انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

paragon ntfs +wd+uninstall

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

paragon ntfs +wd+uninstall

پستتوسط elho » 18 ژوئیه 2011, 12:54

سلام من دو تا مشکل دارم اول اینکه یه هارد اکسترنال wdخریدم که وقتی خریدم نمیتونستم با مک اطلاعات بریزم روش که کسی بهم گفت پاراگون نصب کن ....نصب کردم اما نمیدونم چرا بعد از نصب سیستم ریاستارت کرد و از اون به بعد حتی دیگه هارد را نمیشناسه....(با اتصال هارد روشن میشه و کار می کنه اما هیچ پیغام یا آیکن مبنی بر شناخت هارد روی مک نمیاد)خوب اولین مشکل پس اینه که چه کنم این هارد را بشناسه البته این را بگم که هارد روی ویندوز شناخته میشه....دوم فکر کردم مشکل ماله اون پاراگون بوده و اون را ان اینستال کردم و با مک کلینر پاک پاک شد (دیگه نه توی اپلیکیشن هام هیست نه توی سیستم پریفرنسز)اما قبلا که نصب کرده بودم 10 روزه نصب کردم و قبل از پایان 10 روز پاکش کردم اما الان که 10 روز گذشته با وجود اینکه هیچ کجا اثری ازش نیست مک پیغام میده که مهلت استفاده ازش تموم شده و باید بری از سایت پاراگون بخریش.....نمیفهمم مشکل چیه(میدونم شاید اصلا ربطی نداره اما سیستم عاملم شیر هست و شاید مشکل مال ناسازگاری شیر با اون ورژن از پاراگون یا ناسازگاری با هاردم نمیدونم)
elho

پست‌ها : 26

Re: paragon ntfs +wd+uninstall

پستتوسط Pooria Azimi » 18 ژوئیه 2011, 14:38

پیشنهادم اینه که فرمت هاردتون رو بکنید exFAT. از ۱۰٫۵٫۶ به این‌طرف، اسنولپرد این فرمت رو می‌شناسه. ویندوز ۷، ویستای سرویس پک ۱ و XP سرویس پک ۲ هم این فرمت رو می‌شناسند. ببینید اگر کاری که دارید با همچین دستگاه‌هاییه، فرمت رو بکنید exFAT و از شر NTFS for Mac OS X و Paragon و ... خودتون رو خلاص کنید. مکینتاش exFAT رو به‌صورت native می‌خونه و می‌نویسه و از این مشکلاتی که گفتید دیگه پیش نمی‌آد.

اما جواب سؤالتون: اگر اشتباه نکنم، در dmg نصب یک uninstaller هم وجود داره. از طریق همون اقدام به حذفش بکنید.

لطفاً به پیشنهاد من فکر کنید؛ مخصوصاً که هاردتون الآن جدیده و هنوز اطلاعاتی روش نیست که بخواهید اونها رو از دست بدید. از همون اول هاردتون رو به فرمتی در بیارید که مک و پی‌سی باهاش مشکلی نداشته باشند. این رو البته باید بگم که من خودم با این فایل‌سیستم تا به حال کار نکرده‌م (نیازی نداشته‌م)، اما تجربهٔ مکینتاشی‌ها (حتی در این انجمن) با exFAT خوب بوده و من مشکل خاصی ازشون نشنیده‌م.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازگشت به همیاری گروهی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان