انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مدیریت عکسها

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

پاسخ: مدیریت عکسها

پستتوسط saghati » 20 مارس 2014, 05:54

Amir_S نوشته است:[نمایش]
خود مک در این زمینه ها خیلی خوب عمل می کنه… اگه حال کد نوشتن رو داشته باشی که apple script خیلی ساده و قدرتمنده… اگر نه، میتونید برید سراغ automator.
من یه برنامه با automator ساختم که یک یا چند فولدر رو می‌گیره و فایل های JPG اونا رو پاک میکنه (البته ترجیح دادم به فولدر های داخل فولدر انتخابی کاری نداشته باشه)
شما میتونید از این برنامه استفاده کنید یا با باز کردن اون در automator، متناسب با نیازتون ویرایش‌ش کنید.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/106 ... er.app.zip

سلام
بسیار عالی بود !!! دقیقا همین رو میخواستم ، جدا ممنونم
حالا اگر حوصله داشتید میشه لطفا یه توضیحاتی در مورد automator بدهید ؟
باز هم ازتون ممنونم
saghati

پست‌ها : 55

پاسخ: مدیریت عکسها

پستتوسط Amir_S » 20 مارس 2014, 17:04

محیط برنامه خیلی ساده‌ست و با یک بار باز کردن اون می‌تونید متوجه روند کار بشید، اما من یک توضیح مختصر میدم:
این برنامه کد های آماده ای داره که میتونن کار های مختلف رو در برنامه های موجود در سیستم شما انجام بدن (در واقع توسعه دهنده هر برنامه این بلوک های کد رو در اختیار automator میذاره) در سمت چپ پنجره، لیست برنامه هایی که میتونید باهاشون کار کنید وجود داره و در کنار اون هم لیست کارهایی که میشه انجام داد دیده میشه و میشه جستجو هم انجام داد. بعد که بلوکه های مورد نیازتون رو پیدا کردید، اونا رو به سمت راست می‌کشید و در واقع یه فلوچارت از این بلوک ها درست میکنید. هر بلوک هم که تنظیمی داشته باشه، همینجا نشون داده میشه.
خروجی شما هم میتونه یه فایل app باشه یا یکی از انواع workflow، که توع ساده اون رو باید در automator باز و اجرا کنید و انواع دیگری هم داره که در محیط ها و شرایط خاص اجرا میشن (مثلا folder action به یک فولدر پیوند میخوره و هر وقت که چیزی به اون اضافه بشه، خود بخود اجرا و اون چیز های جدید رو به عنوان ورودی میگره و کاری که گفتید رو روشون انجام میده).
مثلا برنامه من چهار بلوک داره، اولی Ask For Finder Itemsه که از کاربر یه فایل یا فولدر می گیره و من تنظیم کردم که فقط فولدر رو قبول کنه و اماکن انتخاب همزمان چند آیتم هم وجود داشته باشه. دومی Get Folder Contentه که محتوای فولدری که در مرحله قبل مشخص شده رو به عنوان خروجی به بلوک بعدی میده (اینجا من گفتم که کاری به فلودر های داخل این فولدر ها نداشته باش). مرحله بعد بلوک Filter Finder Itemsه که تو فایل هایی که بهش رسیده، دنبال پسوند JPG میگرده و اونا رو به بلوک بعدی میده، بلوک آخر هم Move Finder Items To Trashه که از اسم‌ش معلومه چکار میکنه.
اما اینکه از کجا فهمیدم این بلوک ها رو باید استفاده کنم!؟ این دقیقا همون کارهایی که موقع پاک کردن دستی باید انجام بدیم و من با کمی گشتن و خوندن توضیح بلوک هایی که اسمشون مرتبط بود و قدری هم سعی و خطا بلوک های مناسب رو پیدا کردم.
پ.ن: اگه بلوک اول رو حذف کنی، میشه فولدر رو به عنوان ورودی به برنامه داد، اینطوری میشه اون رو توی Sidebar یا Toolbar گذاشت (با نگه داشتن command و کشیدن) و بعد فولدری که قرار فایل هاش حذف بشن رو روی اون انداخت. همچنین میشه همین برنامه سه بلوکی رو به عنوان اکشن به یه فولدر بدی تا هر وقت فولدری داخل اون کپی شد، خود بخود JPGهاش پاک بشه.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2