انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات با پاراللز

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

پاسخ: مشکلات با پاراللز

پستتوسط Amir_S » 20 نوامبر 2015, 13:55

ویندوزِ پاراللز به اجزای مک دسترسی ندارد! خودش یک کارت شبکه باسیم (لن) دارد که بصورت مجازی به شبکهٔ مک متصل است. یعنی وقتی مک شمآل به شبکه ای وصل باشد، ویدوز هم خود به خود به آن وصل می‌شود.
البته این یک نکته دارد که من تصادفا فهمیدم و چون پاک کردن صورت مساله (استفاده از دانگل وایرلس) برایم راحتتر بود، خیلی پیگیر چند و چونش نشدم:
چون یک شبکه دوم مجازی بین پاراللز و مک وجود دارد، شما مستقیما به آن شبکه اصلی وصل نیستید و در نتیجه رنج آی‌پی‌ها فرق دارد. در آن مورد خاص که برای من پیش آمد، برای اجرای برنامه ای که تحت ویندوز بود، باید به برنامه به آی‌پی کامپیوتر دیگری که برنامه سرور روی آن اجرا می‌شد دسترسی می‌داشتم، اما چون اینها در دو شبکه مختلف بودند، همدیگر را نمی‌دیدند!
البته من چون عجله داشتم و تصادفا دانگلی که برای raspberry pi خریده بودم هم داخل کیفم بود، خودم را زحمت ندادم و کارت آن ویندوز را غیر فعال کردم و از دانگل برای ارتباط استفاده کردم. تازه یک خوبی هم برایم داشت! ویندوز به آن شبکه داخلی که متصل به اینترنت نبود وصل شد و مک آزاد بود که به اینترنت وصل شود!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پاسخ: مشکلات با پاراللز

پستتوسط nasraa » 20 نوامبر 2015, 14:22

ممنون امیر جان . درست بود . امتحان کردم . بدون داشتن شبکه وایرس جدید از وایرس مک استفاده می کند.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

قبلی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان