انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بی صدایی در فاینال کات

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

بی صدایی در فاینال کات

پستتوسط ghobar » 25 سپتامبر 2009, 03:34

سلام دوستان
من در برنامه فاینال کات مشگلی دارم و اون اینه که وقتی یک فایل vts
از روی dvd
به فاینال کات می برم فقط تصویر دارم و صدا همراه آن نمی آید آیا ابتدا باید فایل را کونورت کنم و یا راه دیگری دارد که من انجام نمی دهم ، البته این کار با فایل های ام پ گ هم اتفاق می افتد . لطفا مرا راهنمایی کنید.
ghobar

پست‌ها : 8

پستتوسط amirazizi » 25 سپتامبر 2009, 14:34

تنها راه حل این کار همان convert کردنه که خودتون انجام می دید .

Format های Mpeg یا H264 فقط برای خروجی گرفتن ساخته شدن و اصلا برای کار مناسب نیستند.

هزاران دلیل و علت داره که از بحث ما خارجه , ولی کلا اگر خود DVD رو هم به Prores Proxy تبدیل کنید خیلی برای کار مناسب تره .

ولی در مجموع چون صدا و تصویر در Mpeg Multiplexed یکی شده یعنی جدا از هم نیستند طبیعی که فقط یکیشون رو نرم افزارهای تدوین شناسایی می کنند و اون یکی رو دستی باید اضافه کنید که مثلا اینجا صدا است.

می تونید با خود VLC هم صدا رو convert کنید که هم خیلی سریعه و هم خیلی راحت .

File > Streaming -Transcoding Wizard> Save to a file 
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط ghobar » 25 سپتامبر 2009, 22:12

با سپاس از شما
من دیشب ابتدا با برنامه Mpeg streamclip
فورمات را به q time and .mov
تبدیل کردم و صدا را بدست آوردم اما مسئله دیگر این شده است که تصویر کیفیت اش را از دست داد و گاهی پله پله و گاهی شطرنجی می شود .
اما فکر میکنم بهترین حالت همان پیشنهاد شما باشد که تصویر را جدا و صدا را جدا در کنار هم قرار دهم ، فقط خواهش ام این است که دسنور العمل تبدیل DVD to Prores Proxy
را برایم بنویسید. اگر سوال درستی باشد.
با تشکر دو باره
sakene norway
daraye adsl
Pc Mac os x verson 10.4.11
Prosessor 2.16 ghz intel core 2 due
ghobar

پستتوسط amirazizi » 26 سپتامبر 2009, 22:14

این روش فقط در FCP 7 کار می کنه چون ۶ نمی تونه Prores Proxy رو کامل ساپورت کنه .

سری codec های Prores جدید رو می تونید با نصب Apple Qmaster 3.5 که مجانی است به FCP اضافه کنید ولی بهتون امکانات Real time features رو نمی ده .

وقتی فایل VOB رو وارد FCP کردید توی Browser انتخابش کنید .

File > media manager > Recompress و انتخاب فرمت مد نظر که مثلا

Apple Prores 422 ( Proxy ) PAL

یا اگر NTSC باشه NTSC
amirazizi

پستتوسط ghobar » 26 سپتامبر 2009, 22:29

ممنون از راهنمایی ات ، راستی می خواستم بدونم آیا شما بخش دوم فاینال کات را در آینده در سایت قرار می دهید یا نه ؟ نمی دونید چقدر بدرد ما خنگ ها می خوره . البته خودم را می گم .
یک سؤال هم در باره صدا داشتم ، وقتی در صدا این اتفاق می افتد آیا امکان تصحیح آن هست ، مثلا وقتی صدایی داریم که یک شخص می خواهد بگوید می روم ، اما به این صورت گیر می کند ،می می می می می می می می می و گاهی کلمه رد می شود دوباره روی یک کلمه دیگر توقف کرده و یک حرف تکرار می شود.
حتما با خودت می گی شاید پروگرامم لکنت زبان دارد اما این اتفاق در مورد یک فیلم اتفاق افتاده که در ایران گرفته ام و از روی دوربین به یک هارد دیسک منتقل کرده ام و با خود به نروژ برده ام ، اما حالا میبینم صدا گاهی این طور ظبط شده و یا ایراد دیگری دارد. نمیدانم !؟
به هر حال سپاسگزارم از شما دوستان .
غبار
sakene norway
daraye adsl
ghobar

پستتوسط amirazizi » 27 سپتامبر 2009, 16:54

اگر منظورتون از بخش دوم Advance باشه همین الان هم توی سایت هست , فکر می کنم آبان پارسال اضافه شد.

فایل اصلی صدا رو تو Quick time باز کنید و ببینید اگر مشکل داره معلومه از اصل فایله . چون همچین چیزی بعید از FCP باشه.

اگر فایل اصلی مشکل داشته باشه با FCP  هیچ کاری نمی شه انجام داد .
amirazizi

پستتوسط ghobar » 27 سپتامبر 2009, 22:59

سپاس گزارم
غبار
sakene norway
daraye adsl
ghobar

بازگشت به تصویر متحرک