انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دانلود کردن آرشیو نامه های جیمیل

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

دانلود کردن آرشیو نامه های جیمیل

پستتوسط Ilia » 19 فوریه 2019, 07:47

بالاخره ۱۵ گیگ ظرفیت جیمیل من پر شد و پیغامی از جیمیل آمد که یا ظرفیت بیشتر آبونه بشوید، یا نامه هایی که لازم ندارید را پاک کنید، و گر نه نامه هایتان برگشت خواهد خورد.

حالا کی حوصلهٔ زیر و رو کردن اینهمه نامه را دارد؟ گفتم یکبار از کل نامه های جیمیل یک بک آپ بگیرم، بعد فله ای قلع و قمعشان کنم. اشکالی که وجود دارد این است که اگر Mail را بصورت دیفالتش تنظیم کرده باشید، هر ایمیلی را که در براوزر پاک کنید، از مکتان هم پاک خوهد شد، چون آنها با هم سینک میشوند. پس یک راه ساده برای نگهداشتن ایمیل ها در مک این است که برنامهٔ Mail را بصورت POP تنظیم کنید. که توضیحش اینجاست:
https://www.lifewire.com/how-to-backup- ... il-2378049

اما یک راه هم هست که میشود ایمیل ها را یکجا از گوگل دانلود کرد. بایستی رفت به این آدرس:
https://takeout.google.com
گزینهٔ Mail را انتخاب و بروید به صفحهٔ بعد:
G_TakeOut.png

اینجا من   نوع آرکایو را zip و اندازه را ۵۰ گیگ انتخاب کردم. گوگل خط و نشان کشید که زیپ بزرگ باز کردنش ممکن است که با مشکل مواجه شود. وقتی که بزنید روی Creat Archive یک پیغام میآید که داریم آماده اش میکنیم، ایمیلش بعدا خواهد آمد. چند ساعت بعد یک ایمیل آمد با یک لینک برای دانلود. فایل فشرده ۱۰ گیگ بود که دانلود شد. اما موقع باز شدن ارور داد. نه یوتیلیتی خود مک، نه Unarchiver نه Stuffit Expander بازش نکردند و همه پیغام خطا دادند. راه حل باز کردنش اینجا پیدا شد:
https://superuser.com/questions/114011/ ... n-mac-os-x
یعنی این فرمان ترمینال:
کد: انتخاب همهٔ
ditto -x -k file.zip dst-directory

که راحت بازش کرد و یک فایل mbox تحویل داد. این فایل در حقیقت همه اش از جنس تکست (نوشته) است. برای باز کردنش میشود آنرا با همان برنامهٔ Mail مک یا مثلا Thunderbird ایمپورتش کرد. این میل باکس ایمپورت شده، دیگر فقط بر روی مک شماست و با جایی سینک نمیشود.

متاسفانه Lableهای جیمیل با این روش برای من وارد نشد. برای بهتر سورت کردن این همه نامه بهتر است که در تنظیمات Mail روش قدیمی نمایش نامه ها را فعال کنید:
MailSetting.png

و با کلیک سمت راست روی بار آیتم های دیگر را هم فعال کرد:
Mail_Bar.png
Mail_Bar.png (32.61 KiB) - بازدید 7204 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پاسخ: دانلود کردن آرشیو نامه های جیمیل

پستتوسط AliGhz » 20 فوریه 2019, 11:48

سلام ایلیا جان. ممنون از این پست مفید. من چند سال پیش یک بار ایمیلم هک شد و طرف رمز و شماره موبایلم را عوض کرد و two-factor authentication را فعال کرد (آن موقع من این ویژگی را فعال نکرده بودم).

اما در وضعیت خیلی ویژه‌ای، اتفاقی صفحه‌ای که روی سفاری برای جیمیل چند ساعت پیشش باز کرده بودم (چون عموما با نسخه آنلاین کاری ندارم) فعال بود. برای همین تا گوگل بخواهد پاسخ بدهد و دسترسی ایمیل را به من برگرداند، تمام ایمیل‌ها را پاک کردم که احیاناً اطلاعات شخصی به دست هکرها نیفتد. الان با این پست شما یادم افتاد که چقدر ایمیل‌های خاطره‌انگیز را آن شب برای همیشه پاک کردم!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط saeidk » 20 فوریه 2019, 14:00

معمولاً پیوستها است که جیمیل را پر می‌کنده با find big mail می شود آنها را یافت و پاک کرد.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ilia » 20 فوریه 2019, 22:49

ممنون سعید و علی.

علی عجب شانسی در بدشانسی داشته‌ای!

راستش غبطه میخورم به کسایی که همیشه همه چیشون مرتبه. پریروز همکارم زد یکجا همهٔ ایمیل‌های جیمیلش رو دیلیت کرد. گفتم چیزیش رو لازم نداشتی مگه؟ گفت همهٔ مهم‌هایش یادداشت شده، باقیش هم دیگه بدرد نمیخوره.

فکر کن چقدر خیال آدم راحته وقتی هیچ چیز نباشه که مرتب کنی. خیلی فکر اون نامه‌های نوستالژیک رو نخور. بودش هم نمیرفتی سراغشون. :-) حالا البته خودم از همه در این مورد بدترم. یه hoarder واقعی متأسفانه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Ali.Rastegar » 22 فوریه 2019, 03:36

معادل hoarder تو دیکشنری باید منو بنویسن، مرسی ایلیا جان ((:
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878