انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

در مورد دوربینهای دیجیتال

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

پستتوسط Behnam » 18 مارس 2007, 20:15

با پرهام موافقم. البته لنزهاشون خیلی خوب هست ولی نه به اندازهٔ قیمتی که می‌گذارند. ولی تقلید از برسون لزوماً بخاطر اسنوبیسم نیست. معمولاً هست ولی نه لزوماً. آن سبک عکاسی، یعنی داشتن یک دوربین که در جیب جا می‌گیرد و ضمناً کیفیت قابل اعتمادی دارد، خیلی هوادار غیر اسنوب هم دارد. ضمناً با بالا رفتن سن و سال، داشتن یک دوربین جمع و جور در مقایسه با به دور کشیدن یک کیف سنگین دوربین و ادوات جذابیت خاصی پیدا می‌کند. به هر حال سامان جان، تو هنوز به آن مرحله نرسیده‌ای که به این چیزها فکر کنی!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Parham » 18 مارس 2007, 20:56

لایکا ها زیاد هم جمع و جور نیستند والا! منظورم از اسنوبیسم برسون نبود، بلکه قیمت لایکا بود! ضمنآ اگر نگاه کنی، کسانی که لایکا دستشون میگیرند معمولآ تیپهای عصا قورت داده اند. لا اقل اینجا که اینجوریه!
ولی از حق هم نگذریم دوربینهای فیلمیشون واقعآ نتیجه های جالب میدن.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Parham » 18 مارس 2007, 20:59

خوب دوستان من دوباره دارم میرم نمایشگاه اتوموبیل ژنو. امروز آخرین روزش هم هست. دلتون میخواد براتون از ماشین بخصوصی عکس بگیرم؟
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Behnam » 18 مارس 2007, 21:21

آره قیمت لایکا مثل رولزرویس یک نشانهٔ طبقاتی هست. هیچ مناسبتی هم با کیفیتی که لنزهاش عرضه می‌کنند نداره. من اون کُنتاکس که خریدم از همین نوع غیر رفلکس هست. ساخت ژاپن هم هست منتها زیر نظر زایس. قیمت لنزهاش هم نمی‌گم ارزونه ولی قابل مقایسه با لایکا نیست. ولی از نظر شارپی خیلی بهتر از لنزهای لایکاست. این رو من هم به چشم می‌بینم و هم آزمایش‌های لابراتوارها نشان داده. گویا شارپ تر از این لنزها (برای بازار) نه قبل و نه بعد از آن ساخته نشده... ولی متأسفانه فیلمه که داره بیش از پیش عکاسی پرهزینه و غیر عملی میشه. خصوصاً در آمریکای شمالی. بدنهٔ دیجیتال هم برای لنزهام تولید نشد و خلاصه کلی سوختم!
آره خب کسی عملاً لایکا رو توی جیبش نمی‌گذاره. یا هر دوربین غیر رفلکس از نوع برسون. منظور یک «فلسفهٔ» متفاوت در عکاسی هست. با امکانات محدودتر. با شکیبائی منتظر فرا رسیدن آن «لحظهٔ تعیین کننده» ماندن، عالم خاص خودش را دارد. من که عمدهٔ تجربیاتم با دوربین رفلکس بوده باید بگویم که واقعاً دو عالم متفاوت هستند. نه بهتر، نه بدتر، ولی متفاوت.
خب حالا که صحبتش شد، یک عکس مینیاتوری هم از رولزرویس بگیر!!!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Digitalnegar » 18 مارس 2007, 21:26

شما دو تا همه چی رو گفتید .
اینم اضافه کنم که پاناسونیک یک کپی دقیق از لایکا هست با قیمت پایینتر .من فک میکنم لایکا خجالت میکشه که کارشو از کلاسیسم فراتر ببره .چون قشر خاصی خریدار اون هستن بنابراین تکنولوژی های جدیدشو روی پاناسونیک پیاده کرده
D:
نماد کاربر
Digitalnegar

پست‌ها : 44

پستتوسط iSam » 18 مارس 2007, 23:12

دمتون گرم , از بعد از ظهر آخر هفته که برگشتم با بمباران اطلاعاتی روبرو شدم , مرسی . ضمنن من اون موقع که لایکا داشتم و شروع عکاسیم بود و واقعا عکاسی رو فهمیدم , 14 سالم بود . پرهام جون اگر زحمت بکشی و از مدلهای اینفینیتی و کرایسلر و سوبارو برام عکس بگیری ( با D40 ) کلی ممنون میشم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Parham » 18 مارس 2007, 23:28

بهنام جون غصه لنزهای کنتاکستو نخور. من یک سری لنز قدیمی پنتکس داشتم و فکر میکردم با خریدن DSLR پنتکس همش ازشون استفاده کنم، ولی بر عکس هی رفتم لنزهای مخصوص دیجیتال گرفتم!! مارکتینگشون منو گرفت.

رولز رویس پیدا نکردم، ولی ببین این بنتلی مینیاتوره بدردت میخوره؟ :-)
پیوست‌ها
DSC_0287-small.JPG
DSC_0287-small.JPG (68.24 KiB) - بازدید 7787 بار
آخرین ویرایش توسط Parham on 18 مارس 2007, 23:34, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Behnam » 18 مارس 2007, 23:31

مدل اولین دوربینی که در دست می‌گیری تأثیر روانی غریبی دارد! من هم اولین دوربینی که در دست گرفتم یک زایس مدل بعد از جنگ دوم بود! شاید مهمترین دلیل این باشد که عاملی برای آشنائی با دنیای عکاسی می‌شود. این است که کنجکاوی تو در مورد لایکا را کاملاً درک می‌کنم!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Parham » 18 مارس 2007, 23:32

سامان جان، متاسفانه پیغامتو بموقع ندیدم که بتونم از سوبارو و اینها عکس بگیرم. ببخشین!
ببین این آستون مارتینه کارتو راه میاندازه؟
پیوست‌ها
DSC_0272-small.JPG
DSC_0272-small.JPG (70.03 KiB) - بازدید 7788 بار
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Behnam » 18 مارس 2007, 23:33

اتفاقاً می‌خواستم ازت بنتلی درخواست کنم ولی صحبت رولزرویس شده بود! اگر آدم می‌خواهد پولش را به رُخ همه بکشد اگر خوش سلیقه هم باشد ایرادی ندارد!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 18 مارس 2007, 23:34

جالب اینجاست که چون تو عکاسی آنالوگ خوره شده بودم و کارم تو اون سن کم خوب شده بود , فکر میکردم که همش بخاطر دوربینه .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 18 مارس 2007, 23:38

Parham نوشته است:[نمایش]
سامان جان، متاسفانه پیغامتو بموقع ندیدم که بتونم از سوبارو و اینها عکس بگیرم. ببخشین!
ببین این آستون مارتینه کارتو راه میاندازه؟

این دیگه ترکوند , چقدر خوشگله :shock: ! من که فکر نکنم بجز یه فورد فیستای دخترونه , پولم روزی بیشتر بشه ;-( .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Parham » 18 مارس 2007, 23:40

Digitalnegar نوشته است:[نمایش]
شما دو تا همه چی رو گفتید .
اینم اضافه کنم که پاناسونیک یک کپی دقیق از لایکا هست با قیمت پایینتر .من فک میکنم لایکا خجالت میکشه که کارشو از کلاسیسم فراتر ببره .چون قشر خاصی خریدار اون هستن بنابراین
تکنولوژی های جدیدشو روی پاناسونیک پیاده کرده

Dn جان قضیه اینه که لایکا چون جاش توی دنیای دیجیتال مهکم نیست میترسه همون چندتا مشتری «اسناب» رو هم که داره از دست بده، وایسه همین با پاناسونیک همکاری میکنه.

اینجا یک دوربین فروشی هست که بالای قسمت لایکای مکانیکیش نوشته «کاملآ مکانیک. اصلآ این بازی بازیهای الکترونیک را ندارد.» :-)
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Behnam » 18 مارس 2007, 23:41

دوربین خوب در اول کار خیلی مهمه. چون به عکاس تازه‌کار میگه اگر عکس خرابه، اشکال از عکاسه و نه دوربین! در ضمن، کار و ابتکار عکاس تازه کار در گرفتن یک عکس خوب رو بی پاداش نمی‌گذاره.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 18 مارس 2007, 23:44

:blush: پس من خوش شانس بودم 8-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different