انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با هارد اکسترنال

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

مشکل با هارد اکسترنال

پستتوسط ali.7 » 24 آوریل 2010, 19:40

سلام.
من یک سری اطلاعات از هارد اکسترنالم پاک کردم. این اطلاعات درون trash رفت. نتونستم پاکشان کنم. برای همین تو disk utility دکمه repair رو زدم. من trash اینجوری خالی می کنم .قتی مک نمیتونه خالیش کنه. ولی بعد از یک کم Error داد. نوشته بود که از اطلاعات BACK UP بگیرید بعد هاردو دوباره فرمت کنید. از اون موقع به بعد ویندوز هم میگه اول هاردو باید فرمت کنی تا بعد بتونی بری توش. مک حتی نشونشم نمی ده. فقط از توی disk utility میتونی ببینیش. چی کار کنم؟ اطلاعات مهمی توش دارم؟ کسی ایده ای داره؟
با تشکر
ali.7

پست‌ها : 1

Re: مشکل با هارد اکسترنال

پستتوسط eysun » 24 آوریل 2010, 21:23

دستکاریش نکن فقط فعلا تا یه راه حلی پیدا شه
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Ilia » 24 آوریل 2010, 23:33

والاه با repair تنها در دیسک یوتیلیتی، چیزی که در trash بوده خالی نمیشود. این کار را کرده‌اید و بعد کار دیگری هم متعاقبش کرده‌اید تا trash را خالی کنید. چندین بار تا حالا در بارهٔ این خالی کردن trash و این که چرا این موضوع ممکن است پیش بیاید اینجا بحث شده که اگر بگردید پیدایشان میکنید. اما فعلا مشکل شما آن نیست.

اگر فقط بصورت کمرنگ در دیسک یوتیلیتی دیدیش، انتخابش کنید و بزنید روی دکمهٔ Mount تا روی دسکتاپ نشان داده بشود. اگر نشد، متاسفانه کار چندانی از دستتان بر نمی‌آید.

اگر اشکال سخت‌افزاری نباشد که این وسط بعلت قطع و وصل ناگهانی و غیره، باید سعی کنید که به نحوی mount شود. مثلا کاملا درایو را از برق جدا کنید و بعد از مدتی دوباره وصلش کنید. مکتان را ری‌استارت کنید تا دوباره دنبالش بگردد و غیره. اگر نشد، شاید مجبور بشوید که درش بیاورید و به یک enclosure دیگر وصلش کنید تا ببینید که فرقی میکند یا نه. اگر mount شد هر چه توانستید از محتوایش را سریع کپی کنید و بعد فرمتش کنید.

اگر به هیچ عنوان بالا نیاید، در این صورت شاید بعنوان آخرین راه حل، تا وقتی که درایو را میشود فرمتش کرد، یک فرمت سطحی کردش و با برنامه‌های مخصوص recovery بشود درصدی از فایل‌ها را باز گرداند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط mehrdad.gr » 08 سپتامبر 2010, 09:09

salam
ye narm afzare toop hastesh ke mitoone etelaatet ro bargardoone

http://www.stellarinfo.com/mac-data-recovery.htm
ino download kon hatman javab mideh
mehrdad.gr

پست‌ها : 15