انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چرا اینقده مباحث موضوع‌های تالار شما طولانیه؟

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

چرا اینقده مباحث موضوع‌های تالار شما طولانیه؟

پستتوسط هادی صفی اقدم » 05 فوریه 2014, 06:18

سلام
چرا اینقده مباحث تالار شما طولانیه؟
پست‌هایی رو می‌بینم که از ۷ سال پیش شروع شدن.
تالارهای اینترنتی معتبر اینو ندیدم.
این کار دلیل خاصی داره؟
(متاسفانه من مک‌کار نیستم که کمک کنم و پست‌ها رو جدا کنم.)
هادی صفی اقدم

پست‌ها : 24

پاسخ: چرا اینقده مباحث موضوع‌های تالار شما طولانیه؟

پستتوسط saeidk » 05 فوریه 2014, 11:44

منظورتون کدوم پست است. خب برای مثال قلم سازی موضوع یک روزه‌ای نیست و هربار با آمدن محصولی جدید مبحث هم به روز می‌شود. یا iWork با هر آپدیت آن مبحث هم به‌روز می‌شود.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط هادی صفی اقدم » 05 فوریه 2014, 14:45

خیلی پست‌ها...
فکر نکنم دلیلی خوبی باشه.
میشه هر نسخه جدید رو در یک موضوعی جدا نشوت.
مثلا:
iWork نسخه 2011
iWork نسخه 2012
...
اینطوری ادم توی صفحه‌های زیاد و به‌طبع اون صفحه‌های زیاد چون اظهارنظرهای کاربران زیاد و متنوع شده، حوصله‌ش سر میره...
ضمنا بعضی مطالب بعد مدتی دیگه قابل استفاده نیست.
مثلا فکر کنین iwork بعد ۵ سال اصلا روی سیستمی نصب نباشه.
جالا چه دلیلی داره وقتی جستجو در موردش در گوگل و ... نمیشه، مطلبش در سایت باشه و کاربران را گیج کنه؟
امّا اگه هر نسخه در موضوعی جدا باشه، میشه بعد مدتی مطالب قدیمی رو حذف کرد و یا حتی به ویکی برد تا تارخچه پربارش حذف نشه و بقیه کاربران ببیننش.
نظر منه البته.
هادی صفی اقدم

پستتوسط Ilia » 05 فوریه 2014, 20:20

بله این مشکلیست، اما هر کار بکنیم یک اشکالاتی دارد. مثلا در بعضی از پستهای قدیمی مطالبی هست که حیف است از بین بروند. اما از طرف دیگر بعضی از مباحث را بایستی جدایشان کرد تا گم نشوند.

الان جستجوی سایت خوب کار میکند و کاربرها خودشان اختیار و مسئولیتش را دارند که چقدر در تاریخ عقب بروند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط هادی صفی اقدم » 07 ژوئن 2014, 05:28

Ilia نوشته است:[نمایش]
بله این مشکلیست، اما هر کار بکنیم یک اشکالاتی دارد. مثلا در بعضی از پستهای قدیمی مطالبی هست که حیف است از بین بروند. اما از طرف دیگر بعضی از مباحث را بایستی جدایشان کرد تا گم نشوند.

الان جستجوی سایت خوب کار میکند و کاربرها خودشان اختیار و مسئولیتش را دارند که چقدر در تاریخ عقب بروند.

[نمایش]
بله این مشکلیست، اما هر کار بکنیم یک اشکالاتی دارد.

اینکه هر کاری کنین، یک مشکلی داره، پس بهتره (نظر شخصی من) بین «۲ تا مشکل‌دار» و «۵ تا مشکل‌دار» همون ۲ مشکل‌دار رو انتخاب کنیم.
[نمایش]
مثلا در بعضی از پستهای قدیمی مطالبی هست که حیف است از بین بروند. اما از طرف دیگر بعضی از مباحث را بایستی جدایشان کرد تا گم نشوند.

بردن به ویکی بهترین راه هست.
هم مطلب حیف نمیشه و هم رنک سایت بخاطر حذف مطلب پایین نمیاد که بالاتر هم میره. چون مطالب دسته‌بندی مرتب‌تری در ویکی دارن و کاربر هدف‌مندتر بهشون توسط موتورهای جستجو هدایت میشه و امتیازش در موتورهای جستجو با مطلب توی تالار خیلی فرق داره.
[نمایش]

وقتی مطلبی قدیمی شده و کاربری مثل من در مک تازه‌کاره، گیج میشه. من که گیج شدم. حتی مطالبی رو خوندم که چندین ۱۰ صفحه بود و کاربران سوال‌های پشت سر هم پرسیده بودن و مربوط به نسخه‌ای بود که من اصلاً نمی‌ٔونستم من نسخه جدیدترم و بعد اینکه روی سیستم خودم انجامش دادم، تازه فهمدیم مطلب قدیمی هست و وقتم تلف شد.

باز انتخاب با خودتونه.
اما این مدل تالار شما برای من یکی مبتدی در مک واقعا اذیت‌کننده بود.
اگه هدف‌تون این شد که مطالب قدیمی به ویکی برن، (با اینکه مک خیلی خیلی ناچیر بلدم و نشد بهش مهاجرت کنم) من حاضر به همکاری هستم. اگه تصمیم‌تون رو بهم اطلاع بدین، ممنون میشم.
هادی صفی اقدم

بازگشت به همیاری گروهی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان