انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

در مورد دوربینهای دیجیتال

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

پستتوسط iSam » 19 مارس 2007, 00:37

برای اینکه بهنام بیرونمون نکنه , همه با هم میگیم : Please . تازه من میگم تو انجمنهای گفتگو این تاپیکو بصورت یک انجمن اضافش کنیم , اینطوری هم خدا و هم بنده هاش راضی میشن :-D . اینم یه عکس که در حال دو با هندی کم گرفتم و چون دیدم از دست میره , ازش عکس گرفتم . اگر بدرد بخور نیست , ببخشید ;-) .
پیوست‌ها
1.JPG
1.JPG (129.57 KiB) - بازدید 8724 بار
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Parham » 19 مارس 2007, 00:48

حالا راستشو بگو... همینجوری که میدوییدی گرفتی، یا واسادی گرفتی؟
چرا با هندی زیاد نگرفتی؟ چرا در گنجه وازه؟ چرا دومنت درازه؟
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط iSam » 19 مارس 2007, 00:58

اول اینکه آره برای چند ثانیه وایسادم , دوم اینکه چون هندامون روهم بازم یاد نشد , این شد که با هندی کم گرفتم :-D . بقیه چراها هم چون فقط روشن کردم و چشم بسته گفتم باداباد و گرفتم ( انگار مجبورش کردن :lol: ) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 19 مارس 2007, 01:08

از ما گفتن. حالا به قول علی اگر نظر جمع بر این قرار گرفت که این بحث ادامه پیدا کند من که بدم نمی‌آید همچنان به کنتاکسم بنازم!
اما از سکوت دیگران احساس می‌کنم که نظر جمع همان چیزی باشد که در مورد پنجرهٔ اخبار بود!
ضمناً در مورد دوربین من و تراژدی دیجیتالی شدن اوضاع، راستش اصل قضیه این است که مدتی است که ذوق عکاسی‌ام کم شده وگرنه فیلمی بودن قضیه بهانه است. به هر حال من عکاسی با فیلم را ترجیح می‌دهم. در این حال بی ذوقی هم دلیلی برای خریدن دوربین دیجیتال نمی‌بینم. ضمناً دلداری پرهام هم فایده نکرد چون راستش من آن دوربین را برای آن لنزها خریده‌بودم و نه برعکس!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط REZACA » 19 مارس 2007, 09:20

میفهممت
قبلا عکاسی با دوربینهای مکانیکی عکاس تازه کار رو وادار میکرد که زودتر عکسهاش رو از لابراتوار بگیره و نتیجه کارش رو ببینه و بعدش سعی میکرد اشکالاش رو بفهمه چون هزینه چاپ هم گرون بود ، اما امان از این دوربینهای دیجیتال که هر روز یک مدل میاد بیرون و ادمها رو تنبل میکنه . بابا این لایکا کی اومد؟ ؟؟؟؟
REZACA

پست‌ها : 36

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 مارس 2007, 12:38

برای دوستانی که زیاد با بهنام آشنا نیستند باید عرض کنم که ایشون دستشون در کار خیره و احتمالا منظورش این است که یک بخش در انجمنهای ایرماگ برای عکاسی ایجاد کنیم. درست فهمیدم؟ من که موافقم!
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 19 مارس 2007, 16:08

ما تا علی را داریم چه غم داریم. با عصایش موسی وار وارد می‌شود و می‌گوید هرکسی از ظن خود شد یار من!
نخیر بنده اصلاً هم نیتم خیر نبود! ولی حالا که اینطور شد پرهام جان یک بخش جدید در «انجمن‌های گفتگو» درست کن به نام «عکاسی دیجیتال» که لااقل یک جورایی به کامپیوتر مربوط بشه و صحبت ها در مورد فتوشاپ و دیگر نرم‌افزار های ادیت عکس هم در آنجا دنبال بشه.
من هم متأسفانه نازیدن به کنتاکس فیلمی ام را باید به جای دیگری ببرم و کاسه کوزه ام را جای دیگری پهن کنم!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Parham » 19 مارس 2007, 16:31

من فکر میکنم حالا که قرار شد این کارو بکنیم، حتی یک بخش فیلمسازی با مک (iMovie, etc) و ساخت موزیک با مک (Garage Band) هم اضافه کنیم. اینها همه امکانات مک هست که از اول همه داریم و اهمیت اونهارو تابحال زیاد بهشون نپرداخته ایم، (بجز در مورد فاینال کات که خریدنیه) لا اقل در انجمنها اینکارو نکردیم. موافقین؟

اگر اینکارو بکنیم میتونیم اصلآ یک بخش رو به عکاسی تخصیص بدیم (دوربینها، iPhoto، Aperture ) - یک بخش رو به موسیقی (Garage Band، Logic Express، Logic Pro) و یک بخش هم به فیلم (iMovie، Final Cut Express، Final Cut Pro)، یعنی اینجوری هم میشه.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط iSam » 19 مارس 2007, 18:11

ممنون رضا جان . علی جان دقیقا حرف دلمو زدی و پرهام تکمیلش کرد ;-) . انجمن عکس و موزیک دیگه منو معتاد ایرماگ میکنه :blush: . بجنبین , اگر من بودم تا حالا 100 صفحه هم به انجمن جدید اضافه شده بود :lol: .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط REZACA » 19 مارس 2007, 20:13

اتفاقا پیشنهاد خیلی خیلی خوبیه، میتونیم حسابی در مورد عکاسی و ادیت عکس در نرم افزارهای اپل صحبت کنیم و از همدیگه چیز یاد بگیریم. ممنون علی جان بابت اینکه این امکان رو فراهم کردی تا تاپیک عکاسی در دل ایرماگ حال و هوای حرفه ای تر به خودش بگیره و علاقه مندان بسیاری رو میتونه از سایر سایتها به اینجا بکشونه و همگی بتونیم از همه جای دنیا اطلاعات به روز شده در مورد عکاسی دیجیتال و ارتباطش با مک را دنبال کنند
من دو ساعت پیش تلفنی داشتم از شرکتVISTEK که بزرگترین دیلر تجهیزات عکاسی در امریکای شمالی است، اونها دیجیتال بکهای جدیدی رو دارن معرفی میکنند با نامphase one +21 که نسخه تکام یافتهp20 است و اون گفت در این بک شما قادر خواهید بود توسط فایر وایر دوربین عکاسیتون رو به مک وصل کنید و تصویر مدلتون رو در مانیتور ببینید و باعث میشه به صورت دیتیل در مورد نورپردازی مدلتون دقت داشته باشید .البته قیمتش خیلی گرونه و قراره ۲ هفته دیگه به تورنتو برسه.اطلاعات بیشتر رو به ایمیلم فرستادند که برای علاقه مندان پیوست کردم
ممنون
پیوست‌ها
p20_datasheet_us.pdf
(219.53 KiB) دانلود 306 بار
Phase_One_Plus_Backs.pdf
(138.27 KiB) دانلود 311 بار
REZACA

پستتوسط Parham » 19 مارس 2007, 23:56

فکرشو بکنین این جوری منطقی تر هم هست. در واقع مک رو ساخته اند که آدم بتونه ساده تر همه کارشو بکنه. معنی نداره همش در مورد خود مک صحبت کنیم و راجع به کارهایی که برای انجام دادن آنها درست شده حرف نزنیم.

من فقط منتظر چراغ سبز بقیه بزرگان سایت هم هستم و بعد این بخشها رو درست میکنم.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط iSam » 20 مارس 2007, 00:00

رضا جان ممنون , برای نوروز کادوئیه بچه ها از طرف رضا :lol: . پرهام چراغ سبز نمیخواد , وقتی همه ساکتند یعنی همه جا سبزه دیگه ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 20 مارس 2007, 00:10

آقایون یادتون نره یادی هم از باعث و بانی این داستان ( طبق لینک زیر ) , که گویا iSam یا همون سامان هست بکنین ها :lol: . ببینم تو انجمن یا انجمن های جدید چی میشه ;-) .

http://irmug.com/portal/index.php?name= ... opic&t=797
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط REZACA » 20 مارس 2007, 00:34

سامان جان از قیمتDigital back Leaf or Phase one در UKخبر داری؟
REZACA

پستتوسط iSam » 20 مارس 2007, 00:38

راستش نه , ولی میدونم هر جنسی تو آمریکا و کانادا باشه , تو UK چیزی حدود 5 تا 10 درصد گرونتره . حالا چرا , پیدا کنید پرتقال فروش را !
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

قبلیبعدی

بازگشت به تصویر ثابت