انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

system restore in mac

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

system restore in mac

پستتوسط saba » 17 فوریه 2008, 15:59

دوستان سلام
اخیرا با مشکلی بر خورد کرده ام که راه حل آنرا با مک نمیدانم و امیدوارم که بتوانم از شما عزیزان در این مورد کمک بگیرم.
وقتیکه کامپیوتر شما در سیستم ویندوز مثل همیشه عمل نمیکند ، شما قادرید که با system restore
آنرا به بهترین عملکرد قبل از مشکلتان بر گردانید، اما این کار را چگونه میشود با مک بوک کرد؟ من نتوانستم راه آنرا پیدا کنم.
لازم به گفتن است که تایم ماشین منظور من را تامین نمی کند،چون آن تا آنجا ییکه من میدانم فقط قادر است که فا یل های گمشده را باز گردانی کند.
کمک شما را نیاز دارم .با سپاس.صبا
saba

پست‌ها : 133

پاسخ: system restore in mac

پستتوسط Ahmad » 17 فوریه 2008, 21:49

سلام صبا،
چیزی شبیه به system restore در مک وجود ندارد.البته با وجود اینکه ممکن است راه حلهای مختلفی در این مورد وجود داشته باشد (که امیدوارم دوستان آنها را طرح کنند)، ولی راه حلی که بنظر من می رسد این است که کامپیوتر را از روی دی وی دی سیستم استارت بزنید و سپس از طریق Archive and Install سیستم را از نو نصب کنید. تمام ستینگهای سیستم از جمله امکان اتصال به نت و میل و بوک مارکهای مرورگرها نیز برنامه‌های نصب شده از قبل به این ترتیب حفظ خواند شد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 18 فوریه 2008, 22:52

اتفاقا Time machine به نوعی این امکان رو داره، شما میتونید دیسک Leopard رو بوت کنید و بخواهید پشتیبان شما رو restore کنه. اما اینکار زمانبره و من هم شخصا Archive & Install در حالتی که Preserve User & Network Settings فعال باشه رو توصیه میکنم.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط saba » 19 فوریه 2008, 05:21

دوستان دوباره سلام
از هر دوی شما سپاسگزارم، همانطور که احمد راهنمایی کرده بود انجام دادم و مشکلم حل شد.امیدوارم که همیشه سلامت باشید.صبا
MACBOOK AIR 2.13 GHZ CORE 2 DUO
Memory 4GB 1067 DDR3
saba

پست‌ها : 133

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان