انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

GarageBand 4

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای صوتی مک

GarageBand 4

پستتوسط iSam » 10 اوت 2007, 18:15

امروز درحال گشت در مک ورد بودم که با GarageBand 4 آشنا شدم و چون آهنگ میسازم برام جالب و مهم بود . ولی در لینک زیر فقط اطلاعات کلی از GarageBand 4 بود , میشه یکی برام یه توضیح جامعتر بده و بگه بهتر از این چی هست و ... ؟

http://www.macworld.com/2007/08/firstlo ... /index.php
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 اوت 2007, 23:29

سامان جان اطلاعات سایت اپل و ویدیوهایش را دیدی؟
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 10 اوت 2007, 23:32

دیدم علی جان , ولی بیشتر در نظر دارم بدونم که کاملتر و بهتر چی هست , چون نیاز دارم و خود میدونی که لازممه ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 10 اوت 2007, 23:39

البته علی جان منظورم از آشنا شدم از نظر علمی بود ( یعنی هویتش و فرمتها و نتیسم و ... ) , نه اینکه ازش هیچ نمیدونستم . برای همین یکدفعه تصمیم گرفتم بیام روی چنین چیزهایی فکوس کنم و بجای اون همه میز صدا و ... ازین برنامه ها بیشتر استفاده کنم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ahmad » 10 اوت 2007, 23:54

سامان جان سلام

این مقاله امروز در سایت مک ورلد راجع به گاراژ باند دیدم که خواندنش را توصیه می‌کنم.

http://www.macworld.com/2007/08/firstlo ... /index.php

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط iSam » 10 اوت 2007, 23:59

ممنون احمد عزیز , اتفاقا خوندمش و لذتم لبریز شد و در ابتدای بحث در بالا قرارش دادم . راستش تا حالا روش دقت نکرده بودم , ولی مشتاقم درباره لاجیکها و حتی بهتر از این حرفها هم بدونم , که مثل اینکه فعلا باید روی گاراژ کلید بزنم :-D .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ahmad » 11 اوت 2007, 00:05

آه معذرت می‌خواهم سامان جان. به لینکی که داده بودی دقت نکردم.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Pooya » 11 اوت 2007, 01:05

سامان عزیز سلام.
من شاید بهتر بتونم در این زمینه راهنماییت کنم چون خودم تو گروه زیرزمینی خودمون راک بلوز کار میکنیم و من گیتاریست گروهم و به خاطر محدودیتهایی که برای ما تو تهران هست مجبور بودیم تا حدودی خودمون رکورد و میکس بکنیم. با این داستان آشنا هستم.
دقیقا چی میخوای بدونی یا دنبال چه برنامه ای هستی؟ میکس یا رکورد؟ چه سبکی؟ برای کارهای Underground میخوای یا وضعتون توپ هست و استادیو دارید؟
Apple مفيد براي سلامتي هر انسان ! موفق و پيروز باشيد.
Pooya

پست‌ها : 42

پستتوسط iSam » 11 اوت 2007, 17:52

مرسی پویا و موفق باشی . پویا جان من آهنگسازم ( البته شغلی که باهاش نون میخورم آهنگسازی نیست ) و خودم نوازنده گیتار و پیانو و البته با گیتار و راک شروع کردم ( دوران کودکی ) و حال آهنگ میسازم و ... راستش خودم ساند تیبل و میکسر دارم , ولی پول استادیو خیر ( ساعتی 500 پوند هست ) ;-( . حالا میخوام از نرم افزاری روی مک برای اینکار استفاده کنم و بقیشو فکر کنم خودت گرفتی . برام کیفیت مهمه , چون بعضی کارهام بسیار جدی میشه , مثل موزیک 18 ثانیه ای تبلیغ عطری در اسکاتلند که خوب آبرومندانه باید باشه . دیگه این گوی و این میدان , من کجا بازی کنم :-D ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooya » 12 اوت 2007, 02:08

خوب فکر کنم که مشکل تو خیلی راحت حل میشه !!!

یادم میاد زمانی که مک نداشتیم توی زیر زمین یدونه پی سی داشتیم که تنها چیزی که داشت یدونه کارت صوتی کریتیو سری X-Fi Elite Pro بود. http://www.soundblaster.com/products/pr ... duct=14064 این کارت که سایتش رو برات گذاشتم بری و ببینی قدرت خیلی وحشتناکی برای ضبط داشت. خیلی راحت ما از تک تک سازامون (تو زیر زمین !!!) صدا میگرفتیم. بعدش میکس و رکورد. البته برای میکس و رکورد از برنامه ای به اسم Sony Sound Forge ( که تو سایتای ایرانی مثل www.p30download.com یا www.p30world.com) آخرین نسخه هاش کرک شده در قسمت مولتی مدیای سایت قابل دانلود هستش را انجام میدادیم. (آخر ایرونی بازی!!!). کیفیت در حد Ride the Lightening!!!

این راه بالایی جواب داده. ولی از روزی که مک وارد دنیای ما شده ما یک نفس راحت کشیدیم چرا که احتیاچی به وصله و پینه کردن کار نداشتیم!!! با دو تا برناه همه کارا حل شد. 1- GarageBand که همه رکوردها انجام میشه و برنامه دوم که نمیدونم اسمش رو شنیدی یا نه مال خود اپل که قدرتمند تر از این نمیشه به اسم Logic Express 7.2.

http://store.apple.com/1-800-MY-APPLE/W ... m=MA603Z/A

همه چیز تو این لینک نوشته شده. حتب اپل یه فیلم آموزشیتبلیغاتی هم تو یکی دیگه از لینکاش داره. سرتو درد نیارم بGarageBand رکورد میکنی بعد یا این برنامه دومی هرکاری که خواستی.

نکته در گوشی !!!
((( برای logic Express نیازی به پرداخت 299 دلار نیست! با لینک زیر و یک برنامه دانلود Torrent همه چیز حل میشه. اگه در این رابطه اشکال داشتی بگو باز هم راهنماییت کنم عزیز http://www.torrentz.com/search?q=logic+express&x=0&y=0)))

امید وارم تونسته باشم موثر واقع بشم دوست خوبم. باز هم در خدمت هستم اگه هر سوالی داشتی تا اونجا که عقلم برسه راهنماییت میکنم. منتظرم....
Pooya

پستتوسط iSam » 12 اوت 2007, 18:04

واقعا متشکر پویا , عالی بود . راستش در مورد پیسی , تمام مسیری که گفتی را با ساند تیبل و برنامه Sony Sound Forge رفته ام و گرفتاری کشیده ام ( تا حال همه کارهام اینجوری بوده ;-( ) , و در مورد مک نا آگاه بودم که دیگه دستی سرمون کشیدی , مرسی ;-) . امیدوارم وقتی و عمری باشه که بیام و فعالیتت و کارهایت را ببینم , موفق باشی و هزار تشکر .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooya » 12 اوت 2007, 18:22

خواهش میکنم سامان عزیز. بنظر من اپل با ساختن برنامه Logic Express 7.2 دیگه همه چیز رو در یک جا جمع کرده و کاری نیست که دیگه نتونی نکنی. من هم مشتاق کارهای تو رو ببینم. البته امیدوارم مثل ما ایرانیها تو محدودیت خفه نشی که حتی برای کارهای هنری هم مجبور به انجام همه کارها توسط خودت باشی.

به امید موفقیت انقلاب موزیکی زیرزمینی در ایران.
Pooya

پستتوسط iSam » 12 اوت 2007, 18:26

:lol: :lol: :lol: , چاکرات .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 اوت 2007, 20:35

پویا جان ممنون بابت توضیحاتت درمورد برنامه‌های پیرایش صدا. فکر کنم چون لینک غیر مستقیم است به یک فایل torrent بتوانیم لینک را حفظ کنیم، بستگی به نظر سایر دوستان مدیر دارد.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Parham » 12 اوت 2007, 22:48

موافقم.
(خودم هم دارم دانلود میکنم!)
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

بعدی

بازگشت به صدا