کردن داشته باشه (!)
شرکت المپوس نامش در ماه‌های اخیر بیشتر در اخبار اقتصادی ظاهر می‌شد و با یک افتضاح و فساد مالی بزرگ دست و پنجه نرم می‌کند (البته نه چندان بزرگ، با معیارهایی که شما می‌شناسید!) یک دوربین جدید عرضه کرده است که از بسیاری جهات یک نوآوری است.
یک دوربین بدون آینه (mirrorless) ولی با ویژگی‌های حرفه‌ای از جمله بدنهٔ ضد غبار و ترشح با ساختاری فلزی، و یک سیستم ضد تکان تصویر با پنج محور. المپوس مبتکر سیستم تثبیت تصویر در بدنه و نه در لنز است. البته پیش از آن Contax از کمپانی Zeiss Icon در دوربین فیلم دار این کار را کرده بود. ولی خب المپوس در دوربین دیجیتالی این تکنولوژی را محور کار خود قرار داده بود و هیچ لنزی با سیستم تثبیت تصویر نساخته است. المپوس با این سیستم پنج محوری گویا این تکنولوژی را به کمال رسانده (تأثیر ویژهٔ آن گویا در تکان ناشی از فشار دکمهٔ شاتر هنگام عکس گرفتن است که دوار است و نه افقی یا عمودی).
http://www.olympuscanada.com/cpg_sectio ... al_omd.asp
افتضاح مالی المپوس بختی برای بخش مهندسی کمپانی شد که هرچه زودتر ایده‌های خلاق خود را بکار گیرند و افکار عمومی را به سوی چیزهای خوبی که مردم می‌شناسند معطوف گردانند. ظاهراً این دوربین خیلی پیشفروش شده و بناست که در ماه آوریل (در امریکای شمالی) بیرون آید.
پیوست‌ها
om-dlenses.jpg
نماد کاربر
Behnam

Re: دوربین‌های جدید

پستتوسط AmiN.D » 12 فوریه 2012, 12:59

البته دوربین بدون آینه هم از سری nex سونی شروع شد..یک slr اما با ابعاد powershot که برای سوژه های احتماعی که حساس هستند به ابعاد دوربین های slr خیلی خوبه ..منتها نبود چشمی شاید اذییت کننده باشه.البته تنواع لنز پایین هم از مشکلات این گروه هست.ولی کیفیت خروجی خوبی دارند(در حد slr ..)حالا ببینم که این الیمپوس چه میکنه.
--
خب این رو هم من اضافه کنم که شرکت کداک اعلام کرده دیگه دروربین نخواهد ساخت و گفته که در این تایپک یع یادی ازش بکنیم!:دی
یادش بخیر یه دوستی داشتم خیلی به کداک علاقه داشت..علاقه ی اپلی!..امیدوارم هرگز این بلایا سر ما نیاد که نخواهد امد(مجموع سهام گوگل و ماکروسافت برابر اپل شد.دیروز)
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

Uber-Limited Edition Leica M

پستتوسط Behnam » 19 سپتامبر 2012, 06:46

فوتوکینای ۲۰۱۲ زمان معرفی کالاهای جدید از سوی کمپانی‌های مختلف است. لایکا هم مدل‌های خود را عرضه کرده است منجمله یک مدل Leica M که با طراحی جاناتان آیو از اپل به تعداد یک عدد برای فروش در یک مزایده در خدمت امور خیریه ساخته خواهد شد. فکر کنم همین ژست تبلیغاتی خرج خودش را برای لایکا در بیاورد! گویا بونو از U2 هم در این امر «خیریه» نقش دارد.
http://www.petapixel.com/2012/09/18/app ... n-leica-m/
نماد کاربر
Behnam

Olympus OM-D, E-M1

پستتوسط Behnam » 13 سپتامبر 2013, 03:12

مهمترین نکتهٔ خبری در این خبر، نفس وجودی آن است!
دوربین flagship اُلمپوس با مارک E-M1 معرفی شد. این دوربین در واقع یک دوربین ضد غبار و ضد آب و ضد یخبندان حرفه‌ای برای سیستم micro 4/3 است. چیزی که آن را متمایز می‌سازد این است که تکنولوژی فکوس سیستم 4/3 قبلی را به سیستم فوکوس بی‌آینهٔ سری micro 4/3 اضافه کرده است و به این ترتیب کاربران قدیمی دوربین‌های دیجیتال اُلمپوس می‌توانند لنزهای Zuikoی اُلمپوس را (که بسیار با کیفیت هستند) روی این سیستم بدون آینه با (ظاهراً) همان سرعت کار دوربین‌های DSLR اُلمپوس استفاده کنند.
در دنیایی که تلفن همراه صنعت دوربین سازی را به آستانهٔ ورشکستگی کشانده است و تنها امید پایداری را در دوربین‌های حرفه‌ای full format کانن و نیکون می‌توان تصور کرد، نفس وجوی این دوربین که نه full format است و نه کُمپکت، به خودی خود ارزش خبری دارد.
چگونه من خبردار شدم؟... من هم اُلمپوس دارم!
تصویر
تصویر
تصویر
http://www.getolympus.com/us/en/digital ... boards_em1
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Arzhang » 14 سپتامبر 2013, 11:52

اگر درست حدس زده باشم بهنام جان منظور شما دوربین‌های Full frame است که ابعاد نگاتیوهای سنتی ۳۵ میلیمتری را دارند؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Behnam » 14 سپتامبر 2013, 18:14

Arzhang نوشته است:[نمایش]
اگر درست حدس زده باشم بهنام جان منظور شما دوربین‌های Full frame است که ابعاد نگاتیوهای سنتی ۳۵ میلیمتری را دارند؟

بله منظورم همین بود. خیلی ممنون از اصلاح و یادآوری.
این داستان قطع ۴/۳ المپوس هم خیلی جالب است. البته من تصادفاً با این قضایا آشنا شدم. دنبال یک لنز زوم با دامنهٔ باب طبعم می‌گشتم که ضمناً با کیفیت باشد. تصادفاً یک لنز zuiko از آب درآمد. بعد یک دوربین المپوس هم خریدم که به آن بچسبد!
ولی المپوس این قطع سنسور را (که ابتدا با هماهنگی و همکاری کمپانی کداک طراحی و ساخته بودند) به عنوان یک گسست کامل از دوربین‌های فیلم، و یک طراحی بنیادین از «صفر» آن چیزی که یک دوربین دیجیتال باید باشد به میدان آوردند. در آغاز هم ظاهراً خیلی آینده دار به نظر می‌رسید. نیکون و کانن با انبوه کسانی که لنزهای این دو مارک را برای فیلم داشتند، سعی کردند به منظور حفظ مشتری از همان full frame برای دوربین دیجیتال استفاده کنند تا لنزهای عکاسان غیر قابل استفاده نباشد. فکر می‌کنم اگر کل بازار جهانی لنز و دوربین رو به کاهش نمی‌گذاشت، فرایافت کداک (که خودش ورشکست شد) موفق می‌شد. پاناسونیک و المپوس هم با پیشتازی در ساخت دوربین‌های بدون آینه و موفقیت در آن مسیر بود که توانسته‌اند ۴/۳ را فعلاً زنده نگه دارند. اما معنای این دوربین E-M1 واقعاً این است که کسانی که هزاران بلکه ده‌ها هزار دلار خرج لنزهای ۴/۳ کرده‌اند فعلاً از آن استفاده کنند ولی از این پس در فکر خرید لنزهای میکرو۴/۳ باشند چون دیگر دوربین با آینه ساخته نخواهد شد. مشکل فعلی آنها این است که عکاسان را قانع کنند که میکرو۴/۳ با دوام‌تر از قبلی خواهد بود!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Arzhang » 14 سپتامبر 2013, 23:11

باید اضافه کرد که یکی از مهمترین دلایل استقبال از دوربین های فول فریم، عمق میدان کم آن هاست. خصوصاً DSLRهایی که فیلم میگیرند و فول فریم هستند (و مشخصاً کانن 5D-M2) انقلابی ایجاد کردند. بسیاری گفتند و درست هم گفتند که بای اولین بار بود که نگاتیو در دیجیتال با قیمت پایین احیا شد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Behnam » 15 سپتامبر 2013, 00:06

در مورد عمق میدان کاملاً موافقم. گو اینکه در دنیای دیجیتال هنوز آن bokeh عصر فیلم را ندیده‌ام. گمان نمی‌کنم این تنها به طراحی لنز مربوط باشد. خود سنسور دیجیتال هم به گمانم در این محدودیت نقش ایفا می‌کند. ولی Full frame بهترین سازش (compromise) میان حجم و وزن ابزار عکاسی (با قابلیت حمل و نقل قابل تحمل) و کنترل عمق میدان است.
طرفداران ۴/۳ می‌گویند برای آن sharpness که با f/2 در لنز المپوس به دست می‌آید باید دیافراگم لنز کانن و نیکون را تا f/4 تنگ کرد که همان عمق میدان را می‌دهد. پرت هم نمی‌گویند. ولی تاکنون بانویی را ندیده‌ام که دغدغهٔ sharpness داشته باشد و اصرار داشته باشد که چروک‌های صورتش در جزئی‌ترین شکل ممکن ثبت شوند!
در مورد ویدئو آنطور که اینجا و آنجا خوانده‌ام دست بالا را mirrorless باید داشته باشد. البته خودم در این زمینه کاملاً بی‌اطلاعم.
نماد کاربر
Behnam

‪Sony α 7R ll

پستتوسط Behnam » 13 ژوئن 2015, 06:43

با چهار هزار دلار (کانادا) سونی اولین دوربین با یک سنسور جدید را عرضه کرده است که از این پس دوربین ۳۵ میلیمتری mirrorless را باید خیلی جدی گرفت.
سونی با خریدن مینولتای ورشکسته، تکنولوژی ساختن بدنهٔ دوربین و لنز را به دست آورد و در تفاهمی با کمپانی زایس کیفیت بسیار بالای عدسی‌های خود را تضمین کرد. سونی با خریدن سهام در بخش تولیدات عکاسی المپوس که با بحران مالی روبرو شده بود، تکنولوژی بسیار پیشرفتهٔ Image Stabilizer پنج محوری داخل بدنه را به دست آورد. آنچه می‌ماند کیفیت سنسور است که در این مورد هم با عرضهٔ یک تکنولوژی جدید سنسور از رقیبانی چون کانن و پاناسونیک به شکل محسوسی پیشی گرفته است.
چهار هزار دلار البته برای هر کسی نیست ولی سونی در واقع پولش را از همین سنسورش در خواهد آورد که رفته رفته در بدنهٔ دوربین‌های بسیاری از تولید کنندگان دیگر نیز ظاهر خواهد شد.
https://www.youtube.com/watch?v=Qs91DyYN5fY

تصویر
آخرین ویرایش توسط Behnam on 14 ژوئن 2015, 06:32, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط AmiN.D » 13 ژوئن 2015, 11:59

بزرگترین مزیت دوربین mirrorless بزرگ نبودن اون هست که در عکاسی مستند جلب توجه نمیکنه! بارها شده عکس گرفتم و هر کی از مادرش قهر کرده اومده با تهدید و ارعاب برخورد کرده!
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Behnam » 13 ژوئن 2015, 17:23

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
بزرگترین مزیت دوربین mirrorless بزرگ نبودن اون هست که در عکاسی مستند جلب توجه نمیکنه! بارها شده عکس گرفتم و هر کی از مادرش قهر کرده اومده با تهدید و ارعاب برخورد کرده!

این نقش را قدیم‌ها دوربین‌های rangefinder ایفا می‌کردند! لایکا بخصوص. کلاً عکاسی مستند با هر دوربینی خیلی جرأت می‌خواد که من ندارم!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط AmiN.D » 13 ژوئن 2015, 18:06

امسال بازار تهران هنگام عید عکس میگرفتم که مامورا گرفتن به جرم پخش عکس به منظور تضعیف نظام!
لایکا حکم آدم و حوا در دوربین هارو داره:))
iPhone 5s
AmiN.D

بعدی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان