انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

MacBook Pro 725

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

Re: MacBook Pro 725

پستتوسط Microsoft24 » 10 مه 2011, 03:05

Ilia نوشته است:[نمایش]
من البته نظرم را در این باره نوشته بودم. اما این نظر کلی من است:

اگر پول برایتان هیچ مسئله‌ای نیست، همیشه بهترین و سریعترین را بخرید. کی میتواند منکر چیز خوب بشود.

اما اگر پول یک عامل است، مجبورید که میان سرعت، قیمت و فیچر یک تعادل را بگیرید. برای کسی مثل من قیمت مهم است. از طرفی آنقدر هم عجله ندارم که نتوانم یک دقیقه بیشتر برای لود شدن سیستمم صبر کنم. یا اگر کامپیوترم قرار است بجای ۱۰ دقیقه با SSD مثلا بیست دقیقه با هارد معمولی طول بکشد تا مثلا بقول شما یک کار بزرگ را انجام بدهد، من میرم یک قدمی میزنم و یک چایی‌ای میریزم و خستگی‌ای هم در میکنم. مسئله‌ای هم برایم نیست.

یک مقداری از این تب SSD من را یاد کسانی می‌اندازد که همین که چراغ قرمزشان سبز میشود گاز را میبندند مثلا به بی‌ام‌و شان و تخت گاز میروند تا به پشت چراغ قرمز بعدی سریعتر برسند.

بنظر من هنوز یکی دو سالی مانده است تا این هاردهای SSD هم قیمتشان معقول بشود و هم اندازه‌هایشان. آن موقع من با کمال میل کامپیوترم را بروز خواهم کرد.

در ضمن میان سرعت هاردهای ۵۴۰۰ و ۷۲۰۰ مسلما تفاوت سرعت محسوسی هست. البته وقتی سرعت آنها را با SSDها مقایسه کنید، مسلما آسان است که هر دو را مثل هم، با یک چوب راند.

تایید میکنم! :joy:

اما خداییش ، SSD یک چیز دیگه ست! ;-)
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

Re: MacBook Pro 725

پستتوسط majid_grok » 10 مه 2011, 11:04

متشکرم آقا ایلیا !

حرفهای شما بسیار متین و منطقیست و با شما موافقم.
البته منظور من بیشتر قدرت پردازشی مک بوک بود برای کارهای بزرگ ! همانطور که فرمودید SSD قطعا تاثیر دارد، اما تاثیر آن بیشتر در لود برنامه ها و یا انجام امور نقل و انتقال فایلهاست...
منظور من کارهای پردازشی و محاسباتی برای سی پی یو بود، مثلا گاهی بعضی برنامه ها با نرم افزار MATLAB لازمه نصف روز، یک روز، یا بیشتر، مدام درحال پردازش باشه!!! البته ابن بسته به برنامه و کاری که میخواد انجام بده داره ! گاهی برنامه های دیگه با زبانهای برنامه نویسی دیگه هم شاید چنین چیزی رو لازم داشته باشن!! توو این شرایط خب سی پی یوی قوی تر و RAM بیشتر کارا هست و تاثیر هارد SSD کمتر خودش رو نشون میده!!
بهرحال با این موافقم که باید بسته به نیاز سیستم انتخاب بشه!
امیدوارم روزی اکثر سیستم عاملهای کامپیوتر های ایران، مکینتاش بشن تا لازم نباشه برای ساخت پروژه ها نگران نصب ویندوز و برنامه نویسی برای اون تووو مک بوک باشیم :-)

سپاس از همه دوستانی که اینجا نظر دادن و وقت گذاشتن و اطلاعاتشون رو برای همه ما عرضه کردند!
مخصوصا آقا ایلیا که بیشتر هم وقت گذاشتن و توضیحات دادن.
majid_grok

پست‌ها : 5

قبلی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان