انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تداخل در سیستمهای HDMI در تلویزیون

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

تداخل در سیستمهای HDMI در تلویزیون

پستتوسط nasraa » 12 اکتبر 2015, 16:04

چندي پيش تجربه اي در مورد تداخل سيستم HDMI در تلويزيون سوني با سيستم يك دستگاه رسيور كه داراي HDMI بود، داشتم كه برايتان اينجا مي نويسم چون امكان آن هست كه براي آنهايي كه چند كابل HDMI را به تلويزيون وصل مي كنند پيش بيايد.
من ماه پيش يك رسيور HD خريدم ولي با اتصال كابل HDMI آن به تلويزيون ، (حتي وقتي رسيور از برق كشيده مي شد) سيستم باندهاي سيستم صوتي تلويزيون (كه با كابل HDMI به تي وي وصل شده) خطا ميداد و به باندهاي داخلي تي وي سويچ ميشد.
از فروشنده خواستم مدلهاي ديگري براي تست بياورد ولي همه آنها همينطور بودند.
در اينترنت جستجو كردم و ديدم در يكي دو سايت خارجي افرادي مشكل مشابهي داشتند كه دليل آنهم اينست كه يكي از پين هاي فيش HDMI براي كنترل عملياتي مثل خاموش و روشن نمودن همه وسايل باهم است. اين پين شماره 13 هست در آنجا نوشته بود كه يا بايستي رشته سيم مربوط به اين پين (معمولا برنگ قرمز) را در كابل HDMI قطع كرد يا اينكه از دو تبديل HDMI -DVI و برعكس استفاده كنيد تا اين رشته سيم حذف شود چون اكثر تبديل هاي DVI اين رشته سيم مربوط به پين 13 را ندارند.
من روش دوم را انجام دادم و درست شد.
((:
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پاسخ: تداخل در سیستمهای HDMI در تلویزیون

پستتوسط eysun » 12 اکتبر 2015, 19:24

یه نگاهی به این بنداز http://www.cnet.com/news/what-is-audio- ... annel-arc/

اگر تلوزیونت پورت HDMI ARC رو داشته باشه، باید رسیورت رو فقط به اون پورت وصل کنی. اینطوری تصویر وصدا از رسیور میره به تلوزیون و بعد صدا از همون کابل برمی‌گرده به رسیورت تا از سیستم صوتی خارجی پخش شه.
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط nasraa » 13 اکتبر 2015, 11:44

eysun نوشته است:[نمایش]
یه نگاهی به این بنداز http://www.cnet.com/news/what-is-audio- ... annel-arc/

اگر تلوزیونت پورت HDMI ARC رو داشته باشه، باید رسیورت رو فقط به اون پورت وصل کنی. اینطوری تصویر وصدا از رسیور میره به تلوزیون و بعد صدا از همون کابل برمی‌گرده به رسیورت تا از سیستم صوتی خارجی پخش شه.

ممنون. ولي نميشود چون كه تلويزيون يك پورت HDMI ARC دارد كه سيستم صوتي هم با همان پورت به تلويزيون وصل مي شود.
كه در ادامه آدرسي كه فرستاده بوديد اين را هم نوشته. ضمنا سيستم صوتي تلويزيون من متصل به خود تلويزيون و بصورت يك پايه آلومينيومي سرتاسري كه بلند گوها داخل آن هستند و با يك ووفر كوچك در پشت هست و پلير ندارد.
فكر ميكنم روش شما براي وقتي هست كه سيستم صوتي داراي پلير مثل بلوري يا سي دي پلير باشد و بخواهيم از خروجي آن دوباره به تلويزيون بدهيم.

مشكل من كاملا حل شده بود با همان دو تبديل و عالي و بدون هيچ افت كيفيتي كار ميكند و چيزي هم از استاندارد خودش خارج نشد.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط eysun » 13 اکتبر 2015, 21:00

راه حلی که من گفتم برای حالتیه که سیستم صوتی رو به رسیورت وصل کنی و بگذاری رسیورت همه چیز رو مدیریت کنه.
اینطوری می‌تونی از اون امکان HDMI که الان دیگه بهش دسترسی نداری هم استفاده کنی. البته این فقط زمانی صدق می‌کنه که همه دستگاه‌های دیگه هم این قابلیت رو داشته باشن.

چون من خودم قبلا این مشکل شما رو داشتم و فهمیدم راه حل درست و درمانش اینه :)
نماد کاربر
eysun

پستتوسط nasraa » 13 اکتبر 2015, 22:45

eysun عزیز
کاملا متوجه منظور شما هستم و قابلیت ARC را هم میدانم و با لینک شما برایم روشنتر هم شد. ولی الان سیستم صوتی مخصوص تلویزیون خودش دارد از ARC استفاده می کند و با روشن شدن تی وی روشن میشود و با آخرین تنظیم صدایی که خاموش شده بود شروع به کار میکند.
الان برای آزمایش رسیور را به ARC HDMI و سیستم صوتی را به HDMI ,وصل کردم ولی باز هم سیستم صوتی خطا داد.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط Amir_S » 13 اکتبر 2015, 22:58

منظور eysun اینه که سیستم صوتی رو به هر طریقی که امکان داره مستقیم به خود ریسیور وصل کنی و تنها وسیله HDMI متصل به تلوزیون ریسیور باشه…
این البته فقط وقتی مفید‌ه که ریسیور خروجی خوب دیگری (مثل یک پورت HDMI دوم یا پورت دیجیتال اپتیک) هم برای صدا داشته باشه
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط eysun » 14 اکتبر 2015, 03:04

Amir_S نوشته است:[نمایش]
منظور eysun اینه که سیستم صوتی رو به هر طریقی که امکان داره مستقیم به خود ریسیور وصل کنی و تنها وسیله HDMI متصل به تلوزیون ریسیور باشه…
این البته فقط وقتی مفید‌ه که ریسیور خروجی خوب دیگری (مثل یک پورت HDMI دوم یا پورت دیجیتال اپتیک) هم برای صدا داشته باشه

:thumbs_up: :thumbs_up:
نماد کاربر
eysun

پستتوسط nasraa » 14 اکتبر 2015, 17:08

در دفترچه تي وي هم ديده بودم كه نوشته بود اگر سيستم ديگري را ميخواهيد به ARC تي وي وصل كنيد بايستي از كابل نوري هم براي صدا استفاده كنيد.
البته اين را هم نوشته بود كه اگر سيستم ديگري از ARC سوني بخواهد استفاده كند بايستي منطبق بر استاندارد باواريا سوني باشد كه فكر ميكنم رسيور ها با آن منطبق نيستند.
بايد سر فرصت آزمايش كرد البته يك كابل نوري هم لازم است.
باز هم از eysun , Amir_S ممنون كه تجربياتشان را برايم نوشتند.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط Hossingol » 23 ژوئیه 2017, 12:20

سلام دوستان من یه تلویزیون ایکس ویژن ۴۰ اینچ ال ای دی دارم
دارم مشکلش اینه که وقتی کابل اچ دی بهش میزنی بارسیور
شبکه ای که بااون روشن میشه خوبه وصدا داره به محضی
که کانالو عوض کردی صداش قطع میشه
باز باید یارسیور رو خاموش روشن کنم یا تلویزیون رو تا صداش
وصل بشه
میتونه کسی بگه عیب از چیه؟ :tired:
درضمن همه چی هم عوض کردم تست کردم کابل رسیور دیگه
ورودی های مختلف همه چی
Hossingol

پست‌ها : 1

پستتوسط ertebatbama » 10 دسامبر 2017, 00:34

:) من هم این مشکل داشتم با تلویزیون 50 اینچ مارشال نوع هوشمند آن. که به رسیور وصل می شد با کابل Htmi ولی صدای کانال نمیومد و فقط تصویر داشت. چاره کار فقط اتصال کابل htmi به پورت سه یا چهار htmi که ARC پشتیبانی نمیکنه وصل کنید و درست میشه و صدا میاد. اگر نشد تمام ورودی های htmiپشت تلویزیون امتحان کنید. انشاالله که درست میشه و صدا میاد. موفق باشید. :innocent: :thumbs_up:
ertebatbama

پستتوسط ilia85 » 17 مارس 2020, 01:06

nasraa نوشته است:[نمایش]
چندي پيش تجربه اي در مورد تداخل سيستم HDMI در تلويزيون سوني با سيستم يك دستگاه رسيور كه داراي HDMI بود، داشتم كه برايتان اينجا مي نويسم چون امكان آن هست كه براي آنهايي كه چند كابل HDMI را به تلويزيون وصل مي كنند پيش بيايد.
من ماه پيش يك رسيور HD خريدم ولي با اتصال كابل HDMI آن به تلويزيون ، (حتي وقتي رسيور از برق كشيده مي شد) سيستم باندهاي سيستم صوتي تلويزيون (كه با كابل HDMI به تي وي وصل شده) خطا ميداد و به باندهاي داخلي تي وي سويچ ميشد.
از فروشنده خواستم مدلهاي ديگري براي تست بياورد ولي همه آنها همينطور بودند.
در اينترنت جستجو كردم و ديدم در يكي دو سايت خارجي افرادي مشكل مشابهي داشتند كه دليل آنهم اينست كه يكي از پين هاي فيش HDMI براي كنترل عملياتي مثل خاموش و روشن نمودن همه وسايل باهم است. اين پين شماره 13 هست در آنجا نوشته بود كه يا بايستي رشته سيم مربوط به اين پين (معمولا برنگ قرمز) را در كابل HDMI قطع كرد يا اينكه از دو تبديل HDMI -DVI و برعكس استفاده كنيد تا اين رشته سيم حذف شود چون اكثر تبديل هاي DVI اين رشته سيم مربوط به پين 13 را ندارند.
من روش دوم را انجام دادم و درست شد.
((:

سلام این راهکار واقعا عالیه
تنها راهی بود که عملا انجام شد
من وقتی رسیور را با کابل اچ تی ام ای به تی وی وص می کردم ، سینما خانگی به صورت خودکار با تی وی خاموش و روشن نمی گردید . صدای رسیور از تی وی پخش می شد و مجبور شدم تصویر رسیور را از فیش های سه تای به تی وی بدم که خوب کیفیت تصویر کم شده بوده بود . من این رابط ها را پیدا نکردم و یا متوجه نشدم چیه دقیق . کاری که من کردم پایه شماره سیزدهم را شکستم .
کار را باید بدید یک تعمیر کار با حوصله با ذره بین انجام بده . یا میشه یک کاور بسیار نازک هدایت کنید روی اون پایه .
خلاصه دستت درد نکنه پسر با این کامنتت . راستی تی وی و سینما خانگی من سونی است و چند نفر از نمایندگی هاش برای اصلاح مشکل مراجعه کردند که نشد ولی با توضیح شما کارم راه افتاد و به همین خاطر اومدم این کامنت را گذاشتم .
ilia85

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان