انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

جای فایل و فولدرها (Path) در OSX

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

جای فایل و فولدرها (Path) در OSX

پستتوسط amirazizi » 07 دسامبر 2015, 00:56

راستش با این موضوع اینقدر تو سر OSX زدن و پشت سر OSX حرف زدن که من گفتم یک خود آموز ۵ دقیقه ای درست کنم در موردش .

توی OSX میشه از Path استفاده کرد و به همون سادگی windows هستش فقط یک کاری رو بار باید انجام داد که اینجا گفته میشه.

لینک Youtube
https://www.youtube.com/watch?v=sklsgfHj5MY

Google Drive برای کابران داخل ایران
https://drive.google.com/open?id=0B6FAO ... GtxZzVCdE0

امیدوارم خوشتون بیاد و در ضمن این دوستان ویندوزی اگه دوباره این حرف رو زدن که OSX اصلا path نداره می تونید این رو نشون شون بدید :)
amirazizi

پست‌ها : 482

پاسخ: استفاده از Path در OSX

پستتوسط Ilia » 07 دسامبر 2015, 01:19

احسنت امیر! براوو!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: استفاده از Path در OSX

پستتوسط amirazizi » 07 دسامبر 2015, 02:45

قربانت ایلیا جان. این قضیه اینقدر تکرار شد دیگه رفته بود رو اعصابم . البته می دونی کسانی که با Maya یا Nuke یا نرم افزارهایی کار می کنند که زیاد به path نیاز داره حق دارند یک کمی از این موضوع خرده بگیرند ولی اینجا تو خود لس انجلس هم من ۱۰ بار دیدم که می گن اصلا نداره و ما ازش خیلی استفاده می کنیم به همین دلیل OSX اصلا داغونه ، آخه من نمی دونم چرا نا آگاهی خودشون رو به حساب OSX می زارن .

کسی که این حرف رو دفعه آخر به من زد آدم کم سواد و نا بلدی نبود ها، آقا توی شرکت Mill که بهترین شرکت جلوه های ویژه برای تبلیغاته مدیر یکی از بخش های تکنیکالش بود !!! توی یک نشست دیدمش . از اون بدتر اینکه هر چی من می گفتم قبول نمی کرد!

این سایت شونه و کارشون عالیه و من از طرفداران پر و پا قرص شون هستم ولی چرا اینجوری با OSX سر جنگ دارند خدا می دونه.
http://www.themill.com

از طرفی من از دست Apple هم واقعا شاکی ام یک سر سوزن این توانایی هاش رو جایی تبلیغ نمی کنه و نمی گه . اون سیستم سرچ فوق العاده رو داره یک بار نشده حتی یک اشاره کوچک بهش بکنند.
amirazizi

پاسخ: جای فایل و فولدرها (Path) در OSX

پستتوسط Amir_S » 07 دسامبر 2015, 14:56

در یک سال گذشته، دوستان ایرماگی چند برنامه و سرویس کاربردی با Automator ساخته و معرفی کردند. این پست امیر عزیزی عزیز مرا به این فکر وا داشت که اگر موافق باشید، یک انجمن جدا زیر مجموعه همین بخش تجربیات بسازیم و همه این تاپیک‌ها را آنجا جمع کنیم. حتی شاید بد نباشد اگر یک صفحه‌ای در ویکی برایشان در نظر بگیریم و لینک فایلشان را هم با توضیحات بگذاریم برای آنها که تنبل‌تر هستند :)
راستی! چند بار گفته شده، ولی محض یادآوری و تجمیع راه حل ها: گاهی اوقات این یکی روش که کمی ساده‌تر است هم کار را راه می‌اندازد: viewtopic.php?f=4&t=3815#p46080
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Reza.Y » 07 دسامبر 2015, 18:31

برای کپی کردن مسیر (path) در El Capitan نیازی به Automator نیست. کافیست روی فایل یا پوشه مورد نظر Command+Option+C را فشار دهید. اگر در فایندر با منوی Edit باز، کلید Option را فشار دهید، می‌بینید که Copy به Copy ... as Pathname تبدیل می‌شود.

ویرایش: اضافه کردن نسخه OS X
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط rezag5 » 07 دسامبر 2015, 19:42

من از قابلیت های اتومیتور آگاهی ندارم .
خیلی سال پیش که اپل داشتم یه سری فایل رو باهاش rename کردم و خیلی خوشم اومد .
همون زمان احساس کردم کلی پتانسیل داره , ولی نمیدونم چرا دوستان اپلی روش مانور نمیدن و معرفیش نمیکنن .
یعنی اگر یه همچین چیزی رو اندروید یا ویندوز بودا تا حالا ملت باهاش گیم هم ساخته بودن .
یه جور برنامه سازیه خیلی خیلی ساده که بخشی از کار ها رو میتونه حسابی جلو بندازه .
اون چیزی که امیر گفت خیلی حرف درستی بود . اپل باید معرفی کنه که نمیکنه .
نمیدونم چه سیاستیه ؟ شایدم از بی سیاستیه :))
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Amir_S » 07 دسامبر 2015, 20:04

Reza.Y نوشته است:[نمایش]
برای کپی کردن مسیر (path) نیازی به Automator نیست. کافیست روی فایل یا پوشه مورد نظر Command+Option+C را فشار دهید. اگر در فایندر با منوی Edit باز، کلید Option را فشار دهید، می‌بینید که Copy به Copy ... as Pathname تبدیل می‌شود.

شما احتمالا برنامه جانبی نصب دارید که این را اضافه کرده… لا‌‌اقل تا یوسمیتی که این منو وجود ندارد!
rezag5 نوشته است:[نمایش]
من از قابلیت های اتومیتور آگاهی ندارم .
خیلی سال پیش که اپل داشتم یه سری فایل رو باهاش rename کردم و خیلی خوشم اومد .
همون زمان احساس کردم کلی پتانسیل داره , ولی نمیدونم چرا دوستان اپلی روش مانور نمیدن و معرفیش نمیکنن .
یعنی اگر یه همچین چیزی رو اندروید یا ویندوز بودا تا حالا ملت باهاش گیم هم ساخته بودن .
یه جور برنامه سازیه خیلی خیلی ساده که بخشی از کار ها رو میتونه حسابی جلو بندازه .
اون چیزی که امیر گفت خیلی حرف درستی بود . اپل باید معرفی کنه که نمیکنه .
نمیدونم چه سیاستیه ؟ شایدم از بی سیاستیه :))

تازه Apple script را خبر نداری! اینکه «دستوراتش از انگلیسی روانتر و سلیس‌تر است» فقط کمی اغراق دارد ((:
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط sadeghi » 07 دسامبر 2015, 23:24

Amir_S نوشته است:[نمایش]
برای کپی کردن مسیر (path) نیازی به Automator نیست. کافیست روی فایل یا پوشه مورد نظر Command+Option+C را فشار دهید. اگر در فایندر با منوی Edit باز، کلید Option را فشار دهید، می‌بینید که Copy به Copy ... as Pathname تبدیل می‌شود.

شما احتمالا برنامه جانبی نصب دارید که این را اضافه کرده… لا‌‌اقل تا یوسمیتی که این منو وجود ندارد!

همانطور که ایشان اشاره کرده اند این قابلیت در ال کاپیتن اضافه شده.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط amirazizi » 08 دسامبر 2015, 01:23

برای کپی کردن مسیر (path) در El Capitan نیازی به Automator نیست.

ویرایش: اضافه کردن نسخه OS X

کاملا درسته، من تازه الان دیدم و متوجه شدم که اضافه شده، واقعا به این سیستم اطلاع رسانی اپل باید آفرین گفت که این قدر بی سر و صدا همه چیز رو اضافه می کنه که خدایی نکرده کسی متوجه نشه .
amirazizi

پستتوسط Reza.Y » 08 دسامبر 2015, 02:14

البته در حد یک پاراگراف اینجا اشاره شده http://www.apple.com/osx/all-features/#other-features

amirazizi نوشته است:[نمایش]
کاملا درسته، من تازه الان دیدم و متوجه شدم که اضافه شده، واقعا به این سیستم اطلاع رسانی اپل باید آفرین گفت که این قدر بی سر و صدا همه چیز رو اضافه می کنه که خدایی نکرده کسی متوجه نشه .
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Behnam » 08 دسامبر 2015, 04:14

من که تاکنون مصرفی نداشته‌ام که قرار دادن پوشه در سایدبار کارم را راه نیندازد. ولی وقتی اتوسکریپت save path امیر را دیدم به خودم گفتم این از آن چیزهایی است که در سیستم عامل باید بصورت دیفالت با راست‌کلیک کردن در دسترس باشد. ظاهراً این به فکر مهندسان اپل هم رسیده بود!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان