انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فاینال‌کات و اضافه کردن تصویر

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

فاینال‌کات و اضافه کردن تصویر

پستتوسط mohammad reza » 25 دسامبر 2005, 21:35

ali aziz salam
man dar fcp 5 mikham 2 tasvir ra roya ham begzaram,vali ba 2 size mokhtalef:
tasvir 1 nesfe payenia safhe ra migerad va tasvir 2 nesfe balaye
va background ham siah ast.momken ast beporsam che bayad kard?
man ba wireframe+image tasvir ra be andazae delkhah kochak kardam (baraya har 2 tasvir dar 2 layer) vaali chetor roya ham begzaram ke har 2 ba ham dide beshavand?
sepas
mohammad reza

پستتوسط Ali.Samadi » 26 دسامبر 2005, 01:03

با سلام ، شما برای کنترل بهتر و دقیقتر تصاویر بهتر است بعد جای دادن آنها در دو کانال مختلف روی یکی از آنها دوبار کلیک کنید. تصویر مورد نظر در پنجرهٔ Viewer باز میشود. سپس در همان پنجره در بخش Motion شما میتوانید هم اندازه و هم مکان نتصویر را تعیین کنید. حالا همین کار را با تصیر دوم هم انجام دهید و فیلم را رندرن کنید.
ارادتمند علی
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط مهمان » 13 مارس 2006, 05:30

علی جان با سلام مجدد
من در مورد دادن keyframe کمی اشکال دارم ممکن است به من بگی چطور میتونم keyframeبدهم .
مهمان

پستتوسط مهمان » 14 ژوئن 2006, 03:11

salam omidvaram ke hamegi khob bashin

mikastam bebinam kasi hasteshke amozesh apple final cut ro anajam bede
mamnon misham be man mail bezane ?
مهمان

پستتوسط مهمان » 14 ژوئن 2006, 03:12

salam omidvaram ke hamegi khob bashin

mikastam bebinam kasi hasteshke amozesh apple final cut ro anajam bede
mamnon misham be man mail bezane ?
nimafallah@yahoo.com
مهمان

پستتوسط مهمان » 14 ژوئن 2006, 06:11

دوست عزیز سلام
شما میتونید از صفحه دریافتها قسمت اول آموزش فاینال کات را بردارید و برای قسمت بعدی باید مثل همه ما منتظر شوید که علی صمدی عزیز همت کنه و بعد از غیبت کبری نسخه دوم رو آماده کنه. ولی با این اوصاف میتونید به قسمت انجمنهای گفتگو برید و بخش موضوعات ویدیویی را انتخاب کنید و کلی مطلب و سوال هست که در مورد فاینال کات علی به اونها پاسخ داده.
موفق باشید
محمد رضا
مهمان

پستتوسط مهمان » 15 ژوئن 2006, 05:30

علی صمدی عزیز من از دیروز مک را فورمت کردم و دوباره همه برنامه ها را بعلاوه فاینال کات ریختم ولی نمیدونم چرا وقتی فیلمی را در تایم لاین میگذارم و پلی میکنم بعد از چند ثانیه می ایستد و پیغام میدهد RT را باید تنظیم کنم و فیلم مدام فریز میشود، چی فکر میکنی؟
با سپاس محمد رضا
مهمان

پستتوسط رضاافشار » 15 ژوئن 2006, 14:22

شما از کدوم ورژن FCP استفاده میکنی؟ بعدشم فرمات فیلمی که در Timeline کذاشتی آیا فرمات فیلم خامه، یا فیلمیه که فشرده شده؟ مثل mpeg یا خیز دیگه.
رضاافشار

پست‌ها : 96

پستتوسط مهمان » 15 ژوئن 2006, 15:11

دوست عزیز آقای صمدی هم قسمت اول را به عنوان مقاله نوشته و قسمت دوم را به عنوان فیلم تهیه کرده.
اگر این دوتا را نگاه کنید اکثر اشکالاتتان برطرف میشه
http://ia310329.eu.archive.org/1/items/ ... 1h3562.mov
مهمان

پستتوسط مهمان » 15 ژوئن 2006, 18:28

رضا جان من هز FCP 5.2 استفاده میکنم، آرهMpeg هست الن آیا میتونم تبدیل کنم یا ....,
mohammad reza
مهمان

پستتوسط رضاافشار » 15 ژوئن 2006, 19:12

۱. آیا منظورت از FCP 5.2 همون 5.0.2 نیست؟ چونکه تا اونجای که من اطلاع دارم آخرینش 5.1 بود.

۲. شما در FCP میتونی mpeg رو مسقیما Edit کنی، ولی این خیلی بستگی داره سرعت پردازشگری که کامپیوتر شما داره و مقدار حافظه موقتی که داره.

۳. به غیر از این در در فاینال کات شما میتونی در قسمت چپ Timeline تنظیم کنی روی unlimited RT مانند Screenshot در پایین.

۴. در ضمن به شما ادیت mpeg در فاینال کات رو اصلا توصیه نمی کنم چون فاینال کات از Quicktime استفاده میکنه و به همین دلیل کلیپ شما رو بدون صدا وارد Timeline میکنه. این مشکلیه کهQuicktime داره.

۵. من جای شما بودم در ابتدا کلپ mpeg رو توسط یک Converter مانند Toast.7 به فرمات DV -PAL یا اگر ساکن USA هستید و پروژه در فاینال کات هم NTSC هست به فرمات DV - NTSC تبدیل می کردم و بعد اون رو ادیت میکردم.
در این صورت دیگه احتیاجی بر رندرن کردن مدام و اعصاب خوردکن ندارید.

با تشکر
پیوست‌ها
Bild 2.jpg
Bild 2.jpg (180.07 KiB) - بازدید 14982 بار
رضاافشار

پستتوسط مهمان » 15 ژوئن 2006, 19:27

رضا افشار عزیز ممنونم
مهمان

پستتوسط مهمان » 15 ژوئن 2006, 19:32

در عکسی که فرستادی من یک لاین TOOLSمیبینم که من در FCP 5.0.2خودم ندارم جریان چیه؟آیا شما از ورژن دیگری استفاده میکنید؟یا احتمالا من باید جایی را فعال کنم
مهمان

پستتوسط رضاافشار » 15 ژوئن 2006, 20:04

اونو میتونی در قسمت تنظیمات Keyboard بگردی و هر Shortcutz که میخواهی رو با ماوس انتخاب کنی و به اون ناحیه بکشی.(Drag&Drop)
رضاافشار

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان