انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

installer قلم برای PC

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

پستتوسط saeidk » 21 ژانویه 2007, 18:59

خواهش می‌کنم آقا بهنام. من در بحث قلم از شما حرفه‌ای‌تر سراغ ندارم.
خود ویندوز به جای %SystemRoot% پوشه ویندوز رو انتخاب می کنه که مثلاً برای من D:\windows بود
لیگاتور را هم درست گفتی حتی م-ت- ر هم اعمال می شود.
و اندازه قلم هم که خیلی ریز است و من سریع قلم را حذف کردم تا بتوانم متن این صفحه را بخوانم.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Behnam » 21 ژانویه 2007, 19:18

البته توجه داشته باش که در مورد لیگاتور، علی‌الاصول اشکال از قلم نیست. این لیگاتورها اختیاری هستند و قاعدتاً باید بصورت پیشفرض غیرفعال باشند. ویندوز آن‌ها را بدون امکان override فعال می‌کند. شاید بخاطر اینکه اعراب خیلی از لیگاتور استفاده می‌کنند و مثل ایرانی‌ها هم تنبل هستند که جائی را کلیک کنند تا به مرادشان برسند! آنوقت شروع می‌کنند به بد و بیراه گفتن به قلم که لیگاتور ندارد!
در مورد اندازهٔ قلم، تا زمانی که تاهوما چشمان شما را نوازش می‌دهد، این مشکل به قوت خود باقی است! من در یک جنگ نابرابر، در صدد حذف تاهوما از ایرماگ هستم. حالا ببینیم چه می‌شود!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saeidk » 21 ژانویه 2007, 19:23

جالب است که در ورد مایکروسافت هم نمی‌شود لیگاتور را غیر فعال کرد و تنها در Indesign Me می شود لیگاتور را غیرفعال کرد.
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط iSam » 21 ژانویه 2007, 19:35

من این فایل که فونتها روش هست را با یه پی سی دانلود کردم ( بهنام یادت نره خودت به سمت پی سی منو میکشونیا ! :lol: ) , بصورت یک فایل زیپ یا ریر شده بود . آنرا آنزیپ کردم و فونتها را در داخل پوشه فونتها در کنترل پنل ویندوز کپی کردم و خوب ایرماگ را با XWZAR میبینم . حالا سوالم اینه که منظور شما از توضیحات برای دستورات کپی و غیره چیه ؟ من که راحت اینکارو کردم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 21 ژانویه 2007, 19:45

خب عزیزم تو زیادی کار کردی! حالا برو روی صندلی بنشین و خودت را باد بزن و خستگی در کن!
منظور این بود که تو جائی را کلیک کنی و اینستالر خودش همهٔ این کارها را برایت انجام دهد. این چیزی است که ما می‌خواهیم به مراجعه کنندگان به ایرماگ ارائه کنیم.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 21 ژانویه 2007, 19:55

:lol: :lol: حالا بگو من چه کنم تا هم کمکی بشه و هم از این داستان چیزی یاد بگیرم ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 21 ژانویه 2007, 20:08

راستش نمی‌دونم روی ویندوز به تو فرصت این کار رو بده یا نه. ولی اگر شد فایل
http://www.irmug.com/Alisfolder/XWZARfonts.zip
رو بدون نصب کردن باز کن. توی پوشه فانت ها هستند و یک فایل bat. اون فایل رو باز کن و فرمانش رو به
copy *.ttf %SystemRoot%\fonts
تغییر بده و بعد اینستالر را راه بنداز ببین فانتها را نصب می‌کنه یا نه. البته قبلاً باید فانتهای XW Zar را نداشته باشی.
همین کار رو با عوض کردن فرمان به
copy *.ttf %WinDir%\font
انجام بده. و البته در هر مورد قبلاً باید آن فانتها را از پوشهٔ فانت سیستمت حذف کرده باشی.
ببین آیا هردو کار می‌کنند یا نه و اگر اختلافی در کارشون بود خبر بده.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 21 ژانویه 2007, 22:14

saeidk نوشته است:[نمایش]
جالب است که در ورد مایکروسافت هم نمی‌شود لیگاتور را غیر فعال کرد و تنها در Indesign Me می شود لیگاتور را غیرفعال کرد.

فکر می‌کنم این یکی از اختلافات تکنولوژی OT میان ادوبی و مایکروسافت است. منشأ اکثر این اختلافات هم اصول شکنی مایکروسافت در خدمت مشتری پسندی از یکسو و اصول گرائی ادوبی از سوی دیگر است. حالا اپل هم اگر موتور متن خودش را بسازد احتمالاً بیشتر با ادوبی همسوئی خواهد داشت.
مشکل ادوبی این است که نطفهٔ موتور متن خود را با یونیکد همراه نکرده است وگرنه دلیلی نداشت که برای فارسی و عربی نسخهٔ مجزائی داشته باشد. اپل این مشکل را هم ندارد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 21 ژانویه 2007, 23:38

Behnam نوشته است:[نمایش]
راستش نمی‌دونم روی ویندوز به تو فرصت این کار رو بده یا نه. ولی اگر شد فایل
http://www.irmug.com/Alisfolder/XWZARfonts.zip
رو بدون نصب کردن باز کن. توی پوشه فانت ها هستند و یک فایل bat. اون فایل رو باز کن و فرمانش رو به
copy *.ttf %SystemRoot%\fonts
تغییر بده و بعد اینستالر را راه بنداز ببین فانتها را نصب می‌کنه یا نه. البته قبلاً باید فانتهای XW Zar را نداشته باشی.
همین کار رو با عوض کردن فرمان به
copy *.ttf %WinDir%\font
انجام بده. و البته در هر مورد قبلاً باید آن فانتها را از پوشهٔ فانت سیستمت حذف کرده باشی.
ببین آیا هردو کار می‌کنند یا نه و اگر اختلافی در کارشون بود خبر بده.

بهنام جان همه کارهایی را که گفتی انجام دادم , راستش روی پی سی برادرم اینکار را کردم که تاحالا این فونتها روش نبوده , با هر دو فرمان هم خودش به محل فونتها رفته و نصب شده و کار میکند .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 22 ژانویه 2007, 00:09

ایولله دمت گرم. ما قبلاً برای داشتن یک نصّاب می‌سوختیم، حالا سه تا داریم!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iSam » 22 ژانویه 2007, 00:13

چاکراتیم ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Behnam » 22 ژانویه 2007, 03:42

saeidk نوشته است:[نمایش]
و اندازه قلم هم که خیلی ریز است و من سریع قلم را حذف کردم تا بتوانم متن این صفحه را بخوانم.

قبول دارم که ریز است ولی اگر antialiasing فعال باشد قاعدتاً باید بتوانی بخوانی نمی‌توانی؟ من که ایرماگ را به همین شکل می‌خوانم. از کاربران مک اینتلی هم که نمی‌توانم خبر بگیرم چون فعلاً نمی‌توانند از آن استفاده کنند. می‌ماند تو و کاربران PC که بویژه زر برای آنها ساخته شده است (البته نه با وضع فعلی). اگر وقت داشتی کمی توضیح بده.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط saeidk » 22 ژانویه 2007, 16:55

من با فایرفاکس کار می‌کنم و در آن هم مثل تصویر خیلی ریز است در رزولوشن ۱۲۸۰ در ۱۰۲۴. موضوع در PC کمی طولانی است در IE7 قابلیت cleartype وجود دارد که جدا از تنظیمات خود ویندوز عمل می کن و اگر غیرفعال شود نوشته‌ها شکسته یا به قول ما رنجه می‌شود. اما در ویندوز دو گونه antialiasing هست که مدل standard روی فایرفاکس مؤثر نیست و مدل cleartype مؤثر است ولی باعث می‌شود دکمه‌ها و منوهای خود ویندوز به صورت کمی محو دیده شوند.
یک نکته دیگر این که آخر نام xwzar یک فاصله وجود دارد که برای بار دوم هنگام کپی ویندوز به آن ایراد گرفت
پیوست‌ها
XWZAR-PC.gif
XWZAR-PC.gif (15.91 KiB) - بازدید 16823 بار
نماد کاربر
saeidk

Re: installer قلم برای PC

پستتوسط hamed » 22 ژانویه 2007, 19:14

سلام
من با توجه به صحبتی که با علی صمدی داشتم یک بسته‌ی باینری برای لینوکس درست کردم. فقط نکته اینجاست که در لینوکس به دلیل تنوع توزیع‌ها چندین نوع مدیریت بسته‌ها وجود دارد. مثلا در ردهت، فدورا و سوزه از rpm استفاده میشه و در دبیان و یا اوبونتو از deb استفاده میشه. این چیزی که من درست کردم فایل rpm هست. روی فدورا تست کردم. روی ردهت هم مشکلی نخواهد داشت ولی روی سوزه تست نکردم. اگر دوستان کسی سوزه داره لطفا یه تستی بکنه.

فایل را از اینجا بگیرید (لینک دائمی نیست):
http://www.farsiweb.ir/fonts-xwzar-0.1-1.noarch.rpm
hamed

پست‌ها : 24

پستتوسط Parham » 22 ژانویه 2007, 19:18

حامد جان، من سوز (یا سوزه) دارم. سعی میکنم بعدش تست کنم.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

قبلیبعدی

بازگشت به همیاری گروهی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان